a.m.i.n

بحث و تبادل نظر در مورد پژو 207i جدید (هاچ بک و سدان)

590 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/08/01, 21:58:09، Deuce گفته است :

4-5 روز پیش، به 10.000 تا رسیدم و ماشین رو بردم برای خدمات گارانتی. تموم مشکلاتی که داشتم رو هم به ایرانخودرو گفتم. از جمله شتاب فوق العاده پایین، سرعت نسبتاً پایین، مصرف سوخت بالا، دمای موتور و ...!

سلام میشه بفرمایید کدوم نمایندگی رفتید؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/07/28, 08:37:03، saeid206h گفته است :

تو یه جای دیگه این موضوع شاید ارسال کرده باشم،یکی از همکارام206اتومات خرید،برد برای نمایندگی ،اونجا بهش گفتن این جدیدا همشون همینن،بهش گفتن،باز اگه صدای گیربکس اذیتت میکنه،برو شوش از اوراقیا یه گیربکس کارکرده فرانسوی بگیر بیار برات ببندیم.قیمت 2.5تومن.

ایران خودرو یا بهتر بگم افراد مطلع در این سایت میگن گیرباکس فرانسویه و وارداتیه !! بعد چطور براداران نمایندگی توصیه میکنن برید شوش گیرباکس اصلی بخرید [wait]

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/08/02, 00:37:56، a.m.i.n گفته است :

ماشین شما  دنده دستی  هست . دنده اتومات با 45 تا نهایت 500 550 بیشتر نمیره .

ماشین شما را هیچ کار خاصی نکردن . فقط با بروز رسانی ecu  تمامی این مشکلات شما رفع شده .

جدیدا چند تا آپدیت اخری که شرکت داده به کل تمام مشکلات قبلی رفع شده

امین جان این آپدیت آخری برای ما فقیر فقرا هم هست ... 206 اس دی مدل 94 ، دریچه سیمی کروز:sad:

لینک به ارسال
در در 1396/08/01, 11:28:09، Deuce گفته است :

خلاصه اینکه دوستان؛ خواستم بگم خدا رو شکر فعلاً وضعیتی که داره ایده آل هست و امیدوارم همینطور باقی بمونه. بازم موندم چرا ایرانخودرو از همون اول این کارایی که الان برای من انجام داد رو انجام نمیده. چرا انقدر با اعصاب و روان ملت بازی می کنه :-/

والا دوست عزیز همونطوری که اقا امین که از افراد با سواد و مطلع در سایت هستن فرمودن تنها کاری که انجام شده آپدیت ای سی یو خودروی شما هست... در ضمن من تجربه نمایندگی شهرستان و برخی نمایندگی های پرت تهران رو بگم که کلا کارشناس فنی نقش خاصی نداره و یک مجسمه ی متحرکه و  همه کاره مکانیکه .. در نمایندگی مرکزی 1 تهران هم یه کارشناس مثلا فنی دارن که اول میاد سر ماشین بازم هیچی سر در نمیاره و یه خودکار دستشه و مینویسه هر چی بگی رو ...ولی یه کارشناس ارشد دارن که نظارت مسقیم به کار مکانیک داره در تعمیر گاه و اون طوری که من فهمیدم تمام ایراد ها رو خودش تشخیص میده و یا مکانیک هم تشخیص بده اون شخص باید تایید کنه و به مکانیک میگه درست کنه چون در نهایت خودش باید مسئولیت کار رو به عهده بگیره و مکانیک پاسخگوی مشتری نیست... اینا رو گفتم که شما خیلی این کارشناس های فنی رو جدی نگیرید .حالا کارشناس های ارشد مرکزی 1 واقعا واردن و سر در میارن... . کلا هم بیخودی ماشیین رو نخوابونید تعمیرگاه چون ممکنه بر اثر بی دقتی خطی خشی .. موجی چیزی ایجاد کنن روی رمگ خودرو ... حالا اینم که خودتون اشاره کردید شانس بیارید نزنن بدترش نکنن...از طرفی هم عجیبه برای یک آپدیت یک روز ماشین رو خوابوندن !

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/08/06, 19:08:37، ali zamani گفته است :

هزینه چیزی ازتون گرفتن؟

در در 1396/08/07, 09:29:29، mehrdadghp گفته است :

سلام میشه بفرمایید کدوم نمایندگی رفتید؟

اصفهان، خیابان نشاط، جنب خیابان هشت بهشت، نمایندگی 2024 آقای فتاحی.

در 12 ساعت قبل، otika2000 گفته است :

ایران خودرو یا بهتر بگم افراد مطلع در این سایت میگن گیرباکس فرانسویه و وارداتیه !! بعد چطور براداران نمایندگی توصیه میکنن برید شوش گیرباکس اصلی بخرید [wait]

دقیقاً همینطوره. من در مورد گیرباکس که پرسیدم، گفتن فرانسوی هست. (البته از من نمونۀ دستی هست). از چند تا مکانیک دیگه که پرسیدم (برای تعمیر ماشین رو پیششون نبرده بودم، صرفاً برای سؤال کردن رفته بودم پیششون)؛ یکیشون گفت 206های جدید رو میدونه که ایرانی هست، ولی خیلی مشابه نمونۀ فرانسوی کار شده، که تفاوتشون اصلاً محسوس نیست. یکی دیگه پشت فرمون 207 خودم نشست یه دور زد، بعد هم یه نیم ساعتی زیر و روی ماشین رو نگاه کرد. گفت فرانسوی هست، ولی فرانسوی نمونۀ ضعیف هست. اگه یه شخص عادی با گیرباکس فرانسوی اصل کار کرده باشه، اصلاً نمیتونه تفاوتش رو با این گیرباکس بفهمه. ولی کسی که یه کمی حالیش باشه، می فهمه یه مقداری از نمونۀ فرانسوی ضعیف تر هست؛ به طور کلی گیرباکس رو خوب ارزیابی کرد. البته بر حسب اطلاعاتی که کسب کردم، میگن گیرباکس اتومات ها کلاً وارداتی هست (به صورت محدود) و ایران هیچ کاری به اون گیرباکس ها نداره.

در 11 ساعت قبل، otika2000 گفته است :

والا دوست عزیز همونطوری که اقا امین که از افراد با سواد و مطلع در سایت هستن فرمودن تنها کاری که انجام شده آپدیت ای سی یو خودروی شما هست... در ضمن من تجربه نمایندگی شهرستان و برخی نمایندگی های پرت تهران رو بگم که کلا کارشناس فنی نقش خاصی نداره و یک مجسمه ی متحرکه و  همه کاره مکانیکه .. در نمایندگی مرکزی 1 تهران هم یه کارشناس مثلا فنی دارن که اول میاد سر ماشین بازم هیچی سر در نمیاره و یه خودکار دستشه و مینویسه هر چی بگی رو ...ولی یه کارشناس ارشد دارن که نظارت مسقیم به کار مکانیک داره در تعمیر گاه و اون طوری که من فهمیدم تمام ایراد ها رو خودش تشخیص میده و یا مکانیک هم تشخیص بده اون شخص باید تایید کنه و به مکانیک میگه درست کنه چون در نهایت خودش باید مسئولیت کار رو به عهده بگیره و مکانیک پاسخگوی مشتری نیست... اینا رو گفتم که شما خیلی این کارشناس های فنی رو جدی نگیرید .حالا کارشناس های ارشد مرکزی 1 واقعا واردن و سر در میارن... .

نه من که خیلی جدی نمیگیرم. ولی خب به هر حال، خواستم اون چیزی که بهم گفته شده رو به نوعی اینجا منتقل کرده باشم. اینطور هم نبوده که ماشین رو بخوابونم تعمیرگاه. برده بودم برای سرویس گارانتیش. چون باهاش 10.000 تا رفته بودم دیگه. یعنی غیر از ECU یه سری موارد دیگه هم بود که خودشون انجام میدادن (تعویض روغن و فیلتر و غیره). همه هم بهم میگن زیاد نبر ایرانخودرو، میزنن ماشین رو ناکار می کنن؛ ولی خب چه کار کنم؟ وقتی مشکل داره فیلم بگیرم بذارم توی اینترنت؟ :| اینترنت یا سایت آپارات مشکلم رو رفع می کنه؟ یا مثلاً ملتی که میان زیر اون ویدئو کامنت میذارن و اظهار فضل می کنن قراره مشکلم رو رفع کنن؟

در 11 ساعت قبل، otika2000 گفته است :

کلا هم بیخودی ماشیین رو نخوابونید تعمیرگاه چون ممکنه بر اثر بی دقتی خطی خشی .. موجی چیزی ایجاد کنن روی رمگ خودرو ... حالا اینم که خودتون اشاره کردید شانس بیارید نزنن بدترش نکنن...از طرفی هم عجیبه برای یک آپدیت یک روز ماشین رو خوابوندن !

اتفاقاً ازشون خواسته بودم که خیلی حواسشون به ماشین باشه. برای همین خودشون داخل ماشین کاوِرهای تمیز گذاشتن که در نتیجه آخرش هیچ آلودگی ای (اعم از سیاهی دست مکانیک و ...) وارد ماشین نشده بود. یه مقداری غُر بزنین بهشون بعضی اوقات جواب میده :دی چون مثلاً تا من نگفته بودم، خودشون کفی ننداختن. وقتی گفتم، کفی انداختن که اگه با کفش کثیف وارد ماشین شدن، کفی ماشین رو کثیف نکنن. یا مثلاً روی کاپوت و در اصلی (راننده) کاور گذاشتن؛ اگه نمی گفتم حال نداشتن این کارا رو انجام بدن. اگرچه همه چی در اختیارشون هست. اینطور فکر می کردم که لازمه بعد از گارانتی ماشین رو یه دست ببرم کارواش؛ ولی اصلاً اینطور نبود. ماشین رو تقریباً همونطوری که تحویلشون دادم، تحویل گرفتم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/08/06, 19:08:37، ali zamani گفته است :

هزینه چیزی ازتون گرفتن؟

خیر، چیزی نگرفتن. اگرچه اون اول خودشون بهم گفتن وقتی خواستی لنت رو عوض کنی، ایرانخودرو لنت ضعیفی میندازه روی ماشین. ازشون بخوا که تکستار آبی (اگه اشتباه نکنم) بندازن روی ماشین و خودت ما به التفاوتش رو پرداخت کن. بعد که ماشین رو دید، فهمید که روی خودِ ماشین به صورت فابریک تکستار خیلی خوب هست، برای همین گفت حتی دیگه لازم نیست بابت لنت هم ما به التفاوتی پرداخت کنم. ایرانخودرو خودش موظف هست مثل همین لنت رو برام بندازه. البته نه الان، مثلاً 10.000 تا دیگه، وقتی که لنت تموم بشه. الان هنوز لنت دارم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.بنده ۲۰۷ جدید دنده دستی داشتم  چندروز پیش فروختمش.خودم اهوازم ۲۰۶تیپ ۵ مدل ۹۴ داشتم که هر جور که بگید اذیتم کرد رو فروختم .رفتم تهران ثبت نام کردم برا ۲۰۷ جدید و برج ۴ بعد از کلی ذوق ماشینو گرفتم..دیدم هیچ فرقی نداره .خلاصه ماشینم بعد ۴هزار کارکرد کمک عقبش خراب شد.هرزه گرد تسمه صدا میده .فرمان ماشینو با گارانتی برام عوض کردن.صدا موتور واقعا زیاد شده بود.با اینکه روغن ادینول ۱۰*۴۰رو از دیجی براش گرفتم و تعویض کردم..خلاصه فقط امکاناتش رو بردن بالا والا کیفیت همون ایرانیزه است وبس..

ویرایش شده در توسط paiam
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، paiam گفته است :

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.بنده ۲۰۷ جدید دنده دستی داشتم  چندروز پیش فروختمش.خودم اهوازم ۲۰۶تیپ ۵ مدل ۹۴ داشتم که هر جور که بگید اذیتم کرد رو فروختم .رفتم تهران ثبت نام کردم برا ۲۰۷ جدید و برج ۴ بعد از کلی ذوق ماشینو گرفتم..دیدم هیچ فرقی نداره .خلاصه ماشینم بعد ۴هزار کارکرد کمک عقبش خراب شد.هرزه گرد تسمه صدا میده .فرمان ماشینو با گارانتی برام عوض کردن.صدا موتور واقعا زیاد شده بود.با اینکه روغن ادینول ۱۰*۴۰رو از دیجی براش گرفتم و تعویض کردم..خلاصه فقط امکاناتش رو بردن بالا والا کیفیت همون ایرانیزه است وبس..

:salam:خب انتظار دیگه ای مگه داشتید ؟ اختلاف قیمت 206+ و 206 فقط بخاطر آپشن ها ، داشبورد و چراغ هاشه دیگه ... بقیه موارد که کاملا مشابه هم هستن ...:sad:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان من ٤ سال تجربه ي رانندگي با ٢٠٧ هاي دنده اي ٩١(خودم) و٢٠٧ برادرم (اتوماتيك) سال ٩١ رو داشتم و ماشين خودم قبل رفتن به خدمت سربازي فروختم  تا مجددأ بعد پايانخدمت"بگيرم درضمن در حال حاضر هم گاهي مواقع ٢٠٧ مدل ٩٦ اتوماتيك دوستم زيرپام هست خوشحال ميشم اگه مشكل يا سوالي بود در خدمتتون باشم  

لینک به ارسال

سلام دوستان

من قصد خرید 207 جدید اتومات را دارم و میخواستم ببینم گیربکس اتوماتی که روی 207های جدید میذارن چه گیربکسی است؟!

آیا همون AL4 است که روی تیپ 6 و V9 بود؟!

اگه همون AL4 است آیا ایسیوش هم همونه یا جدید شده؟!

داخل مونتاژ میشه یا کامل وارد میکنن؟!

کیفیت و نحوه عملکردش چه جوریه؟! مثل قدیم خنگ، کند و با لگد است یا بهتر شده؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید...

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری