a.m.i.n

بحث و تبادل نظر در مورد پژو 207i جدید (هاچ بک و سدان)

601 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/09/01, 08:57:14، skynet گفته است :

سلام دوستان

من قصد خرید 207 جدید اتومات را دارم و میخواستم ببینم گیربکس اتوماتی که روی 207های جدید میذارن چه گیربکسی است؟!

آیا همون AL4 است که روی تیپ 6 و V9 بود؟!

اگه همون AL4 است آیا ایسیوش هم همونه یا جدید شده؟!

داخل مونتاژ میشه یا کامل وارد میکنن؟!

کیفیت و نحوه عملکردش چه جوریه؟! مثل قدیم خنگ، کند و با لگد است یا بهتر شده؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید...

سلام،

بله، همون AL4 هست. اینطوری که بنده پرسیدم و در جریانش قرار گرفتم، این گیربکس ها به طور کامل وارد میشن. گویا تا حدودی دلیل تولید محدود 207 اتوماتیک هم به همین قضیه برمیگرده. (با توجه به گفتۀ مسئولین یکی از نمایندگی های ایرانخودرو - مطمئن نیستم تا چه حد قضیه واقعیت داره - ولی جاهای دیگه هم شنیده بودم).

من سابقاً 207 اتوماتیک نداشتم که بتونم مقایسه کنم. الان هم ندارم؛ ولی اخیراً چند باری یه 207 اتوماتیک رو تست کردم؛ علی رغم تموم شایعاتی که در موردش شنیده بودم، هیچ مورد خاصی رو متوجهش نشدم. تعویض دنده خیلی راحت و بدون مشکل انجام میشد. نباید ازش شتاب عجیب و غریبی رو انتظار داشته باشید (توی نمونۀ دستی هم شتاب چندان تعریفی نداره - مگر اینکه ماشین رو بدین به نمایندگی تا ECU رو به روز رسانی کنن - مشکل شتاب ماشین من با همین قضیه حل شد)؛ ولی به طور کلی همه چیز عادی انجام میشه؛ یه مقداری به خاطر هوشمند نبودنش توی سربالایی ها ممکنه کم بیاره یا مثلاً توی معکوس کردن یه مقداری دیر عمل کنه، ولی به طور کلی یه مقداری بهتر از بقیۀ اتومات های داخلی هست که سوار شدم.

این رو هم خدمتتون میگم، که طبق گفتۀ دوستم (مالک 207 اتومات)، یه جورایی قضیه شانسی هست! الان ماشینِ دوستم کاملاً وضعیت مطلوب و بی ایرادی رو داره، ولی یکی از آشناهاشون هم که همزمان باهاش 207 اتومات خریده بود، با گیربکسش حسابی مشکل داشت و اونم از کُند بودنش خیلی گِله می کرد.

به نظر شخصِ خودم، اگه هم مشکلی باشه، یحتمل خود ایرانخودرو بتونه قضیه رو حل کنه. من فکر می کنم اکثر این مشکلات با به روز رسانی ECU حل بشه. یعنی ماشینِ خودم که مشکلات نسبتاً ریز و عجیب و غریبی داشت، با همین به روز رسانی ECU اغلب مشکلاتش حل شد.

پ.ن: سابقاً یکی از دوستان ازم پرسیده بود وقتی ماشینم رو بردم نمایندگی ازم هزینه گرفتن یا نه؟

همونطور که پاسخ این دوستمون رو دادم، از بنده هزینه ای نگرفتن؛ ولی دلیل اینکه ازم هزینه ای نگرفتن این بود که ماشینِ من کارت طلایی هم داره. و خب من این رو دقیقاً در جریانش نبودم و فکر می کردم همۀ 207 ها کارت طلایی دارن. گویا 207هایی که نمایندگی ها به فروش میرسونن، هیچ کدوم روشون کارت طلایی نیست و باید جدا درخواستش رو بدین. الان همین دوستم که اتومات داره، روی ماشینش کارت طلایی نبوده، و وقتی برای سرویس 10.000 ماشینش رو بُرده نمایندگی، بابت تموم کارایی که کردن ازش پول گرفتن. تموم کاری که کردن هم سرویس دوره ای بوده و آچارکشی و از این حرفا. حدوداً 200 ازش گرفتن.

ویرایش شده در توسط Deuce
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شرایط جدید فروش نقدی پژو ۲۰۷i اتوماتیک، آذر ۹۶
جدیدترین شرایط فروش نقدی با تحویل ۳۰ روزه ۲۰۷ اتوماتیک ایران خودرو با قیمت قطعی ۴۷ میلیون ۷۰۰ هزار تومان به مناسبت حلول ماه ربیع الاول از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۵ آذر ۹۶ آغاز می گردد. شرایط این پیش فروش در بخشنامه ذیل آمده است.

لینک به ارسال
در در 1396/07/28, 15:26:05، pop.b گفته است :

سلام خسته نباشید 

دو هفته میشه که 207i از ایران‌خودرو تحویل گرفتم 

یه سوال ، چرا در هنگام حرکت ماشین یا وقتی که سرعت کمتر از ۱۵ کیلومتر میشه 

صدای بوق هشدار یا یه چیزی شبیه این ۳ بار شنیده میشه و قطع میشه 

هر بار همینطور میشه .

لطفا راهنمایی کنید علت چی می‌تونه باشه 

ممنون

سلام دوست عزيز. ماشين منم همين مسئله رو داره.

نمايندگي كه بردم مطابق معمول نفهميد چيه فقط صداي هشدار و قطع كرد. الانم هر وخت مي رم كارواش تا يه هفته همينه داستان تا اينكه خودجوش قطع شه.

اگه پيدا كردي داستان چيه لطف مي كني بهم بگي.

لینک به ارسال

دوستان من ميخوام يه ٢٠٧ اتومات كارتكس بردارم 

بنظرتون توي رنج قيمتين خوبه يا آي ١٠ بردارم ؟ 

اگه كسي ميتونه با عكس و يا فيلم راهنمايي كنه ممنون ميشم

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، SorooshSarani گفته است :

دوستان من ميخوام يه ٢٠٧ اتومات كارتكس بردارم 

بنظرتون توي رنج قيمتين خوبه يا آي ١٠ بردارم ؟ 

اگه كسي ميتونه با عكس و يا فيلم راهنمايي كنه ممنون ميشم

کیفیت راحتی برات مهمه بی دردسر بی خرج سواری خوبی بگیری ساندرو البته با آپشین خیلی کمتر

کیفیت 207 های جدید چنگی نمیزنه ... یکسری آپشن زیبایی فقط

آی 10 قطعا بهتره  ولی خیلی کوچیک هست اگه آی 20 بودجه ات میرسید عالی بود

اینم مشخصات تجهریات آی 10

- آینه الکتروکرومیک، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو (2 کیسه هوا)، سیستم پخش MP3, سنسور پارک عقب, چراغ مه شکن جلو و عقب, ABS + EBD, سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC), کامپیوتر سفری, کنترل سیستم صوتی از روی فرمان, تهویه مطبوع اتوماتیک, سیستم کنترل ایستایی در سربالایی (HAC)، چراغ روشنایی روز (Day Light)، تریم داخلی دو رنگ

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز، حدود ۲ هفتس ۲۰۷ رو تحویل گرفتم، کلا ماشین خوبیه، فقط نمیدونم چرا چراغ های مه شکن عقب با هم فرق میکنه، ینی یکیش لامپش دیده میشه یکیشم ماته. کلا اینجوری میشه یا برا من اینجوریه؟ یکیشم وقتی میخوای حرکت کنی یدونه آژیر اخطار میده در حالی که همه موارد قبل از حرکت رعایت میشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

نه دوست عزيز كلا يك چراغ مه شكن سمت چپ وجود داره و سمت رأست كه شما ميگيد مات همون شبرنگ معموليه:-)

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

خیلی ممنون، یکی از دوستان از صدای هشدار هنگام حرکت، ینی وقتی دور موتور تو ۱۵۰۰۰ هست شکایت کرده بودن، یبار کاپوت جلوی ماشینو باز و بستش کنن درست میشه. 

لینک به ارسال

دوستان سلام.
من یک عدد 207 دستی تحویل شش ماهه از ایران خودرو ثبت نام کردم موعد تحویلم رو زده اسفندماه.می خواستم از کسانی که تجربه دارم بپرسم معمولا ایران خودرو سر موقع ماشین رو تحویل میده یا نه؟چند درصد احتمال داره تحویل ماشین تاخیر ببخوره و تحویل بیفته برای بعد از عید؟

ویرایش شده در توسط hassan_110
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، hassan_110 گفته است :

دوستان سلام.
من یک عدد 207 دستی تحویل شش ماهه از ایران خودرو ثبت نام کردم موعد تحویلم رو زده اسفندماه.می خواستم از کسانی که تجربه دارم بپرسم معمولا ایران خودرو سر موقع ماشین رو تحویل میده یا نه؟چند درصد احتمال داره تحویل ماشین تاخیر ببخوره و تحویل بیفته برای بعد از عید؟

سلام من ماشین قبلیمو سال نود چهارتا چکی تحویل  ۳۰روزه بود فک کنم خریدم قرار بود بیفته بعد سال تحویل ک قبلش دادن و مدل ۹۱هم شد 

و  تیر امسال باز یکی دیگه خریدم اینو پیش خرید کردم  سر وقتش دادن 

شما ب مدل ماشین فکر میکنید ک قدیم میخوره یا جدید؟

همه چی ب شانستونه ولی اینا حساب کتاب خاصی نداره کارشون 😅

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری