aidin1384

به نظرتون خرید 206 مدل پایین فرانسوی به صرفه تره یا مدل بالای 91 وصفر ایرانیزه؟

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

143 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 43 دقیقه قبل، mehran51 گفته است :

ت. با ۷۰ تومن میشه یه اتومات مدل ۸۸-۸۹ با این کارکرد خرید. اگه صفر بود یه چیزی.

بله می شه خیلی خریدهای دیگه کرد ولی چیزی که ظاهر ماشین تو عکس می گه درحد صفر واقعیه البته مال من نیست ک تبلیغش کنم:grin:ولی نظر من و تو عکسا جلب کرد

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

آقا آرمین مسلما هر ماشینی نیاز به تعمیرداره و هر چقدر کارکرد بیشتر و مدل پائین تر تعمیرات هم بیشتر

مشکل اینجاست که ایران خودرو سیستم عوض کرده و دیگه قطعات اصلی تو بازار وارد نمیکنه و با توجه به تحریم و خروج پژو و همچنین کاسبکار بودن وارد کننده ها که بخاطر سود بیشتر قطعات اکثرا تقلبی رو وارد کشور میکنن هزینه تعمیر و نگهداری فاجعه بار شده.

پمپ بنزین اصلی بیشتر از یک ملیون !!!

۲۰۶  سیستم برقی و قطعات برقی هم عمر مفیدی دارن

اگر ایران خودرو قطعات اصلی تامین میکرد ۲۰۶ کارکرده گزینه خوبی بود ولی با این بازار فاجعه بار تامین قطعه ... بنظرم ۲۰۶ کارکرده ریسک بالایی داره.

اون یک میلیون که فرمودین چند تومن سال 96 میشه!؟
حالا درآمدها افزایش پیدا نکرده رو موافقم، ولی ارزش پولمون چند برابر کاش پیدا کرده

ماشینی که 100 میلیون قیمتش شده دیگه گرون بودن قطعاتش دور از انتظار نیست

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، ZÆR گفته است :

اون یک میلیون که فرمودین چند تومن سال 96 میشه!؟
حالا درآمدها افزایش پیدا نکرده رو موافقم، ولی ارزش پولمون چند برابر کاش پیدا کرده

ماشینی که 100 میلیون قیمتش شده دیگه گرون بودن قطعاتش دور از انتظار نیست

فرمایش شما کاملا متین ولی وقتی ماشینی میخرید ۵۰ یا ۶۰ ملیون اونوقت پمپ بنزین  یک ملیون؟ ؟!!

تعویض کیت تسمه تایم یک ملیون؟

بحث در مورد هزینه نگهداری بالاست ،قطعات اصلی کمیاب یا بهتره بگم نایاب شده و قطعه فروش هم از فرصت استفاده میکنه و این وسط مصرف کننده هزینه سو مدیریت مسئولین و فرصت طلبی بازاری میده.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

فرمایش شما کاملا متین ولی وقتی ماشینی میخرید ۵۰ یا ۶۰ ملیون اونوقت پمپ بنزین  یک ملیون؟ ؟!!

تعویض کیت تسمه تایم یک ملیون؟

بحث در مورد هزینه نگهداری بالاست ،قطعات اصلی کمیاب یا بهتره بگم نایاب شده و قطعه فروش هم از فرصت استفاده میکنه و این وسط مصرف کننده هزینه سو مدیریت مسئولین و فرصت طلبی بازاری میده.

البته قرار نیست همش لوازم اصلی تهیه بشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، 308 گفته است :

البته قرار نیست همش لوازم اصلی تهیه بشه

بیشتر اوقات یک جنس استوک اصلی با قیمت خیلی مناسب چندین برابر جنس بازاری و اکبند کار می کنه

درکل این تاپیک هیچوقت به نتیجه ای نمی رسه چون تاوقتی ماشین زیرپاتو نتونی خودت بشناسی شاید یک پراید برات خرج میلیونی بتراشه ولی وقتی بدونی نگهداری هرانجین به چ صورته با tu5 باید برخورد کرد یا با tu3 برات عمری ماشینه 

ب نظر من tu5 روغن خوب براش بریزی و تعویض ب موقع روغن هیچ مشکل اساسی نخواهد داشت

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، amir56hb گفته است :

بیشتر اوقات یک جنس استوک اصلی با قیمت خیلی مناسب چندین برابر جنس بازاری و اکبند کار می کنه

درکل این تاپیک هیچوقت به نتیجه ای نمی رسه چون تاوقتی ماشین زیرپاتو نتونی خودت بشناسی شاید یک پراید برات خرج میلیونی بتراشه ولی وقتی بدونی نگهداری هرانجین به چ صورته با tu5 باید برخورد کرد یا با tu3 برات عمری ماشینه 

ب نظر من tu5 روغن خوب براش بریزی و تعویض ب موقع روغن هیچ مشکل اساسی نخواهد داشت

درست میفرمایید من معمولا قطعات غیر اصلی مییندازم وسواسی روی قطعه ندارم طول عمرشونم بد نیست

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/07/16, 11:24:51، djmilad2006 گفته است :

سلام به همگی ،بچه ها تقریبا  اکثر پست ها رو خوندم اما خب بازم به راهنماییتون احتیاج دارم قصدم خرید ماشین 206 تیپ 5 مدل 84  یا پایین تر هست قبلا 206 داشتم اما ایرانیزه حالا با توجه به تمام شرایط موجود تو مملکت خریدن این ماشین رو به صلاح میدونین؟؟

تو دیوار و سایت باما که چک میکنم تر و تمیزش البته تقریبا بدون رنگ اینطور که خودشون تو توضیحات نوشتن تو مایه های 48 تا 52 در میاد

حقیقتش از پراید و تیبا بدم میاد ( البته اینجوریم نیست که بی منطق باشم اگه سرجمع با توجه به راهنمایی  و توصیه های شما پراید و تیبا گزینه های بهترین قطعا تو تصمیم تجدید نظر میکنم )با اینکه میدونم با این پولی که میخوام خرج کنم میتونم صفر جفتشون رو بخرم! از یه طرفم ماشین هاچبک دوست دارم ،تو ایرانم که گزینه دیگه ایی خداروشکر نیست!

واسه همین به غیر 206 گزینه دیگه ایی نمیمونه

الان یه خرج کامل بخوای واسش بکنی (اورهال موتور) چقدر پا ادم درمیاد؟ اینو از اون جهت پرسیدم که  بدونم تو بدترین حالتش چقدر هزینه رو دستم میندازه!

اینم بگم 206 ایرانیزه من تیپ 5 مدل 94 بود که واقعا اشغال بود! واسه همین زیر 8000 تا ردش کردم الان از تولیدات جدید خبر ندارم ظاهرا مدل 96 ها گویا بهتر شدن درکل اصراری رو مدل های فرانسوی ندارم بازم هرچی دوستان صلاح بدونن

بدوجه مم نهایتا تا 60 تا میخوام هزینه کنم البته بیشترم دارم منتها نمی خوام بیشتر از این خرج کنم! 

خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین و منو از این برزخ خارج کنین

بهترین گزینه ممکنه  تا مدل 90 هم عالیهولی از 91 گیربکس و پلوسها ایرانیزه میشه و از 92 سیستم برقی ایرانیزه میشه 

پرایدو تیبا ماشین نیست 

تیپ 5 فرانسوی یه هاچبک افسانه ایه بعضی ماشینها به قدری طراحیشون خوبه تا سالها بعدش هم تودنیا طذفدار دارن و بازار کلاسیکشونم داغه ماشینایی مثل شورلت کامارو فیات لادا فولکس قورباغه ای فولکس گلف  تویوتا کرولا پورشه 911 به نظر منم 206 مخصوصا تیپ 5 از اوناست واقعا ارزش خرید داره فقط شما 2 کار باید بکنی یک هنگام خرید حتما با یه خبره مشورت کنی و موتوریو بدنه سالم باشه هنگام خریدم خسیسی نکنید یه ماشین سالم و تمیز اگه 10 ملیونم گرونتر باشه ارزش داره کسی که دلاله باید به فکر باشه ماشین رو قیمت بخره تا بتونه بفروشه ولی مصرف کننده 10 ملیونم بیشتر بده ارزش داره تا یه ماشین سالم گیرش بیاد 

مورد دوم کسی که ماشین دست دوم میخره باید حتما 5-10 ملیون کنار بزاره  برای اینکه ماشینو روپاش کنه خرجهایی از واتر پمپو لنتو سرویس روغنو روکش صندلیو لوله ها و احتمالا خود رادیاتور و دیاگو شمعو وایر رو شاخشه و اگه یکی دو تا خرابی مثلا جلو بندی و اکسل هم هموناوایل پیش بیاد باید امادگیشو داشته باشی

حتی خودروی صفرمهمون اول خرید روکش صندلی انواع قفل و روکش صندلیو باندو یه پله بالاتر پخشو دزدگیرش و تعویض روغنش همون اول 3-5 ملیونی رو دست ادم میزاره

تازه به همه اینها اضافه کنید شرایط کشورمونو واقعا شرایط کشور ما جوری نیست بخوایم یه خودرو رو با 10 سال کار بازنشستکنیم و باگرونی قیر منطقی خودرو صفر الان خودروهای دستدومبازار خیلی داغی دارن و 206 فرانسوی به نظر من یکی از بهترین گزینه هاست تو رنجمالیه 40 تا 70 ملیون

ولی باز هم میگم شرایط هر کسیو باید در نظر گرفت شاید برای کسی همون پراید 111 مناسبتر باشه و خرید معقولانه تری و برعکس برای شخص دیگه 206 تیپ2 و برای شخص دیگه تیپ 5 همه بستگی به شرایط و سلایق طرف داره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/07/16, 13:51:25، arash_a59 گفته است :

من اس دی مدل 91 دیدم با سیستم کامل فرانسوی مولتی پلکس ولی گیربکس BE که خیلی مهم نیست.

سلام اقا ارش کاملا درسته ولی اون سال چون سال اولی بود گیربکسو عوض کرده بودن نقطه ضعفهای فراوانی داشت که در مدلهایبعد رفع شد علاوه بر اون با تعویض گیربکس صد قطعه دیگه هم تغییر کرد و باز طراحی شد و ایرانیزه از همه محمترش پلوسها بود  که برای فرانسویها و مدل 90 gkn المان بود که از برندهای معروف در دنیاست ولی برای مدل be پلوسها ایرانیزه و چینی شد همچنین دسته موتورها 

به همین دلیل خودم به شخصه مدل 90 رو خیلی بیشتر میپسندم و مدل 89 و 90 رو که اخرین دوره بودن خیلی قبول دارم البته سیستم برقی و سنسورها و ecu نیز خیلی اهمیت داره و تا مدل 91 که سیستم فرانسوی یا بهتر بگوییم زیمنس المان هستبا انواع سنسور اورجینال از بهترین برندها بسیار خوب و عالیست و ارزش خیلی بیشتری نسبت به 92 ایرانیزه دارد ولی خوب مدل 90 را میشود اخرین دوره فرانسوی دانست در سال 91 به دلیل نبود قطعاتو تحریمها ایرانیزه شدن سرعت بالایی گرفت و خیلی قطعات چینی و ایرانیزه شد

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/07/16, 14:48:03، hrch1362 گفته است :

سلام عزیزان

ما یه مدل 84 داشتیم بانذر و نیاز ردش کردیم رفت پراید بگیرید 206 نگیرید

:::P:???:

چه تیپی بود بیشتر توضیح میدید؟

درسیته واقعا قبول دارم گاها 206 های مدل پایین اذیت میکنن خودم یه تیپ 1 مدل 80 داشتم که بلای اسمونی بود برای من البته مدل 80 که میگم نه فکر کنی ماشین 19 سالش بودا وقتی من خریدم سال 88 بود و ماشین تقریبا 8 سالش بودولی چون دنبال ارزونترین میگشتم که به قولی زرنگی کنم و ماشین روقیمت بخرم هم اینکه ماشینو زیاد نمیشناختم و عجله داشتم فقطیه ماشین بخرم هم اینکه تجربه نداشتمو اولین سواریم بود البته قبلش یه وانت پیکان پژویی داشتم ولی کلا کم تجربه بودم همین کم تجربگیم باعث شد یه ماشین نا سالم بخرم و نگهداریشم بلد نبودمو داغونش کردم ماشینم مشکی بود ماشین مشکی اولا زود لگن میشه دوما اصلا مشکی به خانواده ما اومد نداره 

این ماشین 4-5 سالی که دستم بود پدرمودر اورد وقتی فروختمش و طرف داشت میبرد انگار یه کوه از پشتم برداشتن و راحت شدن حتی بعد فروش 600 تومن به طرف تخفیف دادم که عذاب وجدان نداشته باشم به طرف گفتم باید یه تعمیر اساسی کنی اونزمان تعمیر اساسی حدودا 1 ملیون میشد

ولی بعدش یه تیپ ذ2 84 و بعد یه تیپ 2 89 خریدم عالی بودن هر دو تجربمم بالا رفتنه بود و دیگه موتور ماشینو کاملا میشناختم

تو این تایپیکم بلاهایی که اون تیپ 1 سرم اورد تا حدودی نوشتم خوندنشو به همه توصیه میکنم واقعا جالبه ازتون میخوام بخونید این تایپیکو ونظر بدید

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا ارش کاملا درسته ولی اون سال چون سال اولی بود گیربکسو عوض کرده بودن نقطه ضعفهای فراوانی داشت که در مدلهایبعد رفع شد علاوه بر اون با تعویض گیربکس صد قطعه دیگه هم تغییر کرد و باز طراحی شد و ایرانیزه از همه محمترش پلوسها بود  که برای فرانسویها و مدل 90 gkn المان بود که از برندهای معروف در دنیاست ولی برای مدل be پلوسها ایرانیزه و چینی شد همچنین دسته موتورها 

به همین دلیل خودم به شخصه مدل 90 رو خیلی بیشتر میپسندم و مدل 89 و 90 رو که اخرین دوره بودن خیلی قبول دارم البته سیستم برقی و سنسورها و ecu نیز خیلی اهمیت داره و تا مدل 91 که سیستم فرانسوی یا بهتر بگوییم زیمنس المان هستبا انواع سنسور اورجینال از بهترین برندها بسیار خوب و عالیست و ارزش خیلی بیشتری نسبت به 92 ایرانیزه دارد ولی خوب مدل 90 را میشود اخرین دوره فرانسوی دانست در سال 91 به دلیل نبود قطعاتو تحریمها ایرانیزه شدن سرعت بالایی گرفت و خیلی قطعات چینی و ایرانیزه شد

البته تعویض مجموعه گیربکس و پلوس ها در مدل 91 محدود به اس دی های وی 8 بود فقط و بقیه تیپ ها با همون گیربکس MA عرضه شدند

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری