بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

206

نظرسنجی در رابطه با تغییرات بخش بازار(دریافت ضمانت)

<t>آیا با دریافت ضمانت (مدارک حقوقی) از فروشندگان بخش بازار موافق هستید؟</t>   109 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>آیا با دریافت ضمانت (مدارک حقوقی) از فروشندگان بخش بازار موافق هستید؟</t>

• بله
      99
    • خیر
      10

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

74 ارسال در این موضوع قرار دارد

باز هم حداقل یه فیلتر حساب میشه

دقیقا مثل نام کاربری رو کاغذ تو تاپیک مازاد

بودنش بهتر از نبودنشه،پس انجام این کار بهتره

Sent from my LT25i using Tapatalk

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

:salam: یکی از دوستان پیشنهاد راه اندازی بخش مجزا برای فروش داده بودند

اتفاقا پیشنهاد جالبیه

از لحاظ برنامه نویسی میشه خیلی راحت این کار رو کرد

فقط مشکل اینجاست با اینکار بار مسئولیت این خرید و فروش ها به گردن سایت میافته که نسبت به اون کارمزد دریافتی واقعا زحمت رو دو چندان میکنه !

واقعا قرار نیست این وسط یک پولی به عنوان کارمزد برای سایت جذب بشه ، قراره این خرید و فروش ها کمی ایمن تر بشه :)

انشاالله همه فروشنده ها و خریدارها رعایت کنند در واقع اگه خودمون رعایت کنیم ، این بهترین راهکاره ، اما چون ماشاالله همه مون خوب بلدیم حق رو به طرف خودمون بکشیم ، درنهایت ، نیاز به این قوانین بازدارنده داره .

:razz:

لینک به ارسال

درود

حلول ماه مبارک رمضان مبارک ماه رحمت و برکت بر همه دوستان مبارک باشه، عرض کنم نفس کار کاملا درست و صحيح است و نيت مديران عزيز هم خير ليکن توجه داشته باشيد اين گواهی در وجه سايت به امضا و تاييد ميرسد به عبارتی بعدها خريدار قادر خواهد بود سهوا يا عمدا به قولی پای سايت هم وسط بکشد. جالب تر اينجا است انجمن همسايه گرچه بارها عنوان کرده و ميکند هيچ مسئوليتی در زمينه خريد و فروش به عهده ايشان نمي باشد ليکن آگاه نمي باشند دريافت وجه برای درج يک تاپيک به خودی خود مسئوليتی در احکام قضايی به عهده ايشان قرار داده است. بنده پيشنهاد ميکنم پيش از اجرای اين مورد با يک دفتر حقوقی مشورت داشته باشيد.

به عقيده اين حقير دريافت صفحه نخست شناسنامه و کارت ملی از فروشندگان و تطبيق آن با نام دارنده حساب مذکور در تاپيک مربوطه به همراه آدرس پستی و رونوشتی از قبض تلفن ثابت با قيد کدپستی يکسان راه حلی مناسب برای معاملات آتی خواهد بود.

لینک به ارسال

درود بر شما دوستان عزیز و مدیران محترم

به عنوان تازه پا ترین فروشنده این سایت ، اول کمال تشکر رو دارم از جناب فقیه نصیری از بابته تلاش خاضعانه برای اینکه مشکلات بخش فروش رفع بشه و دوم در رابطه با این طرح پیشنهادی ، باید بگم طرح خوبیه .

من از قوانین قضایی اطلاعات زیادی ندارم. اما باید ضمانت محکم و بی دردسر باشه ، چه واسه خریدار و چه واسه خود شما.

اما در این کار چند اشکال و ایراد میبینم که دوست عزیزمون جناب آقای گودرزی دقیقا اشاره فرمودند و منم مهم هاش رو با مداد رنگی برای شما نقاشی کردم .

مهمترین ایراد و مشکل اینکار اینه که چجوری میخواید بدونید که حق با کدوم طرفه . فروشنده یا خریدار.

اگه بشه فهمید یا بهتره که بگم اگه بشه فهموند که عالی میشه . دیگه اعتمادی به اون خریدار یا فروشنده نخواهد بود و دیگه جایی این میون نخواهد داشت و در اصل نیازی به این ضمانت ها و دردسر واسه شما و دوستان نخواهد بود. مثل قضیه لنت های بوش جیورید تقلبی و اون دوستی که اخراج شدن...

سلام

من تمام نظرات رو خوندم چند تا نکته گفتنش خالی از لطف نیست :

1-[highlight=pink]با این کار شما ملزم میشین که به تخلفات رسیدگی کنین ینی یه حالتی ایجاد میشه که شما باید مواظب باشین و در صورت تخلف پیگیری کنین اون نشان اعتمادی که میگین بعدها تو مسائل حقوقی خیلی براتون داستان میشه[/highlight]به نظر من بهتره یا شما مثل ایسام کلا بیاین تو بطن کار ویا کلا همرو موظف کنین تو تاپیک فروششون بزنن هیچ مسئولیتی از بابت خرید و فروش متوجه سایت نیست با توجه به اینکه شما تو این معاملات ذینفع نیستین [highlight=yellow]وارد شدن به این مسائل فقط برای شما هزینه اور خواهدشد دراینده.[/highlight]

2-کسی که بخاد کلاهبرداری کنه راحت انجامش میده ما الان 30 میلیون چک از یه اقایی داریم برگشت خورده 2 ساله پیگیرم هنوز واقعا نتونستیم کاریش بکنیم و.....یه گواهی امضا برا کسی پول نمیشه فرض کنیم مثل اون دوستمون که یه فرمون خریده بود.. [highlight=red]کی این وسط تشخیص میده فروشنده داره دروغ میگه یا خریدار اصلا چجوری میشه ثابت کرد؟؟؟[/highlight] اگه هردوتا عکس برای تایید حرفشون بفرستن کی میخاد این تشخیصو بده؟؟؟

3-مثلا برای خرید 150 هزار اتومنی شما باید یه گواهی امضا بفرستی برای خریدار اون باهاش بره شکایت کنه چه قدر هزینه بکنه؟؟؟

4-ودرنهایت یه عده خودشون میخان کلاه سرشون بره اونی که میاد تو اینترنت دنبال تیغه برف پاککن یا جا لیوانی میگرده ینی کلا از سر کوجشونم قیمت نداره

در کل من اینکارو چون باعث اعتماد خریدار میشه نمیپسندم چون عملا اگه کلاهبرداری اتفاق بیافته به اسم سایت تموم میشه و برای شما دردسر میشه

واقعا کی تضمین میکنه با این حرکت خریدار بتونه حقشو پس بگیره؟؟؟؟؟

در انتها مجددا تشکر میکنم و آمادگی خودمو جهت ارائه گواهی امضاء اعلام میکنم.

موفق و پیروز باشد.

لینک به ارسال

همین که این موضوع استارت زده شده خیلی خوبه، مسلما این طرح رو میتونین خیلی خوب پیش ببرین و برای رسیدن به انجام یک معامله ایمن بهینه ش کنین

من زیاد از مسائل حقوقی سر در نمیارم چون هیچ وقت مشکل اینجوری نداشتم، منتها دوستان بیراه هم نمیگند، درسته این ضمانت باعث میشه یه فیلترینگی صورت بگیره و ادرس و شماره و مشخصات برای سایت عیان باشه، اما اگه کسی بخواد کلاه برداری کنه اون برگه چه کمکی به خریدار میکنه؟ خریدار چقدر میتونه به پس گرفتن پولش فکر کنه؟ حالا که وارد این موضوع شدین بهتره سفته هم دریافت کنین تا اگه مشکلی ایجاد شد سفته ها به خریدار تحویل داده بشه تا بتونه راحت تر پولش رو زنده کنه.

مثلا میشه گفت برای خرید های بالای 500 تومن از این سفته ها میشه استفاده کرد، نمی دونم کلا یه پیشنهاد دادم :-)

در مورد صحبت های حامد وحیدی فر عزیز هم که خودم شخصا خیلی ازش خرید کردم، یه نکته رو اضافه کنم

ما نباید نگران دلال ها یا فروشنده ها باشیم، من از دید خریدار به قضیه نگاه میکنم، منه خریدار اتفاقا استقبال میکنم تعداد زیاد باشه واسم هم فرقی نداره کسی سرمایه خوابونده باشه یا داره جنس یه مغازه دار رو توی تاپیکش میفروشه، چون زیاد شدن فروشنده ها باعث افت قیمت میشه، یه زمانی یه نفر فروشنده ی محترم به من پیامک زد گفت ست ایی اس پی رو به تو میدم 3 میلیون و 400 هزار تومن!!!! جالب بود واسم که اون واژه ی " به تو میدم" رو هم روش شد بگه!! در کل کاری ندارم به این موضوع، اما حالا همین ست ایی اس پی چنده قیمتش؟ دلیل افت شدید قیمتش چیه؟ مسلما زیاد شدن فروشنده ها و شکستن قیمت هاست، یا بچه های قدیمی تر که توی تی تی بودند خاطرشون هست، دزدگیر تکستون رو یه فروشنده ایی (که اتفاقا خیلی هم بچه گلی بود و شخصا خیلی دوستش داشتم) میداد 500-600 تومن! چه سالی؟ سال 89 و اون طرفا! بعدش ابوالفضل ظهوری روی تعداد داد توی بازار قیمتش رو شکست تا 200 تومن هم اومد پایین!!!! از این مثال ها زیاده که بخوام بزنم! پس برای من خریدار برای من مصرف کننده مهم نیست جنس از چه طریقی تهیه میشه توسط فروشنده، ایشون یا فروشنده س یا دلال، مهم اینه که توی سایت مدارکش تحویل داده بشه تا از این فیلترنگ رد بشه، مهم اینه که فروشنده سلامت جنسش رو تضمین کنه، و فروش دقیقا به همان صورتی که با خریدار طی میکنه انجام بشه،

پیشنهادی هم که دوستان دادند که سایت شبیه ایسام عمل کنه هم خیلی خوبه، گروه مدیریتی سایت روی اون موضوع هم خوبه فکر کنه، چه اشکالی داره یه درصدی از مبلغ این وسط توسط سایت برداشته باشه؟ من که استقبال میکنم. معمولا خالقین اثر همیشه ذی نفع نیستند، توی وادی نشر کتاب هم همینطوره، به عنوان مثال مبلغ روی جلد فقط نزدیک به 15% ش به مولف میرسه، چیزی که آدم رو پشیمون میکنه چرا وقت گذاشته یک سال یه کتابی نوشته!!!!!! مابقی مال ناشر و توزیع کننده س، حالا هم سایت دقیقا همین جوره، وقتی که برای این سایت گذاشته شده، خون دل هایی که خورده شده، هزینه هایی که انجام شده و هزار تا مورد دیگه، همه ش که نمیشه فی سبیل الله باشه، خداراشکر دوستان برنامه نویس قدرتمندی هم توی کادر مدیریتی هستند

در کل به عنوان یه کاربر از این طرح استقبال میکنم، امیدوارم همیشه در مسیری قدم برداریم که معاملات شفاف تر و به نفع خریدار باشه

(تمام صحبت ها نظر شخصی بود، همه ی افراد هم برای من شدیدا قابل احترام هستند)

لینک به ارسال

به نظر من این طرح ازاین جهت خوبه وباارزشه که هویت فروشنده کاملا روشن می شه ودر واقع دسترسی بهش امکان پذیرتر وساده تر میشه و اینجوری نمیشه که بگیم ((طرف رفت که رفت...))حالا اینکه اگه پولو خورد چه جوری میشه گرفت ازش مشکلیه که به قول دوستان متاسفانه تو مملکت ماحتی برای چک هم صادقه! پس از حیطه این مبحث خارجه

لینک به ارسال

سلام

اصل کار خوبه ولی بازم تضمین زیادی نداره

باید خیلی اصولی کار بشه چون بعضی فروشنده های اینجا اعتبارشون خیلی بیشتر از این حرف هاست

به نظرم آقایون فروشنده همت کنن همگی با هم یه فروشگاه اینترنتی راه بندازین سودش 100% بیشتر میشه تا به یک فروم تخصصی محدود بشه این طوری کله فضای مجازی به خصوص ایرانی آشنا میشن العانه دیگه فروشگاه های اینترنتی دیگه برای نسل جوان داره جا میافته

نمونه بارزش دیجی کالا-تهران کالا-زنبیل و این قدر زیاد شدن که یه صفحه طولانی اسامی هست

بحث خودرو تخصصی هست یه بازار خرید و فروش اینترنتی میلیونی بکر دست نخورده داره

کنار این فروشگاه اینترنتی که راه بیافته یک فروم تخصصی مثل اینجا کنارش باشه موفقیتش تضمین شده هست اگر هم خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد یک وب سایت فروش میتونه پیگیری کنه تا بخواد از از دفاتر اسناد رسمی گواهی امضا و دادسرا شکایت و... داستان میشه برای خودش :blink:

این نظرم من تا اینجایی که اطلاعات دارم

اینم تازه دیدم خوندم دوستان علاقه مند بهره مند شوند

http://digiato.com/article/2015/01/27/%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%88%D8%B1%D8%A8%D8%B2/

یا علی

لینک به ارسال
:salam: منم با این حرکت موافقم :D

لینک به ارسال

موافقم

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به ارسال

:salam: یکی از دوستان پیشنهاد راه اندازی بخش مجزا برای فروش داده بودند

اتفاقا پیشنهاد جالبیه

از لحاظ برنامه نویسی میشه خیلی راحت این کار رو کرد

فقط مشکل اینجاست با اینکار بار مسئولیت این خرید و فروش ها به گردن سایت میافته که نسبت به اون کارمزد دریافتی واقعا زحمت رو دو چندان میکنه !

واقعا قرار نیست این وسط یک پولی به عنوان کارمزد برای سایت جذب بشه ، قراره این خرید و فروش ها کمی ایمن تر بشه :)

انشاالله همه فروشنده ها و خریدارها رعایت کنند در واقع اگه خودمون رعایت کنیم ، این بهترین راهکاره ، اما چون ماشاالله همه مون خوب بلدیم حق رو به طرف خودمون بکشیم ، درنهایت ، نیاز به این قوانین بازدارنده داره .

:razz:

چرا کارمزد نگیرین؟؟ همه میدونن ارائه خدمات هزینه داره سود فروشنده اونقدری هست که درصدی هم کارمزد به سایت پرداخت کنه .اینکار سایت تخصصی فروش میخاد و یه تعداد ادم که وایسن پای کار و به همه مسائل اشنا باشن از همین الان به من یه توضیح بدین من روشن بشم :

اقای 1 از اقای 2 یه واشر درب سوپاپ خریده حالا فروشنده عکس گرفته اصلیه خریدار هم عکس گرفنه تقلبیه فروشنده بارنامه داره خریدار فیش واریز پول هردوتا هم قویا رو نظر خودشون پافشاری میکنن که درست میگن پشت سرهمم کامنت میزارن عکس میزارن و گله و..... حالا بفرمایین مدیریت محترم سایت چطوری تشخیص بده کدومشون راست میگه ؟؟؟؟؟ اینجا بحث قضاوت پیش میاد بعد یکی راضی یکیم ناراضی حالا اونی که ناراضیه اگه رفت شکایت فروشندرو کرد پای اون کسیم که قضاوت کرده وسط میاد بالخره باید این وسط معلوم بشه اساس قضاوت چیه؟؟ کی قاضیه اصلا صلاحیت قضاوت کردنو داره؟؟؟ به نظر من یا یه سایت مجزا برای فروش راه بیافته یا کلا از فکرش بیاین بیرون چون اومدین ثواب کنین کباب خواهید شد بی تعارف میگم من تا حالا مورد کلاهبرداری زیاد قرار گرفتم واقعا بعضی وقتا اثباتش سخته و ازون طرف شما خودتو جای فروشنده هم بزار جنس سالم فرستاده عکس و بارنامه که البته به نظر من دلیل نمیشه هم داره حالا خریدار میگه قلابیه باید چجوری ثابت کنه؟؟؟؟؟؟ کلا خرید و فروش اینترنتی نقایص زیادی داره نمیدونم اون چند در صد هم اصلا کفاف این همه دردسرو بده یا نه ؟؟؟

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.