1,429 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 16 ساعت قبل، t.nazari گفته است :

سلام. تابستان گذشته پمپ VDO به قیمت 360000 تومان خریداری شد. بعد از 5 ماه درجه مشکل پیدا کرد. باز کردم و روی قسمت فلزی رو کمی سمباده نرم کشیدم. الان بعضی وقتها درست نشون میده و بعضی وقتها غلط. روی ماشین قبلی که پمپ فابریک VDO داشت هم درجه زودتر از خود پمپ خراب شد. البته اون زمان از روی یک پمپ خراب قسمت درجه رو باز کردم (10000 تومن خریدم) و جا بجا کردم و مشکل حل شد. الان استوک VDO خیلی کمیابه و اگر هم پیدا بشه معلوم نیست سالم باشه یا نه. باید باهاش کنار بیایید. ایرانیهای جدید درجشون خوبه ولی متاسفانه عمر پمپشون کاملا" به شانس خریدار بستگی داره. پمپی دیدم که بعد از حدود 20000 کیلومتر سوخته و پمپی هم دیدم که بعد از 90000 کیلومتر فعلا" داره کار میکنه.  هر دو هم مارک "آورند".

موفق باشید.

مارک اروند AP   سالهاست استفاه میکنیم درجه هیچ مشکلی نداشته تا به الان کاملا دقیق درست بوده - چند بار هم روی همین پمپ مغزی تعویض شده ولی درجه اش مثله روز اولش کار میکنه دقیق

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1397/01/15, 21:22:43، t.nazari گفته است :

سلام. تابستان گذشته پمپ VDO به قیمت 360000 تومان خریداری شد. بعد از 5 ماه درجه مشکل پیدا کرد. باز کردم و روی قسمت فلزی رو کمی سمباده نرم کشیدم. الان بعضی وقتها درست نشون میده و بعضی وقتها غلط. روی ماشین قبلی که پمپ فابریک VDO داشت هم درجه زودتر از خود پمپ خراب شد. البته اون زمان از روی یک پمپ خراب قسمت درجه رو باز کردم (10000 تومن خریدم) و جا بجا کردم و مشکل حل شد. الان استوک VDO خیلی کمیابه و اگر هم پیدا بشه معلوم نیست سالم باشه یا نه. باید باهاش کنار بیایید. ایرانیهای جدید درجشون خوبه ولی متاسفانه عمر پمپشون کاملا" به شانس خریدار بستگی داره. پمپی دیدم که بعد از حدود 20000 کیلومتر سوخته و پمپی هم دیدم که بعد از 90000 کیلومتر فعلا" داره کار میکنه.  هر دو هم مارک "آورند".

موفق باشید.

تشکر. اتفاقا من هم تابستان پارسال گرفتم ولی مشکل من این هست که از همون روز که انداختم همیشه 15 لیتر بیشتر نشون میده و این مقدار خطا به هیچوجه کم یا زیاد  نمیشه !!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

پمپهاي بنزين هم داخلي سازي شده و توسط 2 شركت داخلي ساخته مي شه كه يكيشون معروفه به اينكه گيج بالا نمي ياد:-)

جالب اينه كه شيب شناور اين دوتا پمپ با هم فرق مي كنه و دقيقا اون مدل مشكل دار به نحوي شيب داره كه بنزين را كمتر نشون ميده 

توي كارخانه اون رينگ نگهدارنده پمپ را با ابزار مخصوص مي بندن ولي مكانيكها اون را باپيچ گوشتي و ضربه چكش باز مي كنن كه احتمال صدمه ديدن داره 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/01/15, 21:22:43، t.nazari گفته است :

موفق باشید.

من مارک vod  خریدم چند سالی هست راضی هستم مشکلی ایجاد نشده

برای دوستم همم شرکتی ایرانی خریدیم 185 تومان بود اونم مثله همین خارجی 

فابریک ماشین خودم هم ایرانی بود

ویرایش شده در توسط milad4
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

تشکر. اتفاقا من هم تابستان پارسال گرفتم ولی مشکل من این هست که از همون روز که انداختم همیشه 15 لیتر بیشتر نشون میده و این مقدار خطا به هیچوجه کم یا زیاد  نمیشه !!

سلام

چراغ اخطار بنزین چی یعنی اون هم اصلا روشن نمیشه؟

چون اگه بخواد پونزده لیتربنزین رو بیشتر نشون بده  وقتی باک خالی هست باید روی خونه دوم باشه تقریبا که یعنی به حد روشن شدن چراغ نیست؟

یا اینکه چراغ دقیق روشن میشه یعنی روی خونه دوم هم که باشه هفت هشت لیتر که تو باک میمونه چراغ روشن میشه؟

چون چراغ و عقربه امپر از هم مجزا هستن و اگه چراغ به‌موقع روشن شه باید عقربه رو کالیبره کنید ولی اگه چراغ اخطار هم روشن نمیشه یا اشتباه روشن میشه شناور پمپ بنزین داره اشتباه میفرسته به امپر و ای سی یو 

کالیبره کردن عقربه ام کاری نداره خودتون دستی میتونید انجام بدید ولی اگه از شناور باشه نمیشه کاریش کرد مگر اینکه کسی وارد باشه و بتونه با کج کردن میله شناور میزون کنه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام

چراغ اخطار بنزین چی یعنی اون هم اصلا روشن نمیشه؟

چون اگه بخواد پونزده لیتربنزین رو بیشتر نشون بده  وقتی باک خالی هست باید روی خونه دوم باشه تقریبا که یعنی به حد روشن شدن چراغ نیست؟

یا اینکه چراغ دقیق روشن میشه یعنی روی خونه دوم هم که باشه هفت هشت لیتر که تو باک میمونه چراغ روشن میشه؟

چون چراغ و عقربه امپر از هم مجزا هستن و اگه چراغ به‌موقع روشن شه باید عقربه رو کالیبره کنید ولی اگه چراغ اخطار هم روشن نمیشه یا اشتباه روشن میشه شناور پمپ بنزین داره اشتباه میفرسته به امپر و ای سی یو 

کالیبره کردن عقربه ام کاری نداره خودتون دستی میتونید انجام بدید ولی اگه از شناور باشه نمیشه کاریش کرد مگر اینکه کسی وارد باشه و بتونه با کج کردن میله شناور میزون کنه 

سلام آیدین جان

به روشن شدن چراغ نمیرسه اگه منتظر روشن شدن چراغ باشم که تو راه موندم!!!! اگه فرصت کنم کمی میله شناور را کج میکنم ببینم میتونم کالیبرش کنم یا کلا بهم میریزه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان

من یک 206 تیپ 3 از نوع tu3a دارم از پارسال همین موقع ها سنسور اکسیژنش سوخت و یه هو در حال حرکت ماشین گاز نمی خورد و سرعت افت می کرد. چندتا سنسور نصب کردم و مشکل حل نشد هر مئل سنسوری نصب می کردیم یه مشکلی بوجود می اومد. هم بوش هم کروز و در اخر هم3 تا ntk ژاپنی نصب کردم که یکی از نمایندگی ایساکو با جعبع زرد خریدم و دوتا هم از معاینه فنی که رفتم بگیرم نصب کردم یکی سبز که بعد از دو ماه سوخت و چون گارانتی داشت یکی هم طوسی 27 اسفند نصب کرد. اخرین حسگر که نصب کردم سیم طوسی ntk بود. در حال حاضر صبحها یا زمانی که ماشین خیلی سرد است بد روشن می شود و سریع دور افت می کند و خاموش می شود این مشکل هم با گاز دادن هم بدون گاز دادن زمانی که سرد است و یا مدت زمان زیادی ماشین روشن نبوده است اتفاق می افتد و گاها هم  از اگزوز صدای تپ تپ (BACK FIRE) شنیده می شود. وقتی که سرد است است تا استارت می زنی خطای مپ میاد و ماشین خاموش می شود. به نوبت همه چیز موتور چک شد حتی تایم اتصال بدنه و شمعها فیلتر سوخت وایرها و مپ تعویض شد. جهت بررسی مشکل کویل و دریچه گاز هم با خودرویی دیگر جابجا شد و مشکل کماکان باقی است. حتی از پشت ecu چهار سیم جداگانه با یک کانکتور مپ سیم کشی کردیم بازم خطای مپ وجود داره. با دیاگهای ثمین که چک می کنم فقط خطالی مپ می ده اما دیروز با pps وضعیت اکسیژن سنسور رو بررسی کردیم زده بود که خراب است. چند سال پیش هم اکسیژن سنسور سوخت و یه دونه دقیقا مشابه قبلی پیدا کردم و نصب کردم و مشکلی نداشت. چیزی که الان در بازار به نام ntk می فروشن یه مقدار متفاوت با سنسور اصلی خودرو هست که سنسور اصلی خودرو یه شماره 9657632980 قبل از OZA608-u2 داره که بر روی سنسورهای ntk سیم سبز و طوسی وجود نداره. البته یک سنسور سیم سبز هم که از ایساکو خریدم 3-4 ماه بیشتر دوام نیورد و دقیقا نوشته ها شبیه هم هست فقط عدد 9657632980 رو بدنه حک نشده . به نظر دوستان ایا این سنسورهایی که در بازار وجود داره با سنسورهای قدیمی متفاوت هست؟

در ضمن در بازار سنسورهای موجود بعد از ozaعدد های متفاوتی داره کسی میدونه چه فرقی دارن. حسگر اصلی خودرو من 608 هست از ایساکو هم 608 خریدم ولی تو بازار495 و 588 هم وجود داره

به نظر دوستان عزیز مشکل اصلی ماشین بنده کجا هست؟

ویرایش شده در توسط b_nickhoo
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، b_nickhoo گفته است :

با سلام خدمت دوستان

من یک 206 تیپ 3 از نوع tu3a دارم از پارسال همین موقع ها سنسور اکسیژنش سوخت و یه هو در حال حرکت ماشین گاز نمی خورد و سرعت افت می کرد. چندتا سنسور نصب کردم و مشکل حل نشد هر مئل سنسوری نصب می کردیم یه مشکلی بوجود می اومد. هم بوش هم کروز و در اخر هم3 تا ntk ژاپنی نصب کردم که یکی از نمایندگی ایساکو با جعبع زرد خریدم و دوتا هم از معاینه فنی که رفتم بگیرم نصب کردم یکی سبز که بعد از دو ماه سوخت و چون گارانتی داشت یکی هم طوسی 27 اسفند نصب کرد. اخرین حسگر که نصب کردم سیم طوسی ntk بود. در حال حاضر صبحها یا زمانی که ماشین خیلی سرد است بد روشن می شود و سریع دور افت می کند و خاموش می شود این مشکل هم با گاز دادن هم بدون گاز دادن زمانی که سرد است و یا مدت زمان زیادی ماشین روشن نبوده است اتفاق می افتد و گاها هم  از اگزوز صدای تپ تپ (BACK FIRE) شنیده می شود. وقتی که سرد است است تا استارت می زنی خطای مپ میاد و ماشین خاموش می شود. به نوبت همه چیز موتور چک شد حتی تایم اتصال بدنه و شمعها فیلتر سوخت وایرها و مپ تعویض شد. جهت بررسی مشکل کویل و دریچه گاز هم با خودرویی دیگر جابجا شد و مشکل کماکان باقی است. حتی از پشت ecu چهار سیم جداگانه با یک کانکتور مپ سیم کشی کردیم بازم خطای مپ وجود داره. با دیاگهای ثمین که چک می کنم فقط خطالی مپ می ده اما دیروز با pps وضعیت اکسیژن سنسور رو بررسی کردیم زده بود که خراب است. چند سال پیش هم اکسیژن سنسور سوخت و یه دونه دقیقا مشابه قبلی پیدا کردم و نصب کردم و مشکلی نداشت. چیزی که الان در بازار به نام ntk می فروشن یه مقدار متفاوت با سنسور اصلی خودرو هست که سنسور اصلی خودرو یه شماره 9657632980 قبل از OZA608-u2 داره که بر روی سنسورهای ntk سیم سبز و طوسی وجود نداره. البته یک سنسور سیم سبز هم که از ایساکو خریدم 3-4 ماه بیشتر دوام نیورد و دقیقا نوشته ها شبیه هم هست فقط عدد 9657632980 رو بدنه حک نشده . به نظر دوستان ایا این سنسورهایی که در بازار وجود داره با سنسورهای قدیمی متفاوت هست؟

در ضمن در بازار سنسورهای موجود بعد از ozaعدد های متفاوتی داره کسی میدونه چه فرقی دارن. حسگر اصلی خودرو من 608 هست از ایساکو هم 608 خریدم ولی تو بازار495 و 588 هم وجود داره

به نظر دوستان عزیز مشکل اصلی ماشین بنده کجا هست؟

سلام تو ۲۰۶ دریچه گاز برقی که ایسیوشون ولعو هست حتما باید ntk بندازی تا جایی که من میدونم هم سیم سبز هم طوسی جواب میده روش به شرط اینکه اورجینال باشه البته سیم سبز دقیقا همونیه که کارخونه انداخته

من خودم سیم طوسی انداختم و کاملا راضیم 

وقتی رفته بوذم بخرم یه مغازه دو تا از این جعبه زردها اورد یکیش رو میگفت ۱۷۰ یکیش ۱۲۰ هیچ فرقی ام نداشت و میگفت ۱۲۰ فیکه ۱۷۰ اورجینال

منم که شک کردم اصلا نخریدم رفتم یه مغازه ایساکویی معروف خریدم که برچسب ایساکو داشت جعبه‌زردم بود دربشم پلمب ایساکو بود 

در مورد مشکلات دیگه به نظرم شما اول کاملا اطمینان پیدا کنید سنسور سالمه و اورجینال 

و کلا تی یو ۳ حالا چه تیپ دو یا سه خیلیاشون بد روشن میشن تو سرما و یکی دو دقیقه باید گرم کنی تا همه چی نرمال شه 

حتی ماشین من پارسال تو گرما هم چند دقیقه بد کار میکرد وقتی بعد چند ساعت خاموش بودن استارت میخورد 

سنسور من بوش بود شنیدم ان تی کی بندازم مشکلم‌ رفع میشه که سنسور انداختم کمی بهتر شد مصرفمم بهتر شد ولی مشکل کامل رفع نشد بعد روغن عوض کردم ۱۰-۴۰ ریختم بازم بهتر شد خیلی ولی هنوز بعضی وقتها تو سرما بد روشن میشه و سی چهل ثانیه باید گرم شه 

ولی این مشکل تا زمانی که چراغ چک روشن نشه و اخطاری ثبت نشه فکر نکنم زیاد جدی باشه بعضی میگن باید دو سنسوره کنی برنامه ای سی یو رو دو ستی ام چند روز پیش نوشت برنامه ای سیوشو برنامه استارت سرد ریخته و مشکلش حل شده

ولی شما میفرمایید چراغ چک هم روشن میشه و خطا ثبت میشه

که‌حتما باید رفع مشکل بشه اون سنسورهایی ام که از ایساکو یا تن اپهاخریدید برچسب  ایساکو داشت؟

چون ایساکوییها جنس غیر شرکتی ام میارن  من چون با چشم خودم تقلبیش رو دیدم با قیمت ۱۲۰ خیلی رو این موضوع حساسم 

شنیدم ntk تو چراغ برق نمایندگی داره که با خیال راخت میتونید خرید کنید ولی ادرس دقیقش رو ندارم یا از یه نمایندگی مطمعن مثل یادگار امام با برچسب ایساکوییش رو بخرید 

اینگونه مشکلات الکترونیک هم گاهی اوقات نمایندگی راحتر رفع میکنه 

با اینکه من با پروسه تعمیر تو نمایندگی مخالفم و خاطره خوبی ام ندارم 

ولی به‌ نظرم یه وقت بگیرید بد نیست اونها با اینگونه ایرادات اشناترن 

ایشالاه که موفق باشید و مشکل زودتر رفع شه 

و در صورت رفع مشکل لطفا اینجا ام اطلاع رسانی کنید 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام

تفاوت به نوع المنت وسیگنال تولرنس هست که با ECU مچ شده

608با495و...فرق داره 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان خوبم. ماشین منم قبلا تو استارت سرد لرزش داشت و گاهی چراغ چک روشن میشد. به سفارش یکی از دوستان ، سوییچ رو باز میکنم و ۱۰- ۲۰ ثانیه صبر میکنم تا صدای باز و بسته شدن دریچه گاز شنیده شه و بعد استارت میزنم.با این روش ماسینم که یه هفته هم روشن نشده باشه تو هوای زمستونی تبریز بدون مشکل روشن میشه.شما هم امتحان کنید و نتیجه رو پست بذارین. ممنون.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری