206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

7,576 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام به دوستان . من چندروز پیش مطلبی گذاشتم که در زمان قرار گرفتن دنده روی درایو D یه صدا میاد که شک به پلوس ویا دسته موتور یا حتی دیسک ترمز بود . امروز رفتم پیش این مکانیک که آشت=نا هم هست و معلوم شد از اون 2تا کله قاچی ها که بالای دسته موتور نصب میشه اونا ضربه میزنه و ضمناً از قسمت قاب تسمه تایم صدا میومد که به قول ایشون عین قاقار کلاغ . این دوتا ضربه گیرا رو 9-8 ماه پیش عوض کردم و البته ایرانی انداختم که این زیاد مهم نیست و حالا دنبال اصلیش میگردم . مهم تر از این ثابت و هرزگرد تسمه تایم بود که پارسال اورجینال پیدا نکردم و خوب عجله ای هم بود که ایرانی قاره سبز که مثلاً جزو باکیفیت هاست گرفتم . واتر پمپ هم سوخت آما که وقتی اون موقع باز کردم دیدم خرابی واترپمپ باعث شده بود آب به اون 2تا بخش تایم هم بپاشه و شانس اورده بودم که گیرپاج نکرده بود . حالا اون هرزگرد به صدا افتاده و نتیجه ای که گرفتم اینه که واقعاً برای یه سری قطعات حتماً باید اصلی استفاده بشه . الان دوباره یه خرج حرید اون 2تا بلبرینگ وهزینه تعویض مجدد مکانیک رو باید بدم . یه موقع لنت ترمزه که خوب یا سوت میکشه یا بجای 20 هزارتا باید رو 15 هزارتا عوض بشه . مهم نیست ولی برخی قطعات واقعاً تا 70-60 هزارتا نباید تعویض بشه و اوناست که حتما باید اصلی گرفت . ضمناً من فکر میکنم که این قطعات ایرانی جدای از شانسی بودن کیفیتشون، با تولیدات سری جدید کارخونه ها هم هماهنگی بیشتری داره فکر میکنم ؛ گرچه اونا هم سر 8-67 ماه باید رفت تعمیرگاه . به هرصورت این تجربه من بود که گفتم دوستان دچارش نشن . البته الان هرزگرد و ثابت اصلی پیدا میشه . شایدم من سال قبل عجله کردم و گرفتم و بیشتر وقت نذاشتم برای گشتن دنبال قطعه اصلی. ولی تا می تونین قطعه اصلی استفاده کنین چون ارزشش رو داره.

پسند شده توسط 7 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قفل درب کاپوت هم نصب کردم و دیگه نگران باز شدنش با پیچ گوشتی نیتم . البته محافظ کامپیوتر داشتم که بازش کرده بودم چون میگن باعث گرم شدن سوکت ها و عدم تبادل هوا میشه . روی اونم چندتا سئراخ زده بودم ولی الان دیگه مطمین تر هستش . البته قفلش از این جدیدتراست که کنار اون آرم و در شبکه پنجره جلو نصب میشه و وسط کله شیر هم سوراخ نمیشه .:::P 5d78f8fe0f968_.jpg.35cdc245fc709e7c356842c3b9365323.jpg

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

من در لیست تولیدات عظام دیدم که قفل تکیش رو داره . ولی هنوز موفق به پیدا کردن آدرسش نشدم . تا 2سال پیش قیمت قفل کامل عقب حدود 50 تومن بود ولی الان نمیدونم چند شده باشه . ضمناً ساچمه های مغزی رو تغییر میدادن تا با کلید ماشین باز و بسته بشه . یه قفلسازی هم بود در دلاوران که یادمه هم تعمیر می کرد و هم نوش رو داشت که متاسفانه نرفتم اون موقع بگیرم . اگر موفق شدم و پیدا کردم به شما هم اطلاع میدم ویا برعکسشما زحمت بکشین خبر بدین . این هم آدرس لینکش که قفل عقب هم در تولیداتش به صورت تکی هست .https://www.ezamonline.com/قفلها?pagenumber=2

5d78f4d0b643b_-.jpg.8a7774da2d8c51cfd1acd7c5d5110800.jpg

https://passagekashani.ir/shop/قفل-صندوق-پژو-206/

این چی میگه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، Meditator گفته است :

چیز خاصی بیان نمیکنه جز آنکه یه قفل رو باید 80 تومن خرید . البته بعید میدونم از خود شرکت عظام بشه گرفت . من 40 تومن رو 1سال پیش اونم کاملش رو قیمت داشتم . الآن که دیگه هرکی هر چی بخواد میگه و بنیاز باشه باید خرید . فکر نمیکنم که تعمیرشم زیر 50-40 تومن الان بگیرن . پس صرف با خرید نو هستش. البته من صندوق پرون از تو دارم و اگر بشه جوری کرد که اصلاً با کلید باز نشه و فقط قفلش با ریموت با و بسته میشه و نیازی هم به قفل کردن با کلید نیست . ولی خوب قفل من خرابه و با هر کلید 206 باز میشه قفلش . به همین دلیل هم باید تعمیر یا تعویض بشه .

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام

اگر بیشتر از 10بار ریست کنی باید قطعه ای سی bsi عوض بشه

شما لوازم جانبی به ماشین اضافه کردی؟

ممنون اقا ارمین

فکر میکنم از دزدگیر  باشه

پس الان دیگه ریستش نکنم توی خونه چون ممکنه خراب شه

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

قفل درب کاپوت هم نصب کردم و دیگه نگران باز شدنش با پیچ گوشتی نیتم . البته محافظ کامپیوتر داشتم که بازش کرده بودم چون میگن باعث گرم شدن سوکت ها و عدم تبادل هوا میشه . روی اونم چندتا سئراخ زده بودم ولی الان دیگه مطمین تر هستش . البته قفلش از این جدیدتراست که کنار اون آرم و در شبکه پنجره جلو نصب میشه و وسط کله شیر هم سوراخ نمیشه .:::P 5d78f8fe0f968_.jpg.35cdc245fc709e7c356842c3b9365323.jpg

عیب قفل ای سی یو فقط فشار اوردن به سوکت هست یه قطعه اهنی توی فضای موتور باعث گرم شدنش نمیشه اینارو مکانیک میگه که کارش کم بشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 19 دقیقه قبل، 308 گفته است :

عیب قفل ای سی یو فقط فشار اوردن به سوکت هست یه قطعه اهنی توی فضای موتور باعث گرم شدنش نمیشه اینارو مکانیک میگه که کارش کم بشه

البته سطح ای سی یو رو وقتی ماشین روشنه و خاموش میشه، قابل حس کردنه . چون سطح آلمینیومیش کاملاً گرمه و اگر اون محافظ که صفحه آهنی هستش و معمولاً هم فاصله کمی داره، موجب میشه که تبادل حرارت انجام نشه . اتفاقاً چندتا از دوستان با اون به مشکل خورده بودن که بعد از باز کردن قفل ای سی یو ، مشکلشون حل شده بود. من خودم یه مقدار فاصله داده بودم و 4طرفش رو عایق گذاشته بودم که نچسبه و روش هم سوراخ زده بودم . ولی این قفل کاپوت دیگه باتری هم در امان هستش. ولی اون گرم شدن رو درست میگن و اگر کامل بچسبه اجازه هواخوردن به سطح ای سی یو نمیده . و ضمناً اون ته محافظ فاصله داره با سوکت ها . به هر صورت من خودم مشکلی نداشتم ولی انقدر دیدم که باتری بردن و کامپیوترش رو که دیدم باز این کار حداقلش 100 درصد هم نباشه باز تاخیر میندازه و شاید منصرف بشه از باز کردن کاپوت بشه .

ویرایش شده در توسط علی طبا
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

البته سطح ای سی یو رو وقتی ماشین روشنه و خاموش میشه، قابل حس کردنه . چون سطح آلمینیومیش کاملاً گرمه و اگر اون محافظ که صفحه آهنی هستش و معمولاً هم فاصله کمی داره، موجب میشه که تبادل حرارت انجام نشه . اتفاقاً چندتا از دوستان با اون به مشکل خورده بودن که بعد از باز کردن قفل ای سی یو ، مشکلشون حل شده بود. من خودم یه مقدار فاصله داده بودم و 4طرفش رو عایق گذاشته بودم که نچسبه و روش هم سوراخ زده بودم . ولی این قفل کاپوت دیگه باتری هم در امان هستش. ولی اون گرم شدن رو درست میگن و اگر کامل بچسبه اجازه هواخوردن به سطح ای سی یو نمیده . و ضمناً اون ته محافظ فاصله داره با سوکت ها . به هر صورت من خودم مشکلی نداشتم ولی انقدر دیدم که باتری بردن و کامپیوترش رو که دیدم باز این کار حداقلش 100 درصد هم نباشه باز تاخیر میندازه و شاید منصرف بشه از باز کردن کاپوت بشه .

داخل کاپوت هوای خنکی وجود نداره که با ای سی یو تبادل کنه ای سی یو کاملا ایزوله هست و اون اهنه محافظ نقش هیت سینکو میتونه بازی کنه و حتی شکل بدنه ای سی یو صاف نیست شیار شیاره

اگر مشکلی با گرما داشت سازنده داخل کاپوت نمیزاشت

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، 308 گفته است :

داخل کاپوت هوای خنکی وجود نداره که با ای سی یو تبادل کنه ای سی یو کاملا ایزوله هست و اون اهنه محافظ نقش هیت سینکو میتونه بازی کنه و حتی شکل بدنه ای سی یو صاف نیست شیار شیاره

اگر مشکلی با گرما داشت سازنده داخل کاپوت نمیزاشت

مشکلی با گرمای داخل موتور ندارد ولی شما وقتی یک لایه آهنی روش میارین ، اجازه نمیدین که هوا باهاش مستقیم تماس داشته باشه و گرما رو نگه میداره . ضمناً عرض کردم که خودم به شخصه مشکلی نداشتم چون با فاصله نصب کرده بودم و روشم سوراخ زده بودم . ولی چند نفر از دوستان از مشکلات گلایه داشتن که با باز کردن صفحه محافظ مشکلشون حل شده بود . ولی با این دزدبازاری که هست، بالاخره ممکنه این قفل که جلو و زیر کاپوت نصبه باعث بشه نیان سراغش . دقیقاً مثل قفل های عصایی و زنجیر که واقعاً بازکردنشون برای دزد که ناشی نباشه به دقیقه شاید نرسه، ولی وقتی میبندین باعث میشه که شاید منصرف بشن . یا خود دزدگیر که زیاد صدای آژیر می شنویم و کسی هم توجه نمیکنه . اونم باز فقط ممکنه باعث بشه که بی خیال بشن . ولی واقعاً این روش ها فقط جنبه بازدارنده داره و مقداری اطمینان به صاحب ماشین میده . در مورد خنک یا گرم شدن هم حتماً دوستان مشکلشون رفع شده که به عنوان تجربه بیان کردند .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری