reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,692 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 15 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

حالا صرفنظر از صدا 5-40 به درد تیپ 2 نمیخوره. همون 10-40 را بریزید که بهترین گرانروی هست برای تیپ 2.

سلام آقا مهرداد عزیز.حرفتون کاملا صحیح هست.تازه این موضوع رو هم باید در نظر گرفت که با افزایش کارکرد موتور برگشت به بیست پنجاه مناسب هست.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 26 دقیقه قبل، Mahdiv1360 گفته است :

یعنی به نظر شما روغن 40-5 برای 206 تیپ2 مناسب نیست و صدای موتور بیشتر میشه؟

اکثر این موارد برای صدای موتور یک نوع تلقین هست که شما نسبت به یک نوع یا برند روغن موتور پیدا میکنید.من ۱۰-۴۰ پارس سوپر پیشرو زدم توتال ۷۰۰۰ هم زدم توی یک موتور.تقریبا تفاوتی تو صدا ندیدم یعنی اگه باشه هم واقعا تشخیصش ساده نیست.الان دارم چند وقته ۲۰-۵۰ بهران میریزم و هم از شتاب و صدای موتور کاملا راضیم.موتور حدود ۹ سال کار کرده و یه بار بالا موتور تعویض شده (سرسیلندر و ...)

بچه ها میگن ۱۰-۴۰ به نسبت روغن کامل تری هست برای چهار فصل ولی خب برای موتور کار کرده تو منطقه گرمسیری فکر کنم همین ۲۰-۵۰ بهتر باشه.

دوستان اگه نظری دارن  در مورد رابطه گارگرد موتور با غلظت روغن تخصصی توضیح بدن که همه استفاده کنیم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 30 دقیقه قبل، Mahdiv1360 گفته است :

یعنی به نظر شما روغن 40-5 برای 206 تیپ2 مناسب نیست و صدای موتور بیشتر میشه؟

من باشم نمی ریزم. تو تیپ ۶ هم ۱۰-۴۰ می ریزم.

در 3 ساعت قبل، Mahdiv1360 گفته است :

دوستان روغن ادینول 40-5 رادر بهترین حالت چند کیلومتر میشه استفاده کرد

تا بهترین حالت رو چی فرض کنیم؟

فیلتر اورجینال، هوای تمیز، بنزین مرغوب، فیلتر هوای اصلی، رانندگی بدون ترافیک و ملایم، دمای هوای متوسط و...

با این شرایط ۲۰ هزار تا.

ولی با اون چیزی که من حدس می زنم مد نظر شماست، حداکثر ۱۰ هزار تا یا یک سال. هر کدوم زودتر رسید. من باشم ۸-۹ هزار تا بیشتر نمیرم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 8 ساعت قبل، DBBU گفته است :

اکثر این موارد برای صدای موتور یک نوع تلقین هست که شما نسبت به یک نوع یا برند روغن موتور پیدا میکنید.من ۱۰-۴۰ پارس سوپر پیشرو زدم توتال ۷۰۰۰ هم زدم توی یک موتور.تقریبا تفاوتی تو صدا ندیدم یعنی اگه باشه هم واقعا تشخیصش ساده نیست.الان دارم چند وقته ۲۰-۵۰ بهران میریزم و هم از شتاب و صدای موتور کاملا راضیم.موتور حدود ۹ سال کار کرده و یه بار بالا موتور تعویض شده (سرسیلندر و ...)

بچه ها میگن ۱۰-۴۰ به نسبت روغن کامل تری هست برای چهار فصل ولی خب برای موتور کار کرده تو منطقه گرمسیری فکر کنم همین ۲۰-۵۰ بهتر باشه.

دوستان اگه نظری دارن  در مورد رابطه گارگرد موتور با غلظت روغن تخصصی توضیح بدن که همه استفاده کنیم.

کلا اینکه این روغن برای تیپ 2 مناسب تره و اون برای تیپ 5 مناسب تره یه مرز بندی اشتباهه که پایه ای براش در اسناد سازنده خودرو نیست و بیشتر حسیه،

روغن 20w50 قبلا توصیه شده بود(در ورژن های قدیمی) اما در آخرین لیستی که از سازنده دیدم این روغن رو دیگه پیشنهاد نداده بود، اما ریختنش با توجه به تجربه و مشاهدات هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه اگر:

1- دوره تعویض رو کوتاه کنید

2- در مناطق سردسیر و فصل سرد استفاده نکنید بخاطر 20w بودنش.

اینکه برای موتورهای کارکرد بالاتر این روغن مناسب تر هست یا خیر بر میگرده به بحث استهلاک موتورتون و میزان ساییدگی رینگ پیستون ها که این باور هست روغن 20w50 به دلیل درشت تر بودن مولکولهای روغنش فرار کمتری داره در نتیجه میزان کم کردن روغن با 20w50 کمتر خواهد بود. خارج از این بحث اینکه چون موتور کارکردش بالاست پس لازمه حتما 20w50 بریزیم خیر اشتباست. شما همون 5w40 هم میتونی بریزی. باید بگم شخصا از این موضوع نتیجه عکس گرفتم و با روغن 10w40 ای که در هر هزار کیلومتر بین 50 تا 100 سی.سی روغن کم میکردم(اکثر 10w40 ها رو تست کردم) با 5w30 روغن کم نمیکنم! کارکرد ماشینمم بالاست.

در پایان به عنوان یک پیشنهاد و نه الزام (نظر شخصی) بهتره 10w40 بریزی  و هر 6-7 هزارتا عوض کنی اما با 20w50 و تعویض در هر 5000 تا هم هیچ مشکلی نخواهی داشت. سمند EF7 با موتور 1700 شانزده سوپاپ VVT سراغ دارم که روغن 20w50 میریخت و هر 5000 تا عوض میکرد اونم روغن اسپیدی اصفهان ! و 700 هزارتا موتور پلمپ کارکرد. پس زیاد نگران نباش فقط دوره تعویض رو حواست باشه...

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، Atom گفته است :

کاوه جان خیلی لطف داری به من، مرسی عزیزم.

در مورد داستان پسته و گردو هم، من دوست دارم در محیطی دوستانه و صمیمانه بحث کنیم؛ حتی اگر پست مکمل های بنزین را هم دیده باشید، من علیرغم اینکه کاملا با امین خان مخالف بودم، اما سعی کردم هیچ جسارتی خدمت ایشان نکنم، منتها متاسفانه هستند دوستانی که نه تنها با رفرانس و مستندات غریبه اند، بلکه به خودشان اجازه می دهند، خیلی صریح به دیگران توهین کنند. در مورد این دوستان، امام حسین (ع) و حسن (ع) نشان دادند که هیچ امر به معروف و نهی از منکری، بهتر از فرم عملی نیست ... خلاصه خواستم بگم ما هم زبون داریم و اتفاقا خوب هم بلدیم به دیگران تیکه بیندازیم اما مرام مان این نیست.

آرش جان، دقیقا نظرت در مورد تجربه های فردی درست است. از طرف دیگر، متاسفانه توصیه های ایران خودرو هم عموما درست نیست. چند سال پیش یک پست خیلی طولانی در زمینه تفاوت های عجیب و غریب کارکرد پیشنهادی کمپانی سوزوکی و ایران خودرو در مورد سوزوکی گرند ویتارا در تیونینگ تاک نوشتم، این قدر دفترچه ایران خودرو اشتباه داشت که آخرش به نظرم رسید شاید اشتباهی دفترچه یک خودرو دیگری را ترجمه کرده است!

در مورد حدود کارکرد بین دو جنرال سرویس، نظر من به نظر مصطفی خان نزدیک تر است!

با روغن و لوازم اصلی ۸ هزار تا، چون شرایط هوا و بنزین زیادی داغونه. ولی تا همون ۱۰ هزارم مشکل ساز نیست.

۶-۷ هزارم با روغن و فیلتر سطح پایین تر.

کمترش پول دور ریختنه، بیشترش هم ظلم به موتوره.

دوست عزیز، من با روغن های ایرانی و قیمت شان آشنایی ندارم، منتها با توجه به فرا رسیدن فصل سرد، پیشنهاد می کنم حداقل برای این دوره گرید 5W40 (با گریدهای SM یا SN) را حفظ کنید. در گوگل  سرچ کردم، ظاهرا شرکت های ایرانی هم روغن هایی با این گرید و API تولید می کند، از جمله روغن های پارس سوپر پیشرو (SM)، بهران رانا (SM)، ایرانول رونیا (SN)، بهران سوپر رانا (SN)، ایرانول رویال (SM)، ایرانول سوپر رونیا (SN) و ...

ظاهرا محصولات 5W40 و 5W30 ایرانی هم تنوع خوبی دارد اما متاسفانه همان طور که عرض کردم، از قیمت و کیفیت آنها به صورت دقیق مطلع نیستم.

ممنون از راهنمايتون ولي ديروز يه امار گرفتم بيشتر اين روغن ها تو بازار موجود نيست 

مثل ايرانول  رونيا !!!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، Ali.dell گفته است :

سلام 

لطفا ۱۰-۴۰  رو هم بگید 

ممنون

هفت هزار کیلومتر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

کلا اینکه این روغن برای تیپ 2 مناسب تره و اون برای تیپ 5 مناسب تره یه مرز بندی اشتباهه که پایه ای براش در اسناد سازنده خودرو نیست و بیشتر حسیه،

روغن 20w50 قبلا توصیه شده بود(در ورژن های قدیمی) اما در آخرین لیستی که از سازنده دیدم این روغن رو دیگه پیشنهاد نداده بود، اما ریختنش با توجه به تجربه و مشاهدات هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه اگر:

1- دوره تعویض رو کوتاه کنید

2- در مناطق سردسیر و فصل سرد استفاده نکنید بخاطر 20w بودنش.

اینکه برای موتورهای کارکرد بالاتر این روغن مناسب تر هست یا خیر بر میگرده به بحث استهلاک موتورتون و میزان ساییدگی رینگ پیستون ها که این باور هست روغن 20w50 به دلیل درشت تر بودن مولکولهای روغنش فرار کمتری داره در نتیجه میزان کم کردن روغن با 20w50 کمتر خواهد بود. خارج از این بحث اینکه چون موتور کارکردش بالاست پس لازمه حتما 20w50 بریزیم خیر اشتباست. شما همون 5w40 هم میتونی بریزی. باید بگم شخصا از این موضوع نتیجه عکس گرفتم و با روغن 10w40 ای که در هر هزار کیلومتر بین 50 تا 100 سی.سی روغن کم میکردم(اکثر 10w40 ها رو تست کردم) با 5w30 روغن کم نمیکنم! کارکرد ماشینمم بالاست.

در پایان به عنوان یک پیشنهاد و نه الزام (نظر شخصی) بهتره 10w40 بریزی  و هر 6-7 هزارتا عوض کنی اما با 20w50 و تعویض در هر 5000 تا هم هیچ مشکلی نخواهی داشت. سمند EF7 با موتور 1700 شانزده سوپاپ VVT سراغ دارم که روغن 20w50 میریخت و هر 5000 تا عوض میکرد اونم روغن اسپیدی اصفهان ! و 700 هزارتا موتور پلمپ کارکرد. پس زیاد نگران نباش فقط دوره تعویض رو حواست باشه...

سلام دوست عزیز بابت کم کردن روغن سوال داشتم خودرو من هم با 5هزارتا 300 سی سی روغن گم میکنه و بیشتر

بنده نگرانه کاتالیزور هستم که خراب نشه تو این وانفسا

روغن مورد استفاده من پارس سوپرپایا هست البته به توتال و ریسینک هم استفاده کردم که همین مورد را داشتم باتجربه جنابعالی با5w30 تبخیر شما واقعا قطع شده و از بین رفته میشه کاملتر بفرمتیید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان يه نظري بديد كلا روغن هاي شركت  بهران   كيفيت بيشتري داره   يا  شركت  ايرانول  ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، hrbhrb گفته است :

دوستان يه نظري بديد كلا روغن هاي شركت  بهران   كيفيت بيشتري داره   يا  شركت  ايرانول  ؟

اینو از روی قیافه نمیشه تشخیص داد. باید آزمایش بشن. ولی مطمئن باش اگر هم اختلافی داشته باشن اونقدر ناچیز هست که اصلا مهم نباشه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان به نظرتون سرویس گرفتن از اتوکلیک ایران خودرو که خودشون میان روغن و فیلتر ها و شمع رو عوض میکنن منطقیه؟ چون اصلا نزده نوع روغن چیه فقط قیمتش رو زده حدود 96000 تومن!

با تعویض فیلتر های هوا و روغن و اتاق حدود 170 صورت حساب میزنه! 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری