aidin1384

به نظرتون خرید 206 مدل پایین فرانسوی به صرفه تره یا مدل بالای 91 وصفر ایرانیزه؟

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

143 ارسال در این موضوع قرار دارد

من یه سال پیش یه تیپ 5 مدل 83 گرفتم. بودجه بالاتر از این نبود که بتونم مدل بالاتر بخرم. البته تصمیمم این بود که مبلغی کنار بذارم برای خرج های بعدی. خب تا الان حدود دو تومن خرج فنی و آپشن کردم و بازم خرج داره تا اونی که میخوام بشه اما با تمام این تفاصیر من راضی ام از خریدم. وقتی جدیدترین تولید ایرانخودرو یعنی دنا هنوز تمام آپشن های 206 رو نداره بیشتر از ماشینم خوشم میاد!

در کل به نظرم کارکرد ماشین زیاد مهم نیست. بیشتر نحوه نگهداری از ماشین و انجام سرویس ها و کارهای ماشین سر موقع مهمتره. ممکنه ماشینی 50 تا کار کرده باشه ولی به مراتب از ماشینی که 250 تا کارکرده مستهلک تر شده باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

245298 سلام. من میخوام یه 206 تیپ پنج نود به قبل بخرم میشه کمکم کنید.کدوم مدل بهتره چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم.کمک کنید :sad:

به نظر من فقط عجله نکن حتما به چنتا خبره نشون بده هم از نظر بدنه هم فنیو موتوریشو برات بازدید کنن علاوه بر اون حتما به کسی که از الکترونیک سر رشته داره نشون بده دیاگ بزنه هم پارامتراشو چک کنه هم خطاهاشو هم اینکه چک کنه کیلومترش دستکاری نشده باشه الکترونیک و سنسورهای 206 خیلی محمه و قیمتشم بالاست یعنی سرسیلندر ماشین با سیصد تا ششصد و یا جلوبندی با همین حدود قابل تعمیر اساسیه ولی یه سنسور اکسیزن با یه کوعل هم همین حدودا اب میخوره

لینک به ارسال

من یه تیپ2مدل90دارم 80تا کارکرده نزدیک 6سال داره میشه بجزلوازم مصرفی پای منو به تعمیرگاه باز نکرد بجز قدرت موتورش دیگه باهاش کناراومدم خودمم دارم پیرمیشم دیگه شتاب از فکرم خارج شده واقعا راضیم ازش خوبم رسیدم بهش هرکی میبینه باورش نمیشه مدل90باشه روشنش میکنم بانیش استارت آرامش موتورش میفهمونه میتونه کل ایرانو دوربزنه یه ضرب بدون اینکه دردسر درست کنه یا لنگ بزاره مخصوصا وقتی کروز روشن میکنی خدااونروزو نیاره من این ماشینوبدم بایه صفرعوض کنم :amen:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

245374 من یه تیپ2مدل90دارم 80تا کارکرده نزدیک 6سال داره میشه بجزلوازم مصرفی پای منو به تعمیرگاه باز نکرد بجز قدرت موتورش دیگه باهاش کناراومدم خودمم دارم پیرمیشم دیگه شتاب از فکرم خارج شده واقعا راضیم ازش خوبم رسیدم بهش هرکی میبینه باورش نمیشه مدل90باشه روشنش میکنم بانیش استارت آرامش موتورش میفهمونه میتونه کل ایرانو دوربزنه یه ضرب بدون اینکه دردسر درست کنه یا لنگ بزاره مخصوصا وقتی کروز روشن میکنی خدااونروزو نیاره من این ماشینوبدم بایه صفرعوض کنم :amen:

واقعا خوش به حالت من عاشق 206 های مدل زیر نودم ایشالاه همیشه چرخش برات بچرخه و خاطرات خوشی باهاش برات رقم بخوره در مورد شتابو سرعتم بدون الان تو همه جاده ها و اتوبانهای شهری دروبین تو جاده 120 و شهر 80 تا 90 بیشتر نمیشه رفت تیپ دو ام خودت میدونی تو کفی و سر پایینی کم نمیاره و هرچی بگازی میره فقط یه سربالایی با شیب تند میمونه که اونم اگه خوب دنده بدی میشه باهاش سر کرد و اینو بدون تیپ دو که الان انقدر طلبش زیاد شده به خاطر همین سادگی و موتوریه که به اندازه خودش زور داره به نظر من خیلی بی دردسر از تیپ پنجه مصرفشم کمتره خرابیشم کمتره قطعاتشم ارزونتر و بیشتره تیپ پنج بیشتر برای جونهاییه که عشق تیونینگ و شتابو سرعتن شمایی که شش ساله این ماشینو داری دیگه فکر نکنم دنبال اینچیزا باشی مثل من که موهام داره یواش یواش سفید میشه :D

لینک به ارسال

البته فراموش نکنید که در مدلهای پایین و فرانسوی، مصرف تیپ ۵ از ۲ کمتره.

در ضمن، خرجشون خیلی فرق نداره. چون بیستر قطعات بدنه و مصرفی یکیه.

اما امکانات و قدرت موتور، اختلافاتی نیستن که بشه راحت ازشون گذشت.

همه چیز فقط عدد ۱۲۰ نیست که ما همش میگیم بنز هم ۱۲۰ تا باید بره.

پراید و پیکان هم ۱۲۰ تا میرن. دلیل نمیشه.

همین تیپ ۲ هم راحت ۱۷۰-۱۸۰ تا میره. مهم اینه که وقتی با چهار تا سرنشین و صندوق پر، داری تو جاده گرم میری، کولرت روشن باشه و تو سربالایی های جاده همون ۱۲۰ تا رو بدون فشار بری و کم نیاره.

در مورد ماشینهایی که با ۲۵۰ هزار تا کارکرد از بعضی ماشینهای ۵۰ هزار تا کارکرده سالمترن، موافقم. دیدم افرادی رو که تو سرما، استارت، دنده، حرکت. حتی ۲۰ ثانیه اجازه نمیدن روغن موتور توش بچرخه.

اما ماشین فقط قطعات مصرفیش نیست که.

اتاق ماشین با ۲۵۰ هزار کیلومتر کارکرد سالمتره یا با ۵۰ هزار تا؟

کلید بالابر، رودری، سیم کشی، پیچ و مهره های جلوبندی، کوئل، موتور و گیربکس، لیور دنده، سیم دستی، سیلندر ترمزها، لولاهای درها و صندوق و خیلی چیزای دیگه هم شامل این مورد میشن.

پس اولویتتون با ماشین کم کار باشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام

من تیپ 2 89 دارم با صد تا کارکرد، این ماشین هر چند تا بحال موتورش باز نشده اما کم کم داره عمر قطعاتش تمام میشه و دارم تعویض میکنم مثلا هوزینگ ترموستاتش رو دیروز با نمونه پوسته فلزی تعویض کردم. البته برای منی که ماشین رو از اول داشتم این خرجها موجه هست تا اینکه برم یه صفر بخرم ولی افرادی که میخان یه ماشین بخرن حق دارن بین کارکردها و صفر مردد بشن خودم اگر باشم میرم ماشینی که تقریبا اصالتش مونده رو میخرم مثلا یه ال 90 تا ماشینی که اساسا ایرانیزه شده متاسفانه 206 های جدید درواقع چندتا ماشین در بدنه 206 هست یه 206 ایرانیزه مدل 93 دیدم سردسته دنده اش رنگش رفته بود یعنی یه تیکه پلاستیک رو ورداشتن دادن به کارگره با رنگ معمولی رنگ نقره ای بهش زده بود تاسف باره که مردم با بدبختی 30 - 40 میلیون جمع میکنن و میدن یه تیکه حلب رنگ شده میخرن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

به نظر من خرید 206 مدل 91 به قبل و تخصیص دادن یه مبلغی جهت تعمیر و تعویض برخی قطعاتش واقعا به صرفه تر از خرید صفر هست.

لینک به ارسال

اگه الان ایرانخودرو پیکان تولید میکرد هنوز که هنوزه پر فروشترین ماشین ایران بود و اگر سایپا رنو و ژیان تولید میکرد هنوزم مشتری خاص خودشو داشت :::P این قسمت اخر حرفمو واقعا بهش اعتقاد دارم و شوخی نکردم حقیقتیه که خنده داره

:ghalioon:

درود بر شما

عاقا این ی تیکه حرفتو باید طلا گرفت واقعا

هنوزم که هنوزه برام قابل درک نیست کسایی که میرفتن و پول برای rd و roa میدادن

ی دوستی داشتم بقول خودش roa سوار بود[فکر میکرد بنزه و اونم بنز سواره (: ] خلاصه هر دو بار یا ۱باری که میرفت مسافرت میومد ی سرسیلندر باز میکرد با این که پول داشت حتی ماشین خارجی خوب بخره چنان تعصبی رو موتور این ماشین داشت که حد نداره :)))

یعنی واقعا همین الانم اگه پیکان تولید میشد همچنان جزء پرفروشهای ایران بود

حکایت این ۲۰۶ عزیز هم همینه ی زمانی تیپ ۵ زیر ۱۶ تومن بود فرانسوی با لاستیک میشلن و.....

همون زمان برای ۴۰۵ باید بالای ۱۲ پول میدادی ولی ماشین بی کیفیت و ایرانی و بی آپشن میخریدی اون موقع واقعا ماشین ارزنده ای بود موتور عالی آپشنال کیفیت اتاق و مونتاژ در حد بنز :))

الان چی از ۲۰۶ فقط ی پوسته مونده مدل پایینا که سرطانه مدل بالاهاشم ارزشش به پول پرداختی صفره تماما جنس چینی و بیکیفیت [دیدم که میگم :)) ]

بهتره دیگه این محصول دوست داشتنیو باش بای بای کنیم

بهتره نشیم مثل اون دسته ای که میرن roa میخرن یا بنز ۱۰۰ سال پیشو میخرن و سوار میشن و مادام خودشون و در نهایت خانوادشون باید دردسراشو بکشن

با احترام به تمام دوستان گلم در انجمن

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

لینک به ارسال

اگه الان ایرانخودرو پیکان تولید میکرد هنوز که هنوزه پر فروشترین ماشین ایران بود و اگر سایپا رنو و ژیان تولید میکرد هنوزم مشتری خاص خودشو داشت :::P این قسمت اخر حرفمو واقعا بهش اعتقاد دارم و شوخی نکردم حقیقتیه که خنده داره

درود بر شما

ی دوستی داشتم بقول خودش roa سوار بود[فکر میکرد بنزه و اونم بنز سواره (: ] خلاصه هر دو بار یا ۱باری که میرفت مسافرت میومد ی سرسیلندر باز میکرد با این که پول داشت حتی ماشین خارجی خوب بخره چنان تعصبی رو موتور این ماشین داشت که حد نداره :)))

حکایت این ۲۰۶ عزیز هم همینه ی زمانی تیپ ۵ زیر ۱۶ تومن بود فرانسوی با لاستیک میشلن و.....

همون زمان برای ۴۰۵ باید بالای ۱۲ پول میدادی ولی ماشین بی کیفیت و ایرانی و بی آپشن میخریدی اون موقع واقعا ماشین ارزنده ای بود موتور عالی آپشنال کیفیت اتاق و مونتاژ در حد بنز :))

الان چی از ۲۰۶ فقط ی پوسته مونده مدل پایینا که سرطانه مدل بالاهاشم ارزشش به پول پرداختی صفره تماما جنس چینی و بیکیفیت [دیدم که میگم :)) ]

بهتره نشیم مثل اون دسته ای که میرن roa میخرن یا بنز ۱۰۰ سال پیشو میخرن و سوار میشن و مادام خودشون و در نهایت خانوادشون باید دردسراشو بکشن

لینک به ارسال

245667

درود بر شما

داداش سلام

ولی باید همه چیو در نظر بگیریم مثلا اپشن برای ماشین خوبه ولی قبول کنیدهر چی بیشتر میشه دردسرها و مشکلات هم طبعا بیشتر میشه مثلا ما خودمون یه پیکان مدل چهلو هفت داشتیم سیو خورده ای سال برای خانواده ما کار کرد درسته تو این مدت بارها موتورش تعمیر اساسی شد ولی جوری بود که خرابی تشخیص خرابی و تعمیرش پروسه ساده ای بود مثلا بعد یاتاقان زدن حتی اگه تو جاده بودی قابل تعمیر به اسانی بود

ولی همه ما دیدیم مشکلاتی که سیستم الکترونیک 206 داشته که گاها تشخیصش فقط زمانبرو پر هزینه تر از تعمیرشه

خود شما میگید 206 های مدل پایین سرطانه یعنی یه 206 فرانسوی که ده سالش نشده دیگه قابل استفاده نیست شروع به ایرادها و خرابیهایی شده که که مثلا توی پیکان اصلا وجود نداشت

خود من یه 206 داشتم که هنگام تعویض پمپ بنزین امپر بنزین از کار افتاد یکی گفت از شناور توی باکه شناورو پمپ کامل انداختیم درست نشد یه کیلومتر دیگه کامل برای امتحان وصل کردیم خدا روشکر اونو نخریدم دیگه وقتی دیدم با تعویض اونم درست نمیشه اخر ماشینو همونجوری فروختم ولی معلوم نبود از بی اس ای بی اس ام یا سیمکشی یا چه و چه بوده ولی پیکتن بود یارو با یه لامپ فازمتری میفهمید چی ایراد داره و نیم ساعته درست میکرد

در کل من میگم توی ایران ما یه خودرو باید بیست سال برای ادم کار کنه با این وعض گرونی به همین دلیل سادگی هم باید مهم باشه هنگام تصمیمگیری

من خودم یه تیپ تیپ دو مدل 89 تا90ایربکو ای بی اسم نداشته باشه ترجیحا و زیر سی هزارتا کارکردش باشه خطو خشو رنگشدگی ام نداشته باشه رو خودروی خوبی میدونم ولی هرکی همچین ماشینیو نمیفروشن یا قیمت پرت میگن

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری