p.206t5

قیمت انواع روغن و لوازم برای سرویسهای دوره ای

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

180 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 13 ساعت قبل، misar گفته است :

سلام دوستان

موتور تیپ پنج ،

مجموع روغن استفاده شده و سرریز شده ۴ لیتر

روغن کاسترول ۱۰-۴۰، با کارکرد ۹۰۰۰ کیلومتر

میزان روغن ساکشن شده ۳/۲۵ لیتر

آیا وضعیت کارکردی موتور درسته؟

سلام، وقت شما بخیر

برای تیپ 5 میزان حجم روغن با تعویض فیلتر روغن 3/4 لیتر هست و نمیبایست از این حجم بیشتر ریخت.

میزان افت و تبخیر روغن اصلی به چند علت بستگی داره:

1) رانندگی با دور موتور بالا و ثابت نگهداشتن دور موتوربالا

2) اشکال فنی و روغن سوزی ماشین

3) بالا رفتن دمای بیش از حد موتور (مخصوصا رانندگی در مناطق گرمسیری)

4) نشت روغن

حال باید ببینی کدوم از این حالت ها برای شما اتفاق افتاده

ضمن اینکه در دفترچه سال 96 تبخیر روغن در هر 1000 کیلومتر 300 سی سی (اگر حافظه ام یاری کنه و درست گفته باشم) را مجاز دونسته و این حالت برای اکثر خودروها (حالا در حجم های تبخیر متفاوت) اتفاق میوفته

پسند شده توسط 6 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان، من مدتی هست برای تیپ ۲ پروفی کار میریزم، این سری:

https://www.digikala.com/product/dkp-291765/روغن-موتور-خودرو-پروفی-کار-مدل-performance-20w-50-حجم-4-لیتر

کارکرد موتور خوبه. در مجموع راضی کننده بوده. مدل ماشین ۹۷ هست

فقط نمیدونم چرا روغن کم نمیکنه، اصصلا، دقیقا همونقدر که میریزم تخلیه میکنم.  به  نظرم عجیب هست،

یعنی  به خاطر کیفیت روغن هست ؟ یا چیزی داره بد کار میکنه؟ با توجه به ذات این موتور که باید روغن کم کنه

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام

پیروز بعد از مدتها نشت روغن واشر در سوپاپ رو عوض کردم این عکس هم از داخل موتوره بنظر تمیز میاد و مکانیک هم راضی بود نظر دوستان چیه.

از ۸۰ هزار ماشین دست خودم بوده فقط توتال ایساکو ریختم و از وقتی شده بهتام آخرین بار فلومکس ۱۰-۴۰ فول سینتیک قوطی خاکستری ریختم. روغن هم ۸ تا عوض میکنم. شاید ماشینو ‌بفروشم  تیپ ۵ مدل ۸۹ الان ۱۷۲ تا کارکرد داره.

IMG_20200607_164312-582x437.jpg

ویرایش شده در توسط reza_n
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، reza_n گفته است :

با سلام

پیروز بعد از مدتها نشت روغن واشر در سوپاپ رو عوض کردم این عکس هم از داخل موتوره بنظر تمیز میاد و مکانیک هم راضی بود نظر دوستان چیه.

از ۸۰ هزار ماشین دست خودم بوده فقط توتال ایساکو ریختم و از وقتی شده بهتام آخرین بار فلومکس ۱۰-۴۰ فول سینتیک قوطی خاکستری ریختم. روغن هم ۸ تا عوض میکنم. شاید ماشینو ‌بفروشم  تیپ ۵ مدل ۸۹ الان ۱۷۲ تا کارکرد داره.

سلام رنگش که کاملا خوبه مشابه ماشینه من که 100 تا کارکرده

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، reza_n گفته است :

با سلام

موتور که خوبه و تمیزه تعویض به موقع روغن خیلی اهمیت داره چون 206 موتورش خیلی به رسوب حساسه مخصوصا کانالهای روغن که در صورت رسوب باعث روشن شدن چراغ فشار روغن میشه 

ماشین چه رنگیه؟و رنگ کجاهاش داره؟ و تصادف؟

قیمت مد نظرتون چند هست؟ 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان من تا دو دوره قبل  روغن ۷۰۰۰ توتال قوطی می ریختم دو دوره قبلی از این پلاستیکی به توتال ریختم چون کلا پرشتاب حرکت نمی کنم چیزی مشاهده نکردم ولی به این روغن های به توتال هم اعتمادی نیست به نظر هم اتفاق نظر دارن تقلبی هست  حالا با توجه به کیفیت کارهای پارس بهتر نیست از این مدل روغن استفاده کنم ؟ اگر مدل بهتر هست تو این رنج قیمت اونم معرفی کنیدممنون

Screenshot_20200626-092259.png

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، pozhman گفته است :

سلام دوستان من تا دو دوره قبل  روغن ۷۰۰۰ توتال قوطی می ریختم دو دوره قبلی از این پلاستیکی به توتال ریختم چون کلا پرشتاب حرکت نمی کنم چیزی مشاهده نکردم ولی به این روغن های به توتال هم اعتمادی نیست به نظر هم اتفاق نظر دارن تقلبی هست  حالا با توجه به کیفیت کارهای پارس بهتر نیست از این مدل روغن استفاده کنم ؟ اگر مدل بهتر هست تو این رنج قیمت اونم معرفی کنیدممنون

Screenshot_20200626-092259.png

روغن خارجی بی دلیل نیست که گرون تر هستش . روغن های ایرانی هر کاریشون کنی کم می کنن و بخار میشن . من پارس سوپرپایا استفاده میکردم که اون مدل بهتر از پلاسش هستش . اون کم میکرد . بعدش که یک بار خانواده رفته بودن یک روغن دیگه به (اسم پارس به دروغ البته) تعویض روغنی ریخته بوده توی ماشین وقتی خودم رسیدم خونه روغن موتور رو چک کردم دیدم یک لیتر کم کرده بود بعد از شاید 2500 تا 3 هزارتا  .

تابستون گذشته اسپیدی پلاتینیوم 10-40 مثلا فول ستنتیک SM ریختم ماشین از اون موقع تا حالا 3 هزارتا کار کرده دیروز که ازشون پرسیدم تلفنی چیزی بیشتر از نیم لیتر کم کرده بود . روغن ایرانی درسته ارزون تره اما باید زودتر تعویضش کرد و یه هزینه ی تعویض فیلتر و تعویض روغن هم باید اضافه کنید که میشه همون قیمت روغن خارجی فول سنتتیک 5-40 . به نظرم باید این رو در نظر بگیرید اول و بعدش انتخاب کنید . 

به اون نوشته های روی قوطی روغن که نوشته فرمولاسیون ویژه و این حرف ها هم توجه نکنید فقط تبلیغات هستش تمام مواد افزودنی روغن های ایرانی از چین تامین میشه که به روغن پایه اضافه می کنند .

خودم مردد هستم این سری توی موتور ادینول بریزم خیال خودمو راحت کنم  یا اینکه از برند ایرانول استفاده کنم و دوباره به همین نتیجه ی کم کردن روغن برسم ! 

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، armanw212 گفته است :

روغن خارجی بی دلیل نیست که گرون تر هستش . روغن های ایرانی هر کاریشون کنی کم می کنن و بخار میشن . من پارس سوپرپایا استفاده میکردم که اون مدل بهتر از پلاسش هستش . اون کم میکرد . بعدش که یک بار خانواده رفته بودن یک روغن دیگه به (اسم پارس به دروغ البته) تعویض روغنی ریخته بوده توی ماشین وقتی خودم رسیدم خونه روغن موتور رو چک کردم دیدم یک لیتر کم کرده بود بعد از شاید 2500 تا 3 هزارتا  .

تابستون گذشته اسپیدی پلاتینیوم 10-40 مثلا فول ستنتیک SM ریختم ماشین از اون موقع تا حالا 3 هزارتا کار کرده دیروز که ازشون پرسیدم تلفنی چیزی بیشتر از نیم لیتر کم کرده بود . روغن ایرانی درسته ارزون تره اما باید زودتر تعویضش کرد و یه هزینه ی تعویض فیلتر و تعویض روغن هم باید اضافه کنید که میشه همون قیمت روغن خارجی فول سنتتیک 5-40 . به نظرم باید این رو در نظر بگیرید اول و بعدش انتخاب کنید . 

به اون نوشته های روی قوطی روغن که نوشته فرمولاسیون ویژه و این حرف ها هم توجه نکنید فقط تبلیغات هستش تمام مواد افزودنی روغن های ایرانی از چین تامین میشه که به روغن پایه اضافه می کنند .

خودم مردد هستم این سری توی موتور ادینول بریزم خیال خودمو راحت کنم  یا اینکه از برند ایرانول استفاده کنم و دوباره به همین نتیجه ی کم کردن روغن برسم ! 

ممنون خیلی گرونه ادینول  ،اخرش اینه روغن اضافه می کنیم برای منی که سالی ده هزار تا بزور میره فشار به ماشین نمیارم فکر کنم کفایت کنه ، دیگه از این به توتال اینها باید بهتر باشه بعد مثلا از سال پیش تا الان ۶۵۰۰ رفته در هر صورت بعد یکسال باید روغن عوض بشه حالا چه ایرانی و چه خارجی، شما بین ایرانول و پارس کدوم انتخاب می کنید؟

ویرایش شده در توسط pozhman
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، armanw212 گفته است :

بخار شدنم حدی داره و فکر نمیکنم بخار شدن نیم لیتر توی 3 هزار تا عادی و قابل قبول باشه

حالا یا واقعا روغن از اصلش انقدر بی کیفیت هست یا اینکه تقلبی بوده که این روزها یه چیز عادیه

در 43 دقیقه قبل، pozhman گفته است :

ممنون خیلی گرونه ادینول  ،اخرش اینه روغن اضافه می کنیم برای منی که سالی ده هزار تا بزور میره فشار به ماشین نمیارم فکر کنم کفایت کنه ، دیگه از این به توتال اینها باید بهتر باشه بعد مثلا از سال پیش تا الان ۶۵۰۰ رفته در هر صورت بعد یکسال باید روغن عوض بشه حالا چه ایرانی و چه خارجی، شما بین ایرانول و پارس کدوم انتخاب می کنید؟

اگه واقعا سالی ده هزار تا بیشتر استفاده نمیکنید همون ادینول به صرفه خواهد بود چون سالی یه بار باید عوضش کنید

ولی مثلا خودم سالی حدود 25 الی 30 هزار تا از ماشین استفاده میکنم و روغنی مثل ادینول برای بنده گرونه و به صرفه نیست

از ایرانی ها به توتال تا اینجا به نظرم کیفیت بهتری داشته ، البته سوپر پایا و ایرانول ریسینگ و سوپر پیشتاز رو تست کرده بودم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، pozhman گفته است :

راستش من ایرانول رو امتحان نکردم اما فکر می کنم ایرانول سوپر رویال یا خود رویال معمولیش یک مقداری کیفیتش از پارس بهتر باشه ولی چون امتحانش نکردم نظر قطعی نمی تونم بدم . ماشین من مدل 93 هستش هنوز 38 هزارتا کار کرده منم زیاد ماشینم استفاده نمیشه شاید شش ماه توی پارکینگ بمونه و فقط یه استارتی بخوره توی طول هفته . معمولا من هر پنج هزارتا که عوض می کردم تقریبا با سوپر پایا نیم لیتر از مقداری که اضافه بود از تعویض قبلی رو اضافه می کردم بهش . 

در 19 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

بخار شدنم حدی داره و فکر نمیکنم بخار شدن نیم لیتر توی 3 هزار تا عادی و قابل قبول باشه

حالا یا واقعا روغن از اصلش انقدر بی کیفیت هست یا اینکه تقلبی بوده که این روزها یه چیز عادیه

اگه واقعا سالی ده هزار تا بیشتر استفاده نمیکنید همون ادینول به صرفه خواهد بود چون سالی یه بار باید عوضش کنید

ولی مثلا خودم سالی حدود 25 الی 30 هزار تا از ماشین استفاده میکنم و روغنی مثل ادینول برای بنده گرونه و به صرفه نیست

از ایرانی ها به توتال تا اینجا به نظرم کیفیت بهتری داشته ، البته سوپر پایا و ایرانول ریسینگ و سوپر پیشتاز رو تست کرده بودم

بابک جان والا به اسم اصل  هم خریدم دیگه خدا داند . قبلا که شهروند روغن پارس سوپر پایا و سوپر پیشرو داشت فکر کنم زیر 60 هزار تومان بود سوپر پیشتاز رو میخریدم خیلی روغن خوبی بود کم نمی کرد اینقدر . 

فروشگاه نسبتا معروفی هم هستش خریدم ازش . روغن اسپیدی هم اول که ریختم توی موتور خیلی رنگ شفاف و روشنی داشت و تا دو هزارتایی که خودم سوارش شده بودم تابستون پارسال خیلی موتور نرم کار میکرد کم هم نکرده بود ولی این سری هم میرم از خود نمایندگی خرید می کنم و هم نوع روغن رو بر میگردونم به احتمال زیاد به پارس یا ایرانول . ولی امیدوارم پارس هنوز کیفیت پنج شش سال پیش رو داشته باشه . 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری