206

هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !! (7)

13,097 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 16 ساعت قبل، Amirdvm گفته است :

والا برا من ۹۰/۱۲/۲۸ ولی همون ۹۰ نزده کارت ماشین

داش سال 90 میدونی کجاس -_-

چند سال اخیر اینجوری بحثش اومده دیگ نمیدونم الانم این کارو کنن یا خیر

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کلاً یک زمانی شرایط فروش بطوری بوده که ماشین قبل سال تحویل می دادن و سند سال بعد میزدن (که در هنگام ثبت نام این مورد ذکر میکردن) و این بدین معنی نبود که همه پیش فروش های انتهای سال منوط به زدن سند در سال بعدش باشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 22 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

علی آقا این سیاست کارخانه می باشد . خودروهای تولید بعد از دی ماه ، سال تولید رو سال جدید میزنن . البته بابت عوارض خودرو ؛ اون مدت تا پایان سال رو  فرض 1 ماه بشه، شهرداری محاسبه میکنه و میگیره . ولی در سند و کارت خودرو ، مدل سال بعد زده میشه .

خب پس ایران خودرو اینجوریه. سایپا اینکار رو نمیکنه

در 15 ساعت قبل، majid2007 گفته است :

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز ، شبتون بخیر و  خوشحالم که مشکل سایت حل شد و ان شا الله باز هم شاهد حضور و همچنین شنیدن تجربیات دوستان باشم و دو هفته پیش و بعد از چند بار سپردن به یه شخصی که بهش چند بار گفته بودم برام یه پمپ بنزین کامل 206 ایساکویی که تولید کننده اش اورند پیشرو APCO باشه ، برام  نگه داشته بود و انصافا هم قیمتش با توجه به نرخ توی سایت خود ایساکو ، خوب حساب کرد ، بماند که خیلی زوره ، اوایل سال قبل با 490 تومن که هیچی ، میشد با دوربر 300 تا 350 پمپ بنزین VDO خرید[wait] ، با این حال باز هم کاچی بهتر از هیچی و در کل فکر نمی کنم ضرر کرده باشم ، چون نهایتا اگه به کارم نیومد ، میتونم توی سایت های فروش اینترنتی ، آگهیش کنم.

15801005 /درجه داخل باك با پمپ /برند 1 / 4,795,998 ریال

h95a_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B1%

و همچنین تهیه ی مپ سنسور کروز و شیر برقی کنیستر کروز از این سایت

https://www.yadakipart.com/product-594

قیمت شیر برقیش رو مناسب حساب کرده ( هزینه ی ارسال رایگان) و مپ سنسور هم نرخ بازار همینقدره ، فقط اینکه توی بازار اکثر بدون بسته بندی این مپ سنسور کروز رو دیدم دارن و چون معلوم نیست که توی آینده ی نزدیک نیازی به تعویض این قطعه باشه ، روی پلمپ بودن این قطعه تاکید داشتم.

و هفته ی قبل که جایی کاری داشتم و میرفتم اونجا ، چشمم به یه لاستیک فروشی توی بندرعباس خورد و کنجکاو شدم که قیمت فعلی هانکوک 185/65/14 , و همچنین کمهو رو بدونم که برادرم میگفت شاید لاستیک خارجی بخره .

هانکوک گل energy Kontrol تولید هفته ی 14 ، سال 2019 رو جفتی 1.500 میگفت و کمهو رو 1.300 و اونم 2019 ، قیمت درهم رفته بالا و گرنه من همین هانکوک رو هفته ی آخر شهریور از قشم جفتی 1.150 تونستم تهیه کنم و اون موقع توی خود بندرعباس دوربر 1.350 بود.

مبارکه.

مگه احتمال خرابی پمپ بنزین ۲۰۶ چقدر بالاست که خریدید نگه دارید؟

شیربرقی کنیستر هنوز والئو پیدا میشه

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

مبارکه.

مگه احتمال خرابی پمپ بنزین ۲۰۶ چقدر بالاست که خریدید نگه دارید؟

شیربرقی کنیستر هنوز والئو پیدا میشه

ممنون و نمیشه گفت احتمال خرابی کل مجموعه یا بیشتر قطعات توی پمپ بنزین  بالاست ولی مغزی پمپ بنزین هم ماشین قبلی خودم و هم پدرم دوربر 80 هزارتا خراب شدن و باز اون‌موقع پیدا کردن مغزی با کیفیت باز بیشتر بود یا دیگر قطعات پمپ بنزین ، یه مواقعی هم کاش صرفا خرابی مغزی پمپ بنزین باشه و نه قطعات دیگه ، مشکل اینکه این طرف ما نهایتا بلد باشن تعویض مغزی و اگه قطعه دیگه ای از پمپ بنزین اگه خراب شده ولی قابل تعمیر ، خیلی بعید بدونم در توان فنی شون باشه.

و اینقدر هم توی طول هفته به جز گاها پنج شنبه ها ، سرم شلوغه که حس و حوصله و‌ وقت اینکه سر یه مشکل دو سه بار برم تعمیرگاه رو ندارم.

و آره ، توی فروشگاه ایمان بود ولی چون قطعه ای نیست که زود خراب بشه و مارک کروز هم با توجه به قیمتش که نصف والئوه ، حداقل برای من در صورت خرابی  این قطعه ، ارزش اقتصادیش نسبت به شیر برقی والئو ارجیحت داشت.چون قیمت چندانی نداشت ، همراه با سنسور سرعت و مپ سنسور اینو هم تهیه کردم و گرنه روی 206 قبلی ام تا وقتی دوربر 140 هزار کیلومتر فروختمش ، نه کنیستر مشکلی پیدا کرد و نه شیر برقی ولی برای ایرانیزه خیلی اطمینانی به کارکرد و عمر نسبتا بالای قطعات نیست.توی شهر کوچکی هم زندگی میکنم و تهیه ی قطعات خوب ، فقط و شاید نمایندگی های ایران خودرو ، نمیتونم سر یکی دو قلم جنس برم بندرعباس.

با همه ی این تفاسیر ، یه مغزی پمپ بنزین نو دارم و شاید وقتی فقط مغزی خراب شد ،حیفم اومد کل پمپ بنزین رو عوض کنم و اینو بعدا توی سایت ها فروختمش یا قسمت یکی از آشناهایان 206 و 207 سوار شد.:grin:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

در 2 ساعت قبل، naim گفته است :

این پمپ اروند پیشرو جالب نیست  

برند اصلی اروند پلاستیک هست اون خوبه باید اونو میگرفتی - شرکت اروند پیشرو اسمشو از اروند پلاستیک کپی کرده

اورند پلاستیک شرکت معتبر قدیمی هست که قطعاتش اکثرا همگی وارداتی و مونتاژ میشن

از این تشابه اسمی مطلعم دوست عزیز ولی یکی از آشنایان که مکانیکه ، میگفت این هم خوبه و برای مشتری هاش اکثر از این استفاته میکنه و ه جورایی پمپ بنزین اروند پلاستیک تقریبا کمیابه و تقریبا هم شک دارم که به جز برای خط تولید ایران خودرو ، بشه پمپ بنزین های این شرکت رو تهیه کرد.حداقل من هر چی گشتم هیچ جا نداشتن.

و به نظر هم اورند پیشرو همون  اورند پلاستیکه ،و به عبارتی اسم جدیدشه و توی سایت اورند پیشرو اگه نگاهی بندازید آدرس هر دو دقیقا یکیه و فعلا هم که یکی از شرکت های تامین کننده ی ایران خودروست.

s453_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9

etsn_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9 در حال اگه فرضا هم دو شرکت مجزا باشن ، به نظرتون هنوز هم مغزی پمپ های بنزین اورند پلاستیک فرانسوی و انگلیسیه و تونستن توی این فضای بسیار سنگین تحریم ها ،این مغزی رو تهیه کنند ؟ من که شک دارم.

یکی از دوستان میگفت حتی سنسورهای اکسیژن  شرکت کروز که ساخت ntk بودن و روی بدنه هم حک شده بود ، الان دیگه توی تولیدات جدیدش حتی همون ntk هم حک نشده و نوشته کروز و معلوم نیست ساخت چین ، هنده یا ...

گذشت اون موقع که مواد اولیه ساخت هر قطعه ای از شرکت های معتبر بود.

ویرایش شده در توسط majid2007
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

و کسی از دوستان عکسی از استارت نو والئو 206 اورجینال داره که جعبه اش باز شده باشه و لطف کنه عکسی از بدنه و کلا جایی که شماره سریال یا اسم والئو روش حک شده باشه ، یا اینجا عکس ها رو آپلود کنه یا برام به صورت پیام خصوصی بفرسته ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، amin6062 گفته است :

سلام دوستان
اتصال بدنه ضعیف حدودا چند درجه ممکنه دمای اب رو اشتباه نشون بده؟
و اینکه اگر بدنه سنسور رو با یه سیم 1.5 به منفی باتری وصل کنم بصورت لحظه ای تغییر میکنه که متوجه بشم اتصال بدنه ضعیف هست یا نه؟

چند درجه نه کابل اتصال بدنه ضعیف باشه 

کلا آمپر کاذب میشه اکثرا میچسبه به آخر و آمپر میره رو قرمزبا اینکه موتور سرده هنوز

برای تستش باید با یه کابل جون دار از منفی به پیچهای سر کمک که نزدیکن به باطری و کامل تو بدنه پیچ شدن و جنسشونم رسانای خوبیه اتصال برقرار کنی اگه آمپر درست شد و اومد سرجاش یعنی اتصال بدنه مورد داره 

کابل اتصال بدنه ۲۰۶ دو تکس اول میاد از باطری میخوره به استارت بعد به بدنه موتور 

اکثر ماشینها یک تکس و مستقیم خورده به موتور یا گیربکس و اگه ضعیف شه اولین مورد استارت که آمپر بالایی میکشه ضعیف میشه و متوجه میشه باطریساز ولی ۲۰۶ چون اتصال استارت جداس استارت با قدرت میزنه و باطریساز گمراه میشه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

در 4 ساعت قبل، majid2007 گفته است :

و کسی از دوستان عکسی از استارت نو والئو 206 اورجینال داره که جعبه اش باز شده باشه و لطف کنه عکسی از بدنه و کلا جایی که شماره سریال یا اسم والئو روش حک شده باشه ، یا اینجا عکس ها رو آپلود کنه یا برام به صورت پیام خصوصی بفرسته ؟

یادش به خیر من أین استارتو از پاساژ کاشانی خریدم ۱۵۸ تومن ۲_۳ سال پیش 

استام صنعتم همین بود بالشتک استارت سوخت رفتم بالشتک و ذغال بگیرم دیدم میشه ۸۰_۹۰ اونوقت این ۱۵۸ سریع خریدم باطریساز م گفت کار خوبی کردی دنده استارت تو کچل بود

tb4c_img_20170902_143222.jpg

deo4_img_20170902_143310.jpg

ساخت پولند بود یا لهستان عکساش رو ندارم اینم شانسی پیدا کردم 

الان دو سال رو ماشینهه صدای استارت قبلیم مثل پیکان بود ولی این صداش خیلی نرم بود الان دو ساله رو ماشینه واقعا عالیه دینامشم اون موقع ۲۵۰ بود اشتباه کردم نخریدم

همه جاش روی بالشتک روی بدنه و ته استارت والئو هک شده بود جعبشم سبز بود و دفترچه کاتالوگ هم داشت رو جعبه ام لیبل والئو داشت و زده بود لهستان تو نتم سرچ کردم دقیقا کارخونش رو پیدا کردم و استارتهایی که عکساشو گذاشته بود تو اروپا دقیقا همین بود 

اون زمان به خاطر برجام لوازم محشری با قیمت خیلی مناسب حتی نزدیک به داخلی وارد شده بود

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

یادش به خیر من أین استارتو از پاساژ کاشانی خریدم ۱۵۸ تومن ۲_۳ سال پیش 

استام صنعتم همین بود بالشتک استارت سوخت رفتم بالشتک و ذغال بگیرم دیدم میشه ۸۰_۹۰ اونوقت این ۱۵۸ سریع خریدم باطریساز م گفت کار خوبی کردی دنده استارت تو کچل بود

tb4c_img_20170902_143222.jpg

ساخت پولند بود یا لهستان عکساش رو ندارم اینم شانسی پیدا کردم 

همه جاش روی بالشتک روی بدنه و ته استارت والئو هک شده بود جعبشم سبز بود و دفترچه کاتالوگ هم داشت

سلام و ممنون آیدین جان و الان که ظاهرا نرخ بازار دوربر 550 تا 600 تومنه ، البته استارت رو من خیلی کم شنیدم که توی کیلومتر کمتر از 140 ، 150 هزار دچار مشکل بشه .

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، majid2007 گفته است :

سلام و ممنون آیدین جان و الان که ظاهرا نرخ بازار دوربر 550 تا 600 تومنه ، البته استارت رو من خیلی کم شنیدم که توی کیلومتر کمتر از 140 ، 150 هزار دچار مشکل بشه .

اگه همینه جعبه سبز ساخت poland یا همون لهستان حتما بخر مفته 

start-206-207.jpg

الان این عکس استام صنعته یادمه رفتم بخرم پاساژ کاشانی هر دوش رو گذاشت کنار هم  تفاوت کیفیت کاملا مشهود بود جالبه قیمتشونم یکی بود 

الان این عکس استام صنعته خودت با اون دو عکس بالا چک کیفیت ساخت و متریال و آلیاژ رو کاملا متوجه میشی

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری