206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

7,645 ارسال در این موضوع قرار دارد

جالبه. فلز شده عایق حرارتی. مگه رساناتر از فلز تو انتقال دما داریم؟

یسری محافظ های ایسیو هست که به سوکتها فشار میارن و باعث قطعی میشن.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

مشکلی با گرمای داخل موتور ندارد ولی شما وقتی یک لایه آهنی روش میارین ، اجازه نمیدین که هوا باهاش مستقیم تماس داشته باشه و گرما رو نگه میداره . ضمناً عرض کردم که خودم به شخصه مشکلی نداشتم چون با فاصله نصب کرده بودم و روشم سوراخ زده بودم . ولی چند نفر از دوستان از مشکلات گلایه داشتن که با باز کردن صفحه محافظ مشکلشون حل شده بود . ولی با این دزدبازاری که هست، بالاخره ممکنه این قفل که جلو و زیر کاپوت نصبه باعث بشه نیان سراغش . دقیقاً مثل قفل های عصایی و زنجیر که واقعاً بازکردنشون برای دزد که ناشی نباشه به دقیقه شاید نرسه، ولی وقتی میبندین باعث میشه که شاید منصرف بشن . یا خود دزدگیر که زیاد صدای آژیر می شنویم و کسی هم توجه نمیکنه . اونم باز فقط ممکنه باعث بشه که بی خیال بشن . ولی واقعاً این روش ها فقط جنبه بازدارنده داره و مقداری اطمینان به صاحب ماشین میده . در مورد خنک یا گرم شدن هم حتماً دوستان مشکلشون رفع شده که به عنوان تجربه بیان کردند .

در 32 دقیقه قبل، 308 گفته است :

داخل کاپوت هوای خنکی وجود نداره که با ای سی یو تبادل کنه ای سی یو کاملا ایزوله هست و اون اهنه محافظ نقش هیت سینکو میتونه بازی کنه و حتی شکل بدنه ای سی یو صاف نیست شیار شیاره

اگر مشکلی با گرما داشت سازنده داخل کاپوت نمیزاشت

کاملا درسته علی اتفاقا اون فلز خاص که روی تمام ecu ها هست حتی ecu کامپیوتر نوعی فلز که رسانای قوی گرماست و گرما رو از ecu میگیره و به هوای اطراف منتقل میکنه درست به همین دلیله اون فلزو اکثرا به شکل شبکه شبکه یا شیار دارو مارپیچ دار میسازن تا قسمت بیشتری از فلز با هوا در ارتباط باشه و سریعتر گرمای ecu رو منتقل کنه وقتی روی اون شبکه انتقال گرما با اهن پوشیده و احاطه شه صد در صد در انتقال گرما تاثیر داره و گرمارو محبوس میکنه حتی خیلی از محافظا یه قسمت لاستیکی یا فوم مانند پشت محافظ میزارن تا از برخورد محافظ با ecu صدا تولید نشه که فوم و پلاستیکم عایق حرارتیه و ecu اونجا به قولی له له میزنه برای خنک شدن

مورد اخر هم برای خنک کردن شیعی حتما نباید هوای خنک باشه فقط کافیه هوا خنکتر از اون شیع باشه و گرما همیشه از نقطه گرمتر به نقطه سردتر میره در علم فیزیک 

مثلا اب رادیاتور 80-90 درجس پس نمیتونه سیلندرو خنک کنه و حتما باید اب یخ باشه؟ هوای داخل موتور هم مثلا اگه 70-80 درجس یعنی دماییه که ecu تا اون دما هیچ مشکلی نداره و وقتی ئمای داخل ecu مثلا به 90 یا 100 درجه میرسه بر اساس قانون فیزیک و حرکت گرما از جای گرمتر به جای سردتر از طریق اون فلز رسانای حرارتی به هوای اطراف منتقل میشه 

در 3 دقیقه قبل، imsi گفته است :

سلام ولی فلز داریم تا فلز 

اون فلز اطراف ecuفلزی خاصه که رسانای قوی حرارته همچنین اون فلز همیشه فیزیک خاصی داره و یا شیار داره یا شبکه شبکه یا... که هوارو سریعتر منتقل کنه وقتی با یه اهن احاطه شه قطعا در انتقال گرما تاثیر داره وگرنه اون شرکتها ام به جای اون فلز خاص با اهن احاطه میکردن ecu رو که مقاومتر و ارزونتره 

شما روی ecu کامپیوتر که دقیقا فلزی مشابه روش هست و روی اون فن قرار میگیره یه محافظ اهنی بزار ببین کامپیوتر تو کارکردش چه اختلالی پیش میاد البته برای کامپیوترها خیلی حساستره  از ecu ماشین 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، imsi گفته است :

دوست عزیز احتمالاً متوجه منظور نشدین . فلز عایق حرارتی نیست بلکه اجازه نمیده که حرارت منتقل بشه و گرما رو در خودش نگه می داره . فشار به سوکت ها مد نظر نیست، دلیلشم واضحه که سوکت ها با اختلاف در سطح پایین تری از صفحه قرار داره و محافظ روی اونو میگیره و البته با فاصله . من محافظی که انتهاش منحمی و روبه پاینین و درواقع به سوکت فشار بیاره ندیدم . حداقل در این مدل ای سی یو ندیدم . مدل های دیگه رو نمیدونم . صحبت بر عدم انتقال حرارت و نگه داشتن گرماست و صفحه فلز رویی ( محافظ) اجازه تبادل خرارت رو نمیده . مشکل دوستان هم که مطرح کرده بودند قطعی سوکت نبوده و گرمای ای سی یو بوده که با باز کردن محافظ مشکلشون حل شده بود .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، 308 گفته است :

عیب قفل ای سی یو فقط فشار اوردن به سوکت هست یه قطعه اهنی توی فضای موتور باعث گرم شدنش نمیشه اینارو مکانیک میگه که کارش کم بشه

در 6 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

البته سطح ای سی یو رو وقتی ماشین روشنه و خاموش میشه، قابل حس کردنه . چون سطح آلمینیومیش کاملاً گرمه و اگر اون محافظ که صفحه آهنی هستش و معمولاً هم فاصله کمی داره، موجب میشه که تبادل حرارت انجام نشه . اتفاقاً چندتا از دوستان با اون به مشکل خورده بودن که بعد از باز کردن قفل ای سی یو ، مشکلشون حل شده بود. من خودم یه مقدار فاصله داده بودم و 4طرفش رو عایق گذاشته بودم که نچسبه و روش هم سوراخ زده بودم . ولی این قفل کاپوت دیگه باتری هم در امان هستش. ولی اون گرم شدن رو درست میگن و اگر کامل بچسبه اجازه هواخوردن به سطح ای سی یو نمیده . و ضمناً اون ته محافظ فاصله داره با سوکت ها . به هر صورت من خودم مشکلی نداشتم ولی انقدر دیدم که باتری بردن و کامپیوترش رو که دیدم باز این کار حداقلش 100 درصد هم نباشه باز تاخیر میندازه و شاید منصرف بشه از باز کردن کاپوت بشه .

در 6 ساعت قبل، imsi گفته است :

دوستان عزیز، این مشکل فشار آوردن به پایه سوکت ایسیو در اثر نصب مخافظ، فقط مربوط به ایسیو ۷.۴.۴ میشه. حتی یادمه بیمه ایران هم که بیمه بدنه کردن ۲۰۶ رو منوط به داشتن محافظ ایسیو کرده، برای مدلای پایین استثنا قائل شده. جالبه بدونید که ایراداتی هم که به وجود میاره بسیار عجیب و ناشناخته هستن.

اما با ۷.۴.۵ مشکلی نیست و اون فلز هم اونقدر توی دمای ایسیو تاثیر نداره که باعث اختلال در عملکردش بشه. من که خودم ۲ ساله محافظ دارم و هیچ مشکلی هم نداشتم.

بهترین راه برای محافظت زیر کاپوت نصب دو تا قطعه ارزون ۱۰-۱۵ تومنیه. یکی اون فلز هفتی شکل که روی قفل کاپوت بسته میشه و مانع باز شدن قفل با سیخ میشه. یکی هم یه قطعه ال شکل که روی سیم کاپوت (قسمت بالای چراغ جلو سمت راننده) رو می گیره و مانع باز شدنش با کشیدن سیم کاپوت میشه.

داشتن دزدگیر هم به این قضیه ممانعت از سرقت کمک می کنه.

بعد از اینا هم داشتن بیمه بدنه مکمل همه چیزه.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، amin6062 گفته است :

ممنون اقا ارمین

فکر میکنم از دزدگیر  باشه

پس الان دیگه ریستش نکنم توی خونه چون ممکنه خراب شه

خواهش میکنم

ورژن BSI چنده؟

چراغ سقفی از تغذیه 12 +  توسط BSIکنترل میشه 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

خواهش میکنم

ورژن BSI چنده؟

چراغ سقفی از تغذیه 12 +  توسط BSIکنترل میشه 

مدل 89 نمیدونم ورژنش چند میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، amin6062 گفته است :

مدل 89 نمیدونم ورژنش چند میشه

به مدل ماشین نیست

باید دیاگ بزنید چک کنید 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/06/20, 16:29:09، Amin Gh گفته است :

دوستان اگه bsi رو 10 بار ریست کنم چه اتفاقی میفته؟

تا الان نمیدونم چندبار ریستش کردم اگه زیاد بشه ماشین روشن نمیشه دیگه؟

مشکل قطع شدن چراغ سقفی دارم هر دو سه ماهی قطع میشه

سلام بعد 10 بار ریست باید bsi مجدد بهش برنامه داده بشه  مثلا شما الان 8 بار ریست کردی میری و ورژن بی اس ای رو اپدیت میکنی مجدد از صفر شروع میشه ده بار ریست 

هر بار هم که ریست میکنی ماشین بوق میزنه اگه بوق نزد یعنی ریست نشده و جزو اون 10 بار حساب نمیشه

بعد اینم که 10 بار ریست شد راستیتش نمیدونم چه اتفاقی میفته و ماشین خاموش میشه یا روشن میمونه ولی یه جا خوندم اتفاق خاصی نمیفته به هر حال اگرم ماشین خاموش کنه یا خاموش نکنه و فقط دیگه بی اس ای ریست نشه میبرید و مجدد بهش برنامه میدن و درست میشه اینطور نیست که بعد 10 بار ریست باید بندازیدش دور

ولی من جای شما بودم قبل هر چیز مشکل رو پیدا میکردم 

ایا دزدگیر تصویری دارید؟ از چراغ سقفی انشعاب گرفتید مثلا برای چراغ سقفی عقب یا نقشه خوانی؟ از این لامپای غیر فابریک یخی استفاده کردید؟

در اوردن سر باطری زیادم موجب این اشکال میشه همیشه میخواید سربازری رو در بیارید اولا صبر کنید بی اس ای به خواب بره یعنی کیلومتر شمار پشت امپر خاموش شه بعدم که وصل میکنید یهو سوییچو باز نکنید اول نور بالا بزنید تا بی اس ای شروع به کار کنه و بعد سوییچو باز کنید 

خود من چند باری برق سقفیم و برق راهنمام و کمپرسور ماشینم قطع میشد و ریست میکردم وصل میشد که همینجا دوستان پیشنهاد کردن زیاد سرباطری در نیارم و درم اوردم موارد فوق رو رعایت کنم دیگه بعد اون مشکلی نداشتم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام بعد 10 بار ریست باید bsi مجدد بهش برنامه داده بشه  مثلا شما الان 8 بار ریست کردی میری و ورژن بی اس ای رو اپدیت میکنی مجدد از صفر شروع میشه ده بار ریست 

هر بار هم که ریست میکنی ماشین بوق میزنه اگه بوق نزد یعنی ریست نشده و جزو اون 10 بار حساب نمیشه

بعد اینم که 10 بار ریست شد راستیتش نمیدونم چه اتفاقی میفته و ماشین خاموش میشه یا روشن میمونه ولی یه جا خوندم اتفاق خاصی نمیفته به هر حال اگرم ماشین خاموش کنه یا خاموش نکنه و فقط دیگه بی اس ای ریست نشه میبرید و مجدد بهش برنامه میدن و درست میشه اینطور نیست که بعد 10 بار ریست باید بندازیدش دور

ولی من جای شما بودم قبل هر چیز مشکل رو پیدا میکردم 

ایا دزدگیر تصویری دارید؟ از چراغ سقفی انشعاب گرفتید مثلا برای چراغ سقفی عقب یا نقشه خوانی؟ از این لامپای غیر فابریک یخی استفاده کردید؟

در اوردن سر باطری زیادم موجب این اشکال میشه همیشه میخواید سربازری رو در بیارید اولا صبر کنید بی اس ای به خواب بره یعنی کیلومتر شمار پشت امپر خاموش شه بعدم که وصل میکنید یهو سوییچو باز نکنید اول نور بالا بزنید تا بی اس ای شروع به کار کنه و بعد سوییچو باز کنید 

خود من چند باری برق سقفیم و برق راهنمام و کمپرسور ماشینم قطع میشد و ریست میکردم وصل میشد که همینجا دوستان پیشنهاد کردن زیاد سرباطری در نیارم و درم اوردم موارد فوق رو رعایت کنم دیگه بعد اون مشکلی نداشتم

بعد از اون ده بار موتور روشن میشه ولی خبری از کارکرد ادوات نیست

تا اینکه دوباره دانگرد وآپگرید بشه

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

بعد از اون ده بار موتور روشن میشه ولی خبری از کارکرد ادوات نیست

تا اینکه دوباره دانگرد وآپگرید بشه

سلام مرسی اقا مهدی واقعا برام سوال بود بعد ده بار ریست چه اتفاقی میفته 

اینجوری باشه خیلی خوبه لا اقل وقتی ادم شمارشو قاطی میکنه و برای بار دهم ریست میکنه ماشین خاموش نمیکنه و تا تعمیرگاه میره

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری