206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

15,753 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 13 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

yibj_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

ولی خدارو شکر فعلا روغنش خوبه ولی دیر نباشه 500 برا روغن پیاده شم یا دلو به دریا بزنم 20-50 بهران 

به سلامتی و مبارکی آقا آیدین. ان شا الله که ازش خیر ببینی و به خوشی استفاده کنی:razz:

در مورد روغن هم توصیه می‌کنم در اولین فرصت خودش و لوازمش رو بخری و بذاری گوشه‌ی انبار که موقع تعویضش که برسه، دیگه با این قیمت‌ها گیر نمیاد:grin:

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 8 ساعت قبل، Soheil Mo گفته است :

به سلامتی و مبارکی آقا آیدین. ان شا الله که ازش خیر ببینی و به خوشی استفاده کنی:razz:

در مورد روغن هم توصیه می‌کنم در اولین فرصت خودش و لوازمش رو بخری و بذاری گوشه‌ی انبار که موقع تعویضش که برسه، دیگه با این قیمت‌ها گیر نمیاد:grin:

سلامت باشی ممنون از شما و لطف بقیه دوستان 

جمع کردن قطعات 206 کم بود از این به بعد باید قطعات اینم جمع کنم:grin:

8974590.jpg

راستیتش فیلتر روغن اینها دقیقا با پراید یکیه و خیلیا فیلتر پراید میندازن ولی کسی که ازش خریدم خیلی توصیه کرد که فقط فیلتر فابریک بنلی بندازم وقتی پرسیدم چنده گفت 70-80 تومن که منم گفتم خوبه میرم 3-4 تا میخرم ولی از نمایندگی پرسیدم گفت 150 واقعا خیلی بیشتر وسوسه شدم که فیلتر پراید بندازم  متاسفانه تو تایپیک های موتور سیکلت مثل اینجا افراد با تجربه و فعال وجود نداره                           

در مورد روغنم متاسفانه برندهای داخلی روغن مخصوص موتور سیکلت با استاندارد jaso ma تولید نمیکنن موتور سیکلت چون صفحه کلاج غوطه وره تو روغن و دور موتورش خیلی بالاتر از ماشینه و گیربکسم داخل همون روغن موتوره روغنهای جدید خودرو که پیشرفته شدن و توی تولید روغن فقط صرفا خودرو رو مد نظر قرار دادن و مواد افزوئنی روغنهای جدید داره که برای دیسکو صفحه موتور یا گیربکس مضره به همین دلیل یه استاندارد و سطح کیفی جداگانه برای موتور تعریف شد که مواد افزودنی که برای موتور مضره داخلش نباشه که با اساندارد jaso ma شناخته میشه اقای گودرزی پارسال میگفت شرکت نفت پارس به زودی میخواد تولید کنه که متاسفانه هنوز توی بازار خبری نیست نمونه خارجیشم که eni ایتالیاست یا موتول که خیلی گرونن حدود لیتری 120-130 که 3 لیترش میشه 350-400 تو یک کلام تعویض روغنش میشه 550 تومن که واقعا زیاده

البته تو یه فروم خارجی خوندم کسی نوشته بود برای موتور سنگینش 5 سال از روغن ماشین استفاده کرده و هیچ اتفاقی نیفتاده و صفحه کلاجش هنوزم قدرتشو حفظ کرده ولی خوب بعضیا مثل صاحب قبلی همین موتور که ازش خریدم خیلی جدی توصیه میکرد خسیس بازی در نیارم و به جای اینکه روغن ایرانی بریزن سر 2 هزارتا عوض کنم روغن اصلی موتور بریزم و 4 هزارتا کار کنم در اخر 100-150 نهایت بیشتر دادم که منی که کم سوار میشم شاید تو 1 سال یه بار نیاز باشه روغن عوض کنم

8ojo_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%                                                                                                                                                                                           

ولی در کل موتور خوبیه الان قیمت جهانی این موتور با کاوازاکی نینجا 300 یکیه ولی نینجا صفر رو که کویر تکو توک وارد میکنه  270 ملیون میفروشه ولی بنلی 100 تومنه صفرش کلا بازار موتور سیکلت ایران هم از بازار ماشینش عقب افتاده تره و جای خالی برندهای بزرگ دنیا کاملا خالیه تنوع مدلها به شدت پایینه و قیمتها وحشتناک بالا 

مثلا همگی قطعا یادتونه که قدیم بازار موتور ایران پر بود از موتورهای ژاپنی مثل یاماها سوزوکی کاوازاکی هندا یا وسپا ایتالیا پر بود تو خیابونها و فرشفروشها و افراد مسنتر اکثرا وسپا داشتن ولی مدلهای جدید و روز وسپا ایتالیا که جدیدا کویر چند مدلشو وارد کرده قیمتی بین 200-300 ملیون دارن که واقعا زیراده برای یه موتورسیکلت خیابونی برای استفاده روزمره

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1399/06/01, 15:21:56، milad44 گفته است :

بهتره بری اوراقی ها شاید بتونی لنز های ماشین های خارجی رو پیدا کنی اگه خوش شانس باشی  - کاسه معیوب  رو بخر ازشون خصوصا لنز مزدا 3 نیو عالیه یا همین 207 نیو هم خوبه  - خیلی راحت با لنز کاسه خودت جابجا میکنی خیلی بهتر میشه .

لنز slx  اصلا استاندارد نیست آزار دهنده هست .

داش میلاد عزیز

لنز منظورت همون ذره بینیشو میگی دگ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، yas_ni گفته است :

داش میلاد عزیز

لنز منظورت همون ذره بینیشو میگی دگ؟

اره داداش  همون  پیدا کن رو کاسه خودت نصب کن .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، milad44 گفته است :

اره داداش  همون  پیدا کن رو کاسه خودت نصب کن .

از جایی پیدا کردم

قیمتش چن میشه؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، yas_ni گفته است :

از جایی پیدا کردم

قیمتش چن میشه؟

والا قطعات استوک این شکلی قیمت مشخصی ندارن . بستگی به لنز هر کاسه ایی که باشه قیمت میدن حدود 500 تا 800 بتونی خارجی پیدا کنی خوبه

لینک به ارسال

سلام بر همگی و وقت بخیر و یه راهنمایی از دوستان اهل فن در مورد آداپتور فشار سنج بیورر داشتم ، از اونجایی که متاسفانه هزینه ی خرید باتری خوب برای فشار سنج داره دیگه سر به فلک میزنه ، دیگه رو آوردیم به خرید آداپتور ، فقط با این تفاوت همون طور که توی عکس زیر که متعلق به توضیحات روی بدنه ی خود فشار سنج هست ، نوشته 6 ولت و 600 میلی آمپر و 

xfn5_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

و من هر چی توی بندرعباس گشتم ، فقط یه جا آداپتور برای فشار سنج بیورر داشت و دستگاه هم مشکلی برای روشن شدن با این آداپتور نداشت ولی الان که نگاه میکنم ، روی آداپتور نوشته خروجی 12 ولت و 700 میلی آمپر  ، ممنون میشم دوستانی که توی مبحث برق و الکترونیک سر رشته دارن ، بهم بگن که این تفاوت ولتاژ خروجی برای دستگاه توی آینده مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

این هم عکس مشخصات روی خود آداپتور

tur_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%D

انصافا زوره فشار سنجی که ظاهرا قیمتش الان بالای 1.200 شده ، سر این مورد خراب بشه:sad:

خود فروشنده که یه خانم بود ، زیاد از اینجور چیزها سر در نمی آورد و فقط میگفت به انواع فشار سنجی ها بیورر میخوره.

این آداپتور که اگه مبنا رو مشخص روی بدنه اش رو هم بخوام در نظر بگیرم در اصل برای بیورر ,مدل bm70 ولی توی سایت بیورر هم که میرم ، برای همین مدل هم زده 6 ولت و نه 12 ولت

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، majid2007 گفته است :

سلام بر همگی و وقت بخیر و یه راهنمایی از دوستان اهل فن در مورد آداپتور فشار سنج بیورر داشتم ، از اونجایی که متاسفانه هزینه ی خرید باتری خوب برای فشار سنج داره دیگه سر به فلک میزنه ، دیگه رو آوردیم به خرید آداپتور ، فقط با این تفاوت همون طور که توی عکس زیر که متعلق به توضیحات روی بدنه ی خود فشار سنج هست ، نوشته 6 ولت و 600 میلی آمپر و 

xfn5_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

و من هر چی توی بندرعباس گشتم ، فقط یه جا آداپتور برای فشار سنج بیورر داشت و دستگاه هم مشکلی برای روشن شدن با این آداپتور نداشت ولی الان که نگاه میکنم ، روی آداپتور نوشته خروجی 12 ولت و 700 میلی آمپر  ، ممنون میشم دوستانی که توی مبحث برق و الکترونیک سر رشته دارن ، بهم بگن که این تفاوت ولتاژ خروجی برای دستگاه توی آینده مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

این هم عکس مشخصات روی خود آداپتور

tur_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%D

انصافا زوره فشار سنجی که ظاهرا قیمتش الان بالای 1.200 شده ، سر این مورد خراب بشه:sad:

خود فروشنده که یه خانم بود ، زیاد از اینجور چیزها سر در نمی آورد و فقط میگفت به انواع فشار سنجی ها بیورر میخوره.

این آداپتور که اگه مبنا رو مشخص روی بدنه اش رو هم بخوام در نظر بگیرم در اصل برای بیورر ,مدل bm70 ولی توی سایت بیورر هم که میرم ، برای همین مدل هم زده 6 ولت و نه 12 ولت

با مولتیمتر ولتاژ  خروجی رو اندازه بگیرین روش یه برچسب ۶ ولت زده چون

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، amin6062 گفته است :

با مولتیمتر ولتاژ  خروجی رو اندازه بگیرین روش یه برچسب ۶ ولت زده چون

ممنون ، متاسفانه فعلا دسترسی به مولتیمتر ندارم ولی توی یکی دو سایت فروش اینترنتی خارجی ، همین آداپتور رو دیدم نوشته بود برای فلان مدل های بیورر که بین شون هم مدل bm55 که فشار سنج ما هم همینه ، بود  ، البته یکی از دوستان که بیورر مدل bm77 داره ، اونم همین مدل آداپتور رو گرفته و تقریبا دو ماهی هست که استفاده میکنه ولی خب  واقعا نمیشه فهمید که توی دراز مدت اثرات منفی روی دستگاه می‌ذاره یا نه.

و آقا امین ، به اون برچسب 6v که روی بدنه  زده شده ، خیلی اعتباری نیست و به نظرم برگردم مجددا پیش همون فروشنده و بهشون بگم که جریان اینطوریه تا ببینم چی میگه ، شاید دیگرانی بردن یا خودشون قبلا استفاده کردن و مشکلی نداشته.

در هر حال سپاس فراوان بابت راهنمایی تون.

و موفق باشید

ویرایش شده در توسط majid2007
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان من یه پخش اتومکسکو دارم روی ماشینم که دسته مالتی مدیا کنار فرمون روش کار نمیکنه پیش هر کی هم بردم نتونست درستش کنه

سوکت ها ی ماشین رو مستقیم وصل میکنم برق پشت آمپر قطع میشه ولی دکمه کم و زیاد کار میکنه دسته فرمون کار میکنه ولی یه کن باس هم روش بود که سوکت ها رو به کن باس وصل میکنم همه چیز درسته برق هم درسته ولی دسته فرمون کار نمیکنه اصلا نمیشناستش

به نظر شما چی کار کنم یه اینترفیس پایونیر بگیرم وصل کنم کار میکنه؟

ماشینم تیپ۲ ۹۶ هستش 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری