reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,700 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

سلام دوستان عزیزم. من دیروز روغن موتور تعویض کردم و از انجایی که روغن موتور هم مانند سایر اجناس تورم ۳ برابری را شاهد است، نتوانستم مثل قبل توتال ۹۰۰۰ حلبی تهیه کنم پس سراغ روغن موتور ایرانی رفته و به زحمت تونستم ایرانول رویال 5w40 sm تهیه کنم . نمایش دهنده ی روغن پشت امپر چشمک میزد و ماکزیمم را نشون میداد که امروز توانستم با استفاده از سرنگ و شیلنگ سرم و گاباژ حدود ۱۵۰ میلی لیتر روغن از موتور کم کردم و مشکل ماکزیمم نشون دادن روغن حل شد اما در کمال تعجب دیدم روغن خروجی از موتور کمی سیاه شده و در فاصله ی یک روزه به نظرم غیر عادی امد، یعنی چطور امکان داره روغن موتور در عرض یک روز تیره بشه.تمام فبلتر هارو هم عوض کردم.به نظر تان روغن اش خوب نبوده یا چی شده؟! پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل ۱۳۹۰ کارکرد ۱۰۴۰۰۰ کیلومتر.

سلام. روغن موتور 20w50 برای ۲۰۶  که ۱۶ سوپاپ داره(موتورtu5) اصلا مناسب نیست حتی اگه شاخص کیفی اش sm یاsn  باشه و مناسب تر اش 10w40 و 5w40 است.برای سرزمینهای سردسیر مثل شهر من ( تبریز) بهترین اش 5w40 هست.

سیاهی در چه حده؟

اگر به نسبت روغنی که توی قوطی و قبل از ریختن تو موتور منظورتونه، بعد از چند دقیقه کار کردن حداقل ۲۰٪ تیره تر میشه و طبیعیه. ولی اگه خیلی تیره شده نشانگر کثیف بودن داخل موتور شماست که اگر قبلا توتال ۹۰۰۰ می ریختید بعید می دونم اینجوری باشه. البته به شرط اصالت روغن های قبلی.

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 8 ساعت قبل، Ashkanatt گفته است :

سلام و عرض ادب .

ماشین من تیپ 2 و tu3 هست .

اهاااا پس ببخشید من فکر کردم منظورتان tu5 است🤗😶

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/18, 23:55:51، parsa zarkhord گفته است :

سلام دوستان عزیزم. من دیروز روغن موتور تعویض کردم و از انجایی که روغن موتور هم مانند سایر اجناس تورم ۳ برابری را شاهد است، نتوانستم مثل قبل توتال ۹۰۰۰ حلبی تهیه کنم پس سراغ روغن موتور ایرانی رفته و به زحمت تونستم ایرانول رویال 5w40 sm تهیه کنم . نمایش دهنده ی روغن پشت امپر چشمک میزد و ماکزیمم را نشون میداد که امروز توانستم با استفاده از سرنگ و شیلنگ سرم و گاباژ حدود ۱۵۰ میلی لیتر روغن از موتور کم کردم و مشکل ماکزیمم نشون دادن روغن حل شد اما در کمال تعجب دیدم روغن خروجی از موتور کمی سیاه شده و در فاصله ی یک روزه به نظرم غیر عادی امد، یعنی چطور امکان داره روغن موتور در عرض یک روز تیره بشه.تمام فبلتر هارو هم عوض کردم.به نظر تان روغن اش خوب نبوده یا چی شده؟! پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل ۱۳۹۰ کارکرد ۱۰۴۰۰۰ کیلومتر.

سلام. روغن موتور 20w50 برای ۲۰۶  که ۱۶ سوپاپ داره(موتورtu5) اصلا مناسب نیست حتی اگه شاخص کیفی اش sm یاsn  باشه و مناسب تر اش 10w40 و 5w40 است.برای سرزمینهای سردسیر مثل شهر من ( تبریز) بهترین اش 5w40 هست.

روغن ایرانول خودش رنگ تیره داره ی مقدار.باید ببینی چقدر سیاه بوده.

لینک به ارسال

بدبختي تو اين كشور اينه كه تا مياي يه روغن انتخاب ميكني و ميخواي دائم اونو بريزي  يا سرسام اور گرون ميشه يا تو بازار يافت نميشه و مدام بايد برند روغنت و عوض كني ...!!!

اين شركت ايرانول الان بيشتر روغن ها رو نداره 

حتي بهران سوپر رانا 10-40 نداره فقط 5-30 داره 

بخدا داستاني داريم ها ...

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

در در 1397/08/18, 23:55:51، parsa zarkhord گفته است :

سلام، همیشه مقداری از روغن قبلی باقی میمونه که بسته به دقت تعویض کننده و نحوه تعویض میتونه از 100 سی.سی تا نیم لیتر باشه! همون میزان رنگ روغن رو تغییر میده، روغن ایرانول هم مقداری تیره هست حداقل ریسینگش رو که ریختم تیره بود.

در 46 دقیقه قبل، hrbhrb گفته است :

بدبختي تو اين كشور اينه كه تا مياي يه روغن انتخاب ميكني و ميخواي دائم اونو بريزي  يا سرسام اور گرون ميشه يا تو بازار يافت نميشه و مدام بايد برند روغنت و عوض كني ...!!!

اين شركت ايرانول الان بيشتر روغن ها رو نداره 

حتي بهران سوپر رانا 10-40 نداره فقط 5-30 داره 

بخدا داستاني داريم ها ...

برخی هاش هست اما انبار شده تا تثبیت قیمتها، یک سریشونم که ادتیو از خارج میاوردن به مشکل خوردن.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

سلام وقت بخیر

دوستان نظرتون راجع به روغن پونته میلانو چیه؟

الان دیجی کالا شگفت انگیز گذاشته و تخفیف خوبی زده؟ بخرم به نظرتون؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان 

من میخواستم برند روغن ماشینو عوض کنم‌

تا الان لیکومولی میریختم 

با تحقیق به ایرانول رونیا رسیدم 

ولی از یه جایی شنیدم دیگه تولید نمیشه .. نمیدونم راسته یا دروغ 

دوستان نمایندگی چیزی ازش میشناسن تهران معرفی کنن جایی که هم قیمتش مناسب باشه هم تقلبی ندن 

اگه ایرانول پیدا نشه چی بریزم به نظرتون؟؟؟

لینک به ارسال

اين روغن ها اصلا معلوم نيست ماله كجاست ضمنا اين ها پشت نداره يعني بار دوم بخواي ديگه نيست اصلا توصيه نميشه 

ديجي هم فقط براي كسب سود هر اشغالي رو ميفروشه 

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، kaveh ahangar گفته است :

سلام وقت بخیر

دوستان نظرتون راجع به روغن پونته میلانو چیه؟

الان دیجی کالا شگفت انگیز گذاشته و تخفیف خوبی زده؟ بخرم به نظرتون؟

پونته میلانو ؟!؟!؟! روغن سرخ کردنیه ؟  :)

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری