1,303 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام. ايراد ماشين من با شستن كامل استپر و دريچه گاز طبق آموزش سايت و ريست كردن اي سي يو با دياگ كاملا حل شد و مصرف ماشين هم تقريبا تو هر صدكيلومتر ٢-٢.٥ ليتر كم شد. بوي خام سوزي اگزوز هم رفت.

برام يه قانون شده كه برف پاكن ٢٠٦ رو واشر سر سليندرش هم تاثير ميزاره 😃

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام. چند روز پیش در زمینه مشکل استارت 206 تجربه ای به دست آوردم که اینجا مینویسم و امیدوارم برای بقیه دوستان مفید واقع بشه. خودرو من حدود 5 سال بود که حتی در فصول گرم هم در اکثر مواقع بعد از 2-3 بار استارت زدن روشن میشد و هیچ کدام از سرویسهای دوره ای انجام شده (تعویض روغن، تعویض شمع، تمیز کردن انژکتور و دریچه هوا، تعویض فیلتر هوا و روغن، تعویض باتری، سرویس کامل استارت و ....) تاثیری در رفع این مشکل نداشت، تا اینکه حدود یک ماه پیش که مشکلی برای پمپ بنزین ماشین بوجود آمد، بطور اتفاقی متوجه شدم که قطعه رگولاتور فشار بنزین که در داخل مجموعه پمپ بنزین قرار داره خراب شده و نمیتونه بنزین رو بعد از خاموش شدن خودرو داخل مسیر سوخت نگه داره. و در کمال تعجب بعد از تعویض پک کامل پمپ بنزین و تعویض اون با جنس شرکتی ، مشکل استارت خودرو هم بطور کامل برطرف شد و بعد از اون با اولین استارت و بدون هیچ مشکلی روشن میشه. به سایر دوستان هم پیشنهاد میکنم در صورت وجود اشکال در سیستم استارت خودرو، یکی از اولین کارهایی که انجام میدید تست سالم بودن رگولاتور فشار بنزین باشه که کار بسیار ساده و کم هزینه ای هم هست و ممکنه از صرف هزینه های گزاف و بی دلیل به توصیه استادکاران کار نابلد جلوگیری کنه....

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام به اساتید و دوستان عزیز. من یه مشکل جالب با ماشینم دارم. اینکه وقتی ماشین سرده باید چند ثانیه استارت رو نگه دارم تا روشن بشه. ولی وقتی موتور گرمه با نیش استارت روشن میشه و یک یا 2 بار پیش اومد که بعد از روشن شدن بلافاصله خاموش شد. البته به تازگی مواقعی که موتور سرده وقتی میخواد از یک به دو شیفت کنم ماشین گاز نمیخوره که واقعا دردسره!!

من شمع هارو نو کردم دریچه گار رو کامل باز کردم با سنسورهاش شستم. فقط شکم به سنسور اکسیژن میره ولی چراغ چکم روشن نیست!! کسی اطلاعی نداره؟!!!

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، mehdi2278 گفته است :

سلام به اساتید و دوستان عزیز. من یه مشکل جالب با ماشینم دارم. اینکه وقتی ماشین سرده باید چند ثانیه استارت رو نگه دارم تا روشن بشه. ولی وقتی موتور گرمه با نیش استارت روشن میشه و یک یا 2 بار پیش اومد که بعد از روشن شدن بلافاصله خاموش شد. البته به تازگی مواقعی که موتور سرده وقتی میخواد از یک به دو شیفت کنم ماشین گاز نمیخوره که واقعا دردسره!!

من شمع هارو نو کردم دریچه گار رو کامل باز کردم با سنسورهاش شستم. فقط شکم به سنسور اکسیژن میره ولی چراغ چکم روشن نیست!! کسی اطلاعی نداره؟!!!

سلام

وایرها رو چک کردین؟

صافی بنزین، پمپ بنزین هم چک بشه

یه دیاگ هم بزنین و پارامترا رو چک بکنین (شارژ کوئل و ...)

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/17, 16:09:10، mehdi2278 گفته است :

فشار پمپ بنزین رو چک کنید، شاید ضعیف شده باشه. ضمناً از مکانیک بخواید سالم بودن رگولاتور فشار بنزین رو هم کنترل کنه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ممنونم از توجه همه دوستان . همونطور که اشاره کردید مشکل از پمپ بنزین و فشار شکن بود که ماشین تو شار کم میاورد و چون فشار شکن خراب بود فشار توی ریل سوخت بوجود نمیومد بعد از خاموش شدن و مشکل بد استارت خوردن بوجود میومد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/22, 15:31:00، mehdi2278 گفته است :

ممنونم از توجه همه دوستان . همونطور که اشاره کردید مشکل از پمپ بنزین و فشار شکن بود که ماشین تو شار کم میاورد و چون فشار شکن خراب بود فشار توی ریل سوخت بوجود نمیومد بعد از خاموش شدن و مشکل بد استارت خوردن بوجود میومد.

دوست عزیز منم دقیقا مشکل شمارو دارم.

شما کل پمپ بنزین عوض کردین یا مغزیشو؟اگه آره چه مارکی و چه قیمتی؟

ممنون

لینک به ارسال

سلام 

من یه مشکل با روشن شدن ماشین دارم ماشین صبح راحت روشن میشه اما باهاش تا محل کارم که میرم بعد از 4 یا 5 ساعت که دوباره می خوام روشن کنم بد روشن میشه 3/4 تا استارت می خوره تا روشن شه تیپ 2 مدل 87 کارکرد 151000

لینک به ارسال
در در 1396/04/02, 20:57:49، admiral گفته است :

دوست عزیز منم دقیقا مشکل شمارو دارم.

شما کل پمپ بنزین عوض کردین یا مغزیشو؟اگه آره چه مارکی و چه قیمتی؟

ممنون

اکثرا برای تعمیر پمپ پرایدی نصب میکنن که چون شلنگ های بنزین روی پمپ پرس شدند دردسر داره نصبش که باید با بست فلزی ببندید که کمتر کسی انجامش میده . من کل پمپ رو عوض کردم به قیمت 180 تومان از همین مارکای شرکتی

لینک به ارسال

سلام دوستان

جدیدا وقتی بعد از یکی دو روز که ماشین خاموش بوده  استارت میزنم ماشین روشن نمیشه و بعضا باید دو سه بار استارت بزنم تا روشن شه ، ولی وقتی صبح میام سر کار و عصر میخوام برگردم همچین مشکلی نداره و با یه استارت روشن میشه ، دلیلش از چی میتونه باشه؟!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری