a.m.i.n

روشن نشدن فلاشر بعد از ترمز شدید

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

38 ارسال در این موضوع قرار دارد

مشکل من حل شد حالا نمیدونم از چی بود ولی لنت عوض کردم تکستار ایساکو زدم الان راحت فلاشر میزنه [coool]:P

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مشکل من حل شد حالا نمیدونم از چی بود ولی لنت عوض کردم تکستار ایساکو زدم الان راحت فلاشر میزنه [coool]:P

باچه قدرت ترمزی روشن میشه الان لنت منم تکستار تاحالام روغن عوض نکردم 5سال یکبارم روشن نشده بابا ppsفعال شده یعنی تاحالا ترمزای شدید من بالخره برای هر کسی پیش میاد اونقدر نیرو نداشته که روشنش کنه پس کی قرار روشنشه وقتی رفت تو باقالیا چراغا ترکید برای کی قرار روشن بشه

لینک به ارسال

این قابلیت در ۲۰۶ های کمی مدل پایینتر (دقیقا نمیدونم تا چه مدلی؟) توسط ECU ایربگ که جلو دنده قرار داره، کنترل میشه.

رمانی که شتاب ماشین به منفی ۲۵ متر بر ثانیه برسه، این ECU فرمان روشن شدن فلاشر ها رو میده. در همین زمانه که در مدلهای ایربگ دار، ایربگ ها هم حساس میشن و اگر اطلاعات از سنسور ABS سر چرخها هم توقف چرخها رو اعلام کنن، ECU اصلی ماشین فرمان عمل کردن ایربگ ها رو هم صادر میکنه.

در تیپ دو های مدل پایینتر فقط پیش کشنده کمربند در این موقع عمل میکنه.

در مدلهای بالاتر، ظاهرا یک کلید یا سوییچ اینرسی جای ECU ایربگ رو گرفته که فکر میکنم با شتاب منفی کمتر هم فعال میشن.

چون در مدلهای ECU دار، برای رسیدن به شتاب منفی ۲۵ متر بر ثانیه، حداقل سرعت باید حدود ۶۰-۷۰ باشه. من سمندای جدیدم زیاد دیدم که با یه ترمز نصفه و نیمه، زود فلاشر میزنه. ولی نمونه های فرانسوی ترمزای زیر ۶۰-۷۰ تا رو اصلا خطرناک نمیدونه که بخواد فلاشر رو روشن کنه.

ماشین این دوستمونم نمیدونم چه مدلیه، ولی احتمالا مدل بالائه که با ۴۰ تا سرعت فعال میشه. تا جایی که میدونم این ماشین اصلا EBA نداره. حتی تیپ پنج های بعد از ۸۵ هم فکر کنم EBA ندارن. اونایی که یونیت ترمزشون ماندو هند هستش. اونا که Ate آلمانه حرف نداره.

احتمالا مشکل شما هم هرچی بوده مربوط به همون سوییچ اینرسی یا سیم و سوکت رابطی چیزی بوده.

راستی اینم بگم که گاهی اوقات که ترمز شدیدی زده میشه و فلاشر فعال میشه، اما راننده زود ترمز رو ول میکنه و شتاب ماشین دوباره برمیگرده، خود ماشین دوباره فلاشر رو تو همون موقع خاموش میکنه. این برای خودمم اتفاق افتاده.

لینک به ارسال

سلام دوستان .

گمان کنم روشن شدن فلاشر به میزان آدرنالین ترشح شده در خون بستگی داره :grin::grin::grin: چون وقتی فلاشر اتوماتیک روشن میشه که راننده از شدت ترمز خیس عرق شده تقریبا" نیمه قبض روح . من دو مرتبه این تجربه رو داشتم و هر دو مرتبه فرصت گرفتن کلاچ رو نداشتم و فقط ترمز کردم و ..., هر دو مرتبه از ترس کل بدنم خیس عرق شد و لی بعد از اون هر چی تلاش کردم که آگاهانه اون شرایط دوباره پیش بیاد اصلا" فلاشر نزد . ولی دست مریزاد به ترمز این ماشین . طراحش هر چی نون خورده حلالش . چندین مرتبه نجات پیدا کردم . البته خاموش شدن فلاشر پس از شروع گاز دادن مجدد هست .

لینک به ارسال

این قابلیت در ۲۰۶ های کمی مدل پایینتر (دقیقا نمیدونم تا چه مدلی؟) توسط ECU ایربگ که جلو دنده قرار داره، کنترل میشه.

رمانی که شتاب ماشین به منفی ۲۵ متر بر ثانیه برسه، این ECU فرمان روشن شدن فلاشر ها رو میده. در همین زمانه که در مدلهای ایربگ دار، ایربگ ها هم حساس میشن و اگر اطلاعات از سنسور ABS سر چرخها هم توقف چرخها رو اعلام کنن، ECU اصلی ماشین فرمان عمل کردن ایربگ ها رو هم صادر میکنه.

در تیپ دو های مدل پایینتر فقط پیش کشنده کمربند در این موقع عمل میکنه.

در مدلهای بالاتر، ظاهرا یک کلید یا سوییچ اینرسی جای ECU ایربگ رو گرفته که فکر میکنم با شتاب منفی کمتر هم فعال میشن.

چون در مدلهای ECU دار، برای رسیدن به شتاب منفی ۲۵ متر بر ثانیه، حداقل سرعت باید حدود ۶۰-۷۰ باشه. من سمندای جدیدم زیاد دیدم که با یه ترمز نصفه و نیمه، زود فلاشر میزنه. ولی نمونه های فرانسوی ترمزای زیر ۶۰-۷۰ تا رو اصلا خطرناک نمیدونه که بخواد فلاشر رو روشن کنه.

ماشین این دوستمونم نمیدونم چه مدلیه، ولی احتمالا مدل بالائه که با ۴۰ تا سرعت فعال میشه. تا جایی که میدونم این ماشین اصلا EBA نداره. حتی تیپ پنج های بعد از ۸۵ هم فکر کنم EBA ندارن. اونایی که یونیت ترمزشون ماندو هند هستش. اونا که Ate آلمانه حرف نداره.

احتمالا مشکل شما هم هرچی بوده مربوط به همون سوییچ اینرسی یا سیم و سوکت رابطی چیزی بوده.

راستی اینم بگم که گاهی اوقات که ترمز شدیدی زده میشه و فلاشر فعال میشه، اما راننده زود ترمز رو ول میکنه و شتاب ماشین دوباره برمیگرده، خود ماشین دوباره فلاشر رو تو همون موقع خاموش میکنه. این برای خودمم اتفاق افتاده.

تا 91 یونیتateفرقی با مدل پایینا نداره ebaدارن همشون چه تیپ2باabsچه تیپ5هاو6ها فقط مشخص نیست که چه شرایطی رودرنظرمیگیره برای روشن شدن فلاشر من تو ماشین خودم هنوز تجربه نکردم ولی سمندو رانارو که دیدم پشت دست اندازم ترمز بگیری فلاشر میزنه کلا رو مخه

لینک به ارسال

باچه قدرت ترمزی روشن میشه الان لنت منم تکستار تاحالام روغن عوض نکردم 5سال یکبارم روشن نشده بابا ppsفعال شده یعنی تاحالا ترمزای شدید من بالخره برای هر کسی پیش میاد اونقدر نیرو نداشته که روشنش کنه پس کی قرار روشنشه وقتی رفت تو باقالیا چراغا ترکید برای کی قرار روشن بشه

ماشینه من مدل 90 هستش برج 11

نیرو هم گفتم زیاد شدید هم به ترمز نزنم بستگی به شرایط داره فعال میشه البته خیلیم کاربردی هستش مخصوصا یهویی یه سرعتگیر سرت راهت سبز میشه میزنی ترمز فعال میشه .

فعال شدن هم باید جوری ترمز بزنی که اگاهانه نباشه ( یعنی یهویی با سرعت خاصی از پدال پاتو بر میداری میزنی ترمز فوری فعال میشه ) به سرعت هم اصلا ابدا ربطی نداره که دوستان میگن بالای 60 باشه !!!

چون زیر 40 داخله ترافیک شهری هم فعال میشه .

----

آقای p.206t5

یونیت های mk70 دارای EBA هستن . وقتی روی مدار بیاد جوریه اینگاری یکی میخواد محکم خودتو با شدت زیاد به شیشه جلو گرتاپ کنه جلوی ماشین باهر ضربه آروم ترمز کاملا میخوابه رو زمین خیلی جالبه .

حالا ماشین شما را نمیدونم تیپ چند هست داره یا نه .

لینک به ارسال

ماشین من تیپ پنج ۸۴ هستش و یونیتش همون MK70 هستش.

کار EBA اینه که وقتی پا ناگهانی از روی گاز برداشته میشه و میاد روی ترمز، خود ماشین فکر میکنه که حتما خطری وجود داشته و ممکنه راننده به هر دلیلی ترمز رو به مقدار لازم فشار نداده باشه، بنابراین فشار پشت روغن رو اضافه میکنه و ترمز رو قویتر میگیره. با ول کردن ترمز توسط راننده، ماشین هم ول میکنه، منتها با یک لحظه تاخیر تا مطمئن بشه خطری نبوده.

در ماشینهای دارای ECU ایربگ، برای روشن شدن فلاشر حتما باید شتاب منفی ۲۵ متر بر ثانیه بشه که همون حداقل سرعت ۶۰-۷۰ تا میشه. مگر اینکه در خودرو از همون سوییچ اینرسی استفاده شده باشه که داستانش متفاوته.

شما ده تا ماشین سالم مدل تا ۸۵ رو بیار با سرعت ۴۰ تا یهو میخ کن، محاله فلاشرش بزنه.

مدلای بالاترم هستن، من مثال زدم تا ۸۵ که مطمئن باشمهمشون یه سیستم دارم.

اصلا راه فهمیدن سالم بودن ECU ایربگ همینه که با ترمز تست کنید و ببینید فلاشر درست عمل میکنه یا نه؟

دوستی که فرمودین تا حالا نتونستین این کارو انجام بدین، اگر از بخش تنظیمات BSI همه چیز درسته، احتمالا ECU ایربگ شما ایراد داره که فلاشر نمیزنه و در صورت لزوم (خدای نکرده) ایربگ هم عمل نخواهد کرد.

پیگیری بفرمایید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ایا تو تیپ 2 ها که فقط abs داره و ایربگ نداره هم یونیت هست ؟

فلاشر عمل میکنه؟

لینک به ارسال

تا یه مدلی یونیت هست، بعد از اون شده سوییچ اینرسی

در همه مدلها فلاشر عمل میکنه

لینک به ارسال

سلام ماشین من تیپ 2 مل 89.ایا این سیستم رو داره ؟ و اگه داره کدوم مدله؟ ecu ایربگ یا سوییچ اینرسی.آخه تا حالا ندیدم روشن شه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری