206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

2,340 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 دقیقه قبل، a.m.i.n گفته است :

قمیت بالا حتما دارن یا اصلا نیست

روی ماشین های صفر هم که ایرانی زرد میزنن اگه میشد فهمید چیه خیلی خوب بود

هر سه هستند ولی قبول دارم بد گیر میاد.

skf راحت تر گیر میاد چون اروپاییه  ولی والوالین و تاپ وان آمریکایی هست و سخت گیر میاد تا سال گذشته بود و راحت تر گیر می امد . یک کیلویی skf حدود 75 هزارتومن هست. 

رو ماشین های ایرانی هر پی بزنند آقا امین بهتر از این 3 برند نیست. قبلا گریس ایرانول میزدند ولی الان را نمیدونم. ایرانول قبل انقلاب یکی از بهترین ها در نوع خودش بود.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به دلیل مسایل اقتصادی موجود،به نظرم بهترین گزینه برای حل ایرادات خودروتون ،همون تجویز وزیر بهداشت بهترین راه حل ،که صبح به صبح که میخاین سوار ماشین شید ،بهش بگید:

خودت درست شو:grin:

18_9_24_85548photo_2018_09_23_22_57_47.j

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 14 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

یه راهنمایی تخصصی   این قطعه ها باید چرم کار کنه داخله وارد فرضا پیستون بشه 

گیریس سیلیکون زدم بهش ولی بعد یه مدت کاملا خشک شد ! همین خشک شدن گیریس داستان شد باعث شد روانی خودش از دست بده اون پلاستیکش هم خشک شد مجبور شدم مجدد نو بخرم

چه گیریسی استفاده باید کرد حداقل عرض 1 یا 2 سال خشک شه ؟ روان کار کنه ؟

phls_2019-01-10_215150.jpg

من هم خیلی پیگیر این داستان بودم و هستم، اخیرا برخوردم به این محصول ایرانی، ولی متاسفانه اصلا اطلاعات فنی کافی و قابل اعتمادی نداره ولی تا دلتون بخواد تبلیغ و فیلم براش هست! به نظرم رو اون ماشینی که داستان شده امتحانش کنید به ما هم خبر بدید:-):-) :-)

گریس مخصوص کالیپر لوبریک در ایران

در معتبرترین مؤسسات آزمایشگاهی دنیا، تحقیقات زیادی در خصوص مشکلات سیستم ترمزگیری و عوامل وابسته به آن انجام شده است. چندین سال بود که پس از هر تحقیق و آزمایشی، همه فکر می کردند که مشکلات به پایان رسیده و به زودی از شر صداهای آزاردهنده خلاص می شوند، اما متأسفانه راهکارهای ارائه شده، کارگشا نبود و تحقیقات مجددا ادامه می یافت.

چندی پیش، در چند موسسه تحقیقاتی، آزمایش هایی انجام و مقالاتی ارائه شد. این بار یکی از مقاله های ارائه شده، سر وصدای زیادی به پا کرد. افرادی که مقاله را مطالعه کرده بودند، با اطمینان بیشتری از حل مشکلات مربوط به سیستم ترمزگیری صحبت می کردند و تعداد زیادی از آن ها، مشتاق همکاری با صاحبان این مقاله بودند.

لوبریک

از مهمترین دلایلی که باعث می شد تولیدکنندگان، خواستار همکاری در زمینه اجرایی شدن این مقاله باشند، مقرون به صرفه بودن راهکار ذکر شده در آن بود. در واقع عملی شدن این طرح به هزینه زیادی نیاز نداشت و نحوه مصرف و همچنین آزمون و خطای آن آسان و بی دردسر بود؛ به علاوه، اطلاعات تخصصی ای که مقاله در اختیار کارشناسان قرار می داد، حاکی از این بود که محصول مورد نظر، عملکرد بهتری نسبت به سایر محصولات خواهد داشت. به این ترتیب، گریس مخصوص کالیپر تولید شد و دستور استفاده از آن در بخشنامه تعمیر و نگهداری بزرگ ترین شرکت های خودروساز دنیا قرار گرفت.

پس از تولید گریس مخصوص کالیپر در دنیا و مشخص شدن صحت عملکرد آن، کشورهای زیادی تصمیم به واردات آن گرفتند؛ اما این محافظ سیستم ترمز با قیمت بالایی عرضه می شد. در همین راستا، تولیدکنندگان ایرانی تصمیم گرفتند که گریس مخصوص کالیپر را در داخل کشور تولید کنند. گریس مخصوص کالیپر که نام تجاری آن در ایران، لوبریک است، از مواد اولیه خارجی با تکنولوژی روز و فرمولاسیون تحت لیسانس یکی از برندهای برتر آمریکایی تولید می شود.

برای خرید گریس مخصوص لوبریک کلیک کنید!

LuBrake Caliper Grease

عملکرد گریس مخصوص کالیپر لوبریک چگونه است؟

در مقاله نامبرده، منشأ تمام مشکلات سیستم ترمز، از جمله صداهای ناهنجار، ارتعاش همسان دیسک و لنت هنگام ترمزگیری بود. به خاطر داشته باشید که ارتعاش های دیسک ترمز قابل انتقال به لنت، کالیپر و دیگر ادوات سیستم ترمز است. اگر ارتعاش های دیسک با ارتعاش های لنت به صورت تصادفی هم زمان شوند، پدیده «رزونانس» رخ می دهد و صدای جیغ از ترمز شنیده می شود. در مقاله گریس مخصوص کالیپر، مطرح شده بود که ارتعاش های زائد، چطور بر عملکرد سیستم ترمز، تأثیر منفی می گذارد:

ارتعاش و به وجود آمدن چین ناشی از لرزش ها در دیسک ترمز، منجر به کاهش سطح تماس بین دیسک و لنت می شود.

کاهش سطح تماس لنت با دیسک، فشاری مضاعف به بعضی قسمت ها وارد می کند و باعث ایجاد حرارت های موضعی می شود؛ در نتیجه فشار ناموزون، بعضی از بخش هایی دچار خوردگی می شود و بخش هایی سالم می ماند. تولید حرارت های موضعی نیز علاوه بر تغییر شکل لنت ها، موجب داغ شدن بیش از حد پمپ و روغن ترمز می شود.

گریس مخصوص کالیپر لوبریک

نکته: به طور کلی، شنیدن هرگونه صدای غیر متعارف از قسمت های مختلف خودرو، علامت کاهش بازدهی و افزایش استهلاک در خودرو است.

پیشنهاد اصلی مقاله گریس مخصوص کالیپر این بود که یک لایه محافظ در پشت لنت ترمز ایجاد شود. پس از تماس لنت و دیسک و ایجاد لرزش در لنت، با وجود این لایه ی محافظ، ارتعاش های پیش بینی شده حذف خواهند شد.

استفاده از گریس مخصوص کالیپر لوبریک چه فوایدی دارد؟

به گریس مخصوص کالیپر لوبریک، لقب محافظ سیستم ترمز خودرو داده اند، چرا که استفاده از آن موجب کاهش مصرف لنت خودرو، جلوگیری از لبه انداختن دیسک و افزایش عمر دیگر قطعات سیستم ترمز می شود. گریس مخصوص کالیپر لوبریک، ماده ای ضد آب، مقاوم در برابر شستشو و عوامل شیمیایی است؛ خاصیت عدم روان شدگی (بدون نقطه قطره شدن) دارد و در برابر حرارت و فشار، ماهیت آن تغییر نمی کند.

ویرایش شده در توسط jzamani
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

یه راهنمایی تخصصی   این قطعه ها باید چرم کار کنه داخله وارد فرضا پیستون بشه 

گیریس سیلیکون زدم بهش ولی بعد یه مدت کاملا خشک شد ! همین خشک شدن گیریس داستان شد باعث شد روانی خودش از دست بده اون پلاستیکش هم خشک شد مجبور شدم مجدد نو بخرم

چه گیریسی استفاده باید کرد حداقل عرض 1 یا 2 سال خشک شه ؟ روان کار کنه ؟

phls_2019-01-10_215150.jpg

اگه پین کالیپر ترمزه که من داخلش گریس نسوز ایرانی زدم الان یه سال و نیمه بدون مشکل‌ داره کار میکنه!

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، jzamani گفته است :

من هم خیلی پیگیر این داستان بودم و هستم، اخیرا برخوردم به این محصول ایرانی، ولی متاسفانه اصلا اطلاعات فنی کافی و قابل اعتمادی نداره ولی تا دلتون بخواد تبلیغ و فیلم براش هست! به نظرم رو اون ماشینی که داستان شده امتحانش کنید به ما هم خبر بدید:-):-) :-)

گریس مخصوص کالیپر لوبریک در ایران

در معتبرترین مؤسسات آزمایشگاهی دنیا، تحقیقات زیادی در خصوص مشکلات سیستم ترمزگیری و عوامل وابسته به آن انجام شده است. چندین سال بود که پس از هر تحقیق و آزمایشی، همه فکر می کردند که مشکلات به پایان رسیده و به زودی از شر صداهای آزاردهنده خلاص می شوند، اما متأسفانه راهکارهای ارائه شده، کارگشا نبود و تحقیقات مجددا ادامه می یافت.

چندی پیش، در چند موسسه تحقیقاتی، آزمایش هایی انجام و مقالاتی ارائه شد. این بار یکی از مقاله های ارائه شده، سر وصدای زیادی به پا کرد. افرادی که مقاله را مطالعه کرده بودند، با اطمینان بیشتری از حل مشکلات مربوط به سیستم ترمزگیری صحبت می کردند و تعداد زیادی از آن ها، مشتاق همکاری با صاحبان این مقاله بودند.

لوبریک

از مهمترین دلایلی که باعث می شد تولیدکنندگان، خواستار همکاری در زمینه اجرایی شدن این مقاله باشند، مقرون به صرفه بودن راهکار ذکر شده در آن بود. در واقع عملی شدن این طرح به هزینه زیادی نیاز نداشت و نحوه مصرف و همچنین آزمون و خطای آن آسان و بی دردسر بود؛ به علاوه، اطلاعات تخصصی ای که مقاله در اختیار کارشناسان قرار می داد، حاکی از این بود که محصول مورد نظر، عملکرد بهتری نسبت به سایر محصولات خواهد داشت. به این ترتیب، گریس مخصوص کالیپر تولید شد و دستور استفاده از آن در بخشنامه تعمیر و نگهداری بزرگ ترین شرکت های خودروساز دنیا قرار گرفت.

پس از تولید گریس مخصوص کالیپر در دنیا و مشخص شدن صحت عملکرد آن، کشورهای زیادی تصمیم به واردات آن گرفتند؛ اما این محافظ سیستم ترمز با قیمت بالایی عرضه می شد. در همین راستا، تولیدکنندگان ایرانی تصمیم گرفتند که گریس مخصوص کالیپر را در داخل کشور تولید کنند. گریس مخصوص کالیپر که نام تجاری آن در ایران، لوبریک است، از مواد اولیه خارجی با تکنولوژی روز و فرمولاسیون تحت لیسانس یکی از برندهای برتر آمریکایی تولید می شود.

برای خرید گریس مخصوص لوبریک کلیک کنید!

LuBrake Caliper Grease

عملکرد گریس مخصوص کالیپر لوبریک چگونه است؟

در مقاله نامبرده، منشأ تمام مشکلات سیستم ترمز، از جمله صداهای ناهنجار، ارتعاش همسان دیسک و لنت هنگام ترمزگیری بود. به خاطر داشته باشید که ارتعاش های دیسک ترمز قابل انتقال به لنت، کالیپر و دیگر ادوات سیستم ترمز است. اگر ارتعاش های دیسک با ارتعاش های لنت به صورت تصادفی هم زمان شوند، پدیده «رزونانس» رخ می دهد و صدای جیغ از ترمز شنیده می شود. در مقاله گریس مخصوص کالیپر، مطرح شده بود که ارتعاش های زائد، چطور بر عملکرد سیستم ترمز، تأثیر منفی می گذارد:

ارتعاش و به وجود آمدن چین ناشی از لرزش ها در دیسک ترمز، منجر به کاهش سطح تماس بین دیسک و لنت می شود.

کاهش سطح تماس لنت با دیسک، فشاری مضاعف به بعضی قسمت ها وارد می کند و باعث ایجاد حرارت های موضعی می شود؛ در نتیجه فشار ناموزون، بعضی از بخش هایی دچار خوردگی می شود و بخش هایی سالم می ماند. تولید حرارت های موضعی نیز علاوه بر تغییر شکل لنت ها، موجب داغ شدن بیش از حد پمپ و روغن ترمز می شود.

گریس مخصوص کالیپر لوبریک

نکته: به طور کلی، شنیدن هرگونه صدای غیر متعارف از قسمت های مختلف خودرو، علامت کاهش بازدهی و افزایش استهلاک در خودرو است.

پیشنهاد اصلی مقاله گریس مخصوص کالیپر این بود که یک لایه محافظ در پشت لنت ترمز ایجاد شود. پس از تماس لنت و دیسک و ایجاد لرزش در لنت، با وجود این لایه ی محافظ، ارتعاش های پیش بینی شده حذف خواهند شد.

استفاده از گریس مخصوص کالیپر لوبریک چه فوایدی دارد؟

به گریس مخصوص کالیپر لوبریک، لقب محافظ سیستم ترمز خودرو داده اند، چرا که استفاده از آن موجب کاهش مصرف لنت خودرو، جلوگیری از لبه انداختن دیسک و افزایش عمر دیگر قطعات سیستم ترمز می شود. گریس مخصوص کالیپر لوبریک، ماده ای ضد آب، مقاوم در برابر شستشو و عوامل شیمیایی است؛ خاصیت عدم روان شدگی (بدون نقطه قطره شدن) دارد و در برابر حرارت و فشار، ماهیت آن تغییر نمی کند.

خیلی عالیه اینجوری که تبلیغ کردن فکر نکنم یه چیز من در اوردی و یه گریس معمولی باشه 

خیلی ممنون از معرفیتون حتما هنگام تعویض لنت دنبالش میگردم و استفاده میکنم

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

اگه پین کالیپر ترمزه که من داخلش گریس نسوز ایرانی زدم الان یه سال و نیمه بدون مشکل‌ داره کار میکنه!

سلام اقا یوسف درسته بدون ایراد کار میکنه منم الان 2 ساله ماشینو خریدم لنتشو باز نکردم کاری که میکنم هر دفعه به هر دلیلی چرخ جلورو باز میکنم نگاه میکنم و میبینم لنت هنوز گوشت زیادی داره و دیسکم اثار لبه و خط و خش روش نیست و خوب به قول شما میگم بدون مشکله

ولی من هر دفعه برای تعویض لنت کالیبرو باز کردم حالا چه 206 چه ماشینهای دیگه این پین یا شفت کالیبر گیریمپاژ کرده بود و خیلی خشک بود که این یعنی ایراد چون همیشه باید روون باشه اگه خودم باز کرده باشم که حتی شده چند ساعتم وقت بزارم داخل بوش سیلندر و خود پین رو تمیز میکنم و گریس میزنم تا کاملا روون شه ولی مکانیکها فقط با روغندون مقداری روغن بهش میزنن 

به نظر من اگه تمیزشون کنی و گریس بزنی ممکنه تا 8-9 ماه تا 1 سال روون و بدون ایراد کار کنه ولی با روغن زدن خالی باعث میشه جذب گردو غبار که تو چرخم زیاده بیشتر صورت بگیره و بعد چند هفته بیشتر گیر کنه 

به نظر من استفاده از گریس مخصوص مثل همینی که بالا تبلیغشو گذاشتن یا یه گریس با کیفیت خارجی میتونه مدت روون کار کردنشو بیشتر کنه هر دفعه هم به هر دلیلی چرخ باز شد چند ماه یه بار زدن اسپری گریس ضد گردو غبار که من برای زنجیر موتور سیکلتم خریدم میتونه به روون موندنش کمک کنه 

در صورت روون موندن کالیبر به نظر من عمر لنت زیاد میشه باعث میشه یه طرف لنت زودتر از طرف دیگه خورده نشه یا کج خورده نشه شیشه شدن و صدا دادن صوت کشیدن لنتم وقتی پات رو ترمز نیست اتفاق نمیفته 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

وقتی که جنس کیفیت نداشته باشه کارنمی کنه --قدیم گریس نمیزدن ---لوبریک یا-لوبریکیت را برای اسبک ها و...میزدن تا مدتی اببندی کنی اونم موقع تعمیر موتور 

طرف ماشینش صفرخریده هنوز هیچی نشده بخار میللنگ از وکیوم ها خارج میشه این بخاطر قطعات بی کیفیت وتراشکاری غیر استاندار هست که از کنار رینگ ها خارج میشه حتی شمع ها هم عمرشون کم میشه 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

دوستان امروز بعد از تعویض تسمه سفت کن و تسمه گفتم یه نگاهی به چرخها بندازم.اون گریس سیلیکون پارسال که گرفتم به خوبی هنوز داشت کار میکرد و از گیرپاژ و سفتی وحشتناک پارسال که با گریس نسوز stp ایجاد شده بود خبری نبود.پارسال یه طرف رو کمی خمیر سیلیکون که برای خنک کاری قطعات الکتریکی استفاده میشه با گریس سیلیکون قاطی کردم که همین سمت روون تر از طرفی بود که فقط گریس و روغن سیلیکون زده بودم.

حالا چیزی که من متوجه شدم اگر گریس سیلیکون با روان بودن ۱ تهیه بشه احتیاجی به کارهایی که من کردم نیست چون گریسی که من خریدم هم گرونه هم درجه ۲ روانی داره 

یه گریس اسپری لیتیوم هم خریدم که بعد از امتحان حالت خشکی و سفتی غیر معمولی ایجاد کرد و من از استفاده پشیمون شدم.

۲۰۱۹۰۱۱۱_۲۱۲۹۰۹-1280x720.jpg

۲۰۱۹۰۱۱۱_۲۱۲۹۳۹-720x1280.jpg

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

آقا یوسف چه برندی زدی یادته ؟ بعد از یک سال باز کردی ببی خشک شده یا نه ؟

در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ولی من هر دفعه برای تعویض لنت کالیبرو باز کردم حالا چه 206 چه ماشینهای دیگه این پین یا شفت کالیبر گیریمپاژ کرده بود و خیلی خشک بود که این یعنی ایراد چون همیشه باید روون باشه اگه خودم باز کرده باشم که حتی شده چند ساعتم وقت بزارم داخل بوش سیلندر و خود پین رو تمیز میکنم و گریس میزنم تا کاملا روون شه ولی مکانیکها فقط با روغندون مقداری روغن بهش میزنن 

به نظر من اگه تمیزشون کنی و گریس بزنی ممکنه تا 8-9 ماه تا 1 سال روون و بدون ایراد کار کنه ولی با روغن زدن خالی باعث میشه جذب گردو غبار که تو چرخم زیاده بیشتر صورت بگیره و بعد چند هفته بیشتر گیر کنه 

به نظر من استفاده از گریس مخصوص مثل همینی که بالا تبلیغشو گذاشتن یا یه گریس با کیفیت خارجی میتونه مدت روون کار کردنشو بیشتر کنه هر دفعه هم به هر دلیلی چرخ باز شد چند ماه یه بار زدن اسپری گریس ضد گردو غبار که من برای زنجیر موتور سیکلتم خریدم میتونه به روون موندنش کمک کنه 

آقا آیدین  اون گیریسی که دوستمون معرفی کردن اوننجوری که متوجه شدم به سطح لنت میزنی ! که با دیسک برخورد داره  اگه اشتباه نکنم

ماشین صفر هم باز کردم برای اونم رنگ زرد بود اینگار یه جنس خاصی داشت معمولی نبود

اگه اینی که وان دوستمون معرفی کرده از کجا میشه مطمین بشیم باز خشک نشه ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان صبح همگی یخیر

دیدم بازار بحث گریس داغ 

میخاستم بلبرینگ چرخ عقب با گریس پر کنم

چه مارکی بگیرم؟

همون گریس نسوزای کاسپین خوب یا مارک دیگه؟

گیریس کهنه رو از دور بلبرینگ پاک کنم یا رو همون پر کنم؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری