206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

7,645 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، zilamo گفته است :

سلام بر دوستان

اینکه هر کسی که زحمت میکشه و راه حل مشکلات کاربران رو مینویسه واقعا لطف داره و زحمتش قابل تقدیره اما بعضی اوقات راه حل نادرست یه نفر ممکنه باعث ضرروزیان کاربر بشه؛ لذا اعتبار و صحت نظرات هر کاربر برای حل مشکلات و اعتبار انجمن خیلی مهمه؛ به نظر من پسندهای هر کاربر اگر واقعی باشن یعنی خود ما کاربران به هر کامنت پسند ندیم بلکه به نظرات درست پسند بدیم؛  برای اعتبار هر کاربر و راه حل هاش خیلی مهمه

متاسفانه 

نسنجیده و ندونسته پسند کردن

کار دست انجمن و اعضاش میده،من بارها این موضوع دیدم، ....

کمترین و کوچکترین ضررش اینکه،به استرس و خرج بیخودی انداختن اعضا...

ویرایش شده در توسط Iran National
پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام علی آقا درسته . البته چراغ آقا سعید طرح مات هست که فکر نکنم با سمباده براق بشه 

سلام حمیدآقا . بله اگر خود طلق مات باشه که سمباده زدن فکر نکنم تاثیری داشته باشه . اون روشی که با سمباده زدن پیشنهاد میشه برای طلق هایی هست که به مرور زمان اون حالت شفافیتش رو از دست داده و اون لایه محافظ روی طلق به نوعی در اثر مرور زمان کدر شده است . 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، meh206 گفته است :

حدود یکسال پیش جفت چراغهای جلو ماشین رو با سمباده  و پولیش تمیز کردم و کیلر هم نزدم الان هنوز شفافیت و نوردهی چراغها خوب هستند و ترک خاصی روی طلقشون نیوفتاده البته ماشین بیشتر اوقات توی پارکینگ بدون نور آفتاب هست. کلا روش سمباده زدن بنظرم ایرادی نداره ولی نباید زود این کارو کرد یعنی وضع طلق باید حسابی خراب شده باشه که انجام بشه.

البته اگر به طلق ضربه نخوره که نباید ترک ایجاد بشه . با سمباده زدن اون لایه رویی که همون پوشش اولیه ای هست نوسط کارخونه تولیدی طلق و ضد آفتاب هست و به مرور خاصیتش رو از دست داده برمیدارین . کیلر هم که نزدین درواقع اون لایه محافظ در مقابل اشعه خورسیدرو نداره و تازمانی که کدر نشه مشکلی نداره . دوستمون که میخوان کیلر بزنن، بخاطر شفافیت بیشتر و دادن اون لایه محافظ روی طلق هست که در شفاف موندن بیشتر کمک میکنه .

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام .

دوستان من به دلایلی ماشینم رو گذاشتم برای فروش .

به زودی دنبال 206 جدید میرم ، با توجه به بودجم در حال حاضر احتمالا ماشین 5 الی 6 سال کارکرده بتونم بگیرم .

موضوعی که واسم مهمه و جای سوال هست اینه که در نگاه اول چطور از سلامت یک 206 اطمینان حاصل کنم ، داخل تاپیک های مربوطه سرچ زدم اما اکثر صحبت ها پیرامون قیمت و مقایسه تیپ 2 و 5 و ... بوده .

لطفا یک راهنمایی جامع و کامل بفرمایید در خصوص  تمام نشانه هایی که برای خرید یک خودروی دسته دوم توسط خودم قبل مراجعه به مکانیک باید مد نظر قرار بدم .

ممنون میشم .

ویرایش شده در توسط Ashkanatt
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، Ashkanatt گفته است :

سلام .

دوستان من به دلایلی ماشینم رو گذاشتم برای فروش .

به زودی دنبال 206 جدید میرم ، با توجه به بودجم در حال حاضر احتمالا ماشین 5 الی 6 سال کارکرده بتونم بگیرم .

موضوعی که واسم مهمه و جای سوال هست اینه که در نگاه اول چطور از سلامت یک 206 اطمینان حاصل کنم ، داخل تاپیک های مربوطه سرچ زدم اما اکثر صحبت ها پیرامون قیمت و مقایسه تیپ 2 و 5 و ... بوده .

لطفا یک راهنمایی جامع و کامل بفرمایید در خصوص  تمام نشانه هایی که برای خرید یک خودروی دسته دوم توسط خودم قبل مراجعه به مکانیک باید مد نظر قرار بدم .

ممنون میشم .

سلام دوست من

شما وقتی میری سر ماشین تمام اجزایی که از ماشین قابل رویت و تست هستو چک کن تا هم ایرادات و هم نحوه نگهداری از ماشینو ببینی. من یبار رفتم بالاسر یه رانا باسه خرید گیج روغنو کشیدم بیرون دیدم روغن نداره که هیچ لج هم بسته منم سریع منطقه رو ترک کردم. تمامی چراغهای پشت امپررو حواست باشه که روشن نباشن وقتی موتور روشنه.  تمامی ادوات برقی رو چک کن. دور تا دورموتور رو ببین از نظر نشت روغن تا اب. ماشینو استارت بزن ببین که راحت روشن میشه. زیر ماشینو چک کن از داشتن سینی تا وضعیت جلوبندی و روغن ریزیو عقب ماشین و کمکهاش. ماشینو برون و گاز بهش بده و تمامی دندهاشو چک کن. بعد ازینا اگر اوکی بود تست رنگ و اگر مشکوک بودی به فنیش به مکانیک نشون بده که خرجش رو تقریبی بگه. یه 206 رو بردم پیش مکانیک یه دور زد گفت نخری بهتره فرمونش و کمکهاش مورد دارن و نشتی اب هم داره. حتی لاستیکها رو ببین و تاریخ تولیدشونو چک کن چون ممکنه طرف یچیزی نشون بده بعد موقع قرارداد عوض کرده باشه که تجربشو کردم باسه دوستم ماشینیو دیدم لاستیکاش نو بود بعدا دوستم خودش رفت پای قرارداد و خریدش منم چندروز بعد ماشینو دیدم تعجب کردم از کهنگی لاستیکاش. خدا ما را نجات دهد از دست همدیگه. موفق باشی

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، javad.gezderazi@yahoo.com گفته است :

سلام به همه دوستان و مدیرسایت.بنده مدتی هست تو این سایت هستم و خیلی استفاده های زیادی کردم.یکی از فروشنده های این سایت به اسم کاربری a.m.i.n از بنده کلاهبرداری کرده.من به اعتبار این سایت از ایشون خرید کردم.ایشان من سه قلم جنس خریدم.فقط دوقلم رو فرستادن و یه جنس دیگه رو نفرستاده.باید برم کجا شکایت کنم.بعد اون جنس های هم فرستاده به قیمت سه برابر بازار از بنده پول گرفتن.اخه کسی اعتماد کرد باید ازش سواستفاده کرد.من اگه اینجا مدیر سایت رسیدگی نکنه ازجای دیگه پیگیری میکنم و شکایت میکنم.

با پوزش، شما یک مطلبی را به صورت کلی نوشته و نه از سفارش کالای خود و نه مبلغ پرداختی ؛ چیزی عنوان نشده است . البته من به شخصه نه شناختی از این کاربر داشته و نه تاکنون خرید انجام داده ام  و حتی تا چندی پیش نیز اطلاع نداشته که ایشان در زمینه فروش قزعه نیز فعالیت داشته و خود من پس از مطرح شدن موردی برای قیمت یک قطعه، شماره ایشان را از خودشان گرفتم . اگر برای راهنمایی اعضاء مطلبی نوشته می شود، خوب است که مطلب درست بیان شود و اگر منظور مدیریت محترم است که درخصوصی می توانید مطرح نمایید . با سپاس

در 2 دقیقه قبل، meh206 گفته است :

سلام دوست من

شما وقتی میری سر ماشین تمام اجزایی که از ماشین قابل رویت و تست هستو چک کن تا هم ایرادات و هم نحوه نگهداری از ماشینو ببینی. من یبار رفتم بالاسر یه رانا باسه خرید گیج روغنو کشیدم بیرون دیدم روغن نداره که هیچ لج هم بسته منم سریع منطقه رو ترک کردم. تمامی چراغهای پشت امپررو حواست باشه که روشن نباشن وقتی موتور روشنه.  تمامی ادوات برقی رو چک کن. دور تا دورموتور رو ببین از نظر نشت روغن تا اب. ماشینو استارت بزن ببین که راحت روشن میشه. زیر ماشینو چک کن از داشتن سینی تا وضعیت جلوبندی و روغن ریزیو عقب ماشین و کمکهاش. ماشینو برون و گاز بهش بده و تمامی دندهاشو چک کن. بعد ازینا اگر اوکی بود تست رنگ و اگر مشکوک بودی به فنیش به مکانیک نشون بده که خرجش رو تقریبی بگه. یه 206 رو بردم پیش مکانیک یه دور زد گفت نخری بهتره فرمونش و کمکهاش مورد دارن و نشتی اب هم داره. حتی لاستیکها رو ببین و تاریخ تولیدشونو چک کن چون ممکنه طرف یچیزی نشون بده بعد موقع قرارداد عوض کرده باشه که تجربشو کردم باسه دوستم ماشینیو دیدم لاستیکاش نو بود بعدا دوستم خودش رفت پای قرارداد و خریدش منم چندروز بعد ماشینو دیدم تعجب کردم از کهنگی لاستیکاش. خدا ما را نجات دهد از دست همدیگه. موفق باشی

البته پیرو نوشته های شما، سابقه تعمیرات را اگر نمایندگی برده باشند و همچنین کیلومتر خودرو را تاحدودی می توان اینگونه بدست آورد . البته که برای هر تعمیری نیز به نمایندگی مراجعه نشده، ولی به فرض اگر سال قبل با کیلومتر فرضاً 45000 تعمیری انجام شده باشد الآن کیلومتر نمی تواند 35000 باشد . متاسفانه تغییر در کیلومتر هم مطلبی بود که چند روز پیش بحث شد و تغییر آن ظاهراً به سادگی امکان دارد.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، meh206 گفته است :

سلام دوست من

تشکر .

چون تجربه بدی دارم ، ماشین خود من با اینکه بسیار تمیز و تند و تیز و بسیار بی سر و صدا بود ، از همان روز اول ایراد لرزش موتور در حالت درجا رو داشت و من جدی نگرفتم .

روزها و ماه های اول هیچ مشکلی ایجاد نمیکرد ، فقط لرزش بود .

خیلی هم پیگیرش شدم ، خیلی جاها بردم ، خیلی هزینه کردم ، اما درست نشد ، پیش مکانیکی رفتم که موتور بنز و بی ام و پایین میاورد اما سر در نیاورد .

این اواخر به شدت اذیت میکرد ، به قدری بی جون بود که وقتی کولر روشن میکردی هر لحظه احساس میکردی ماشین قراره خاموش بشه .

ماشین اولم هم 206 بود ، اون رو که ترجیح میدم اصلا راجع بهش حرف نزنم ...

واسه همین موضوع نگران ایرادات پنهان هستم .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 37 دقیقه قبل، Ashkanatt گفته است :

تشکر .

چون تجربه بدی دارم ، ماشین خود من با اینکه بسیار تمیز و تند و تیز و بسیار بی سر و صدا بود ، از همان روز اول ایراد لرزش موتور در حالت درجا رو داشت و من جدی نگرفتم .

خیلی هم پیگیرش شدم ، خیلی جاها بردم ، خیلی هزینه کردم ، اما درست نشد ، پیش مکانیکی رفتم که موتور بنز و بی ام و پایین میاورد اما سر در نیاورد .

این اواخر به شدت اذیت میکرد ، به قدری بی جون بود که وقتی کولر روشن میکردی هر لحظه احساس میکردی ماشین قراره خاموش بشه .

سلام شبتون بخیر .حتما کارشناس خبره ببرید یک سری ایرادات اصلا مشخص نمیشه . از آدم شلخته خرید نکنید که بعداً تو دردسر میوفتبد . کاش که مشکل ارزش حل میشد 

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

در 7 ساعت قبل، Ashkanatt گفته است :

تشکر .

سلام

اگر فنی هستید مواردی که دوستان گفتند را در نظر بگیرید و گرنه اصولا به 3 نفر وارد باید نشون داد:

صافکار برای اینکه تصادف اساسی نداشته باشه ستون و شاسی و سر شاسیها را چک کنه. (البته بعضی صافکارها رنگ را هم میتونند تشخیص بدند و بر عکس).

نقاش برای اینکه رنگ شدگی احتمالی را تشخیص بده و بد ترینش رنگ شدگی سقف و ستون هست.

مکانیک برای اینکه فنی و موتور را چک کنه.

ماشین دست دوم هر چی هم روش زوم کنی ایرادی نداشته باشه خیلی از ایراداتش پنهان هست و مکانیک هم به هیچ عنوان نمیتونه تمامش را چک کنه. بنابراین حساسیت بیش از حد هم فقط اعصاب خود آدم را خورد میکنه.

سابقا بیشتر روی این موارد زوم میشد ولی الان با گرونی قطعات بدنه و داخلی و لاستیک و .... و تزیینیباید اون ها را هم مد نظر قرار داد.

اگر سعی کنید از اشنا بتونید بگیرید حد اقل بک گراندی از تاریخچه عیوب اون دارید.

انشالله که یک ماشین خوب قسمتتون بشه.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام شبتون بخیر .حتما کارشناس خبره ببرید یک سری ایرادات اصلا مشخص نمیشه . از آدم شلخته خرید نکنید که بعداً تو دردسر میوفتبد . کاش که مشکل ارزش حل میشد 

سلام. این نکته روانشناسی شما بسیار درست و مهم هست. واقعا باید دید صاحب ماشین چجور آدمی هست. 

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری