reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,691 ارسال در این موضوع قرار دارد

ادینول تولید داخل هم داریم و هر دو را نمایندگی ادینول پخش می کنه 

من روغن گیربکس رااز نمایندگی گرفتم یک لیتری المانی 70 بود 2لیتری ایرانی 120 بود خود فروشنده گفت هیچ فرقی ندارند بی خودی پول پای المانی نده 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امروز روغن رو تعویض کردم یعد از حدود ۵۲۰۰ کیلومتر.بهران سوپر پیشتاز ۲۰-۵۰

با کمال تعجب تمام روغن رو کشید فیکس ۴ لیتر روغن سوخته خارج شد.دفعه قبل یک ماه پیش اندیمشک تعویض کره بودم بعد از تعویض سرسیلندر و فکر کنم چهارلیتر فول ریخته!

خلاصه با فیلتر تعویض کردم و به جاش ایرانول ریسینگ ۱۰-۴۰ ریختم.(به سفارش اکثر دوستان که گفتن روغن خوبی هست).۳.۵ لیتر با فیلتر شد تقریبا.قیمت روغن هم ۴ لیتری رو داد به من ۸۰ هزار تومان.تست کنیم چند وقت ببینیم این چطوره.البته با تعویض روغن با برندهای مختلف هر سری موافق نیستم ولی خب امروز بهران گیر نیومد اینو زدم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، majid924 گفته است :

ادینول تولید داخل هم داریم و هر دو را نمایندگی ادینول پخش می کنه 

من روغن گیربکس رااز نمایندگی گرفتم یک لیتری المانی 70 بود 2لیتری ایرانی 120 بود خود فروشنده گفت هیچ فرقی ندارند بی خودی پول پای المانی نده

ادینول تو هیچ کشوری دیگه ای نه اجازه تولید روغن میده و نه حتی بسته بندی.داخل سایت خودش نوشته بود حتی بسته بندی هم فقط در المان انجام میشه.

اگه ادینول تولید داخلی هم باشه احتمالا روغن تصفیه ای چیزی باشه :دی

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، hrbhrb گفته است :

دوستان يه نظري بديد كلا روغن هاي شركت  بهران   كيفيت بيشتري داره   يا  شركت  ايرانول  ؟

من هم ایرانول ریختم هم بهران...مدت ها روغن های مختلف ایرانول ریختم توی ماشین های مختلف و مشکلی نداشتم(از ایرانول 6 هزار ریختم تا ایرانول رونیا)  و هم صدا موتور خوب بود و هم کار کرد ماشین ولی فقط یکبار بهران سوپر پیشتاز 20-50 ریختم ک اولا به شدت روغن تبخیر میشد و تا 6 هزار من یک لیتر سرریز کردم صدا موتورم بد بود  بعد 6 هزارتا کارکرد ک برای تعویض رفتم وقتی طرف فیلتر روغنو باز کرد تمام دور فیلترو لجن گرفته بود طوری بود ک  گفت شانس اوردی موتورت قفل نکرده وبعدش بهران سوپر پیشتاز 10-40 ریختم الان 5 هزارتا با این روغن رفتم و صدای موتور خوبه کم کردن روغن هم معقول بود( توی 5 هزارتا یک ربع در فصل تابستان) تاببینم موقع تعویض دوباره مثل روغن قبلی لجن نبسته و وضعیت سیاه شدن روغن چطور بوده...ولی خب در کل این ک خیلی از دوستان از روغن بهران استفاده میکنن و کاملا راضی هستند ونمیشه گفت بده در حال حاظر هم خودم دوباره ک بهران میریزم ولی بنظرم روغن ایرانول کیفیت بهتری داره مخصوصا در قدرت پاک کنندگی و تمیز نگه داشتن موتور

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

بنده بهران سوپر رانا 10w40 ریختم کیفیتش خوبه و حتیزیک سی سی کم نکرده تا 5000 کیلومتر اما صدای موتور احساس میکنم زیاده.این بار میخوام ایرانول بریزم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

بنده بهران سوپر رانا 10w40 ریختم کیفیتش خوبه و حتیزیک سی سی کم نکرده تا 5000 کیلومتر اما صدای موتور احساس میکنم زیاده.این بار میخوام ایرانول بریزم.

بین روغن های ایرانی ایرانول واقعا خوبه .  5  30 مخصوص خودروهای رنو هم جدید تولید کرده با بالاترین سطح کیفیت

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان من دیروز رفتم روغنم رو تعویض کردم سری قبلی Elf ریخته بودم الان به پیشنهاد خود فروشنده بهران نیمه سینتتیک 40-10 ریختم و گفت 8000 تا باهاش راه برو! صدای موتور الان میبینم نسبت به الف خیلی کمتر شده! و اینکه گفت الف رو هم داخل پر میکنن و هیچ تفاوت کیفیتی نداره با بهران! فقط سوال من اینه که چند لیتر روغن داخل TU5 باید ریخت؟ ایشون قصد داشت 4 لیتر رو بریزه که ازش پرسیدم گفت استانداردش 3.75 عه اگه میخوای همونقدر بریزم ! 250 سی سی رو نریخت اونم! اضافه یا کم نریخته که؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، Imanhp گفته است :

دوستان من دیروز رفتم روغنم رو تعویض کردم سری قبلی Elf ریخته بودم الان به پیشنهاد خود فروشنده بهران نیمه سینتتیک 40-10 ریختم و گفت 8000 تا باهاش راه برو! صدای موتور الان میبینم نسبت به الف خیلی کمتر شده! و اینکه گفت الف رو هم داخل پر میکنن و هیچ تفاوت کیفیتی نداره با بهران! فقط سوال من اینه که چند لیتر روغن داخل TU5 باید ریخت؟ ایشون قصد داشت 4 لیتر رو بریزه که ازش پرسیدم گفت استانداردش 3.75 عه اگه میخوای همونقدر بریزم ! 250 سی سی رو نریخت اونم! اضافه یا کم نریخته که؟

دوست عزیز روغن توتال و elf ایرانی(قوطی پلاستیکی) توی ساوه پر میشه توسط شرکت به تام، از اونجایی که شرکت توتال هیچگونه همکاری و پشتیبانی و ...با ایران نداره و از سال 91 به طور کل همکاری با شرکت بهران رو کنار گذاشت در نتیجه این روغن ها فقط یک اسم رو یدک میکشند و بس! و میشه گفت روغن الف و توتال ایرانی در بهترین حالت همون بهران سوپر پیشتازه، بنابر این اگر میخواید توتال یا elf پلاستیکی (ایرانی) بریزید بهتره همون محصولات بهران رو استفاده کنید حداقل شانس تقلبی بودنشون کمتره.

برای خودروی شما 3.5 لیتر روغن لازمه.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

دوستان سلام.

من ماشینم مدلش 90 هستش و tu5 از اول دست خودم بوده تا الان فقط توتال 7000 پلاستیکی ریختم .الان دقیقا 200 هزار کیلومتر کار کرده و موتور کاملا سالم هستش.هر 6000 تا روغن عوض میکنم با صافی و ...

تا الان مشکلی نبوده اما الان که دیگه روغن معلوم نیست تقلبی هست یا نه میترسم همون روغن بریزم.بهترین روغنی که میشه تو 206 تیپ 5 ریخت چی هستش؟ خیلی درگیر قیمتش نیستم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، Sohrab.mansouri گفته است :

دوستان سلام.

من ماشینم مدلش 90 هستش و tu5 از اول دست خودم بوده تا الان فقط توتال 7000 پلاستیکی ریختم .الان دقیقا 200 هزار کیلومتر کار کرده و موتور کاملا سالم هستش.هر 6000 تا روغن عوض میکنم با صافی و ...

تا الان مشکلی نبوده اما الان که دیگه روغن معلوم نیست تقلبی هست یا نه میترسم همون روغن بریزم.بهترین روغنی که میشه تو 206 تیپ 5 ریخت چی هستش؟ خیلی درگیر قیمتش نیستم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

از ایساکو بخرید مشکلی نداره.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری