206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

6,938 ارسال در این موضوع قرار دارد

در هم اکنون، Iran National گفته است :

با شیر فروختی یا بدون شیر؟

خریدار قبلی یکباره گفت این روغن زیرخاکی هست 

من اصلا نمیدونستم ---خودم برداشتم شیر جدا -روغن هم جدا 

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 1 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

خریدار قبلی یکباره گفت این روغن زیرخاکی هست 

من اصلا نمیدونستم ---خودم برداشتم شیر جدا -روغن هم جدا 

به کار ما نمیاد،

از این شیرا تو مولوی و سد اسمال زیاد:grin:

ویرایش شده در توسط Iran National
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

به کار ما نمیاد،

از این شیرا تو مولوی زیاد:grin:

اگر شیر مناسب نیست مشکلی نداره شرکت نفت درخدمت شماست 

نمونه مدل های حیوانات دیگه مثل (مگس )4لیتری موجودهست چطوره ؟:grin:

m6n_n000222222.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/11/18, 00:44:15، Armin Cadilac گفته است :

سلام

ممنون ---پس پیدا میشه البته همون طور که فرمودید لاله زار هست چون دیگه مرکز الکترونیک بود وهست 

قدیم بالای مغازه های لاله زار  طلا فروشی بود وقیمتش از همه جا بهتر بود الان هم هستن و قیمت مناسب را میگن 

کرج میرفتی گرون تر بود کلا گرون تر میدن 

کوچه برلن وکوچه مهران یادش بخیر لباس های خاص اما گرون تر بودالبته کوچه برلن معروف بود که نام این کوچه را ازنام پایتخت کشور المان برلین ویا برلن گرفته شده چون سفارت المان دروازه جنوبی اون سمت کوچه برلن باز میشه 

خیابان بهارهم لباس بچه معروف بود والان هم هست 

آقا آرمین میشه یه خواهش بکنم؟ این عکس ها و مطالب فقط داغ دل تازه می کنه ! نکن برادر من [gerye][doa] و. ولی خالی از شوخی من خودم کلی از دیدن برخی مطالب و عکس ها یاد خاطرات کودکی و نوجوانی می افتم . ضمناً یادمه که برای ضعف ترمز آریا و شاهین که تفاوتشون در زه بغل درب بود، خودشون بوستر ترمز نصب می کردن . چون با ترمز شدید پدال چوب می شد زیر پا . ولی فرمونشون معرکه . همیشه شاد و سلامت باشین.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

آقا آرمین میشه یه خواهش بکنم؟ این عکس ها و مطالب فقط داغ دل تازه می کنه ! نکن برادر من [gerye][doa] و. ولی خالی از شوخی من خودم کلی از دیدن برخی مطالب و عکس ها یاد خاطرات کودکی و نوجوانی می افتم . ضمناً یادمه که برای ضعف ترمز آریا و شاهین که تفاوتشون در زه بغل درب بود، خودشون بوستر ترمز نصب می کردن . چون با ترمز شدید پدال چوب می شد زیر پا . ولی فرمونشون معرکه . همیشه شاد و سلامت باشین.

سلا م

واقعا نگو علی اقا که خودم میگم ای کاش برمی گشتیم به قدیم---فقط با عکس- خاطرات قدیم را یاد می کنیم 

اریا هم فامیلمون داشت سوار میشدم -تفاوتش بله همون که شما فرموید 

ممنون علی اقا 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Iran National گفته است :

دانش آموزی:dandoon: که روز عادی غیبت میکرد،الان اومده مدرسه،باهاش باید چه رفتاری کرد؟؟؟؟؟🤬🤬🤬🤬:aha::gun2:

atv9_1053500x619_1417013489133624_(1).jp

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

atv9_1053500x619_1417013489133624_(1).jp

وای چه خاطراتی که مردم اون زمان ندارن البته ما که نبودیم ولی قدیمیا میگن اون زمان به همه شیر و پسته و میوه میدادن تو مدارس بچه ها انقدر سیر بودن شیرارو میزدن تو دیوار میترکوندن 

خیلیه ها اون زمان اخه چقدر زندگیا بهتر بود الان صمیمیتها کم شده و مردم از هم بریدن در دنیای واقعی با هیشکی رابطه برقرار نمیکنیم و رفتو امد نمیکنیم به جاش تو دنیای مجازی به خاطر اینکه رفاقتها و روابط بی هزینس این غریزه اجتماعی بودن ذات انسانیتمونو  تسکین میدیم و همه دنبال کلاس گذاشتننو اونجوری که نیستیم خودمونو دوست داریم نشون بدیم 

اقا ارمین راستی 2537 چه سالی میشده ؟ مثلا الان به تاریخ شاهنشاهی چند میشد؟ 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

وای چه خاطراتی که مردم اون زمان ندارن البته ما که نبودیم ولی قدیمیا میگن اون زمان به همه شیر و پسته و میوه میدادن تو مدارس بچه ها انقدر سیر بودن شیرارو میزدن تو دیوار میترکوندن 

خیلیه ها اون زمان اخه چقدر زندگیا بهتر بود الان صمیمیتها کم شده و مردم از هم بریدن در دنیای واقعی با هیشکی رابطه برقرار نمیکنیم و رفتو امد نمیکنیم به جاش تو دنیای مجازی به خاطر اینکه رفاقتها و روابط بی هزینس این غریزه اجتماعی بودن ذات انسانیتمونو  تسکین میدیم و همه دنبال کلاس گذاشتننو اونجوری که نیستیم خودمونو دوست داریم نشون بدیم 

اقا ارمین راستی 2537 چه سالی میشده ؟ مثلا الان به تاریخ شاهنشاهی چند میشد؟ 

تومدرسه بله همینطور بود

البته مردم اون زمان حتی شیر پاکتی را زیر پاهاشون میترکوندن انقدر زیاد بود 

اول سال 1355 هجری خورشیدی،میشه اغاز سال =2535 شاهنشاهی، سال رسمی کشور شاهنشاهی ایران اعلام شد 

روش تبدیلش این میشه سال هجری خورشیدی +1180=سال شاهنشاهی 

الان نوشته 2537= 

1357

+1180

=

2537

2537=میشه 1357

i3z0_583px-ir.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

تومدرسه بله همینطور بود

البته مردم اون زمان حتی شیر پاکتی را زیر پاهاشون میترکوندن انقدر زیاد بود 

اول سال 1355 هجری خورشیدی،میشه اغاز سال =2535 شاهنشاهی، سال رسمی کشور شاهنشاهی ایران اعلام شد 

روش تبدیلش این میشه سال هجری خورشیدی +1180=سال شاهنشاهی 

الان نوشته 2537= 

1357

+1180

=

2537

2537=میشه 1357

i3z0_583px-ir.jpg

عجب ممنون از اطلاعاتت پس امسال میشه سال 2577 

البته شاه ما ام ترسو بود 

ارمین جان تو کتابهای تاریخی خوندم صفویها شاهان بسیار دلیر و جنگ اوری بودن و تو همه جنگها خود شاها در خط مقدم حضور داشتن همچنین بچه هاشونو میبردن جنگ تا با فنون جنگی اشنا شنو  شجاع بشن و ترسشون از جنگ بریزه ولی رفته رفته دیدن وقتی شاهزاده هاشون جنگجو و نترس بار میان تو سنین جوانی برای شاه تهدید حساب میشن و لشکرو ارتش درست میکنن و به تاجو تخت چشم میدوزنو نافرمانی میکنن از اون به بعد بچه هاشونو نمیبردن جنگ و میزاشتن تو حرمسرا قاطی زنها بزرگ شن تا زیاد اهل جنگو جدل نباشن همین باعث شد رفته رفته شاهان جنگجوی صوفی به شاهانی خوش گذران تبذیل شن  وقتی محمود افغان با سپاهی کوچک به سمت اصفهان اومد و بعضی میگفتن اصلا به قصد جنگ نیومده بوده و فقط خواسته هایی داشته در مورد مردم اهل سنت که میخواسته به شاه بگه و وقتی وضعیت پایتخت و ارتش رو متزلزل میبینه گستاخ میشه سلطان حسین صفوی به جای اینکه بجنگه از شهر میره بیرون و تاجشو دو دستی به محمود افغان میده و افغانها تو اصفهان چنان قتلو غارتو تجاوزی میکنن که مردم از ترسشون از خونه بیرون نمیومدن و تو خونه میموندن و از گشنگی میمردن انقدر جنازه به رودخونه زاینده رود میریزن که طاعون میاد به خیلیها تجاوز میشه خزانه افسانه ای پایتخت که از سلسبه صفوی مونده بوده تاراج میشه 

که بعد نادر شاه افشار و مردم و سپهسالارهای ایران انقدر از این وضعیت خونشون به جوش میاد وقتی افغانهارو شکست میدن و بیرون میکنن تعدادی از این افغانها به هند فرار میکنن نادرشاه و مردم انقدر ناراحت بودن که چندین بار به هند برای تسلیم افغانها هشدار میدن ولی چون حکومت هند هم اهل سنت بوده به دفاع از افغانها میپردازه وقتی هندیها امتناع میکنن نادرشاه تهدید به جنگ میکنه ولی مشاورین جنگی محمد شاه گورکانی پادشاه هند بهش میگن امکان لشکرکشی از ایران به هند نیست و رودخانه های عظیم مثل سند و رشته کوهای هندوکش لشکرکشیو غیر ممکن میکنه در فرض محال اگرم نادرشاه بتونه سپاه کوچکی از این سدهای طبیعی عبور بده ما که وای نمیسیم نگاه کنیم و کاملا اماده ایم و به راحتی شکستش میدیم 

ولی نادر شاه با نبوق جنگیش با ارتش 20-30 هزار نفریش در جنگ کرنال ارتش 200 هزار نفری  سلطان محمد گورکانیو شکست میده و 700 افغان یاغیرو در دهلی اعدام میکنه و بزرگترین غنیمت جنگی تاریخ رو همراه با کلی کتاب و معمارو نجار و صنعتگر به ایران میاره و سه سال مالیاتو به تمام ایرانیها میبخشه ولی به سلطنت محمد شاه کاری نداره و بهش اجازه میده در قدرت بمونه و به دنیا نشون میده فقط برای خونخواهی مردم اصفهان  لشکرکشی کرده نه کشورگشایی و قدرت طلبی

یا الب ارسلان سلجوقی که وقتی ارتش 200 هزار نفری بیزانس به ایران حمله میکنه داشته در شرق ایران با اوزبکها میجنگیده بلافاصله با 7 هزار سرباز خسته از جنگ عازم غرب ایران میشه و طلایه دار ارتش بیزانس که تعداد کمی بودن رو شکست میده بعد به امپراطور بیزانس میگه بیا با هم صلح کنیم ولی بیزانسیا در جوابش میگن ما وقتی به اصفهان رسیدیم اونجا باهاتون صلح میکنیم الب ارسلان وقتی میشنوه میره تو منبر و برای سربازانش سخنرانی میکنه و میگه بیزانس اگه بیاد داخل ایران کل مسلمونهارو قتل عام میکنه لشکر کوچیک ما قادر نیست جلوی ارتش پر شمار بیزانس رو بگیره ولی بیاید همگی بریم بجنگیم کشته شیم تا نباشیم و اونروزو ببینیم و خودش کفن میپوشه و جلوی سربازاش میره و دلیرانه حمله میکنه و خیلی ناباورانه موفق میشه به امپراطور بیزانس برسه و اسیرش کنه ولی امپراتور بهش میگه اگه منو نکشی و رها کنی اولا 200 هزار سکه طلا که تو سپاهمه بهت میدم دوما قسمت روم شرقی یا ترکیه امروز برای شما باشه و بعد که به روم غربی رفتم هر ساله برات مالیات میفرستم و الب ارسلان رفعت نشون میده و نمیکشه و عده ای از سلجوقیان رو تو ترکیه مستقر میکنه برای محافظت از حملات احتمای بعدی امپراتور بیزانس که به سلجوقیان روم معروف میشن بعدا از همین سلجوقیان روم امپراطوری عثمانی به وجود میاد و حتی زبان اکثر مردم اون ناحیه یونانی و کردی بوده که رفته رفته زبانشون ترکی میشه به خاطر عزیمت ترکهای شرق ایران به اون مناطق 

یا شاه منصور مظفری که وقتی تیمور لنگ به ایران حمله میکنه و اکثر پادشاهان محلی تسلیمش میشن شاه منصور ملقب به شجاع الدین که پهلون دلیری ام بوده وقتی از یاری مردم و حاکمان محلی اطراف نا امید میشه با 1000 سرباز به استقبال ارتش تیمور میره ویکی از فرمانده هاش بهش خیانت میکنه و با 500 سرباز به ارتش تیمور میپیونده شاه منصور با همون 500 سربازش چنان جنگ بی نظیری میکنه وجوری شمشیر میزنه او سپهسالارهای تیمور رو با ضربات بی امان گرز و شمشیرش یکی یکی میندازه که  به قلب ارتش تیمور میرسه و پرچمدار تیمورو میکشه در اون زمان وقتی پرچمدار ارتشی کشته میشده و پرچم زمین میفتاده نشانه این بوده حذیف به قلب ارایش نظامی دشمن رسیده و نشانه شکست بوده ولی چون تعداد سربازان شاه مظفر خیلی کم بوده و ارتش تیمور بزرگو مجهز این اتفاق نمیفته بعد شاه منصور به سمت تیمور میره و با ضربه شمشیر به کلاه خود تیمور میزنه و کلاه خود شکافته میشه و از سر تیمور خون زیادی میاد شاه منصور که فکر میکنه تیمورو کشته بر میگرده سمت سربازاییش که باقی موندن بعد میبینه تیمور هنوز زندس و حرکت میکنه مجدد به قلب دشمن حمله میکنه اینبار تیمور به چادر زنهای حرمسرا فرار میکنه که محافظت شدیدی میشده و. چون زنهای سپهسالارهاش هم اونجا بودن دفاع شدیدتری میکردن و دیگه دستش به تیمور نمیرسه  وقتی بر میگرده مجدد به سمت سربازاش میبینه فقط چنتا از سربازاش زندن که دستور عقبنشینی میده وقتی داشته بر میگشته همون چنتا دونه سربازم با تیرکمون کشته میشن شاه با 7 زخم کاری سوار اسب داشته میرفته که تیمور میگه اگه این زنده بمونه مردممش بفهمن چیکار کرده به یاریش میان و دیگه نمیشه شکستش داد هر چی اسب تندرو و سرباز داشته به تعقیب شاه منصور میفرسته و چون ذخمی بوده دستگیر میشه و سرش جدا تیمور که وقتی وارد ایران شده بوده کسی باهاش جنگ انچنانی نکرده بوده میگه حالا فهمیدم چرا جهانگشاهای قبلی گفتن هر کسی بتونه ایران رو فتح کنه به کل دنیاحکومت میکنه وقتی 500 نفرشون اینجوری مینجگن. بعد شعر مغولی میخونه و می میخوره و میرقصه و به کل دنیا فتح نامه میفرسته که من ایرانو فتح کردم و شاه ایران شدم و شاه منصور با اینکه کشته میشه ولی رشادت و دلیریش تو تاریخ ثبت میشه از این نمونه شاهان تو تاریخ ایران پره ولی متعصفانه معرفی نمیشن و دریغ از یه فیلم سینمایی دربارشو در صورتی که غربیها تاریخ سازی و قصه پردازی میکنن و فیلم 300 میسازن و شرقیها جمونگو ساخته پرداخته میکنن ما تاریخی داریم پر از افراد نابقه و دلیر و شجاع که خیلی کشورها ارزوشونه یکیشو داشتن تا فیلم ویلیام والاس براش بسازن بگذریم

حالا شاهی که خودشو میراث دار 2500 سال شاهنشاهی ایران میدونسته و قطعا بهتر از من تارخو بلد بوده چرا کمی نترسی و شجاعت از شاهان قبلی به ارث نبرده بود من موندم با اینکه میدونست سرطان داره و زیاد زنده نمیمونه تا تقی به توقی خورد خودشو زنو بچه شو ورداشت فرار کرد اگه میموند مطمئن باشید فرمانده ها و ارتش روحیشون رو از دست نمیدادن و داستان جور دیگری میشد و بیچاره سران ارتش و تیمسارها که یکی یکی تیرباران شدن رضا شاه اشتباهی که کرد شاهو فرستاد فرنگ به جا اینکه با خودش ببرتش تو جنگها و بفرستتش ارتش دوره ببینه و با زندگیو روحیه و فرهنگ و اعتقادات مردم عادی اشنا شه

اینها اشتباهات شاه بود که از عدم شناختش از مردم بود مثلا میرفت سوئیس اسکیو جزایر قناری موج سواری زنو خانوادشو با مایو به دید عموم میزاشت وقتی کارتر میومد فرح دست کارتر رو میگرفت شاه دست زن کارترو گیلاس شرابشو به گیلاس کارتر میزد تو اکثر مصاحبه هاش اینگلیسی صحبت میکرد در صورتی که اینها فرهنگ غربیاست از دید فزهنگ امریکایی گرفتن دست زن میزبان و زنش دست مرد میزبانو بگیره عادی باشه ولی مردم سنتی اون زمان اینچیزهارو نمیپسندیدن به اسم ازادی سینمارو داده بود دست افراد مبتذل و فیلمهای فارسی اون زمان از اکثر کشورها حتی امریکا و اروپا صحنه های زننده تری داشت و قشر سنتی نمیپسندید این چیزهارو به همین خاطر وقتی تظاهرات میشد قبل هر چیز مردم سینماهارو اتیش میزدن 

خاصیت  گناه اینه ما هممون گناه میکنیم ولی بعدش یه حس انزجار به ادم دست میده مثلا طرف میرفته سینما فیلم صحنه دار میدیده مشروب میخورده تو کاواره و بعد خانه فساد میرفته ولی بعدش منزجر میشده و میومده تو تظاهراتها و این گناههارو از حکومت میدیده و جذب مذهبو دین میشده 

همیشه افراط تفریط میاره اون بی بندو باریا و فسادی که شاه برای مردم به اسم ازادیهای شروندی قاعل بوده بعث میشه که مردم به شکل افراطی جذب قوانین اسلامی بشن و حتی روسرو و چادر رو هم اجباری بخوان یا همین امروز این قوانین دستو پا گیر که حتی نمیزاره یه خانم استادیوم بره باعث میشه جونها به شکل افراطی از دین دور شن و همون گناهایی که یه جوون زمان شاه میکرد و منزجر میشده و پشیمون انجام بده و به هیچ عنوان فکر نکنه کارش اشتباهه و به قولی اون فساد با گوشتو پوست مردم امیخته شده الان یه خانوم نجیب هم کنار خیابون 5 دقیقه وایسه ترافیک میشه و 100 تا ماشین بوق میزنن که از دردناکترین صحنه های کشورمونه

البته بگم من اینهارو میگم دلیل به این نیست خودمو پاک میدونم ولی خوب بین کسی که گناه انجام میده ولی با خودش میجنگه و حس پشیمانی هنوز داره بات کسی که گناهو حق مسلمش میدونه تفاوت زیاده

در اخر یاد دو تا رباهی از خیام افتادم میگم ببخشید متنم طولانی شد ولی خوب نام این تایپیک هر چه میخواهد دل تنگت بگو و ما ام درد دل کردیم 

ناکرده گنه در جهان کیست بگو------ انکس که گنه نکرده چون زیست بگو

من بد کنم و تو بد مکافات دهی ----پس فرق میان منو تو چیست بگو

شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی--- هر لحظه به دام دگری پا بستی

گفتا شیخا هر انچه گویی هستم ---ایا تو چنان که مینمایی هستی؟

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

این اسکناس به دو کله معروفه و کمی نایابه

آیدین جان در کل هر کسی که بخواد تو جامعه ناسپاس ما در خدمت مصالح کشور و رفاه مردم کاری کنه با مخالفت های بسیاری روبه رو میشه!

چه از داخل و چه از خارج . خلایق هم هرچه لایق :minzdr:

.

.

.

.

به قول حاج آقا مارمولک :واااالا

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری