reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,696 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 8 ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

دوست عزیز، اگر شما از بهترین روغن دنیا هم که استفاده کنید و خودروی شما هم به اندازه یک سر سوزن هم عیب نداشته باشد، روغن موتور بین نیم تا یک لیتر به ازای هر5000 تا 10000 کیلو متر کم می کند. پس کم شدن روغن موتور در پیمایش این مقدار کیلو متر نگران کننده نیست.!!! طبق اخبار موثق بیش از نود درصد روغن های خارجی با برند های  گوناگون در ایران تولید و روانه بازار می شود. پس زیاد به روغن خارجی با هزینه های هنگفت دل نبندید.

دفترچه ماشین نوشته شده  300 سی سی کم شد طبیعی هست نرمال - جای نگرانی نداره

روغن های مرغوب اگه واشر ها پایه فیلتر سالم باشن کم  نمیکنه به هیچ وجه

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

قابل توجه دوستان

الان پمپ بنزین بهران شهرک ولیعصر پایین تر از یافت اباد بودم

روغن بهران رانا ،   112000تومن می‌فروخت.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

دفترچه ماشین نوشته شده  300 سی سی کم شد طبیعی هست نرمال - جای نگرانی نداره

روغن های مرغوب اگه واشر ها پایه فیلتر سالم باشن کم  نمیکنه به هیچ وجه

سلام وقت بخیر اخه مشکل اینه که روغن رو زیاد نشون میده و ماکزیمم چشمک میزنه و نمیدونم معنی اش چیه. مربع ها کامل هست و نوشته ی راست اش که ماکزیمم هست چشمک میزنه. قبلا اینطوری نبود.!

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، parsa zarkhord گفته است :

سلام وقت بخیر اخه مشکل اینه که روغن رو زیاد نشون میده و ماکزیمم چشمک میزنه و نمیدونم معنی اش چیه. مربع ها کامل هست و نوشته ی راست اش که ماکزیمم هست چشمک میزنه. قبلا اینطوری نبود.!

من یک بار تعویض روغنی روغن ۴ لیتر ریخته بود این وضعیت پیش اومد.چند کبلومتر راه رفتم باهاش درست شد.موقع تعویض روغن متوجه شدم که اضافی ریخته!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

همیشه به اندازه بریزی مشکل ایجاد نمیشه  نهایتشش چند سی سی روش سر ریز میکنی با گیج تنظیم میکنی

چشمک هم ممکنه از خرابی سنسور یا زیاد ریخته شدن روغن پیش بیاد

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/15, 22:26:43، fightman گفته است :

دوست عزیز روغن رونیا به خاطر اینکه درجه snداره برای ۲۰۶ که درجهSlبراش پیشنهاد شده  اصلا مناسب نیست و در دراز مدت باعث خوردگی در قطعات و لجن در موتور میشه برای اطمینان و اطلاع بهتر مینونین API 1509رو مطالعه کنید من خودم ۲۰۶ و یه سنتنیال و یه ائودی Q5دارم که تو هیچ کدوم روغن SNنمیریزم حتی منوال سنتنیال که براش SMتوصیه شده رو که خوندم گفته اگه smپیدا نکردیو از گرید sl استفاده کنید نه sn

رونیا که SN نیست

دوستان من این بار میخوام رونیا بریزم - دوستانی که استفاده کردن نظرتون چیه؟خوبه؟

برا من مهمتر از همه چی صدای موتور هستش

لینک به ارسال
در در 1397/08/15, 22:26:43، fightman گفته است :

دوست عزیز روغن رونیا به خاطر اینکه درجه snداره برای ۲۰۶ که درجهSlبراش پیشنهاد شده  اصلا مناسب نیست و در دراز مدت باعث خوردگی در قطعات و لجن در موتور میشه برای اطمینان و اطلاع بهتر مینونین API 1509رو مطالعه کنید من خودم ۲۰۶ و یه سنتنیال و یه ائودی Q5دارم که تو هیچ کدوم روغن SNنمیریزم حتی منوال سنتنیال که براش SMتوصیه شده رو که خوندم گفته اگه smپیدا نکردیو از گرید sl استفاده کنید نه sn

دوست عزیز، سنتنیال و ۲۰۶ هیچ ربطی به هم ندارن. استفاده از سط کیفی SN هم تو ۲۰۶ هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه.

بعدش هم باید دید زمانی که دفترچه خودروی شما چاپ روغن SN هم وجود داشته یا نه. شاید منظورش این بوده که اگه SM گیر نیومد و SL هم ریختید مهم نیست. اگرم کلا گفته SN نباید استفاده بشه که دیگه به خاطر نوع خاص طراحی اون موتوره که با SN سازگار نیست. ولی این دلیل نمیشه که بقیه ماشین ها هم از سطح بالاتر استفاده نکنن.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/16, 20:22:33، parsa zarkhord گفته است :

با سلام و عرض ادب. من از سال ۱۳۹۰ پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ دارم و همواره از روغن موتور توتال ۹۰۰۰ حلب طلایی اماراتی استفاده میکردم که ۵w۴۰ هست. اما یه بار یادمه توتال ۷۰۰۰ یعنی ۱۰w۴۰ ریختم توش و روز بعدش موتور با ارورر روشن شد و چراغ چک روشن موند و هزار مکافات تا اینکه روغن رو با توتال ۹۰۰۰ که5w40 بود جایگزین کردم و مشکل حل شد. البته من تبریز هستم و اینجا هواش سردسیر هست.

اما متاسفانه امروز که رفتم روغن موتور بگیرم توتال ۹۰۰۰ اماراتی 5w40 رو ۳۲۰۰۰۰ تومن گفتن و از خرید اش منصرف شدم. میخواهم از این به بعد ایرانول رویال بگیرم به نظر شما سروران گرامی جایگزین کردن روغن موتور کار درستی هست؟ کارکرد ماشینم ۱۰۰۰۰۰ تا هست.

رویال خوبه.استفاده کن.

در 18 ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

سلام دوستان گرامی.ماشین من قبل از استارت که سطح روغن رو چک میکنه و اون مربع های روغن رو نشون میده، چند روزیه چشمک میزنه و ماکزیمم نشون میده! امروز روغن موتور رو عوض کردم و ۳/۷۵ لیتر روغن ریختیم فیلتر ها هم تعویض شد اما باز قبل از استارت مربع ها چشمک میزنن و ماکزیمم چشمک میزنه علت اش چی میتونه باشه؟پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل ۱۳۹۰ کارکرد۱۰۰۰۰۰

زیاد اون مربع ها قایل اعتماد نیست.3.75 هم زیاده.این سری این مقدار ریختی اشکال نداره.دفعه بعدی با فیلتر 3.5 بریز سرریز کردن هم تویه کارکرد 7تا 8 هزار نیاز نداری.چون خودمم 3.5 میریزم و رویه 7 یا 8 عوض میکنم و کم نکرده.کارکرد بیشتر رو نمیدونم.برای بررسی کردن سطح روغن هم از گیج استفاده کن.اون مطمئن تره.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

رونیا که SN نیست

دوستان من این بار میخوام رونیا بریزم - دوستانی که استفاده کردن نظرتون چیه؟خوبه؟

برا من مهمتر از همه چی صدای موتور هستش

من کاملا راضی هستم.صدای موتور هم نرمال.یعنی واس من صدا مثل وقتی که توتال استفاده میکردم هست.

مصرف سوخت نرمال.صدا نرمال.کیفیت خوب.

به نظرم استفاده کن ضرر نمیکنی.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

من موندم دوستان چجوری با تعویض روغن تغییر واضح صدای موتور یا کم و زیاد شدنشو متوجه میشن، یعنی روغن قبلی که میریختن انقدر بی کیفیت بوده که صدای فیلر ها و یاتاقان ها رو در می اورده که با تعویض روغن مدل دیگه صدا محسوس کم شده؟

اکثرا ۵w۴۰ یا ۱۰w۴۰ میریزن ، حالا اگر ۲۰w۵۰ میریختن بعد به ۱۰w۴۰ تغییر میدادن میگفتیم توی سردی صدای عملکرد فیلراش فرق میکنه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری