206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

4,539 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

والا تا 25 تومن هم حساب کن 

اون سفیده خوبیش اینه که صندلی کلید ها را داره فقز درب عقب نداره 

اره اشتباهات زیادی کردم الان کلی پولش بود 

حالا بودجه میخواد که کمه منتهی با صاحب اوراقی باید صحبت کنم ببینم چیه داره و قیمت چند میده 

اگه دیدم زیاد هزینه داره باید یه نوا یا همون بیوک را بگیرم -چون قطعاتش واقعا گرونه --البته پاساژطوس طبقه 3یا 4 یادم نیست دارن 

رنگ بدنه 10تا 15 را ننوشتم 

سلام

اقا مصطفی حوصله داری -ول کن

زیاد به این موارد نباید اهمیت داد 

شاید منظورش شخصیت کلمات بوده --نه شما 

بله درست میگی رنگ بدنه هم کم نیست

متاسفانه همه چیز سر همین پول لعنتیه🤦🏻‍♂️

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

روزی کارمندی پیش مدیر خود رفت و طلب استعفا کرد

مدیر گفت چرا درخواست استعفا کردی

کارمند در جواب رییس گفت اینجا خیلی حرف میزنند و مدام قضاوتم میکنند

مدیر لیوانی پر از آب را بدست کارمند داد و گفت سه بار از کنار کسانی که گفته ای منفی نگرند رد شو اگر آب لیوان نریخت با استعفای تو موافقت میکنم

کارمند سه بار رد شد و سپس پیش مدیر برگشت

و گفت آب نریخت لیوان را پر از آب  برگرداندم

مدیر از سر جایش بلند شد و سپس گفت حالا چیزی شنیدی

کارمند گفت خیر

پس تا زمانی که فکر خود را متمرکز لیوان کردی که آب نریزد پس به اهداف خود متمرکز شدی و انرژی منفی دیگران را از خود دور کردی حالا هم باز طلب استعفا میکنی؟

کارمند جواب خیر داد.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

روزی کارمندی پیش مدیر خود رفت و طلب استعفا کرد

مدیر گفت چرا درخواست استعفا کردی

کارمند در جواب رییس گفت اینجا خیلی حرف میزنند و مدام قضاوتم میکنند

مدیر لیوانی پر از آب را بدست کارمند داد و گفت سه بار از کنار کسانی که گفته ای منفی نگرند رد شو اگر آب لیوان نریخت با استعفای تو موافقت میکنم

کارمند سه بار رد شد و سپس پیش مدیر برگشت

و گفت آب نریخت لیوان را پر از آب  برگرداندم

مدیر از سر جایش بلند شد و سپس گفت حالا چیزی شنیدی

کارمند گفت خیر

پس تا زمانی که فکر خود را متمرکز لیوان کردی که آب نریزد پس به اهداف خود متمرکز شدی و انرژی منفی دیگران را از خود دور کردی حالا هم باز طلب استعفا میکنی؟

کارمند جواب خیر داد.

بسیار زیبا بود. اتفاقا گاهی اوقات توی باشگاه مثلا دستمون خسته شده، مربی مون یه حرکت میده که فشارش رو دسته. اما میگه روی شکمتون تمرکز کنید. اینجوری باعث میشه حواسمون از دست پرت بشه، در حالی که فشار اصلی روی اونه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام

اقا مصطفی حوصله داری -ول کن

زیاد به این موارد نباید اهمیت داد 

شاید منظورش شخصیت کلمات بوده --نه شما 

آرمین خان ما خیلی وقته ول کردیم. کاری با کسی نداریم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

بسیار زیبا بود. اتفاقا گاهی اوقات توی باشگاه مثلا دستمون خسته شده، مربی مون یه حرکت میده که فشارش رو دسته. اما میگه روی شکمتون تمرکز کنید. اینجوری باعث میشه حواسمون از دست پرت بشه، در حالی که فشار اصلی روی اونه.

خواهش میکنم. 🌹

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

مواد لازم براى پخت ديفرانسيل كاديلاك

3dxw_43632298_456855834722344_2097473244

صفحه کلاچ های دف نیست 

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

این متن به نظرم جالب اومد.

مقاله زیر به قلم " مهندس فرهاد کاشانی" است که یکی از صاحبنظران در ضمینه اتومبیل بحساب می آید.

داستان نمره License Plate Story
این مقاله را در جواب یکی از دوستان در اینستاگرام می نویسم.
هدف این است که اگر یکی از مامورین راهنمایی رانندگی نیز این مقاله را بخواند، شاید راههای جدیدتری بجز پلاک نیم متری و طریقه عجیب انتقال ماشین و نمره آن در ایران پیدا کرد.
آدم همیشه بهترین راه های هر سیستمی را اگر پیدا کند فقط کافیست که آن را کپی کند و احتیاج به اختراع چرخ هشت ضلعی و دوازه ضلعی نیست.
نوشته من بر اساس قوانین ایالت کالیفرنیا است و ربطی به ایالت دیگر و کشور آمریکا ندارد زیرا اینجا هر ایالتی قانون خود را دارد ولی کالیفرنیا چون هم پر جمعیت ترین و هم پر ماشین ترین و هم پولدارترین ایالت آمریکاست، در خود آمریکا الگوی نهایی برای خیلی ها است و به قول "john naisbitt" نویسنده کتاب "مگا ترندز" یا "روندهای بزرگ" ، دنیا از آمریکا تقلید می کند و در خود آمریکا مرجع تقلید پنج ایالت "کالیفرنیا "کلرادو" نیویورک "ماساچوست" و فلوریدا هستند.
سند مالکیت یک ماشین در کالیفرنیا فقط یک تکه کاغذ کوچک است که اطلاعات شماره VIN "vehicle identification number " مدل و سال و سازنده ماشین در آن مشخص شده است.
شماره موتور و رنگ ماشین مطرح نیست ، چرا؟
برای اینکه کار بوجود بیاید و مردم موتورهای ماشین خود را به راحتی عوض کنند چه به دلیل خرابی و چه به دلیل تقویت موتور.
همچنین بتوانند رنگ ماشین خود را عوض کنند چه به دلیل خرابی و چه برای داشتن یک رنگ جالبتر و دلخواه.
حالا این وسط چندتا ماشین دزدی و موتور دزدی هم استفاده بشود اشکالی ندارد و باید به تصویر بزرگتر نگاه کرد که ایجاد نوآوری ( تقویت موتور) خلاقیت و کار است.
خب حالا من میخواهم ماشین شما را بخرم و آن را دیده و پسندیده ام و سر قیمت توافق داریم.
شما سند یک برگی خود را می آورید و قسمت خریدار آن را با نام من پر میکنید و در قسمت امضای فروشنده امضاء میکنید البته به شرطی که ماشین در گروه وام بانکی نباشد.
یک کاغذ کوچک هم رد و بدل می کنیم که در آن شما اعلام می کنید که ماشین را به من چند فروخته اید که باید بر اساس آن بسته به ایالت و شهرستان مالیاتی حدود 9% بدهم.
آیا مردم کلک میزنند؟ بعضیها بله بعضی ها خیر.
اگر دو طرف شخص حقیقی باشند کلک آسانتر است ولی اگر یکی شرکت باشد قیمت نمی تواند الکی بشود چون با دفاتر مالیاتی شما باید بخواند چه برای خرید چه برای فروش.
در کاغذ خرید اولیه جایی هم برای کیلومتر ماشین هست که باید آن را به مایل درج نمایید .
پس اگر امروز ماشین 100 هزار کیلومتر کار کرده و به ثبت رسیده ،دفعه بعد که من میخواهم آن را بفروشم نمیشود 90 هزار کیلومتر باشد.
بدین ترتیب کلک زدن بر روی کیلومتر شمار تا حدودی کنترل میشود و البته اینجا هم کسانی هستند که از راه کلک روی کیلومتر شمار پول در می آورند.
خب حالا تکلیف سند روشن شد دیگر بنچاق و اینجور کلکها و محضر لازم نیست .
مدارک لازم به اداره راهنمایی یا DMV "DEPARTMENT OF MOTOR VHICLE " فرستاده میشود یا خودتان میبرید و ظرف یک ساعت اجازه تردد برای شما صادر میشود و دو هفته بعد سند جدید ماشین (pink slip ) به آدرس خانه شما می آید.

پس تکلیف نمره چه میشود؟
سه حالت کلی میتواند وجود داشته باشد:
1.نمره شما اختصاصی است مثل نمره SHAHKAR در ماشین من.
شماره تان را از روی ماشین برداشته و ماشین را بدون نمره تحویل میدهید.
خریدار به اداره راهنمایی رفته و نمره عادی جدید میگیرد.

2. نمره شما عادی است ماشین را با نمره به خریدار تحویل میدهید و او هم از همان نمره استفاده میکند.

3.ماشین از ایالتی به ایالت دیگر می رود نمره قدیمی را از روی ماشین برداشته و تحویل DMV میدهید که به ایالت قبلی پس بفرستد و یک نمره جدید می گیرید.

سیستم مضحک اداره راهنمایی و رانندگی ایران که احتمالا توسط یک درجه دار نوشته شده یک یا چند نمره را به یک شخص اختصاص میدهد که احتیاج به داشتن نمره را دوچندان میکند .
خود من روزی سه ماشین داشتم و الان یکی بیشتر ندارم ولی احتمالا دو نمره من هنوز در انباری منتظر من هستند.
همچنین اختصاص بعضی نمرات به بعضی استانها قابل قبول است ولی اختصاص 22 به شمال تهران و 33 به جنوب تهران عملی تبعیض آمیز است که منطقه ماشین من را برای دیگران روشن میکند و درضمن احتیاج به ارقام را برای تولید نمره زیاد میکند.
مثالی میزنم که مسئله نمره اختصاصی بیشتر روشن بشود:
در رشته انبار داری قدیم رسم بود که شما هر قسمت انبار را به چیزی اختصاص میدادید مثلا A1 برای برنج ، A2 برای روغن، A3 برای صابون و..و..و.
حالا اگر شما روغن نداشتید ولی برنج زیاد داشتید کارتان خراب میشد چون قسمت روغن خالی بود و نمیدانستید با برنج اضافه چه بکنید؟
این یک مثال ساده بود. فکر کنید در یک شرکت کامپیوتر سازی با هزاران قطعه و محل این قطعات روبرو هستید که نمیتوانید به راحتی جای آنها را عوض کنید در سیستم Assigned Inventory بطور کلی شما فضای بیشتری برای کار احتیاج دارید.
در سیستمRandom که توسط کامپیوتر انجام میشود هیچ چیز جای مشخصی ندارد ولی کامپیوتر جای همه چیز را میداند. در این سیستم شما به فضای کمتری احتیاج دارید.
مثال دوم: شما در مورد شماره قطعه ، باز میتوانید سیستمی داشته باشید که مثلا حرف اول یعنی مدل ماشین، حرف دوم یعنی قسمتی از ماشین، حرف سوم یعنی قسمتی از آن قسمت و..و..و..
شماره قطعه یا شماره فنی شما مجبور است که مثلا ده رقمی باشد که برای هرگونه افزایش قطعات در آینده و مدلهای آینده هم جا داشته باشد.
مثلا مدل ماشینها که از 9 گذشت باید دو رقم برای ماشین در نظر گرفته شود ولی اگر حرف انگلیسی بود 28 عدد.
حالا اگر از مدل Random استفاده شود که از روی شماره قطعه هیچ چیز را نتوانید تشخیص بدهید اعم از مدل و ساخت و سال و ماه و غیرو ، آن وقت به حروف خیلی کمتری احتیاج دارید و مثلا شش رقم ممکن است کار ده رقم را انجام دهد.
ایراد نمره احتصاص شده به یک فرد را در دو مثال بالا میتوانید ببینید.
در حالت الابختکی بودن تعداد نمره های کمتری لازم دارید و نمرتان نیم متری نمیشود. نمره کالیفرنیا با سی سانتیمتر، چهل میلیون ماشین را جوابگو است ،جایی که نمره نیم متری ما حریف بیست ملیون هم نیست.
در ایران ما از ترس اینکه کسی جریمه اش را ندهد، نمره را اختصاصی کرده ایم . در اینجا نمره تا تاریخ و ساعتی که در قرارداد نوشته شده یا مال من است یا طرف مقابل و هر جریمه ای که بیاید بسته به زمان یا مال من است یا طرف مقابل.
زمان و تاریخ قرارداد هم که مشخص است و طرفین زیر آن را امضاء کرده اند پس دیگر مشکلی نیست.
اگر هم من ادعا کنم که در آن ساعت من پشت فرمان نبوده ام ، باید نشان بدهم و ثابت کنم که چه کسی بوده است؟
قبل از انقلاب نمره های ما الابختکی بود و بسیار کوچک و به همین طریق بالا میشد گفت که قبض جریمه به چه کسی تعلق دارد؟
پس کل مراسم خرید یک ماشین شامل 5 دقیق کاغذ بازی ، و یک ساعت اداره DMV است ولی اگر ماشین از یک ایالت دیگر بیاید یک گواهی معاینه فنی SMOG CHECK هم لازم دارد که در کمتر از یک ساعت کار دارد.
این داستان خرید و فروش ماشین در ایران را لابی محضرخانه ها چنان در دست دارند که پلیس راهنمایی که در فکر ساده کردن جریان بود آخر کوتاه آمد و اجازه داد که محضرخانه ها با روش قرن نوزدهم به چپاول و وقت تلف کردن مردم بپردازند در صورتیکه همان برگ سبز پلیس همه چیز را روشن میکند و احتیاج به بنچاق که به راحتی هم گم میشود نیست.

اجازه انتشار مقاله بطور کتبی از مهندس کاشانی گرفته شده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

صفحه کلاچ های دف نیست 

قطعات اصلی😍

اون قوطی ها چرا روشون نوشته روغن ترمز؟ مال ترمز هستن؟ 

آقا ارمین میشه اسم قطعات رو ببری

اونایی که روی قوطی هستن بربرینگ هستن یا کاسه نمد ؟ ساخت کجا هستن؟

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

صفحه کلاچ های دف نیست 

ماشین گرفتید؟

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

ماشین گرفتید؟

نه اقا سعید

برای یکی از بچه ها هستش 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری