mrg66

معایب و محاسن پژو ۲۰۶ مدل جدید (تمامی تیپ ها)

3,774 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 19 ساعت قبل، captainmamad گفته است :

خواهش میکنم :razz:

من انجام دادم و تقریبا چیزی حدود 500 تومن برام هزینه برداشت.نتیجه هم واقعا رضایت بخش بود...

كاپيتان جان لطفا از نتايج ملموس اين تغييرات برامون بيشتر توضيح بديد.ممنون

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آقا یه عکس از این رزوناتور بذارید ببینیم چیه؟!

من تیپ 2 داشتم دادم رفت الان یه وی 8 ایرانیزه گرفتم، منبع آب اومده جلو، حالا رزوناتور چیه و کجا بوده نمی دونم!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، mhs837 گفته است :

كاپيتان جان لطفا از نتايج ملموس اين تغييرات برامون بيشتر توضيح بديد.ممنون

در 4 ساعت قبل، ali_r@d گفته است :

آقا یه عکس از این رزوناتور بذارید ببینیم چیه؟!

من تیپ 2 داشتم دادم رفت الان یه وی 8 ایرانیزه گرفتم، منبع آب اومده جلو، حالا رزوناتور چیه و کجا بوده نمی دونم!

این هم خدمت دوستان گلم

به عکس های زیر دقت کنید !

قبل از انجام !!!

8mas_whatsapp_image_2019-03-16_at_13.44.

همونطور که ملاحظه میکنید منبع آب جلو کاپوت هم و سیستم هواکش ماشین فقط یه قطعه شیپوری مانند داره که هوای داغ رو میکشه داخل موتور

و حالا بعد از انجام کار !!!

n1q7_whatsapp_image_2019-03-16_at_13.44.

خب همینطور که میبینید منبع آب رو برگردوندم به جای فابریکش و اون قطعه مشکی رنگ رو که میبینید باکس رزوناتور هوا هست که نصبش کردم

ببینید رزوناتور هواکش کارش : 1-خنک کردن هوای ورودی 2-رطوبت گیری هوای ورودی 3-کاهش مصرف سوخت(که پس از نصب به وضوح مشاهده میشه) 4-حجم بیشتر هوای ورودی به موتور 5-کاهش صدای موتور در دور های بالا

تغییرات ملموسی که داشتم : 1- در سرعت های بالا ماشین اصلا جون نداشت و به وضوح تنفس ضعیف ماشین مشخص بود که بعد از نصب رزوناتور واااقعااا راحت شد 2-مصرف سوخت ماشین واااقعا جالب شده و کاهش داشته 3-صدای موتور واقعا کمتر شده توی دور های بالا

به دوستان عزیز توصیه میکنم که برای جابجایی حتما دوراهی آب پشت سیلندر رو با نمونه فرانسوی عوض کنید که کارتون فابریک شه و دیگه نیازی به تهیه شلنگ بلند برای رسوندن به سه راهی آب جلو نیست.البته اینم بگم که تعویض دوراهی آب هم بسیار دردسر داشت برام و اجرت مکانیک برای تعویضش بالا بود چون میخواستن پلوس و استارت رو هم باز کنن اما خودم با باز کردن منیفولد هوا درش آوردم که البته این وسط یه حالی هم به سوزن های انژکتور دادم:grin:.

سوالی بود در خدمتم...

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

الان کار اون قطعه پلاستیکی مستطیلی چیه اوجا بین موتور و باطری؟ توی تیپ 2 قدیم نبود

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1397/12/23, 13:26:02، captainmamad گفته است :

سلام وحید جان.

توی 206هایی که اصطلاحا به فرانسوی معروفن (مدل های زیر 91) منبع آب انبساط پشت موتوره و جای منبع آب فعلی قطعه ای بنام رزوناتور هواکش قرار داره که کارش:اولا ورود هوای خنک تر به موتور هست 2-رطوبت گیری هوا 3- تنفس راحت تر موتور مخصوصا در دور های بالا 4- کمتر شدن صدای موتور - هست.من نمیدونم چرا و به چه دلیل این قطعه خیلی الکی و بیخود حذف شده واسه همین خیلی تحقیق کردم که واقعا گذاشتن تاثیر داره یا نه! یکی میگفت آره عالیه بزار و یکی میگفت شتاب افتضاح میشه منم دلو به دریا زدم و نصبش کردم و نتیجش واقعا فوق العاده بود حتی پس از جابجایی منبع اب توی دمای موتور تغییر خوبی حس کردم ( نمیدونم که تلقینه یا واقعیت داره).

پس به راحتی میتونی نصبش کنی که اگر دست به آچار باشی خودت به راحتی میتونی انجامش بدی،در حین انجام این کارها یه کارهایی از ایران خودرو میبینی که حرصت میگیره مثل اون سه راهی که لوله تخلیه منبع و جنت پایین رو یکی میکنه بعد میاد پشت سیلندر [wait]

برای نصب رزوناتور اول احتیاج به جابجایی منبع آب هست.در کل لیست تمام قطعاتی که لازم هست رو این پایین میزارم برات:

1- منبع انبساط مدل پایینی  2- درب منبع انبساط 3- جنت پایین رادیات مدل پایینی 4-دوراهی آب پشت سیلندر مدل پایینی (حتما فلزیشو بخر!!!) 5-جنت تخلیه آب منبع مدل پایینی 6-پایه منبع انبساط مدل پایینی 7- کش منبع انبساط 8-لوله رادیات به منبع مدل پایینی 9- رزوناتور هواکش tu5  و در آخر پایه رزوناتور.

من نصب کردم و واقعا لذت بردم،البته برای جابجایی منبع دو راه وجود داره که یکیش آموزش تصویریش هست تو انجمن و اون راه آسون تره چون نیازی به تغییر دوراهی آب پشت سیلندر نیست و کافیه شیلنگ متری بگیری و وصل کنی به سه راهی آب،اما من برای جابجایی منبع دوراهی آب رو هم عوض کردم که این کار اصولی تره و فابریک خودش میشه.

سوالی باشه در خدمتم :razz:

ممنون بابت اطلاعات کاملتون فقط یه سوال در مورد دو راهی آب پشت سیلندر داشتم

دوراهی آب پشت سیلندر مدل پایینی عکس ازش داری بزاری ممنون میشم

ویرایش شده در توسط sorooshs
ویرایش

لینک به ارسال

اگر یه آموزش جامع هم تو سایت قرار میدادین خیلی خوب میشد چون من خیلی وقته دنبال تعویض سیستم هوا و آب با مدل پایینی دارم ولی قطعاتی که لازم هست رو خوب نمیشناسم که بخوام تهیه کنم مثل پایه رزوناتور و لوله رادیات به منبع و همینطور دوراهی آب بقیه رو تا حدودی میشناسم

جنت تخلیه آب هم همون شیلنگ منظورتونه؟

لینک به ارسال
در در 1397/12/23, 13:26:02، captainmamad گفته است :

سلام وحید جان.

توی 206هایی که اصطلاحا به فرانسوی معروفن (مدل های زیر 91) منبع آب انبساط پشت موتوره و جای منبع آب فعلی قطعه ای بنام رزوناتور هواکش قرار داره که کارش:اولا ورود هوای خنک تر به موتور هست 2-رطوبت گیری هوا 3- تنفس راحت تر موتور مخصوصا در دور های بالا 4- کمتر شدن صدای موتور - هست.من نمیدونم چرا و به چه دلیل این قطعه خیلی الکی و بیخود حذف شده واسه همین خیلی تحقیق کردم که واقعا گذاشتن تاثیر داره یا نه! یکی میگفت آره عالیه بزار و یکی میگفت شتاب افتضاح میشه منم دلو به دریا زدم و نصبش کردم و نتیجش واقعا فوق العاده بود حتی پس از جابجایی منبع اب توی دمای موتور تغییر خوبی حس کردم ( نمیدونم که تلقینه یا واقعیت داره).

پس به راحتی میتونی نصبش کنی که اگر دست به آچار باشی خودت به راحتی میتونی انجامش بدی،در حین انجام این کارها یه کارهایی از ایران خودرو میبینی که حرصت میگیره مثل اون سه راهی که لوله تخلیه منبع و جنت پایین رو یکی میکنه بعد میاد پشت سیلندر [wait]

برای نصب رزوناتور اول احتیاج به جابجایی منبع آب هست.در کل لیست تمام قطعاتی که لازم هست رو این پایین میزارم برات:

1- منبع انبساط مدل پایینی  2- درب منبع انبساط 3- جنت پایین رادیات مدل پایینی 4-دوراهی آب پشت سیلندر مدل پایینی (حتما فلزیشو بخر!!!) 5-جنت تخلیه آب منبع مدل پایینی 6-پایه منبع انبساط مدل پایینی 7- کش منبع انبساط 8-لوله رادیات به منبع مدل پایینی 9- رزوناتور هواکش tu5  و در آخر پایه رزوناتور.

من نصب کردم و واقعا لذت بردم،البته برای جابجایی منبع دو راه وجود داره که یکیش آموزش تصویریش هست تو انجمن و اون راه آسون تره چون نیازی به تغییر دوراهی آب پشت سیلندر نیست و کافیه شیلنگ متری بگیری و وصل کنی به سه راهی آب،اما من برای جابجایی منبع دوراهی آب رو هم عوض کردم که این کار اصولی تره و فابریک خودش میشه.

سوالی باشه در خدمتم :razz:

قیمت لوازمی که تهیه کردید رو به تفکیک میتونید بگید ؟

ممنون

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

آقا لطفا یکم ازین ایسیوهای ۲۰۶های جدید بگید.ما که داریم ماشین ۱۶هزارتا کارُ میفروشیم چون واقعا از ایسیوی کروز خیری ندیدم و خیلی رو مخم بود.

دوستانی که غرب استیل دارن ، ماشیناشون مشکل خاصی نداره؟شتابش خوبه؟ کله کردن موقع پارو از رو گاز برداشتن یا گذاشتن، نداره؟ کُپ چی؟؟دنده ۲ وقتی دور موتور میاد پایین بعدش که گاز میدی ، تکون تکون نداره بعدش یهو شتاب بگیره؟

ویرایش شده در توسط SHAhinvt67
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، SHAhinvt67 گفته است :

سلام

آقا لطفا یکم ازین ایسیوهای ۲۰۶های جدید بگید.ما که داریم ماشین ۱۶هزارتا کارُ میفروشیم چون واقعا از ایسیوی کروز خیری ندیدم و خیلی رو مخم بود.

دوستانی که غرب استیل دارن ، ماشیناشون مشکل خاصی نداره؟شتابش خوبه؟ کله کردن موقع پارو از رو گاز برداشتن یا گذاشتن، نداره؟ کُپ چی؟؟دنده ۲ وقتی دور موتور میاد پایین بعدش که گاز میدی ، تکون تکون نداره بعدش یهو شتاب بگیره؟

غرب استیل دارم اکی هست مشکلی نداره یه اپدیت اخر جدیدا امد همه چی ردیف هست .

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان، در ابتدا پیشاپیش سال نو رو به همه عزیزان تبریک میگم.

فقط خواستم بپرسم آیا درسته که ویران خودرو ترمز دیسکی عقب رو از تیپ۵ های جدید حذف کرده؟؟!!!!!!!!!!!!

البته بعید نیس بنظرم. بتونه ماشین رو بدون فرمون هم تحویل بده اینکارو میکنه.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری