vednito

بلبرینگ چرخهای جلو و عقب

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

53 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

اگه موقع ترمز گرفتن صدای هو هو از چرخهای جلو بیاد اشکال از لنتهای ماشینه یا بلبرینگها.

فرستاده شده از GT-I9105ِ من با Tapatalk

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ببخشید جمله سوالی بود.

علامت سوالشو نذاشتم .:)

لینک به ارسال

سلام دوستان

اگه موقع ترمز گرفتن صدای هو هو از چرخهای جلو بیاد اشکال از لنتهای ماشینه یا بلبرینگها.

بلبرینگ ها در حین حرکت صدا دارند معمولا، در حین ترمز میتونه از لنت یا دیسکتون باشه.

لینک به ارسال

تشکر داداش

فقط بنده به یه مشکلی خوردم.بلبرینگ قبلی از وسط جدا شده و یه طرفش گیر کرده به اون میله ای که از ژامبون میاد.و هیچ رقمه ت*** نمیخوره.به نظرتون چجوری درش بیارم که بلبرینگ جدیده جا بره؟

خودم با این مورد چند بار برخورد کردم ، 2 تا روش داره اینکه یکی با پلوس کش سایز متوسط اون حلقه رو دربیارید و یا از روشهای جوشکاری و گرم کردن با برنال مشعلی. که واقعا باید احتیاط بشه چون نزدیک باک بنزین هست ، اگه با مشعل خیلی گرم بشه با تقه کوچک قلم و چکش بیرون میاد،

اگه برنال نداشتید اطراف اونجا رو با پارچه ضخیم خیس بپوشانید تا موارد ایمنی رعایت بشه و با یک مینی سنگ جت شروع به اوراق کردن بلبرینگ کنید وقتی رسیدید به حلقه روی شفت که از ژامبون با همون مینی سنگ خط عرضی روی اون بندازید و همین طور روی خط برش دهید تا به شفت برسید ولی مواظب باشید شفت رو خط نندازید ، دیگه راحت اوراق شده و از شفت خارج میشه

با تشکر از شما دوست عزیز بابت راهنمایی هاتون

بنده در نهایت موفق نشدم بلبرینگ کهنه رو خارج کنم چون نه سنگ فرز داشتم نه پلوس کش و نه برنال و مجبور شدم به مکانیک مراجعه کنم و به خاطر ندونستن یه نکته مکانیک های بی انصاف فرحزاد 30 تومن بنده رو پیاده کردن.

و در جهت تکمیل فرمایشات شما هنگامیکه کاسه چرخ رو مکانیک باز کرد با چکش چند ضربه محکم به سر میله ای که کاسه روی اون سوار میشه زد و میله یواش یواش عقب رفت و بلبرینگ اومد جلو و اینقدر ضربه زد تا میله بطور کامل از میل ژامبون خارج شد .این نکته ساده ای بود که من بخاطرش مجبور شدم برم مکانیکی.

لینک به ارسال

به هر حال خوب که مشکل شما حل شد ، اما بابت تکمیل بحث !

ضربه زدن به شفت کار اصولی نیست و اون باید با پرس نصب و خارج بشه البته که ژامبون پیاده شده باشه ، چون گاهی اوقات خیلی ضربه لازمه تا شفت خارج بشه و این ضربات ممکنه باعث انحراف جزیی در تانک و اکسل بشه و یا اینکه به خود شفت آسیب برسونه.

لینک به ارسال

سلام ، یه صدای صوت از چرخ جلو سمت راننده توی دنده ۱ و ۲ میاد که موقع ترمز زدن برطرف میشه.تو سرعت بالا هم ترمز میزنم باز صدای صوت میاد. بردم پیش لنت کوب گفت از لنت نیست و احتمالا از بلبرینگ چرخه.

راست گفته یا از لنته؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

لینک به ارسال

سلام ، یه صدای صوت از چرخ جلو سمت راننده توی دنده ۱ و ۲ میاد که موقع ترمز زدن برطرف میشه.تو سرعت بالا هم ترمز میزنم باز صدای صوت میاد. بردم پیش لنت کوب گفت از لنت نیست و احتمالا از بلبرینگ چرخه.

راست گفته یا از لنته؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

سلام دوست عزیز اگه با ترمز کردن صدا رفع میشه در درجه اول از کیفیت بد لنت و بعدش لبه دار بودن دیسک ترمز/ و اصلا به بلبرینگ ربط نداره

لینک به ارسال

سلام.تقریبا دوسال پیش بلبرینگ سمت شاگرد جلوخراب شد.به علت خرابیه سگ دست باهم تعویض کردم به همراه طبق.ازاون تاریخ مدام بلبرینگ خراب میشه.هردویاچندماه بلبرینگ داغون میشه.تا حالا هفت یاهشت تا عوض کردم با توپی.خستم کرده اگه دوستان تجربه ای دارن لطف کنن راهنمایی کنن.ممنون

لینک به ارسال

سلام.تقریبا دوسال پیش بلبرینگ سمت شاگرد جلوخراب شد.به علت خرابیه سگ دست باهم تعویض کردم به همراه طبق.ازاون تاریخ مدام بلبرینگ خراب میشه.هردویاچندماه بلبرینگ داغون میشه.تا حالا هفت یاهشت تا عوض کردم با توپی.خستم کرده اگه دوستان تجربه ای دارن لطف کنن راهنمایی کنن.ممنون

سلام دوست عزیز شما از چه بلبرینگی استفاده میکنی؟وضعیت جلوبندی و کمک چطوره؟

2 چیز تو عمر بلبرینگ تاثیر داره 1 جنس قطعه 2 مقدار ضربه زدن لاستیک.کمک. جلوبندی اگه اینها درست کار نکنن ضربه به چرخ بیشتر میشه و باعث خرابی میشه البته دست انداز ها و چاله چوله ها بی تقصیر نیستن که باید به آرامی از روش رد شد

لینک به ارسال

وضعیت جلوبندی و فنر خوبه.فنرا نو هستن و بدونومشکل و همونطور که گفتم جلوبندی هم نو بوده.از مارکای مختلف استفاده کردم اخریشم سوختاما بود که فقط ی ماه کار کرد الان داغونه.میگن جنسا بده.خودم فک میکنم چون جنس اصلی نیست نمیتونه کار کنه.ولی خراب بودن سگ دست هم دور از ذهن نیست با اینکه نو گرفتم ولی میگن ممکنه نو هم خراب باشه.حالا نمیدونم ایا بلبرینگ اصلی تو بازار هست.وایا بنظر شما اینباز هم بلبرینگو عوض کنم و هم سگ دستو باهم.موندم چیکار کنم.بدجوری رواعصابم رفته.همین چرخ تا زمانیکه اصلی بود مشکلی نداشت از وقتی عوض کردن به این مشکل گرقتار شدم حالا تمومی نداره

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری