1,429 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، reza206na گفته است :

به گفته دوستان مپ رو از مدار خارج کردم ولی بازم استارت طولانی شد و تفاوتش این بود اگه اولش بد کار کرد موتور ولی مپ تو مدار باشه ماشین بد کار نمیکنه  فقط زمان استارت بیشتر از نیش استارته.

ماشینم تیپ ۵ هست بعید می‌دونم واشر بترسونه یا میسوزه یا سالمه.

یه مشکلی رو جدیدا متوجه شدم بعلت شستشوی میفولد بخار داخل منیفولدم روغن جمع شده قبلا حالت چسبناک سیاه داشت ولی الان روغن شفاف و رونه طوری که روغن به محفضه فیلتر نشت کرده البته کم. شاید بخاطر روغنی شدن مپ سنسوره. یه بار شستن اولش خوب استارت خورد بعد مسافتی رفتن بازم استارت سرد طولانی شد.

سلام کمی روغنی بودن داخل لوله های هواکش مشکلی نداره مادامی که ماشین روغن کم نکنه یا دود سفید از شیلنگ بخار روغن یا درب روخن موتور وقتی باز میکنی خارج نشه اصولا وقتی روغن زیاد ریخته میشه داخل موتور این پس زدن روغن بیشتره روغنی شدن شیلنگ بخار روغن و داخل منیفولد طبیعیه

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1397/05/26, 23:17:53، aidin1384 گفته است :

سلام به نظر من از فشار کم پمپ میتونه باشه که وقتی سرده پمپ فشار کافی نمیتونه برسونه حالا یا مغزی ضعیفه یا رگلاتور ایراد داره و فشارو نمیتونه هنگام استارت سرد تنظیم کنه یا فیلتر مشکل دارره و جلو فشارو میگیره حالا ممکنه با کار کردن و به اصطلاح گرم شدن فشار نرمال شه یا نه حتی در هنگام استارت گرمم فشار کمه ولی از اونجایی که هر ماشینی اصولا هنگام گرم شدن راحتر روشن میشه این فشار کم نتونه تاثیر بزاره و ماشین راحت روشن میشه سنسور مپم میتونه باشه اصولا سنسور مپ فشار و دمای هوای ورودیو اندازه میگیره و. به ecu میفرسته وقتی این دماها ایراد داشته باشه اصولا ماشین بد روشن میشه شما اندفعه قبل استارت زدن فیش سنسور مپ رو و سنسور اکسیژن رو در بیارید ببینید راحتر روشن میشه؟

اون بوی خامسوزی ام نمیتونه طبیعی باشه و باید چک شه 

من خودم همین مشکل استارت سردو داشتم حتی در تابستون چند ساعت ماشین خاموش بود استارت میزدم بد روشن میشد و تا چند دقیقه بد کار میکرد البته خودرو. من تیپ دو 89 بود که ecu والعو داره که به سنسور حساسه و فقط باید سنسور ntk اصلی روش باشه من یادمه فیش سنسور اکسیژن رو میکشیدم راحت روشن میشد که یه سنسور ان تی کا انداختم درست شد قبلش روغنمم عوض کردم و روغن 10-40 توتال 7000 ایرانی ریختم اونم خیلی تاثیر داشت و تا 50 درصد بهتر کرد مشکل استارت سردو 

شما بعد اینکه ماشینتون روشن میشه تا چند لحظه بد کار نمیکنه؟ یعنیب میاید گاز بدید یا راه بندازید ماشین بخواد خاموش شه یا کپ کنه؟

سلام امروز شمعای ماشینم باز کردم . محفظه کوئل کمی روغنی بود ولی نه اونقدر که جمع بشه تو محفظه و شمع ها یکی خیلی روغنی بود و یکی هم کمی روغنی ولی الیافی خشک بنظرتون ممکنه واسه این بوده باشه؟ شمع هارو با اکیوم فرانسه تعویض کردم.

تاپیک شمع بسته بود عکس شمع ها و محفظه رو می‌زارم میشه یه نگاه بندازین از ببینین مشکل چیه . شمع ها نوکش قرمز شده.

IMG_20180824_200716-1024x1365-600x800.jpg

IMG_20180824_200755-1024x1365.jpg

IMG_20180824_200842_crop_642x839.jpg

ویرایش شده در توسط reza206na
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، reza206na گفته است :

سلام امروز شمعای ماشینم باز کردم . محفظه کوئل کمی روغنی بود ولی نه اونقدر که جمع بشه تو محفظه و شمع ها یکی خیلی روغنی بود و یکی هم کمی روغنی ولی الیافی خشک بنظرتون ممکنه واسه این بوده باشه؟ شمع هارو با اکیوم فرانسه تعویض کردم.

تاپیک شمع بسته بود عکس شمع ها و محفظه رو می‌زارم میشه یه نگاه بندازین از ببینین مشکل چیه . شمع ها نوکش قرمز شده.

شمع سالمه فقط چون کیفیت بنزین پایین هست مواد افزودنی به بنزین میزن اکتانش ببرن بالا بخاطر همین سر شمع قرمز میشه

شما در اسرع وقت حتما یه جفت واشر درب سوپاپ تعویض کن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، reza206na گفته است :

سلام این شمعها چند هزارتا کار کرده؟ به نظرم عوضشون کن یکی از شمعهات چینی سفید بالاییش روغنیه و بقیه شمعهاتم دور قسمت پیچشون همون روغنی بودن حتی کمی کثیف بودن باعث میشه درون وایر شمع برق دزدی به وجود بیاد و قدرت شمعو کم کنه و رو بد روشن شدنم قطعا تاثیر داره اگر احیانا نخواستی عوض کنی کلا با یه مایع شوینده مثل بنزین یا اسپری دور رزوه ها و چینیو پیچشو بشور 

وضعیت پلاتین و چینی داخلی شمع خوبه تقریبا دوده و روغن نداره فقط کمی قرمز شده که همینطور که امین خان گفت سوختها بی کیفیتن همیشه دو سه تا باک یه 30 لیتر سوپرم بزن از این اکتانها و مکمل بنزین و انژکتور شورم نریز من حدس میزنم مقداری ام به ماشین فشار میاری و گاز میدیو دور موتورو بالا میبری و رانندگی اسپرت میکنی؟

من ده هزارتا کار کرده بودم شمعهام چینیش سفید سفید بود انگار نو بود

واشر در سوپاپها ام تو اولین فرصت درست کن خیلی خطرناکه حالا درسته تو منافظ و اطراف شمع فعلا نرفته ولی بره ماشینت ریپ میزنه و همچنین از اطراف قاب تسمه تایم عبور میکنه میریزه رو تسمه تایم و فولیاش خدا نکرده تسمه تایم رد میکنه یا در میره حتما خواستی در سوپاپ رو درست کنی چک کن رو تسمه تایم و فولیهاش روغنی نشده باشه

%D8%B4%D9%85%D8%B9-4.jpg

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام این شمعها چند هزارتا کار کرده؟ به نظرم عوضشون کن یکی از شمعهات چینی سفید بالاییش روغنیه و بقیه شمعهاتم دور قسمت پیچشون همون روغنی بودن حتی کمی کثیف بودن باعث میشه درون وایر شمع برق دزدی به وجود بیاد و قدرت شمعو کم کنه و رو بد روشن شدنم قطعا تاثیر داره اگر احیانا نخواستی عوض کنی کلا با یه مایع شوینده مثل بنزین یا اسپری دور رزوه ها و چینیو پیچشو بشور 

وضعیت پلاتین و چینی داخلی شمع خوبه تقریبا دوده و روغن نداره فقط کمی قرمز شده که همینطور که امین خان گفت سوختها بی کیفیتن همیشه دو سه تا باک یه 30 لیتر سوپرم بزن از این اکتانها و مکمل بنزین و انژکتور شورم نریز من حدس میزنم مقداری ام به ماشین فشار میاری و گاز میدیو دور موتورو بالا میبری و رانندگی اسپرت میکنی؟

من ده هزارتا کار کرده بودم شمعهام چینیش سفید سفید بود انگار نو بود

واشر در سوپاپها ام تو اولین فرصت درست کن خیلی خطرناکه حالا درسته تو منافظ و اطراف شمع فعلا نرفته ولی بره ماشینت ریپ میزنه و همچنین از اطراف قاب تسمه تایم عبور میکنه میریزه رو تسمه تایم و فولیاش خدا نکرده تسمه تایم رد میکنه یا در میره حتما خواستی در سوپاپ رو درست کنی چک کن رو تسمه تایم و فولیهاش روغنی نشده باشه

%D8%B4%D9%85%D8%B9-4.jpg

شمع ها تقریبا ۱۰۰۰۰ تا کارکرد داره. همیشه بنزین سوپر میزنم ولی دو ماهه کمیاب شده نتونستم بزنم. فعلا یه دست اکیوم نو تم انداختم روش اینم تمز میکنم نگه میدارم بعدا میبندم.

واشر در سوپاپ سالم بود تا اینکه مکانیکم یه بار دید گفت عجب ماشینیه تا حالا ندیدم در سوپاپش ۲۰۶ خشک باشه. از وقتی گفت شروع شد هی زیاد شد تا شد این.

واشر اصلی باید بگیم؟ گیر میاد؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، reza206na گفته است :

شمع ها تقریبا ۱۰۰۰۰ تا کارکرد داره. همیشه بنزین سوپر میزنم ولی دو ماهه کمیاب شده نتونستم بزنم. فعلا یه دست اکیوم نو تم انداختم روش اینم تمز میکنم نگه میدارم بعدا میبندم.

واشر در سوپاپ سالم بود تا اینکه مکانیکم یه بار دید گفت عجب ماشینیه تا حالا ندیدم در سوپاپش ۲۰۶ خشک باشه. از وقتی گفت شروع شد هی زیاد شد تا شد این.

واشر اصلی باید بگیم؟ گیر میاد؟

سلام شمع خوبی گرفتی تو این وانفزار و گرون شدن مسخره قطعات و بازار فیک فقط باید دنبال شمع معمولی بود چون وقتی گرون میشه قطعه برای متقلبین به صرفه تر میشه کپی اجناس تو همون بازار قبل عیدم پر جنس فیک بود چه برسه الان شمع بوش روس هم با برچسب ایساکو تو شمعهای معمولی و ارزون خیلی عالیه و همه دوستان تاییدش کردن برای tu5 

دیگه همینه چشم میزنن باز خوبه با یه روغن زدن داستان او کی شد حرفش یه جورایی راسته ها من باور کن یه بار سه بار واشر عوض کردم واس در سوپاپ البته تیپ دو یکی چسب میزد یکی خیلی سفت میکرد همشم از ناوارد بودن همشونم میگفتن در سوپاپت تاب داری  مکانیکها بود اخر سر یه پسر بچه که شاگرد یه امریکایی کار بود چسبارو تمیز کرد انداخت پیچهارو با هم سفت کرد خیلی ام زور نیاورددیگه ردیف شد کلا میخوام بگم اونهایی که نمیتونن درست سفت کنن باعث نشتی میشن 

واشرم والا نمیدونم اورجینال بشه گیر اورد برا تیپ پنج یا نه امیر خان بهتر میدونن ولی اگه گیر بیاد عالیه اگرم گیر نیومد ازشون بپرسید چه مارکی خوبه و شرکیتیاش بدرد میخوره یا نه ولی هر چه زودتر ردیفش کن هی با دستمال روغنهارو پاک کن نزار بره سمت تسمه ها روغن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

واشر درب سوپاپ اصلی که بعید میدونم گیر بیاد.هرچی میگیری جنس نرم نباشه.شرکتی ها فکر کنم نرم و کشسان هستن و فرداش دوباره روغن میدن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/06/02, 23:08:56، a.m.i.n گفته است :

شمع سالمه فقط چون کیفیت بنزین پایین هست مواد افزودنی به بنزین میزن اکتانش ببرن بالا بخاطر همین سر شمع قرمز میشه

شما در اسرع وقت حتما یه جفت واشر درب سوپاپ تعویض کن

سلام

من شمع هارو تمیز کردم فقط گپ شمع رو نمیدونستم 1 میل بزنم یا 0.9 که اخرش 0.98 زدم بنظرتون خوبه یا نه ولی خودش بنظرم 0.9 بود.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، reza206na گفته است :

سلام

من شمع هارو تمیز کردم فقط گپ شمع رو نمیدونستم 1 میل بزنم یا 0.9 که اخرش 0.98 زدم بنظرتون خوبه یا نه ولی خودش بنظرم 0.9 بود.

نه بذار 0.9 باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری