reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   949 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      471
    • کاسترول
      104
    • بهران
      175
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      30
    • ادینول
      42
    • گرانروی 10w40
      296
    • گرانروی 5w40
      106
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      68
    • سطح کیفی API-SM
      72

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,969 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

من تعجب میکنم چطور برخی دوستان بدون هیچ آزمایشگاهی میان میگن بنزین سوپر با معمولی هیچ فرقی نداره!

بنده دقیقا تفاوت این دو رو تو صدای ناک موتور ماشینم احساس میکنم،حالا یا سوپر ما سوپره یا معمولیه شما سوپره!

و اینکه امتحان کردم مواقعی که سوپر نبوده و معمولی به مدت زیاد زدم روغن موتور زودتر سیاه میشه

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان به سوالی داشتم

البته میدونم اینجا تاپیکش نیست کات اف 206 ایرانیزه رو چند امده ماله من تا 5500 بیشتر نیومد بالا حتی یه بارم چراغ چک روشن شد

چراغ چک نمیدونم چرا به دفعه چشمک زد شنبه یه دیاگ بزنم ببینم چی میگه

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Hosseindaraei1362 گفته است :

سلام

من تعجب میکنم چطور برخی دوستان بدون هیچ آزمایشگاهی میان میگن بنزین سوپر با معمولی هیچ فرقی نداره!

بنده دقیقا تفاوت این دو رو تو صدای ناک موتور ماشینم احساس میکنم،حالا یا سوپر ما سوپره یا معمولیه شما سوپره!

و اینکه امتحان کردم مواقعی که سوپر نبوده و معمولی به مدت زیاد زدم روغن موتور زودتر سیاه میشه

والا من شنیدم بنزین تولید داخل ایران چون بیکیفیته اگه بدن تو بازار هم ماشینها خوب کار نمیکنه هم الودگی زیاد میشه اینها بنزین که وارد میکنن کیفیت بهتری داره و با بنزین داخلی مخلوط میکنن به یه درصدی و میدن دست مردم بنزین سوپرم من شنیدم همون بنزین وارداتیه که با بنزین داخلی مخلوط نشده یا لا اقل کمتر مخلوط شده 

البته میگم شنیده هامه نمیدونم صحت داره یا نه ولی در مورد تفاوت داشتنش تفاوت داره و بهتره خود من موقع راه انداختن جاهایی که ماشین چق چق میکرد با بنزین سوپر برطرف شد خیلی از دوستانم همین تجربه رو داشتن و ماشینشون حتی نرمتر شده خود شما ام که گفتی صدای ناک ماشینتون کم شده

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Hosseindaraei1362 گفته است :

سلام

منم از سوپر فعلی واقعا راضی هستم صدای ناک کامل از بین میره

منم تعجب میکنم عده ایی راضی نیستن !

بنزین های ایران که کلا کیفیت پایینی دارن بماند ولی سوپر خیلی خیلی از معمولی بهتره حداقل شهر ما که اینجوری بوده خوشبختانه جایگاه دولتی هم بنزین سوپر میزنیم راضی هستیم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

من ناک خیلی بد و شدیدی داشتم با سوپرم درست نشد شمعو دابل پلاتینیوم انداختم مشکل حل شد و با بنزین معمولی هم ماشینم که ناک خیلی شدیدی تو تمام دنده ها داشت حتی یک ثانیه هم نداشته تا الان

قبلا با سوپر وارداتی و شمع معمولی ناک نداشتم ولی با سوپر تولید داخل ناک بوحود اومد بنابراین سوپر تولید داخل مثل وارداتیه نیست

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Hosseindaraei1362 گفته است :

سلام

دوست عزیز، من نگفتم که آزمایش کردم. گفتم خودم فرقی ندیدم. از نظر شتاب و راه رفتن و صدای موتور و غیره تو این چند سال هیچ تفاوتی ندیدم. شاید سوپر بهتر باشه، ولی در اون حد نیست که واقعا موتورهای ما رو به بالاترین راندمان برسونه. دوستم چند سال پیش رفته بود ارمنستان، با تیپ پنج ۸۳، می گفت اونجا بنزین زدم ماشین پرواز می کرد.

سوپرهای ما عمرا اون اکتان اعلامی ۹۵ رو ندارن. الانم که مشکل دارن تو بحث تولید سوپر، معلوم نیست چی میدن دست مردم.

حالا اگه من خنگم و تفاوت کارکرد رو تشخیص نمیدم بحث دیگست، ولی من موندم چطور دوستان با یه باک بنزین سریع ناک و صدا و چیزای دیگه رو بدون آزمایش تشخیص میدن؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

دوست عزیز، من نگفتم که آزمایش کردم. گفتم خودم فرقی ندیدم. از نظر شتاب و راه رفتن و صدای موتور و غیره تو این چند سال هیچ تفاوتی ندیدم. شاید سوپر بهتر باشه، ولی در اون حد نیست که واقعا موتورهای ما رو به بالاترین راندمان برسونه. دوستم چند سال پیش رفته بود ارمنستان، با تیپ پنج ۸۳، می گفت اونجا بنزین زدم ماشین پرواز می کرد.

سوپرهای ما عمرا اون اکتان اعلامی ۹۵ رو ندارن. الانم که مشکل دارن تو بحث تولید سوپر، معلوم نیست چی میدن دست مردم.

حالا اگه من خنگم و تفاوت کارکرد رو تشخیص نمیدم بحث دیگست، ولی من موندم چطور دوستان با یه باک بنزین سریع ناک و صدا و چیزای دیگه رو بدون آزمایش تشخیص میدن؟

سعی من اینه که برای اینجور مطالب به شکل مستند و با دلیل باشه ولی خوب فعلن برای این قسمت چیزی ندارم جز احساس

والله ما هم چند وقت پیش یه باک سوپر زدیم هیچ فرقی با معمولی نداشت  تازه مصرفم بالا رفت  سالهای  قبل که بنزین سوپر میزدم  زدم ماشین سر حال تر بود

البته اینم بگم که تولید بنزی علاوه بر پالایشگاه  توسط پتروشیمی ها هم صورت میگیره تجربم نشون داده   کیفیت پایینتری داره 

به نظر شخصیم بنزین پالایشگاه اراک باکیفت تر هست   

https://www.bargozideha.com/share/cukx4ckf-تفاوت-quot-بنزین-quot-پالایشگاه-با-پتروشیمی-چیست؟رفرمیت-چیست؟

ویرایش شده در توسط MAHDI.R
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

سلام اقا مصطفی دوست شما که رفته ارمنستان بنزین زده با یک باک تفاوت رو بدون ازمایش تشخیص داده ولی ما بنزین سوپر بزنیم صدای موتور کم شه جای تعجب داره؟

البته واقعا وقتی بنزین سوپر زدم دفعه اول برای خودمم جای تعجب داشت من نمیدونم دوستان منظورشون از صدای ناک چیه ولی من ماشینم توی سربالاییها و دنده مرده پدال گازو فشار میدادم موتور یه صدای چق چق میداد مکانیک بهم گفت سوپر بزنی تا حد زیادی برطرف میشه که وقتی زدم حتی ماشینمم باکش خالی نبود توی خ یوسف اباد که سربالایی ام هست زده تا پمپ بنزین اون صدا بود ولی تا بنزین زدم ادامه سربالایی یوسف اباد تا همت با اینکه از قصد گاز مرده میدادم تا ببینم صدا برطرف شده دیگه صدارو نشنیدم به نظرم شتاب و زور ماشینم محسوس بیشتر بود که حالا اون میتونه از تلقینی باشه با بیصدا شدن ماشین ادم حس میکنه 

همین ماشینمم مجدد بنزین سوپر زدم چند روز پیش و کاملا مشهود بود حالا نمیدونم سوپر اکتان واقعیش چقدره یا نسبت به بنزین کشورهای همسایه کیفیتش چقدر بدتره ولی چیزی که نمیشه منکر شد از بنزین معمولی بهتره و ارزش اینو داره ادم 10 تومن بیشتر بده تو 50 لیتر یا برای موتور سیکلت 2 هزار تومن تو 10 لیتر 

البته بنزینها چه سوپر په معمولی چند سالی بود رنگش بین سبزو ابی بود ولی مجدد رنگ بنزین مثل قبل شده که رنگ چای خیلی کمرنگه حالا نمیدونم این دلیلش چیه که اگه دوستان میدونن لطفا بگن و به نظرتون تغییر رنگ توی کیفیتشون هم تغییری داشته؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، imsi گفته است :

درود

کاسترول 10-40 sm

قیمت 115 خوبه؟

؟

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، imsi گفته است :

؟

من همین حدود گرفتم  کاسترول مگنتینگ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری