<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

12 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

من یه ۲۰۶ وی ۲۰ (موتور ۱۴۰۰)دارم که الان حدود یک سال هست که روش ال پی جی نصب کردم.

تجربه ای که من از نصب ال پی جی رو ماشین داشتم رو میگم امیدوارم یه دوستان کمک کنه.

تو این یک سالی که گاز نصب کردم رو ماشین پنجاه هزار تا باهاش رفتم همش هم روی گاز بود ماشین. هیچ مشکلی برام ایجاد نکرد.ماشین خیلی صاف و بدون دل زدن کار میکنه.در مورد مصرفش هم بگم فوق‌العاده هست. من با هر کپسول با کولر ۱۵۰ کیلومتر و بدون کولر ۲۰۰ کیلومتر داخل شهر میرم و بیرون شهر تا ۴۰ کیلومتر افزایش پیدا میکنه.البته معایبی هم داره که خیلی منو اذیت نمیکنه و کاری باهاش ندارم

معایب :

تو امپر بنزینت خطا میفته البته این خطا ربطی acu نداره. در خودرو ۲۰۶ امپر بنزین بر اساس مقدار کیلومتر طی شده میاد پایین و وقتی رو گاز هستی اون همچنان میاد پایین تا به صفر برسه ولی باکتون پره و اگر دوباره بنزین بزنی امپر میاد بالا

دومیش اینه که صبح وقتی هوا سرده با سه یا چهار استارت ماشین روشن میشه.البته نه اینکه استارت رو بگیری ول نکنی تا بسوزه.با سه تا تک استارت کوچولو ماشین روشن میشه.اگر هم بخواین این مشکل بوجود نیاد میتونید هر چند وقت یکبار چهل پنجاه کیلومتر رو بنزین حرکت کنید این مشکل بوجود نمیاد . اگر همش رو گاز حرکت کنید این مشکل بوجود میاد که اصلا مشکل خاصی نیست.

این هم از معایب که فکر نکنم چیز مهمی باشه.واقعا از لحاظ اقتصادی به صرفه هست. عکس هم گذاشتم که ببینید کجا نصب شده

امیدوارم به درد دوستان بخوره و بتونن از این تجربه بنده استفاده لازم رو ببرن

اگر بازم سوالی داشتید میتونید همین‌جا یا تو تلگرام بپرسید جواب میدم بهتون

@hm_hmd

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام چندتا سوال داشتم از خدمتون اول اينكه شما به صورت ابتكاري تشكيلات رو نصب كردين ( يعني مكان مشخص و ثبت شده اي براي اينكار وجود دارد يا خير) دوم صدرصد در ايران پمپ ال پي جي نداريم با اين مشكل چجوري كنار ميان سوال سوم بوي نا مطبوع گاز هست چجوري اين مورد رو مرتفع ساختين از لحاظ ايمني چطور منظورم نشت گاز يا خداي ناكرده تصادفات آيا تأثيري در شتاب و سرعت خودرو مشاهده كردين؟ در آخر ميشه گفت ال پي جي براي موتور بهتر از سي ان جي هست ولي خب از نظر روغن موتور شما از چه نوعي استفاده ميكنيد؟ ببخشيد سؤالام زياد شد ولي خب خيلي كنجكاوم رو اين موضوع ممنون ميشم پاسخ بدين

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز. من خودم نصب نکردم. یه نفر که فقط کارش نصب ال پی جی هست واسم این کارو کرد.این طرف واقعاً کارش حرف نداره. چون ماشینای هیوندا و کیا اپتیما هم روشون ال پی جی نصب میکنه. من خوزستان هستم و خوزستانی ها خیلی از گاز استفاده میکنن و تو هر شهرستان و جاده هاش پمپ ال پی جی(غیر مجاز )هست. البته مسافرت که میرم پمپ ال پی جی کمتر هست و خودم با شیلنگ رابط گاز میزدم. مشکلی از بابت سوختگیری نیست. چون شما چهار کپسول که بزنی 800کیلومتر میره پس نیازی نیست هر دقیقه دنبال سیلندر گاز باشی.در مورد بوی گاز خدمتتون عرض کنم که بر خلاف خودروهاي دیگه به هیچ عنوان حتی زره ای بوی گاز تو ماشین نمیاد. اصلا

.در مورد نشت گاز هم که اگه واقعاً پیش یه استاد کار بلد ال پی جی نصب کنید هیچ وقت نشتی نخواهید داشت. اما من هر دو هفته یک بار 4تا اتصال رو کف میزنم که 10 دقیقه بیشتر وقت نمی گیره. هیچ تاثیری تو شتاب ماشین نداره. و تو سربالایی ها تست کردم هیچ فرقی نداره. البته به شرطی که سوخت گازتون تنظیم باشه. من روغن الموت استفاده میکنم واقعاً حرف نداره. نه کم میکنه و نه زود چربیشو از دست میده

لینک به ارسال

با كمال احترام به اين دوست عزيزمون فقط ميخوام نظر خودمو بنويس و اصلا قصد بي احترامي خداي نكرده به اين عزيز كه زحمت كشيدن و تجربه ي خودشونو با ما به اشتراك گذاشتن رو خداي نكرده ندارم

ولي بنظر اين حقير اينكار ارزش نداره وقتي هزينه ي اينكار و اسيبهاي احتمالي بعدي كه ممكنه به موتور وارد بشه كنار هم بذاريم اخر سر ميبيني همون بنزين استفاده ميكردي با اين تفاوتي از لحاظ هزينه تمام شده نداشته جز اينكه تعمير موتورو جلو انداختي و صدمات احتمالي بيشتري هم به موتور وارد شده كه حتي باعث تعويض سرسيلندر و مشكلات حاد بشه

Sent from my iPad using Tapatalk

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

من توی ترکیه 206 با ال پی جی دیدم توی برزیل هم اتانول استفاده میکنن

توی سرویسباکس پژو هم قطعاتی از موتور رو با پسوند LPG یا اتانول دیدم

ظاهرا ای سی یو شون فرق میکنه و یه سری قطعات دیگه

:ghalioon:

لینک به ارسال

حالا سلامت موتور مهم نیست ولی واقعا در صورت تصادف شدید از پشت چه اتفاقایی ممکنه بیوفته؟

لینک به ارسال

244390 سلام دوست عزیز. من خودم نصب نکردم. یه نفر که فقط کارش نصب ال پی جی هست واسم این کارو کرد.این طرف واقعاً کارش حرف نداره. چون ماشینای هیوندا و کیا اپتیما هم روشون ال پی جی نصب میکنه. من خوزستان هستم و خوزستانی ها خیلی از گاز استفاده میکنن و تو هر شهرستان و جاده هاش پمپ ال پی جی(غیر مجاز )هست. البته مسافرت که میرم پمپ ال پی جی کمتر هست و خودم با شیلنگ رابط گاز میزدم. مشکلی از بابت سوختگیری نیست. چون شما چهار کپسول که بزنی 800کیلومتر میره پس نیازی نیست هر دقیقه دنبال سیلندر گاز باشی.در مورد بوی گاز خدمتتون عرض کنم که بر خلاف خودروهاي دیگه به هیچ عنوان حتی زره ای بوی گاز تو ماشین نمیاد. اصلا

.در مورد نشت گاز هم که اگه واقعاً پیش یه استاد کار بلد ال پی جی نصب کنید هیچ وقت نشتی نخواهید داشت. اما من هر دو هفته یک بار 4تا اتصال رو کف میزنم که 10 دقیقه بیشتر وقت نمی گیره. هیچ تاثیری تو شتاب ماشین نداره. و تو سربالایی ها تست کردم هیچ فرقی نداره. البته به شرطی که سوخت گازتون تنظیم باشه. من روغن الموت استفاده میکنم واقعاً حرف نداره. نه کم میکنه و نه زود چربیشو از دست میده

دوست عزیز ممنون از بیان تجربه اتون

لازم هست بدونید LPG نسبت به CNG خطرات و به طبع مراقبت های بیشتری نیاز داره، امیدوارم جایی که اینکارو انجام دادید کاملا استاندارد باشه و قطعات استانداردی رو نصب کرده باشه در کل کمی هزینه بیشتر برای سوخت به خطرات ناشی از داشتن خودروی گاز سوز خصوصا گاز سوز های غیر فابریک می ارزه. اتفاق یکبار میوفته

موفق و موید باشید.

244450 حالا سلامت موتور مهم نیست ولی واقعا در صورت تصادف شدید از پشت چه اتفاقایی ممکنه بیوفته؟

یادم نمیره خودروی پراید گاز سوزی که در یک تصادف شهری(از پشت یک خودرو به اون زده بود) تا اومدن آتش نشان هر دو سرنشینش جزغاله شدن.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز. من خودم نصب نکردم. یه نفر که فقط کارش نصب ال پی جی هست واسم این کارو کرد.این طرف واقعاً کارش حرف نداره. چون ماشینای هیوندا و کیا اپتیما هم روشون ال پی جی نصب میکنه. من خوزستان هستم و خوزستانی ها خیلی از گاز استفاده میکنن و تو هر شهرستان و جاده هاش پمپ ال پی جی(غیر مجاز )هست. البته مسافرت که میرم پمپ ال پی جی کمتر هست و خودم با شیلنگ رابط گاز میزدم. مشکلی از بابت سوختگیری نیست. چون شما چهار کپسول که بزنی 800کیلومتر میره پس نیازی نیست هر دقیقه دنبال سیلندر گاز باشی.در مورد بوی گاز خدمتتون عرض کنم که بر خلاف خودروهاي دیگه به هیچ عنوان حتی زره ای بوی گاز تو ماشین نمیاد. اصلا

سلام دوست عزیز.من چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده و اول اینکه الان کپسول پر حدود 20 تومن پولش هست.البته من تبریز هستم شاید طرفای شما ارزون باشه.بر حسب اینکه اصلا ده تومن قیمت یه کپسول پر باشه.شما گفتی تو بهترین حالت 200 کیلومتر باهاش میتونین برین.ماشین من تو جاده صدی 5.5 الی 6 تا میسوزونه.یعنی 200 کیلومتر رو با 11 الی 12 هزار تومان طی میکنه.حالا بنظر شما اصلا چه لزومی داره که این کار رو انجام بدیم.و دوم اینکه دردسر هایی از قبیل پیدا کردن کپسول و آسیب های احتمالی به موتور و خطرات نشت گاز و مشکلات دیگه که بنظر منطقی نمیاد و بعلاوه هزینه ای که برای نصب انجام میشه.شاید هم من اشتباه فکر میکنم .اگه اینطوره لطفا جوابم رو بدین.

با احترام

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

لینک به ارسال

سلام به نظرم اصلا منطقی نمیاد این کار

لینک به ارسال

244396 با كمال احترام به اين دوست عزيزمون فقط ميخوام نظر خودمو بنويس و اصلا قصد بي احترامي خداي نكرده به اين عزيز كه زحمت كشيدن و تجربه ي خودشونو با ما به اشتراك گذاشتن رو خداي نكرده ندارم

ولي بنظر اين حقير اينكار ارزش نداره وقتي هزينه ي اينكار و اسيبهاي احتمالي بعدي كه ممكنه به موتور وارد بشه كنار هم بذاريم اخر سر ميبيني همون بنزين استفاده ميكردي با اين تفاوتي از لحاظ هزينه تمام شده نداشته جز اينكه تعمير موتورو جلو انداختي و صدمات احتمالي بيشتري هم به موتور وارد شده كه حتي باعث تعويض سرسيلندر و مشكلات حاد بشه

Sent from my iPad using Tapatalk

سلام دوست عزیز. نمیخوام طرفداری کنم از این کاری که کردم. ولی من پنجاه هزار کیلومتر با ماشین روی گاز رفتم .یه حساب سر انگشتی که کردم دیدم من سه میلیون تومن به نفعم بوده. تو این یک سال هم به هیچ عنوان مشکل موتور نداشتم. حتی موتور بخار هم نمیکنه و رینگام ضعیف نشده. حالا گیریم که بعد از این یک سال بخواد خراب بشه مگه چقدر خرج موتور میشه ؟از لحاظ اقتصادی واقعاً به صرفه هست. نمیدونم شما اهل کجا هستید و چقدر ماشین گاز سوز دیدید. ولی تو منطقه ما ماشین خیلی کم پیدا میشه که گاز سوز نباشه و واسه ما ثابت شده که گاز ال پی جی هیچ مشکلی برای موتور بوجود نمیاره. این تفکر رو روز اول انداختن تو مردم که کسی از گاز مایع استفاده نکنه چون خیلی پای دولت گرون میفته.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری