emadiamir

مشکلات مربوط به روشن نشدن چراغ سقف و ادوات داخلی

457 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام عزیزان 

چراغ نورافکن جلو و مه شکن عقب روشن نمیشه فیوزها رو چک کردم همگی سالم بود چون نمیدونستم کدوم فیوزه همه رو چک کردم عکس جعبه فیوز زیر فرمان و جعبه فیوز داخل موتور میذارم لطفا رله و فیوز نورافکن و بهم بگید کدومه شاید رله خرلب باشه ممنون 

1622707193391.jpg

1622707659759.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امروز اومدم سوار ماشین بشم تا در رو بستم زرت چراغ سقف از جاش در اومد.

جای خار نگهدارندش شکسته بود خود به خود که بعد 17 سال دیگه طبیعی هست منتهی چون این چراغ سقف از نوع دودی بود و الان اگر میخواستم بخرم قطعا قیمت های فضایی میدادن رفتم از ایساکو یدونه معمولی گرفتم و تمام اجزای قبلی رو نصب کردم تو مدل ایرانی که واقعا کیفیت پایینی داشت .

اول میخواستم یه جوری تلق دودی رو هم باز کنم دیدم این یکی رو یجوری چسب زدن که در نمیاد بیخیالش شدم.

ولی پلاتین ها خوده قلمبک کلید و جا لامپی رو جا به جا کردم.

پلاتین های مدل ایرانی جنس خیلی خشکی داشت.

جا لامپی ایرانی رو اگر دقت کنید قسمتی که پلاتین قراره روش بشینه زنگ زده بود( اونم جنس نو:::P) در صورتی جنس خودش گریس کاری شده بود بعد 17 سال هنوز گریس خشک نشده بود تازه لامپش هم فابریک بود:grin:.

نتیجه این جا به جایی (نرم شدن کلید در حد فابریک شد. در صورتی که کلید ایرانی اصلا به طرفین حرکت نمیکرد باید زور زیادی میزدیم) این مورد تو ماشین های صفر هم دیدم کلیدشون خیلی سفته.

فقط کیفیت شماتیک باز بودن درب و چراغ روشن و اون دایره رو با هم مقایسه کنید.

تو بازار همه جا از نوع smd داشتن که من حقیقتشو بخواید اصلا به دلم نمیشینه.

قطعات اون یکی رو هم سوار این یکی کردم گذاشتم یه گوشه احتمالا در سرنشین عقب وصلش کنم.

IMG_20210907_191014.jpg

IMG_20210907_191021.jpg

IMG_20210907_191106.jpg

ویرایش شده در توسط sina-sarhadi
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام خسته نباشید چراغ سقف ماشینم موقع باز شدن روشن نمیشه رو اون حالت با باز شدن سویچ روشن میشه چیکار کنم؟

قفل مرکزی سمت راننده ام کار نمیکنه با سویچ فقط خودشو باز بسته می‌کنه ولی سمت شاگرد کار می‌کنه تموم درهام قفل میشه با کلید وسط کنسولم درا قفل باز نمیشهممنون میشم راهنمایم کنین

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، Ehsan.p گفته است :

سلام خسته نباشید چراغ سقف ماشینم موقع باز شدن روشن نمیشه رو اون حالت با باز شدن سویچ روشن میشه چیکار کنم؟

قفل مرکزی سمت راننده ام کار نمیکنه با سویچ فقط خودشو باز بسته می‌کنه ولی سمت شاگرد کار می‌کنه تموم درهام قفل میشه با کلید وسط کنسولم درا قفل باز نمیشهممنون میشم راهنمایم کنین

ابتدا بدید رودری سمت راننده رو باز کنن و سوکت قفل درب (یونیت درب) مورد برسی قرار بدن سولفاته نشده باشه. ولی به احتمال زیاد خوده یونیت قفل درب خرابه که اگرم اینطور باشه قیمتشم بالاست.

چون این یونیت هم وضعیت قفل یا باز بودن درب هارو به قفل مرکزی اعلام میکنه.

هم اطلاعات باز بودن و بسته بودن درب هایی که رو نمایشگر نشون میده از این یونیت میاد.

و هم چراغ سقف از همین یونیت دستور میگیره برای روشن شدن چراغ در زمان باز بودن درب.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است :

ابتدا بدید رودری سمت راننده رو باز کنن و سوکت قفل درب (یونیت درب) مورد برسی قرار بدن سولفاته نشده باشه. ولی به احتمال زیاد خوده یونیت قفل درب خرابه که اگرم اینطور باشه قیمتشم بالاست.

چون این یونیت هم وضعیت قفل یا باز بودن درب هارو به قفل مرکزی اعلام میکنه.

هم اطلاعات باز بودن و بسته بودن درب هایی که رو نمایشگر نشون میده از این یونیت میاد.

و هم چراغ سقف از همین یونیت دستور میگیره برای روشن شدن چراغ در زمان باز بودن درب.

اگر یونیت درب سمت راننده قفل نشه و وضعیت قفل شدن به قفل مرکزی اطلاع نده بقیه دربها قفل میشن؟

معمولا اکر یک درب قفل نشه بقیه دربها که قفل میشن سریع باز میشن(قفل مرکزی فعال نمیشه)

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، mehran51 گفته است :

اگر یونیت درب سمت راننده قفل نشه و وضعیت قفل شدن به قفل مرکزی اطلاع نده بقیه دربها قفل میشن؟

معمولا اکر یک درب قفل نشه بقیه دربها که قفل میشن سریع باز میشن(قفل مرکزی فعال نمیشه)

اگر اون قسمتی که این اطلاعات رو صادر میکنه در حالت قفل بودن درها گیر کرده باشه(منظورم همون کلید داخل یونیت هست) همیشه اطلاعات قفل بودن درب به قفل مرکزی میره بخاطر همین چراغ سقف هم روشن نمیشه. من همین مشکل رو برعکسشو داشتم که همیشه اطلاعت باز بودن درب به قفل مرکزی میرفت درب ها قفل نمیشد و چراغ سقف هم خاموش نمیشد. و اون چیزی که شما میگید اتقاف میوفتاد. که یدونه یونیت درب ایساکویی خریدم عوض کردم درست شد.

البته اینم فهمیدم طبق نقشه یونیت قفل مرکزی درب های جلو دوتا کلید داخلشون داره و واسه درب های عقب فقط یکی داره.حالا باید مال خودشو باز کنم ببینم اون تو چه خبره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام 

چراغ سقف در حالت درب باز روشن نمیشه ولی در حالت دستی روشن میشه + وقتی با ریموت درب ها رو باز میکنم چراغ سقف روشن نمیشه.  دوستان کسی میتونه کمک کنه ؟

۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۵

ویرایش شده در توسط N123
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 45 دقیقه قبل، N123 گفته است :

سلام 

چراغ سقف در حالت درب باز روشن نمیشه ولی در حالت دستی روشن میشه + وقتی با ریموت درب ها رو باز میکنم چراغ سقف روشن نمیشه.  دوستان کسی میتونه کمک کنه ؟

۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۵

فقط برای یک درب چراغ روشن نمیشه یا همه درب ها رو باز میکنید روشن نمیشه؟

وضعیت باز بودن درب ها رو در نمایشگر رو نشون میده؟

اگر فقط برای یک درب باشه مشکل احتمالا از یونیت قفل همون دربه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است :

فقط برای یک درب چراغ روشن نمیشه یا همه درب ها رو باز میکنید روشن نمیشه؟

وضعیت باز بودن درب ها رو در نمایشگر رو نشون میده؟

اگر فقط برای یک درب باشه مشکل احتمالا از یونیت قفل همون دربه.

برا همه درب ها روشن نمیشه .

وضعیت همه درب ها رو  نمایشگر نشون میده

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، N123 گفته است :

برا همه درب ها روشن نمیشه .

وضعیت همه درب ها رو  نمایشگر نشون میده

شاید خوده کلید چراغ سقف خراب باشه درش بیارید و با یه برق 12 ولت خارج از ماشین تستش کنید. اگر دست به آچار نیستید بدید باتری سازی.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری