206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

928 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام به همه.

من دنبال یه تعمیر کار خوب ۲۰۶ ، (ترجیحا)حدفاصل بین لاهیجان تا رشت میگردم. کسی میتونه کمکم کنه؟ 

منصف هم باسه و منطقی. چون بعضیا ( گفتم بعضیا ، قصدم توهین به دوستان خوب نیست) تا میبینن که یه خانم از ماشین سر در نمیاره ،ایرادای الکی میذارن رو ماشین و کلی هم پول اضافی میگیرن. 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

یه سوال که نمیدونستم تو کدوم تاپیک بپرسم :

جدیدا موقع گاز دادن تو دنده 2 و 3 تقریبا تو حوالی دور موتور 2800 تا 3200 یه صدای وزززز مانند ( صدا تقریبا مثل زمانیه که بدون رزروانتور داره گاز میخوره اما خفیف تر ) از تو کاپوت میاد ، صدا هم حس میکنم از همون حوالی سیستم هواکش میاد. حالا به نظرتون مشکل از اونجاست ؟!

اینم بگم که باکس فیلتر هوای ماشینم چنتا پیچ نداره و یه مقدار کمی درزاش بازه ، ممکنه این مورد مشکلی ایجاد کنه ؟ اصلا این سیستم هواکش انقدر حساس هست که تاثیری داشته باشه؟

لینک به ارسال
در در 1395/11/16, 11:50:49، !Mehdi گفته است :

سلام به همگی

من برگشتم....

تقریبا ۱۰ روز نبودم... چه خبر؟؟

:hello:

آقا مهدی یه سوال فنی.

البته اینجا همه شما رو میشناسن اما برای من خب سواله. شما از کجا انقدر رو فنی ماشین وارد شدی؟! تعمیرگاه داری یا کلا دست به آچاری؟ آخه هر تاپیکی میرم جوابای شما هست و انصافا هم جوابات کار درستن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، mehdi2634 گفته است :

آقا مهدی یه سوال فنی.

البته اینجا همه شما رو میشناسن اما برای من خب سواله. شما از کجا انقدر رو فنی ماشین وارد شدی؟! تعمیرگاه داری یا کلا دست به آچاری؟ آخه هر تاپیکی میرم جوابای شما هست و انصافا هم جوابات کار درستن.

سلام

چه عرض کنم!!

تعمیرگاه که ندارم! کلا دست به آچارم... هر چیزی مشکل پیدا کنه اول سعی میکنم خودم حلش کنم. نه در زمینه ماشین! کلا هر چیزی..... از نجاری و نقاشی و... خونه خودم بگیر برو جلو....

اکثر موارد رو هم با جستجو تو یوتیوب پیدا میکنم.

خصوصا در مورد ۲۰۶

۲۰۶ ضمن اینکه ماشینیه که تو کشورهای زیادی تو دنیا عرضه شده؛ نقاط مشترکی با ماشین های دیگه ای داره که با کمی تغییرات جزئی راه حل ها مشترک میشن....

بخش های فنی خیلی زیادی بین ۱۰۶ و ۲۰۶ و ۳۰۷ و... و محصولات دیگه ای از سیتروئن مشترکه!

خب با این مسئله به راحتی میشه تو یوتیوب به جواب رسید.

خیلی از مسائل رو هم از همین انجمن یاد گرفتم. در کنار اساتیدی مثل جناب خرداد و بهزاد خان و آقا سید میثم و علی آقای مدیرکل و.... سایر مهندسین و عزیزان...

خواندن راهنماها و منوال های فنی شرکت ایرانخودرو هم خیلی مهمه و کمک زیادی میکنه!

این تصویر رو ببین:

2017-05-02 13_42_38-Manual.png

بیشتر از ۷۰۰ مگابایت فایل آموزشی و نقشه و شماتیک و عکس قطعات فقط تو حوزه ۲۰۶...

اینم بخشی از عکس ها

2017-05-02 13_47_37-Manual.png 

2017-05-02 13_45_33-Parts.png

باز هم اگه امری باشه من در خدمتم....

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

سلام

چه عرض کنم!!

تعمیرگاه که ندارم! کلا دست به آچارم... هر چیزی مشکل پیدا کنه اول سعی میکنم خودم حلش کنم. نه در زمینه ماشین! کلا هر چیزی..... از نجاری و نقاشی و... خونه خودم بگیر برو جلو....

اکثر موارد رو هم با جستجو تو y/o/u*t/u/b/e پیدا میکنم.

خصوصا در مورد ۲۰۶

۲۰۶ ضمن اینکه ماشینیه که تو کشورهای زیادی تو دنیا عرضه شده؛ نقاط مشترکی با ماشین های دیگه ای داره که با کمی تغییرات جزئی راه حل ها مشترک میشن....

بخش های فنی خیلی زیادی بین ۱۰۶ و ۲۰۶ و ۳۰۷ و... و محصولات دیگه ای از سیتروئن مشترکه!

خب با این مسئله به راحتی میشه تو y/o/u*t/u/b/e به جواب رسید.

خیلی از مسائل رو هم از همین انجمن یاد گرفتم. در کنار اساتیدی مثل جناب خرداد و بهزاد خان و آقا سید میثم و علی آقای مدیرکل و.... سایر مهندسین و عزیزان...

خواندن راهنماها و منوال های فنی شرکت ایرانخودرو هم خیلی مهمه و کمک زیادی میکنه!

این تصویر رو ببین:

2017-05-02 13_42_38-Manual.png

بیشتر از ۷۰۰ مگابایت فایل آموزشی و نقشه و شماتیک و عکس قطعات فقط تو حوزه ۲۰۶...

اینم بخشی از عکس ها

2017-05-02 13_47_37-Manual.png 

2017-05-02 13_45_33-Parts.png

باز هم اگه امری باشه من در خدمتم....

واقعا عالیه.

من از شما و علی آقا و ارسلان خیلی چیز یاد گرفتم اما خب مثل شما اعتماد بنفس اینو ندارم که مثلا ماشینو ببرم رو جک و مثلا طبق عوض کنم. یا مثلا این روزا که در شرف ارتفاع زدنم، اصلا در خودم نمیبینم که بخوام کمک پیاده کنم. شاید ماها که علاقه به ماشین و این چیزا رو در دانشگاه و تو کتاب دنبال کردیم یکم جنبه دست به آچار بودنمون ضعیف تره! 

به هر حال مرسی از وقتی که میذاری و تجربت رو بی چشمداشت در اختیار بقیه قرار میدی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، mehdi2634 گفته است :

واقعا عالیه.

من از شما و علی آقا و ارسلان خیلی چیز یاد گرفتم اما خب مثل شما اعتماد بنفس اینو ندارم که مثلا ماشینو ببرم رو جک و مثلا طبق عوض کنم. یا مثلا این روزا که در شرف ارتفاع زدنم، اصلا در خودم نمیبینم که بخوام کمک پیاده کنم. شاید ماها که علاقه به ماشین و این چیزا رو در دانشگاه و تو کتاب دنبال کردیم یکم جنبه دست به آچار بودنمون ضعیف تره! 

به هر حال مرسی از وقتی که میذاری و تجربت رو بی چشمداشت در اختیار بقیه قرار میدی

به نظر من ؛ اگه وقت داری خودت دست به کار شو!

چون تو در هر صورت میخوای هزینه کنی و ببری بیرون! خب یکبار خودت امتحان کن؛ نشد میبری بیرون واست انجام میدن...

ولی اگه بتونی و موفق بشی؛ لذتی داره که نمیشه گفت! ضمن این که هزینه تعمیرکار رو هم صرفه جویی میکنی.... 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

به نظر من ؛ اگه وقت داری خودت دست به کار شو!

چون تو در هر صورت میخوای هزینه کنی و ببری بیرون! خب یکبار خودت امتحان کن؛ نشد میبری بیرون واست انجام میدن...

ولی اگه بتونی و موفق بشی؛ لذتی داره که نمیشه گفت! ضمن این که هزینه تعمیرکار رو هم صرفه جویی میکنی.... 

پیشنهاد خیلی خوبیه. قطعا یه سری ابزار پیش نیاز این کار هستن. مثل جک سوسماری کوچیک و خرک و یه سری آچار رینگ و بکس و اینا. سعیم میکنم!!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان کسی میدونه چطوری میشه دمش رو به مکش تبدیل کرد؟

یدونه از این پمپای فندکی دارم که میخوام باهاش ساکشن انجام بدم.حالا دنبال راهیم که بادی که داره رو به مکش تبدیل کنم.

کسی سازوکارشو بلده؟

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان کسی میدونه چطوری میشه دمش رو به مکش تبدیل کرد؟

یدونه از این پمپای فندکی دارم که میخوام باهاش ساکشن انجام بدم.حالا دنبال راهیم که بادی که داره رو به مکش تبدیل کنم.

کسی سازوکارشو بلده؟

والا من نمیدونم شما برای چه کاری میخوای اما به صورت تئوری به کمک اثر ونتوری میشه با استفاده از جریان هوا، فشار زیر اتمسفر تولید کرد. البته با این پمپی که شما میگی  نه در حد چند ده میلی بار و اینا! اما خب شدنیه. رو اینترنت سرچ کنی ونتوری پیدا میکنی. من دو تا عکس نمونه هم میذارم. امیدوارم توضیح واضحات نداده باشم!!

http://www.globalspec.com/ImageRepository/LearnMore/20126/Venturi Principle8d2a3ee030e34b1abc437bcce0cc33e6.png

typical-cross-section-ejector.gif

ویرایش شده در توسط mehdi2634
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehdi2634 گفته است :

والا من نمیدونم شما برای چه کاری میخوای اما به صورت تئوری به کمک اثر ونتوری میشه با استفاده از جریان هوا، فشار زیر اتمسفر تولید کرد. البته با این پمپی که شما میگی  نه در حد چند ده میلی بار و اینا! اما خب شدنیه. رو اینترنت سرچ کنی ونتوری پیدا میکنی. من دو تا عکس نمونه هم میذارم. امیدوارم توضیح واضحات نداده باشم!!

http://www.globalspec.com/ImageRepository/LearnMore/20126/Venturi Principle8d2a3ee030e34b1abc437bcce0cc33e6.png

typical-cross-section-ejector.gif

من برای ساکشن کردن روغن موتور منظورم بود.مثل تعویض روغنی ها که پمپ بادشون رو وصل میکنن به اون دستگاه ساکشنشون و روغن رو میکشن.من قصد دارم با این پمپ بادی که دارم یه دستگاه ساکشن خونگی بسازم یه چیز ساده و قابل ساخت که این پمپ بادو بهش وصل کنم و اروم اروم ساکشن کنه

اینی که شما معرفی کردی فکر نکنم مناسب این کار باشه

------

ادیت:

راهشو پیدا کردم.

http://www.instructables.com/id/convert-a-tire-inflator-type-air-compressor-into-a/

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پیدا شدن راه حل

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری