puzzlegreen

همه چیز از یه چیپ تیونینگ ساده شروع شد

164 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 49 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

ایول گرفتم!

در واقع این باعث میشه که فقط در صورتی که نیرویی بیشتر از نیروی فنر وارد بشه (مثلا سر پیچ ها)؛ یکی از دنده دیشلی ها روی سطح بلوک سر بخوره و بعد در مسیر مستقیم دوباره هم دور میشن...

خیلی جالب و کاربردی...

=d>=d>=d>=d>

دقیقا

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کارتون خیلی جالب هست

در مورد هدرز با چه وسیله ای لوله رو خم کردید ؟

عکسی از دستگاه  دارید

لینک به ارسال

سلام

خم کن جک هیدرولیک دستی بود با یک رولر و گیره ( طراحیش خیلی سخت نبود اما برای لوله استیل حتی نوع L یا LOW CARBON خم کردنش با دست ممکن نبود ) برای همین از جک هیدرولیک استفاده کردیم

یه عکس ازش هست ( اما عکس از مدلش  هم  اگه پیدا کردم ارسال می کنم )

( اما خود ابزار و واگزار کردم )

0.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/11/24, 16:52:14، puzzlegreen گفته است :

دقیقا اتفاقی که میوفتی دنده دیشلی ها با فشار فنر ی که بین این دو بلوک هست هم دور میشن ( در فشار خاص یکپارچه میشن ) و خود این امر باعث هم دور شدن و یکنواختی چرخش میشن.

سلام تا جایی که من اطلاع دارم سر پیچها چون دور لاستیکها با هم فرق داره و مثلا چرخی که داخل پيچه باید ده دور بزنه تا پیچ تموم شه و چرخی که خارج پيچه 15 دور به همین دلیله که دیفرانسیل فقط یک چرخ که فشار کمتری روشه رو میچرخونه یعنی چرخ بیرون و چرخ داخل آزاده 

کامیونها هم دیفرانسیلشون يه قفل کن جفت کن داره که وقتی ميخوان از رمپ خاکی بالا برن اون رو میزنن تا چرخهای هر دو طرف همزمان بچرخه و راحتر بالا بره ولی فقط وقتهایی که رمپ مستقیمه و فرمون صافه میتونن ازش استفاده کنن و توی پیچ یا اتوماتیک قفل کن خارج میشه یا حتی باعث خورد شدن دف میشه 

حالا سوالم اينه این محصولی که شما طراحی کردید نوعی کپیه مثلا همین محصول نوع خارجيش هست و چون تو ایران نیست شما از روش مهندسی معکوس کردید یا نه و صفر تا صد کار خودتونه؟ 

سوال دومم هم اينه سر پیچها که دور چرخها متفاوته اگه این عمل کنه و هر دو چرخ شروع به چرخش مساوی کنه باعث انحراف و یا فشار به دنده دیشلی یا بکسبات چرخها نميشه؟ 

کلا چه مواقعی وارد عمل میشه مثلا توی برف یا گل یا افتادن تو چاله  که يه چرخ گیر کرده و داره درجا میچرخه و فشاری روش نیست چرخ ديگرو وارد عمل میکنه تا خودرو راحتر حرکت کنه یا مواقع ديگه؟؟؟؟ 

کلا میشه یه توضیح بديد چه مواقعی وارد عمل میشه و کاربردش به زبان ساده چيه و اینکه در مواقع پيشبيني نشده یانقس فنی احتمال این نیست که دو چرخ رو توی سرعت بالا و سر پیچها به چرخش همزمان در بياره و باعث حادثه یا آسیب به گیربکس بشه؟ 

و سوال آخر این که الان از اين محصول برای فروش دارید و قیمتش چنده و برآیند باید حتما پیش خودتون بیایم یا هر مکانیک گیربکسی ميتونه نصب کنه به راحتی؟ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام تا جایی که من اطلاع دارم سر پیچها چون دور لاستیکها با هم فرق داره و مثلا چرخی که داخل پيچه باید ده دور بزنه تا پیچ تموم شه و چرخی که خارج پيچه 15 دور به همین دلیله که دیفرانسیل فقط یک چرخ که فشار کمتری روشه رو میچرخونه یعنی چرخ بیرون و چرخ داخل آزاده 

کامیونها هم دیفرانسیلشون يه قفل کن جفت کن داره که وقتی ميخوان از رمپ خاکی بالا برن اون رو میزنن تا چرخهای هر دو طرف همزمان بچرخه و راحتر بالا بره ولی فقط وقتهایی که رمپ مستقیمه و فرمون صافه میتونن ازش استفاده کنن و توی پیچ یا اتوماتیک قفل کن خارج میشه یا حتی باعث خورد شدن دف میشه 

حالا سوالم اينه این محصولی که شما طراحی کردید نوعی کپیه مثلا همین محصول نوع خارجيش هست و چون تو ایران نیست شما از روش مهندسی معکوس کردید یا نه و صفر تا صد کار خودتونه؟ 

سوال دومم هم اينه سر پیچها که دور چرخها متفاوته اگه این عمل کنه و هر دو چرخ شروع به چرخش مساوی کنه باعث انحراف و یا فشار به دنده دیشلی یا بکسبات چرخها نميشه؟ 

کلا چه مواقعی وارد عمل میشه مثلا توی برف یا گل یا افتادن تو چاله  که يه چرخ گیر کرده و داره درجا میچرخه و فشاری روش نیست چرخ ديگرو وارد عمل میکنه تا خودرو راحتر حرکت کنه یا مواقع ديگه؟؟؟؟ 

کلا میشه یه توضیح بديد چه مواقعی وارد عمل میشه و کاربردش به زبان ساده چيه و اینکه در مواقع پيشبيني نشده یانقس فنی احتمال این نیست که دو چرخ رو توی سرعت بالا و سر پیچها به چرخش همزمان در بياره و باعث حادثه یا آسیب به گیربکس بشه؟ 

و سوال آخر این که الان از اين محصول برای فروش دارید و قیمتش چنده و برآیند باید حتما پیش خودتون بیایم یا هر مکانیک گیربکسی ميتونه نصب کنه به راحتی؟ 

با اجازه استاد جوادی عزیز

آیدین جان؛ منم اول برام سوال پیش اومد که با توضیحات علیرضای عزیز مرتفع شد...

این در واقع قفل دیفرانسیل نیست! فقط کمی اصطکاک دن تا دنده دیشلی رو بیشتر میکنه تا تو مسیرهای مستقیم همزمان بچرخن...

قفل دیفرانسیل دقیقا چرخ دنده داره و زمان فعال شدن دو تا دنده دیشلی ها (یا محور دو تا پلوس) رو با هم یکی میکنه و به هیچ وجه جدا از هم نمیچرخن... ولی این نه!

نصبش هم کار پیچیده است نیست! هر کسی از عهده باز کردن گیربکس و دیفرنشیال بر بیاد؛ این رو هم میتونه نصب کنه....

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/11/30, 15:25:11، aakh1361 گفته است :

کارتون خیلی جالب هست

در مورد هدرز با چه وسیله ای لوله رو خم کردید ؟

عکسی از دستگاه  دارید

در 7 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام

اولا عرض کنم این محصول طراحی بنده نیست ( یکی از دوستان از یکی از مجموعه های تیونینگ به قیمت بالا خریداری و بنده مهندسی معکوس کردم )

ثانیا عرض کنم نمونه خارجی کاملا متفاوت هست و شکلش در زیر همین پست میارم

همونطور که مهدی جان فرمودند عملکرد دقیقا به همین شکل هست و سختی فنر تعیین کننده در میزان هرز گردی ( فنر مورد استفاده باعث کاهش 30% در هرزگردی میشه ) تصویر

لازم به ذکر هست که در صورتی که اصطکاک که ناشی از فشار بلوک ها روی دنده دیشلی ها هست بالا بره در سر پیچ ها با مشکل مواجه خواهیم شد

که با محاسبه سختی فنر حد وسط هر دو مورد مرتفع خواهد شد

1.jpg

2.jpg

3.jpg

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

با عرض سلام مجدد

خیلی از آخرین پست گذشت و حالا تجارب تلخ و جدید

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، puzzlegreen گفته است :

با عرض سلام مجدد

خیلی از آخرین پست گذشت و حالا تجارب تلخ و جدید

سلام منتظریم 

ولی چرا تجارب تلخ؟؟؟؟؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان

یه مدت سرم خیلی شلوغ بود

از یک طرف کار شرکت و مشغله های زندگی

و از طرف دیگه دوره های تقویت موتور و پورت و پولیش توپ گلفی فشرده یا همون ( لونه زنبوری ) که خودم میگم پوست ماری

و مشکل ضعیف شدن رینگ پیستون ( که رانندگی رو ناراحت کننده میکرد )

مخمل پاشی داشبورد

20180301_123136.jpg

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

با عرض سلام

بعد از مخمل پاشی که شامل داشبورد و کنسول وسط و تو دری  ها بود که تو همین پست  قرار میدم یه دست به سیستم ترمز کشیدم

تعویض 4 تا دیسک ترمز با دیسک های ترمز سوراخ دار کاردینال - تعویض سیلندر ترمز ها - سیم ترمز دستی و لنت های تکستار ( قبلا هم بوستر RC نصب شده بود )

با روغن ترمز خوب و ( 4 حلقه لاستیک 205 جونیو با تریدویر 280 و ترکشن AA ) به نظر همه چیز ایده آل به نظر می اومد.

دیگه رفتیم سراغ ماشین و کلر جدید تا یه دستی بهش کشیده باشیم برای عید ( کلر مات طوطی ) بهترین کلری بود که استفاده شد.

20180301_112305.jpg

20180301_112313.jpg

20180301_144726.jpg

جلو بندی

خوب چند سالی بود که کمک فنر  برند SBN روی ماشین بود و به نظر دیگه تمام  توانش رو گذاشته بود ( خرید K12 ) و نصب ( تفاوت اصلی این برند با SBN تو اندازه محل قرار گیری فنر بود که این فضا در K12 بلندتر بود ) سواری مناسب خصوصا در پیچ ها رضایت بخش بود ( در حالی که ارتفاع ماشین بالا تر از قبل اومده بود )

چپقی - گرد گیر پلوس - میل موجگیر - مشعلی و بلبرینگ پولوس - طبق ها و فنر عوض شد

اکسل باز و ژامبون ها سرویس - و به طور کامل آماده برای تعمیر و تقویت مجدد موتور برای یک سواری نرم و بی سر و صدا و قدرتمند بود.

تعمیر موتور ( کابوسی چند ماهه )

به پیشنهاد یکی از دوستان خودرو رو برای باز کردن موتور

ویرایش شده در توسط puzzlegreen
پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری