<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

20 ارسال در این موضوع قرار دارد

برای رفع مشکل خام سوزی اول باید بریم سراغ کدوم قسمت ؟

شمع ها خیلی سریع دوده میزنن سیاه میشن و بوی بد از خروجی اگزوز

خام سوزی ربطی خرابی کنیستر هم میتونه داشته باشه ؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان چند وقت پیش ماشینم واشر سرسیلندر سوزوند که بعد از تعمیر سرسیلندر مصرفم خیلی بیشتر از قبل شده ضمنا بوی خام سوزی هم میده ماشین.ارور ندارم چراغ چک هم روشن نمیشه

راستی دمای آب هم به ندرت بالا میاد و‌ نهایتا تا 75 میاد.ممکنه بخاطر همین دمای اب مصرفم رفته باشه بالا و خام سوزی ایجاد بشه؟

لینک به ارسال
در در 1394/10/08, 13:51:55، Rouzbeh گفته است :

بله کاتالیز که نفس رو میگیره

خام سوزی هم دود سیاه داره و سراگزوز معمولا دوده داره

کلا خام سوزی باعث سیاه شدن شمع ها میشه

دلایل متفاوتی داره

مپ سنسور- ecu -شمع و کلا سیستم جرقه زنی - سنسور دما -اکسیژن - سوزن انژکتور و ......

اگه خطا داشته باشه که کار خیلی راحته

ولی اگه خطا نداشته باشه باید همه موارد از راحتر تست بشه

توی ماشینایی با ecu زیمنس (پراید و پارس و ..) یکی از دلایل سنسور دما هست که اکثرا توجه نمیکنن و ...

با سلام خدمت شما

ماشین من 206 تیپ 5 مدل 84 هستش که خام سوزی داره و مصرفم بالا هستش .

ی خطای داره (( سوخت بیش از حد رقیق که دایمی و هر کاری انجام دادم باز میاد این خطا )) حالا تنها کاری که انجام ندادن شستن سوزن های انژکتور هستش  که نمیدونم بشورم یا نه چون تو ماشین قبلی سوزن ها رو شستم ولی هیچ تاثیری روی اون ماشین نداشته ( البته روی برخی ماشین ها تاثیر داره ) و تنظیم سوخت ماشینم به هم ریخته حالا میخوام ریمپ کنم ای سی یو رو که هم شتاب  بهتر بشه و هم این که شاید مشکلم حل بشه

نظر شما چی هستش ؟ با تشکر

لینک به ارسال
در در 1394/09/13, 15:56:19، najafe@gmail.com گفته است :

با سلام.گرمکن سنسور اکسیژن های جدید به درستی عمل نمیکنند و تا گرم شدن کامل سنسور و تولید ولتاژ توسط اون مقادیر غلط به ایسیو ارسال میشه و پاشش سوخت غلیظ تر میشه.این مشکل تو استارت اولیه در هوای سرد خودشو بیشتر نشون میده و مصرف بنزین در لحظات اول خیلی بالاست و به تدریج تا زسیدن دمای آب به بالای هفتاد کمتر میشه.رو تستی که به صورت دستی رو سنسور انجام دادم نتایج موضوع فوق رو تایید میکنه.

فرستاده شده از SM-J100Hِ من با Tapatalk

با سلام خدمت شما

ماشین من 206 تیپ 5 مدل 84 هستش که خام سوزی داره و مصرفم بالا هستش .

ی خطای داره (( سوخت بیش از حد رقیق که دایمی و هر کاری انجام دادم باز میاد این خطا )) حالا تنها کاری که انجام ندادن شستن سوزن های انژکتور هستش  که نمیدونم بشورم یا نه چون تو ماشین قبلی سوزن ها رو شستم ولی هیچ تاثیری روی اون ماشین نداشته ( البته روی برخی ماشین ها تاثیر داره ) و تنظیم سوخت ماشینم به هم ریخته حالا میخوام ریمپ کنم ای سی یو رو که هم شتاب  بهتر بشه و هم این که شاید مشکلم حل بشه

خیلی کارها انجام دادم ولی باز خطا میاد و مصرف سوخت روی 11 لیتر در 100 کیلومتر هستش بعضی وقتها بیشتر هم میشه .

نظر شما چی هستش ؟ با تشکر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام ..206 اس دی 89 دارم سنسور اکسیژن عوض کردم شمع هم تازه عوض کردم مپ هم همین طور منیفول هم همین طور اما باز خام سوزی دارم[doa][gerye]

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 2 ساعت قبل، a.kalhor717 گفته است :

سلام ..206 اس دی 89 دارم سنسور اکسیژن عوض کردم شمع هم تازه عوض کردم مپ هم همین طور منیفول هم همین طور اما باز خام سوزی دارم[doa][gerye]

وایر شمع ها سالمن؟مشکلی نداره؟اگه خیلی کهنست ی دست وایر هم‌ عوض کنید.کوئل هم بده تست کنن برات سالم هست یا نه.کلا سیستم خروج دود(واشر گلویی-کاتالیزور-لوله واسط-منبع) رو هم بده اگزوز ساز سر تا سر نگاه کنه.ترک یا شکستگی یا هوا کشیدن از جایی نداشته باشه.کاتالیزورت هم چک کن

ویرایش شده در توسط Amirdvm
اصلاح

لینک به ارسال

سلام به همه عزیزانم

یه تاپیک زیر خاکی رو کشیدم بیرون:dashi:

دوستان یه راهنمایی بفرمایید، یه ۲۰۶ تیپ ۳ مدل ۸۵ واسه خانمم دارم میگیرم کارکردش هم ۳۰۰ هزار کیلومتره، البته چیزی که اونجا نوشته اینه...نمیدونم کم کردن یا نه!  امروز ماشینو چک کردم نرم و بی صدا بود یه نیم ساعتی هم باهاش رانندگی کردم هیچ مشکلی ندیدم

فقط  یه موردی هست که وقتی درجا با گاز بازی میکنی و دور موتور رو بالای ۵ میبری از اگزوز به شدت دود سیاه میزنه که رنگش هم سیاهه هم انگار رنگ خاک داره

از قالپاق سوپاپ چک کردم کمپرس نداشت و از بخار خبری نبود ولی توی لوله اگزوز شدیدا دوده سیاه داره، چرب هم نیست

فروشنده میگفت شمع و وایر رو تازه عوض کرده و این دود به نظرش عادی بوده😒

من با موتور tu3 خیلی سر و کار نداشتم، چیزایی که بنظرم رسید این بود که موتور خیلی سرحال نبود و نسبت به tu3 هایی که سوار شدم قدرت کافی رو نداشت

چراغ چک هم روشن نبود ولی این دود نگرانم کرده

فکر میکنین با یه سرویس انژکتور و دریچه گاز و مثلا تعویض شمع مشکل حل میشه؟ چون عرض کردم که قدرتش هم کاملا مشخصه که کمه!

وقتی هم تو دور آزاد موتور کار میکرد لرزش داشت! یه مکانیکی که زیاد هم قبولش ندارم نزدیک خونه هست اون نظرش این بود که tu3 نسبت به tu5 لرزش بیشتری داره ولی این tu3 یکم بیشتر از معمول لرزش داره...دسته موتورها سالم هستن!

مکانیک نظرش این بود که رینگ و پیستون یکم ضعیف شده در صورتی که خبری از دود آبی نیست...عرض کردم که قبولش ندارم

حالا نظرتون چیه؟  این دود سیاه رو چجوری برطرف کنیم؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، ramin_gm گفته است :

سلام به همه عزیزانم

یه تاپیک زیر خاکی رو کشیدم بیرون:dashi:

دوستان یه راهنمایی بفرمایید، یه ۲۰۶ تیپ ۳ مدل ۸۵ واسه خانمم دارم میگیرم کارکردش هم ۳۰۰ هزار کیلومتره، البته چیزی که اونجا نوشته اینه...نمیدونم کم کردن یا نه!  امروز ماشینو چک کردم نرم و بی صدا بود یه نیم ساعتی هم باهاش رانندگی کردم هیچ مشکلی ندیدم

فقط  یه موردی هست که وقتی درجا با گاز بازی میکنی و دور موتور رو بالای ۵ میبری از اگزوز به شدت دود سیاه میزنه که رنگش هم سیاهه هم انگار رنگ خاک داره

از قالپاق سوپاپ چک کردم کمپرس نداشت و از بخار خبری نبود ولی توی لوله اگزوز شدیدا دوده سیاه داره، چرب هم نیست

فروشنده میگفت شمع و وایر رو تازه عوض کرده و این دود به نظرش عادی بوده😒

من با موتور tu3 خیلی سر و کار نداشتم، چیزایی که بنظرم رسید این بود که موتور خیلی سرحال نبود و نسبت به tu3 هایی که سوار شدم قدرت کافی رو نداشت

چراغ چک هم روشن نبود ولی این دود نگرانم کرده

فکر میکنین با یه سرویس انژکتور و دریچه گاز و مثلا تعویض شمع مشکل حل میشه؟ چون عرض کردم که قدرتش هم کاملا مشخصه که کمه!

وقتی هم تو دور آزاد موتور کار میکرد لرزش داشت! یه مکانیکی که زیاد هم قبولش ندارم نزدیک خونه هست اون نظرش این بود که tu3 نسبت به tu5 لرزش بیشتری داره ولی این tu3 یکم بیشتر از معمول لرزش داره...دسته موتورها سالم هستن!

مکانیک نظرش این بود که رینگ و پیستون یکم ضعیف شده در صورتی که خبری از دود آبی نیست...عرض کردم که قبولش ندارم

حالا نظرتون چیه؟  این دود سیاه رو چجوری برطرف کنیم؟

باید ببری دیاگ بزنن از لحاظ ارور یا پارامتر چک بشه ممکنه سنسور اکسیژن باشه حتما حتما قبل خرید روغن و عوض کن تا ببینی لجن گرفته یا نه یا چیزی نریخته باشن اون تو

و تو قول نامه شرط کن فاقد ایراد ااساسی باشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 38 دقیقه قبل، 308 گفته است :

باید ببری دیاگ بزنن از لحاظ ارور یا پارامتر چک بشه ممکنه سنسور اکسیژن باشه حتما حتما قبل خرید روغن و عوض کن تا ببینی لجن گرفته یا نه یا چیزی نریخته باشن اون تو

و تو قول نامه شرط کن فاقد ایراد ااساسی باشه

والا فروشنده گفت هرجا دوست داری ببر نشون بده یا هرکی که فکر میکنی مورد اعتمادت هست بیار ماشینو ببینه...ولی بدون که این ماشین مدل ۸۵ هست نه ۹۹ و انتظار گارانتی از من نداشته باش، که خب منطقی هم میگه! مکانیک که دید نظرشم گفت هرچند که اصلا موافق نبودم باهاش، بدنه رو هم کامل دادم چک کردن...طرف گفت آقا من میگم دور رنگه که بحثی نباشه در صورتی که دور رنگ نبود و حدود ۷۰ درصد ماشین بی رنگ و فابریکه

نیم ساعت پیش رفتم قولنامه کردم امیدوارم نقره داغ نشم:salamaty:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، ramin_gm گفته است :

والا فروشنده گفت هرجا دوست داری ببر نشون بده یا هرکی که فکر میکنی مورد اعتمادت هست بیار ماشینو ببینه...ولی بدون که این ماشین مدل ۸۵ هست نه ۹۹ و انتظار گارانتی از من نداشته باش، که خب منطقی هم میگه! مکانیک که دید نظرشم گفت هرچند که اصلا موافق نبودم باهاش، بدنه رو هم کامل دادم چک کردن...طرف گفت آقا من میگم دور رنگه که بحثی نباشه در صورتی که دور رنگ نبود و حدود ۷۰ درصد ماشین بی رنگ و فابریکه

نیم ساعت پیش رفتم قولنامه کردم امیدوارم نقره داغ نشم:salamaty:

سلام مپ سنسور هم چک کنید عادی که نیست  

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری