reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,696 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام و عرض ادب. من از سال ۱۳۹۰ پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ دارم و همواره از روغن موتور توتال ۹۰۰۰ حلب طلایی اماراتی استفاده میکردم که ۵w۴۰ هست. اما یه بار یادمه توتال ۷۰۰۰ یعنی ۱۰w۴۰ ریختم توش و روز بعدش موتور با ارورر روشن شد و چراغ چک روشن موند و هزار مکافات تا اینکه روغن رو با توتال ۹۰۰۰ که5w40 بود جایگزین کردم و مشکل حل شد. البته من تبریز هستم و اینجا هواش سردسیر هست.

اما متاسفانه امروز که رفتم روغن موتور بگیرم توتال ۹۰۰۰ اماراتی 5w40 رو ۳۲۰۰۰۰ تومن گفتن و از خرید اش منصرف شدم. میخواهم از این به بعد ایرانول رویال بگیرم به نظر شما سروران گرامی جایگزین کردن روغن موتور کار درستی هست؟ کارکرد ماشینم ۱۰۰۰۰۰ تا هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 36 دقیقه قبل، parsa zarkhord گفته است :

با سلام و عرض ادب. من از سال ۱۳۹۰ پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ دارم و همواره از روغن موتور توتال ۹۰۰۰ حلب طلایی اماراتی استفاده میکردم که ۵w۴۰ هست. اما یه بار یادمه توتال ۷۰۰۰ یعنی ۱۰w۴۰ ریختم توش و روز بعدش موتور با ارورر روشن شد و چراغ چک روشن موند و هزار مکافات تا اینکه روغن رو با توتال ۹۰۰۰ که5w40 بود جایگزین کردم و مشکل حل شد. البته من تبریز هستم و اینجا هواش سردسیر هست.

اما متاسفانه امروز که رفتم روغن موتور بگیرم توتال ۹۰۰۰ اماراتی 5w40 رو ۳۲۰۰۰۰ تومن گفتن و از خرید اش منصرف شدم. میخواهم از این به بعد ایرانول رویال بگیرم به نظر شما سروران گرامی جایگزین کردن روغن موتور کار درستی هست؟ کارکرد ماشینم ۱۰۰۰۰۰ تا هست.

هیچ مشکلی نداره. فقط یه روغن خوب انتخاب کنید و همیشه همونو استفاده کنید.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

۳۲۰ هزار تومنننننننننننن[stop]

پارسال ۵ لیتری ۱۳۰ تومن!

رویال 5w40 عالیه استفاده کن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 4 ساعت قبل، parsa zarkhord گفته است :

جالبه امروز که جهت تعویض روغن و واسگازین (لیکومولی )  تعویض روغنی بودم یه بسته سفارشی دیدم برای یه مشتری که فورد پلاک اروند داشت حدود ۱ میلیون فقط پول روغن شد

m1.jpg.212282243913ded51b4edf1c7395443d.jpg

اغلب روغن مصرفی ماشینهایی که داشتم   ایرانی هستند و  یا روغنهای که در  داخل بسته بندی شدن  زیاد به روغن های  توتال و الف (چه اماراتی و یا ایرانی ) علاقه ای ندارم و به نظر شخصیم تفاوتی با روغنهای موجود در بازار نداره  ترجیحا مگنتینگ و ایرانول ریسینگ بیشتر مصرف میشه که روغن های  خوبیه فعلا 

به نظرم خیلی  درگیر برندها بعضی از جزئیات  نشیم وقت تلف کردن هست  اگر روغنی به مزاج ماشین سازگار هست همون مصرف کنید

این دو تا مارک رو هم دیدم که زیاد اطلاعی در موردشون ندارم  از دوستان کسی تجربه استفاده رو داره ؟ جالبه اون متو بت مثل اینکه برای ۲۰۶ هست 

IMG_1735.JPG.cbb894ef13160dc8548463db3c20f10c.JPG

IMG_1729.thumb.JPG.1651cded7511024b632448eb101457f2.JPG

IMG_1740.JPG.597f72366b82f00ac79fb022760e59d2.JPG

ویرایش شده در توسط MAHDI.R
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، MAHDI.R گفته است :

جالبه امروز که جهت تعویض روغن و واسگازین (لیکومولی )  تعویض روغنی بودم یه بسته سفارشی دیدم برای یه مشتری که فورد پلاک اروند داشت حدود ۱ میلیون فقط پول روغن شد

m1.jpg.212282243913ded51b4edf1c7395443d.jpg

اغلب روغن مصرفی ماشینهایی که داشتم   ایرانی هستند و  یا روغنهای که در  داخل بسته بندی شدن  زیاد به روغن های  توتال و الف (چه اماراتی و یا ایرانی ) علاقه ای ندارم و به نظر شخصیم تفاوتی با روغنهای موجود در بازار نداره  ترجیحا مگنتینگ و ایرانول ریسینگ بیشتر مصرف میشه که روغن های  خوبیه فعلا 

به نظرم خیلی  درگیر برندها بعضی از جزئیات  نشیم وقت تلف کردن هست  اگر روغنی به مزاج ماشین سازگار هست همون مصرف کنید

این دو تا مارک رو هم دیدم که زیاد اطلاعی در موردشون ندارم  از دوستان کسی تجربه استفاده رو داره ؟ جالبه اون متو بت مثل اینکه برای ۲۰۶ هست 

IMG_1735.JPG.cbb894ef13160dc8548463db3c20f10c.JPG

IMG_1729.thumb.JPG.1651cded7511024b632448eb101457f2.JPG

IMG_1740.JPG.597f72366b82f00ac79fb022760e59d2.JPG

سلام هیچ کدام از سطح کیفی ها مناسب تیو فایو نیست.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 53 دقیقه قبل، Mohammad1990 گفته است :

سلام هیچ کدام از سطح کیفی ها مناسب تیو فایو نیست.

ایده ال نیست ولی قابل استفاده هست.

همون ایرانی ها فعلا تو این شرایط مناسبتر به نظر میرسن.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، DBBU گفته است :

ایده ال نیست ولی قابل استفاده هست.

همون ایرانی ها فعلا تو این شرایط مناسبتر به نظر میرسن.

سطح SG و SF که برای تیوفایو قابل استفاده نیست.همینطور پیشنهاد سازنده برای تیوفایو توتال هفت هزار هست که سطح کیفی اون snهست ،پس نوع sl هم مناسب تیوفایو نیست.البته پدرم یک چهارصدو پنج دارن مدل 85 و از ابتدا داخلش ایرانول قوطی حلبی های زرد ریختن با سطح کیفی SG.دوازده سال هم هست داره کار می کنه ماشا الله.یه سری چیز ها هست برای طول عمر بیشتر و راندمان بهتر هست وگرنه میشه طور دیگری نیز انجام بشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/15, 23:36:16، toyo گفته است :

fotos_20181106074812.thumb.jpg.02bebdec7ef75f75aef31fb2c49652d8.jpgدیدم همه عکس موتور میزارن

شاید بدرد بخوره،توضیح:

تیپ پنج مدل 90 کارکرد 160 هزارتا

روغن مصرفی از هشتاد هزار که گرفتم توتال 7000 ایرانی،کیلومتر تعویض 10000 تا،که سیصد سی سی کم میشه تا روغن بعدیfotos_20181106074903.thumb.jpg.5ad8492b9a3f5f55c5691e91605c5c33.jpg

fotos_20181106074834.jpg

fotos_20181106080724.jpg

با سلام:

دوست عزیز، اگر شما از بهترین روغن دنیا هم که استفاده کنید و خودروی شما هم به اندازه یک سر سوزن هم عیب نداشته باشد، روغن موتور بین نیم تا یک لیتر به ازای هر5000 تا 10000 کیلو متر کم می کند. پس کم شدن روغن موتور در پیمایش این مقدار کیلو متر نگران کننده نیست.!!! طبق اخبار موثق بیش از نود درصد روغن های خارجی با برند های  گوناگون در ایران تولید و روانه بازار می شود. پس زیاد به روغن خارجی با هزینه های هنگفت دل نبندید.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 4 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

سطح SG و SF که برای تیوفایو قابل استفاده نیست.همینطور پیشنهاد سازنده برای تیوفایو توتال هفت هزار هست که سطح کیفی اون snهست ،پس نوع sl هم مناسب تیوفایو نیست.البته پدرم یک چهارصدو پنج دارن مدل 85 و از ابتدا داخلش ایرانول قوطی حلبی های زرد ریختن با سطح کیفی SG.دوازده سال هم هست داره کار می کنه ماشا الله.یه سری چیز ها هست برای طول عمر بیشتر و راندمان بهتر هست وگرنه میشه طور دیگری نیز انجام بشه

محمد عزیز

توی اون روغن ها هم ۱۰-۴۰ sl کاملا قابل استفاده هست و هیچ مشکلی هم نداره براب این موتور.روغن توتال ۷۰۰۰ که شرکت پیشنهاد داده از همون اول سطح کیفی sn نداشت!

sl بود و کم کم بروز شد و الان داره با api sn تولید میشه.

بنابراین تکلیف خودروهای قدیمی تر چیه؟از کجا روغن توتال ۷۰۰۰ sm یا sl پیدا کنن؟

ماشین من هم گفته شده توتال ۷۰۰۰ بریزید ولی اون موقع که پیشنهاد داده بود با سطح کیفی sl تولید میشد.

هم sl  هم sm و هم  sn  برای این موتور قابل استفاده هست و هیچ مشکلی هم نداره.ولی مدت زمان تعویض بسته رو نوع روغن و شرایط نگهداری فرق میکنه.یک روغن رو توی ۵۰۰۰-۶۰۰۰ باید عوض کرد و یکی رو تا ۹۰۰۰-۱۰۰۰۰ کیلومتر.

این در حالی هست که بهترین روغن برای این موتور روغن 5-40 هست که به صورت تخصصی پیشنهاد داده شده.

ویرایش شده در توسط DBBU
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان گرامی.ماشین من قبل از استارت که سطح روغن رو چک میکنه و اون مربع های روغن رو نشون میده، چند روزیه چشمک میزنه و ماکزیمم نشون میده! امروز روغن موتور رو عوض کردم و ۳/۷۵ لیتر روغن ریختیم فیلتر ها هم تعویض شد اما باز قبل از استارت مربع ها چشمک میزنن و ماکزیمم چشمک میزنه علت اش چی میتونه باشه؟پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ مدل ۱۳۹۰ کارکرد۱۰۰۰۰۰

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری