reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,700 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 30 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

من موندم دوستان چجوری با تعویض روغن تغییر واضح صدای موتور یا کم و زیاد شدنشو متوجه میشن، یعنی روغن قبلی که میریختن انقدر بی کیفیت بوده که صدای فیلر ها و یاتاقان ها رو در می اورده که با تعویض روغن مدل دیگه صدا محسوس کم شده؟

اکثرا ۵w۴۰ یا ۱۰w۴۰ میریزن ، حالا اگر ۲۰w۵۰ میریختن بعد به ۱۰w۴۰ تغییر میدادن میگفتیم توی سردی صدای عملکرد فیلراش فرق میکنه

اتفاقا منم تو همین موندم. امیدوارم یکی با هم درمون بیاره.

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

من موندم دوستان چجوری با تعویض روغن تغییر واضح صدای موتور یا کم و زیاد شدنشو متوجه میشن، یعنی روغن قبلی که میریختن انقدر بی کیفیت بوده که صدای فیلر ها و یاتاقان ها رو در می اورده که با تعویض روغن مدل دیگه صدا محسوس کم شده؟

اکثرا ۵w۴۰ یا ۱۰w۴۰ میریزن ، حالا اگر ۲۰w۵۰ میریختن بعد به ۱۰w۴۰ تغییر میدادن میگفتیم توی سردی صدای عملکرد فیلراش فرق میکنه

من ک نگفتم صدا تغییر کرد.گفتم صدا مثله زمانی ک توتال مصرف میکردم هست.با دقت بخونی نوشتم صدا نرمال.ن اینکه کم  یا زیاد شده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

منظور من صحبت شما نبود و پست شما رو نقد نکردم، پست های صفحه های قبل زیاد درباره صدای موتور صحبت شده، و همچنین در جاهای دیگه، که برای من مبهمه که چند مدل روغن با غلظت مشابه چطور تاثیر واضح توی صدا دارن، چون من به صدا حساسم ولی در این باره چیزی حس نکردم، منظورم کلی بود نه فقط با شما

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

تا امروز روغن چه ایرانی چه خارجی ارزان بود و خرید روغن های گران بدون هر گونه توجیحی فقط بر مبنای نظریه گران تر بهتر صورت می گرفت الان با این گرانی های اخیر ادامه خرید روغن های گران ممکن نیست توتال و ادینول و هر روغن خارجی برای 206 هیچ توجیحی ندارد زمانه تغییر کرده است. و قدرت خرید حرف اول می باشد 

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

این مشکل عدم تفاهم  بین دوستان در مورد  صدای ماشین به یه دلیل ساده هست و اونم نداشتن معیار مناسب برای سنجش حالا هی بنویسم کم شد یا زیاد چون امر احساس دخیل هست نمیشه به شکل علمی نشون داد

اول اینکه شما در زمان تعویض روغنی رو عوض میکنید که کارکرده هست و خواصش داره از دست میده این روغن قوام قبل رو نداره  حالا روغن تازه عوض میشه به خاطر تازه بودن و مقایسه لحظه ایی بین قبل و بعد تفاوت حجم صدا دیده میشه حالا بعضی وقتها به دلایل گوناگون صدا  کمه بعضی وقتها  بیشتر احساس میشه

دوم اینکه ما دو نوع موتور داریم   tu3   یا  tu5  و چند تیپ مختلف که صداهاشون فرق داره بعد حجم صدا هم به عوامل زیادی بستگی داره مقدار کارکرد موتور نمد کاپوت سردی و گرمی هوا کیفیت بنزین و خیلی چیزای دیگه حالا  اگر قراره  مقایسه روغن یک خودرو با قبل و بعد توسط مالک باشه یا بین دو خودرو صورت بگیره باید شرایط یکسان باشه و با ابزار مناسب راحت ترین راهشم استفاده از نرم افزار های دسیبل متر بر روی گوشی موبایل هست خیلی دقیق نیست ولی از هیچی بهتره

به نظر من اگر بخوایم  مقایسه داشته باشیم حداقل با شرایط علمی توضیح داده بشه بسیار مفید تر خواهد بود

ویرایش شده در توسط MAHDI.R
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

این روغن رو امروز دیدم ، واسم جالب بود .

نمیدونستم روغن 20w50 سطح کیفی SM داره .

original_291765.thumb.jpg.69921f821342b2bb77ef14f9605b6221.jpg

البته الان هوا رو به سردی هست اما نظرتون چیه دوستان ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، Ashkanatt گفته است :

روغن ۲۰-۵۰ به جز جنوب کشور، جای دیگه ای کاربرد نداره. من باشم همون جا هم ۱۰-۴۰ می ریزم. بالاخره ممکنه لازم بشه تو زمستون مسافرت برم.

در 37 دقیقه قبل، MAHDI.R گفته است :

این مشکل عدم تفاهم  بین دوستان در مورد  صدای ماشین به یه دلیل ساده هست و اونم نداشتن معیار مناسب برای سنجش حالا هی بنویسم کم شد یا زیاد چون امر احساس دخیل هست نمیشه به شکل علمی نشون داد

اول اینکه شما در زمان تعویض روغنی رو عوض میکنید که کارکرده هست و خواصش داره از دست میده این روغن قوام قبل رو نداره  حالا روغن تازه عوض میشه به خاطر تازه بودن و مقایسه لحظه ایی بین قبل و بعد تفاوت حجم صدا دیده میشه حالا بعضی وقتها به دلایل گوناگون صدا  کمه بعضی وقتها  بیشتر احساس میشه

دوم اینکه ما دو نوع موتور داریم   tu3   یا  tu5  و چند تیپ مختلف که صداهاشون فرق داره بعد حجم صدا هم به عوامل زیادی بستگی داره مقدار کارکرد موتور نمد کاپوت سردی و گرمی هوا کیفیت بنزین و خیلی چیزای دیگه حالا  اگر قراره  مقایسه روغن یک خودرو با قبل و بعد توسط مالک باشه یا بین دو خودرو صورت بگیره باید شرایط یکسان باشه و با ابزار مناسب راحت ترین راهشم استفاده از نرم افزار های دسیبل متر بر روی گوشی موبایل هست خیلی دقیق نیست ولی از هیچی بهتره

به نظر من اگر بخوایم  مقایسه داشته باشیم حداقل با شرایط علمی توضیح داده بشه بسیار مفید تر خواهد بود

داشتم به همین نرم افزار فکر می کردم که دیدم شما هم پیشنهاد دادی.

به نظرم باید در زمان های مختلف، مثلا موقع تعویض روغن، وسطاش و آخرای عمرش، وقتی ماشین کاملا گرمه، تو یه جای ثابت، دور موتور رو تا ۳۵۰۰ بالا بیاریم و ببینیم چند دسیبل صدا تولید می کنه. بعد با ریختن روغن بعدی همینطور. اینجوری بهتر میشه نظر داد.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

روغن ۲۰-۵۰ به جز جنوب کشور، جای دیگه ای کاربرد نداره. من باشم همون جا هم ۱۰-۴۰ می ریزم. بالاخره ممکنه لازم بشه تو زمستون مسافرت برم.

داشتم به همین نرم افزار فکر می کردم که دیدم شما هم پیشنهاد دادی.

به نظرم باید در زمان های مختلف، مثلا موقع تعویض روغن، وسطاش و آخرای عمرش، وقتی ماشین کاملا گرمه، تو یه جای ثابت، دور موتور رو تا ۳۵۰۰ بالا بیاریم و ببینیم چند دسیبل صدا تولید می کنه. بعد با ریختن روغن بعدی همینطور. اینجوری بهتر میشه نظر داد.

پیشنهاد بسیار جالب و یک معیار علمی هست و دیگه میشه منطقی و به دور از تلقین بحث کرد .

برنامه Sound Meter کارایی خوبی داره .

Screenshot_2018-11-09-23-26-41.thumb.png.af28b6e776e175776768b4d50e5e8be4.png

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان عزیزم. من دیروز روغن موتور تعویض کردم و از انجایی که روغن موتور هم مانند سایر اجناس تورم ۳ برابری را شاهد است، نتوانستم مثل قبل توتال ۹۰۰۰ حلبی تهیه کنم پس سراغ روغن موتور ایرانی رفته و به زحمت تونستم ایرانول رویال 5w40 sm تهیه کنم . نمایش دهنده ی روغن پشت امپر چشمک میزد و ماکزیمم را نشون میداد که امروز توانستم با استفاده از سرنگ و شیلنگ سرم و گاباژ حدود ۱۵۰ میلی لیتر روغن از موتور کم کردم و مشکل ماکزیمم نشون دادن روغن حل شد اما در کمال تعجب دیدم روغن خروجی از موتور کمی سیاه شده و در فاصله ی یک روزه به نظرم غیر عادی امد، یعنی چطور امکان داره روغن موتور در عرض یک روز تیره بشه.تمام فبلتر هارو هم عوض کردم.به نظر تان روغن اش خوب نبوده یا چی شده؟! پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل ۱۳۹۰ کارکرد ۱۰۴۰۰۰ کیلومتر.

در ۱ ساعت قبل، Ashkanatt گفته است :

سلام. روغن موتور 20w50 برای ۲۰۶  که ۱۶ سوپاپ داره(موتورtu5) اصلا مناسب نیست حتی اگه شاخص کیفی اش sm یاsn  باشه و مناسب تر اش 10w40 و 5w40 است.برای سرزمینهای سردسیر مثل شهر من ( تبریز) بهترین اش 5w40 هست.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

سلام. روغن موتور 20w50 برای ۲۰۶  که ۱۶ سوپاپ داره(موتورtu5) اصلا مناسب نیست حتی اگه شاخص کیفی اش sm یاsn  باشه و مناسب تر اش 10w40 و 5w40 است.برای سرزمینهای سردسیر مثل شهر من ( تبریز) بهترین اش 5w40 هست.

سلام و عرض ادب .

ماشین من تیپ 2 و tu3 هست .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری