206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

14,219 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 6 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

علی آقا خیلی هم بدبین نباشین . من هم میخوام بگیرم و البته اونم شاید چون گردپیرتون اورجینال بوده تعویضش نکرده . خوب مال ماشین من هم هنوز خراب نشده . شما هم اننشاالله که خراب نمیشه . به هرصورت من پیگیری میکنم و نتیجه رو هم اینجا می نویسم . اگر د.ستان تمایل داشتن که یکباره چند دست میگیریم و اینجا که رسید تقسیم میکنیم .

من بعید میدونم اورجینال بوده باشه...فک کنم برای شما اورجیناله یا شانست بوده تا الان.

جنس اورجینال قرار نیست که تا ابد کار کنه ...اونم پژو!  پورش یا بنز که نیست. گردگیر یه قطعه مصرفیه و ۷ سال از عمرش میگذشت و عقل سلیم میگه وقتی گردگیر یک سمت پاره شده بهتره اون سمت هم عوض بشه. چون گردگیر اصلا مشخص نمیکنه کی پاره بشه! من اتفاقا قبل از این فوبیای پاره شدن گردگیر پلوس داشتم تقریبا هر چند ماه یک بار میرفتم به مکانیک میگفتم چک کن یا اگر مشکلی برای هر قسمت ماشین پیش میومد به جلوبندی ساز یا مکانیک میگفتم گردگیر های پلوس رو هم چک کن برام. و اونا هم همیشه به من میگفتن سالمه هیج مشکلی نداره. بعد یهو پاره شد! اکثرشون هم دروغ میگن و اصلا نگاه نمیکنن.

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

من بعید میدونم اورجینال بوده باشه...فک کنم برای شما اورجیناله یا شانست بوده تا الان.

جنس اورجینال قرار نیست که تا ابد کار کنه ...اونم پژو!  پورش یا بنز که نیست. گردگیر یه قطعه مصرفیه و ۷ سال از عمرش میگذشت و عقل سلیم میگه وقتی گردگیر یک سمت پاره شده بهتره اون سمت هم عوض بشه. چون گردگیر اصلا مشخص نمیکنه کی پاره بشه! من اتفاقا قبل از این فوبیای پاره شدن گردگیر پلوس داشتم تقریبا هر چند ماه یک بار میرفتم به مکانیک میگفتم چک کن یا اگر مشکلی برای هر قسمت ماشین پیش میومد به جلوبندی ساز یا مکانیک میگفتم گردگیر های پلوس رو هم چک کن برام. و اونا هم همیشه به من میگفتن سالمه هیج مشکلی نداره. بعد یهو پاره شد! اکثرشون هم دروغ میگن و اصلا نگاه نمیکنن.

کاملاً حرفتون در مورد عمر مفید قطعه درسته . البته کلاً وقتی به یه موردی خیلی دید منفی داشته باشین، معمولاً همون مورد هم پیش میآدش . موج منفی و این صحبت ها که نمیخوایم وارد این داستان بشیم . ولی بله وقتی که قطعه ای خرابه ، عقل میگه اون مقابلش رو هم حتی سالم باشه تعویض کنین. اونم یه گردپیر که مبلغی نمیشه . ولی مشکل اینجاست که شما میخوای جنسی رو تعویض کنی که به جنس جدیدی که میخری اطمینانی نیست که اندازه همون قدیمی کهنه هم عمر کنه . مشکل اینجاست . نمیتونین برین یه جفت گردگیر بگیرین و باخیال راحت استفاده کنین . چون معلون نیست اون گردگیر چقدر عمر مفیدش باشه . برای همین میگم شاید برای همین تعویض نکرده . خود من هم برای همین دنبال جنس خوب می گردم که بود بگیرم و حالا یا الان یا زمانی که یکیش خراب شد، جفتش رو تعویض کنم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

دوستان کسی از این روغن گیربکس استفاده کرده تا حالا؟ گرانروی140

http://uupload.ir/files/arf_2020-01-11_11.43.30.jpg

ی نشتی خیلی ریز از کاسه نمد میل ماهک بلند داره گیربکس ب نظرم اگ از این گرانروی استفاده کنم روغن ریزی کمتر میشه

نظر شما چیه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، ساسان حیدری گفته است :

دوستان کسی از این روغن گیربکس استفاده کرده تا حالا؟ گرانروی140

http://uupload.ir/files/arf_2020-01-11_11.43.30.jpg

ی نشتی خیلی ریز از کاسه نمد میل ماهک بلند داره گیربکس ب نظرم اگ از این گرانروی استفاده کنم روغن ریزی کمتر میشه

نظر شما چیه؟

تو سرمای منطقه شما فکر نکنم جواب بده

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

سلام آیدین جان من فردا تماس میگیرم با خود کارخونه . فکر کنم فقط سمت چرخ هارو زدن . دقیق نمیدونم . ولی اگه اشتباه نکنم آقا مصطفی قبلاً خریده بودن و من هم از نوشته ایشون متوجه این شرکت شدم . اگر ایشون تماس دارین میشه سوال کرد که چرخ و گیربکس رو دارن یا فقط سمت چرخ رو .  به هرصورت من سوال میکنم و نتیجه رو هم میگم اینجا . طایت شرکت رو هم مطالعه کنین به نظر من هم ظاهراً باکیفیته .

سلام دوستان عزیز . امروز با مدیر فروششون تماس گرفتم و در مورد این گردگیرها صحبت شد . سمت چرخ هرعدد 16500 تومن و بدون بست هستش و سمت گیربکس که لبه دار هست با بست فلزی کمربندیش، هر عدد 19600 تومن . که برای دست کامل هر ماشین 4تا مجموعاً میخواد . ضمانت هم از زمان فروش 1سال داره که در صورت خرابی گردگیر، تعویض میشه . جهت اطلاع هم  مرکزپخش تهران ندارن . این قیمت هم برای فروش حداقل 5 تا دست هست . هزینه باربری هم جداگانه است . حالا دوستان اگر به این نتیجه رسیدن و تعداد هم 5 نفر شدیم که میشه سفارش داد . 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، 308 گفته است :

تو سرمای منطقه شما فکر نکنم جواب بده

بله درسته حق باشماست چون هوا سرده اینجا شاید ی کم اول صب دنده بد جا بره ولی هرچقد گرانروی بیشتر باشه میل ب نشتی کمتر میشه (غلیظ)

و ی تجربه علمی هم عرض کنم بر خلاف عقیده مردم هرچقد گرانروی روغن گیربکس بیشتر باشه قطعات و چرخ دنده ها کمتر دچار فرسایش میشن 

متاسفانه مردم کشور ما اصلا اهل مطالعه نیستن و اطلاعی کمی از آلیاژ و خودرو و خیلی مباحث دیگ دارن 

حتی تعویض روغنی ها و تعمیرگاه ها هم اصلا نگاه علمی ندارن فقط بر اساس تجربه فعالیت دارن ک بعضا در خیلی موارد خسارت های سنگینی ب اموال و حتی جان مردم میزنن ...

در 14 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

سلام دوستان عزیز . امروز با مدیر فروششون تماس گرفتم و در مورد این گردگیرها صحبت شد . سمت چرخ هرعدد 16500 تومن و بدون بست هستش و سمت گیربکس که لبه دار هست با بست فلزی کمربندیش، هر عدد 19600 تومن . که برای دست کامل هر ماشین 4تا مجموعاً میخواد . ضمانت هم از زمان فروش 1سال داره که در صورت خرابی گردگیر، تعویض میشه . جهت اطلاع هم  مرکزپخش تهران ندارن . این قیمت هم برای فروش حداقل 5 تا دست هست . هزینه باربری هم جداگانه است . حالا دوستان اگر به این نتیجه رسیدن و تعداد هم 5 نفر شدیم که میشه سفارش داد . 

وقت بخیر آقا علی منم گردگیر چپ (سمت گیربکس )پاره شده ب ناچار چن وقت یکبار گریس پرش میکنم ک خراب نشه

چ مارکی خوبه ب نظرتون؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، ساسان حیدری گفته است :

بله درسته حق باشماست چون هوا سرده اینجا شاید ی کم اول صب دنده بد جا بره ولی هرچقد گرانروی بیشتر باشه میل ب نشتی کمتر میشه (غلیظ)

و ی تجربه علمی هم عرض کنم بر خلاف عقیده مردم هرچقد گرانروی روغن گیربکس بیشتر باشه قطعات و چرخ دنده ها کمتر دچار فرسایش میشن 

متاسفانه مردم کشور ما اصلا اهل مطالعه نیستن و اطلاعی کمی از آلیاژ و خودرو و خیلی مباحث دیگ دارن 

حتی تعویض روغنی ها و تعمیرگاه ها هم اصلا نگاه علمی ندارن فقط بر اساس تجربه فعالیت دارن ک بعضا در خیلی موارد خسارت های سنگینی ب اموال و حتی جان مردم میزنن ...

وقت بخیر آقا علی منم گردگیر چپ (سمت گیربکس )پاره شده ب ناچار چن وقت یکبار گریس پرش میکنم ک خراب نشه

چ مارکی خوبه ب نظرتون؟

سلام صفحه قبل رو مطالعه بفرمایید نوشته بودم که یکی از دوستان این برند رو استفاده کرده بود و راضی . مارک سروش صنعت و ظاهراً ثبت شده باشه . ولی شما حتی گردگیر معمولی هم فعلاً ببندین بهتره تا گرد و خاک رو گریس به خودش جذب میکنه . اگر هم حواستین گردگیر رو بببندین اول تمیزش کنین و گریس مجدد بزنین .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

آفا آیدین فکر کنم اونی که توی تاپیک مازاد هست رو میخوای بخری درسته؟ منم بهش پیام داده بودم گفت به تیپ ۵ نمیخوره. من خیلی دنبال اورجینال گشتم متاسفانه نبود

من فلایویل اورجینال هم خیلی دنبالشم نیست متاسفانه. برای تیپ ۲ هست....اینجور مواقع آدم میگه کاش تیپ ۲ داشتم :::P

هیس صداشو در نیار[:-'']

مثلا من کلی گشتم پیدا کردم :::P

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

شمع بوش  و فیلتر هنگست دستم رسید شمع ها به نظرم اصلی بود و روسیه روی بدنه شمع fr7dc +rusia 920 +8 و ارم بوش روی کناره شمع با کیفیت هک شده بود پلاتین نعلی شکل هم جایی که به پلاتین اصلی میخوره شکل v داشت برای جرقه زنی بهتر فقط اچار فیلر که زدم گپ شمع 0.7 بود که باید به 0.9 تغییر بدم خلاصه به نظرم یه شمع معمولی و ساده ساخت روسیه ولی اصلی هست تقلبی نیست

ولی فیلتر هنگست رو راستیتش مطمئن نیستم اصلی باشه البته مطمئن نیستم تقلبی ام باشه و دلایلمم اینه

Uzemanyag_szuro_uzemanyagszuro_Hengst_H1

روی کارتن لیبل برچسبی نداره و اطلاعات روی کارتن چاپ شده البته روی کالاهای ارزونقیمت مثل همین فیلتر یا بسته بندی مواد غذایی و اینجور محصولات برای به حد اقل رسیدن هزینه ها حتی محصولات اصلی ام گاها دیدم لیبل ندارن 

این عکس بالا هم یه سایت روسی هست که دقیقا مثل فیلتریه که به دست من رسید و جزییاتشون هم یکیه 

object_18062.jpg

مورد بعدی روی بدنه فلزی فیلتر هیچ شماره سریالی نیست بلاخره محصولات اصلی یه شماره سریالی رو محصول میزنن که اگه فردای روز مشکلی داشت و باعث خسارت شد بدونن کدوم خط تولید و کی تولید شده و مامور نظارت و سازنده کی بوده 

فقط مارک هنگست و مدل ادرس سایت ساخت اروپا به شکل رنگ مشکی رو محصول چاپ شده سمت لوله خروجی ام یه out هک شده ولی نکردن سمت ورودی ام یه in هک کنن 

بسته بندی ام هیچ پلمو چسبی نداشت خ.د دیجی یه چسب شیشه ای زده بود وا نشه فیلتری ام که داخلش بود نه وکیومی نه نایلنی نه حتی درپوشی روی لوله ورودی خروجی 

خیلی شبیه به همون فیلترهای پورفولکس تقلبی بود بستش البته کلمه hengst رو لا اقل درست نوشته 

D49427001-001.jpg

تو سایت خود هنگست که رفتم عکسی که قرار داده بود (عکس بالا)برای این مدل فیلتر کمی فرق میکرد چاپ روی فیلتر ولی جعبه دقیقا همین بود و از سمت بارکدشم عکسی نبود که بشه فهمید برچسبیه یا چاپی ولی تو امازون و ایبی دقیقا همین فیلتر دیجی رو گذاشتن 

ولی خوب بدنه فیلتر کاملا المینیومیه و اهنربا جذبش نمیشه ولی بدنه پرفولکس تقلبی اهن بود الیاژ در کشور چین مثل مس و المینیوم و برنج بسیار مصرف بالایی داره و به طبع قیمت بالایی و فکر نکنم بیان برای یه فیلتر تقلبی از المینیوم استفاده کنن نهایت اگه بخوان حال بدن و از یه الیاژی که ضد زنگ باشه استفاده کنن از گالولانیزه سفید استفاده میکنن

خلاصه اگه بخوام نظر خودمو بگم این فیلتر به احتمال زیاد در کشورهای اروپای شرقی تحط لیسانس ساخته شده و برای اینکه به حد اقل برسه قیمت تولید و کالایی رقابتی  شه تا جایی که میشده ارزانسازی کردن در بسته بندیو سریال و هک شدن اطلاعات مثل قطعات اروپایی مثل تولید فرانسه و المان نیست و اینکه تو امازون و ایبی و سایتهای روسی ام دقیقا همین فیلتر به شکل گسترده هست  همینو تایید میکنه

یا احتمالی که ضعیفتره چینیه و اصلی نیست ولی کمی با کیفیتر ساختن و از المینمیوم استفاده کردن  تا بتونن با قیمت بالاتری بفروشن و مثل اون پورفولکسهای 5 هزار تومنی نیست 

باز هم خوشحال میشم دوستان نظرشونو بگن

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 37 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

شمع بوش  و فیلتر هنگست دستم رسید شمع ها به نظرم اصلی بود و روسیه روی بدنه شمع fr7dc +rusia 920 +8 و ارم بوش روی کناره شمع با کیفیت هک شده بود پلاتین نعلی شکل هم جایی که به پلاتین اصلی میخوره شکل v داشت برای جرقه زنی بهتر فقط اچار فیلر که زدم گپ شمع 0.7 بود که باید به 0.9 تغییر بدم خلاصه به نظرم یه شمع معمولی و ساده ساخت روسیه ولی اصلی هست تقلبی نیست

ولی فیلتر هنگست رو راستیتش مطمئن نیستم اصلی باشه البته مطمئن نیستم تقلبی ام باشه و دلایلمم اینه

Uzemanyag_szuro_uzemanyagszuro_Hengst_H1

روی کارتن لیبل برچسبی نداره و اطلاعات روی کارتن چاپ شده البته روی کالاهای ارزونقیمت مثل همین فیلتر یا بسته بندی مواد غذایی و اینجور محصولات برای به حد اقل رسیدن هزینه ها حتی محصولات اصلی ام گاها دیدم لیبل ندارن 

این عکس بالا هم یه سایت روسی هست که دقیقا مثل فیلتریه که به دست من رسید و جزییاتشون هم یکیه 

object_18062.jpg

مورد بعدی روی بدنه فلزی فیلتر هیچ شماره سریالی نیست بلاخره محصولات اصلی یه شماره سریالی رو محصول میزنن که اگه فردای روز مشکلی داشت و باعث خسارت شد بدونن کدوم خط تولید و کی تولید شده و مامور نظارت و سازنده کی بوده 

فقط مارک هنگست و مدل ادرس سایت ساخت اروپا به شکل رنگ مشکی رو محصول چاپ شده سمت لوله خروجی ام یه out هک شده ولی نکردن سمت ورودی ام یه in هک کنن 

بسته بندی ام هیچ پلمو چسبی نداشت خ.د دیجی یه چسب شیشه ای زده بود وا نشه فیلتری ام که داخلش بود نه وکیومی نه نایلنی نه حتی درپوشی روی لوله ورودی خروجی 

خیلی شبیه به همون فیلترهای پورفولکس تقلبی بود بستش البته کلمه hengst رو لا اقل درست نوشته 

D49427001-001.jpg

تو سایت خود هنگست که رفتم عکسی که قرار داده بود (عکس بالا)برای این مدل فیلتر کمی فرق میکرد چاپ روی فیلتر ولی جعبه دقیقا همین بود و از سمت بارکدشم عکسی نبود که بشه فهمید برچسبیه یا چاپی ولی تو امازون و ایبی دقیقا همین فیلتر دیجی رو گذاشتن 

ولی خوب بدنه فیلتر کاملا المینیومیه و اهنربا جذبش نمیشه ولی بدنه پرفولکس تقلبی اهن بود الیاژ در کشور چین مثل مس و المینیوم و برنج بسیار مصرف بالایی داره و به طبع قیمت بالایی و فکر نکنم بیان برای یه فیلتر تقلبی از المینیوم استفاده کنن نهایت اگه بخوان حال بدن و از یه الیاژی که ضد زنگ باشه استفاده کنن از گالولانیزه سفید استفاده میکنن

خلاصه اگه بخوام نظر خودمو بگم این فیلتر به احتمال زیاد در کشورهای اروپای شرقی تحط لیسانس ساخته شده و برای اینکه به حد اقل برسه قیمت تولید و کالایی رقابتی  شه تا جایی که میشده ارزانسازی کردن در بسته بندیو سریال و هک شدن اطلاعات مثل قطعات اروپایی مثل تولید فرانسه و المان نیست و اینکه تو امازون و ایبی و سایتهای روسی ام دقیقا همین فیلتر به شکل گسترده هست  همینو تایید میکنه

یا احتمالی که ضعیفتره چینیه و اصلی نیست ولی کمی با کیفیتر ساختن و از المینمیوم استفاده کردن  تا بتونن با قیمت بالاتری بفروشن و مثل اون پورفولکسهای 5 هزار تومنی نیست 

باز هم خوشحال میشم دوستان نظرشونو بگن

من این فیلتر بنزین رو استفاده کردم قبلا و مشکلی نداشتم. فیلتر روغنش هم با کیفیت هست و کاغذش شبیه به فیلتر های مان و حتی دیامکس هست که اسپوتا موتور وارد کرده

به نظر نمیاد ساخت ایران یا چین باشه احتمالا ساخت همون کشورهای شرقی اروپا هست اگر آلمانی نباشه.

ظاهرا شرکت مان ایران که فیلتر های اصلی مان رو وارد میکرده یا نمیدونم هنوز هم میکنه این برند رو یه زمانی وارد میکرده یا نمیدونم ممکنه حتی بکنه الان هم...میشه یه تحقیقی هم در این سمت قضیه کرد چون معمولا یک شرکت وارد کننده اصلی هست و پخش میکنه توی بازار.

https://maniran.org/brand/hengst-هنگست-آلمان

و البته شرکت بازرگانی سودبر

http://soodbar.com/fa/تامین-کننده/hengst

نکته ای هم هست اینکه حداقل جعبه اون اصلی هست چون بارکدی که شما عکسش رو قرار دادی بارکد ولید و معتبر همین فیلتر هست

https://www.barcodelookup.com

اینجا تایپش کنید. همین فیلتر بنزین هنگست میاد البته به شکل و شمایل دیگه ای

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری