reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,700 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

تا حدودی وسوسه شدم دفعه بعد پارس سوپر پیشرو بریزم.

خدایا خودت منو از دست این بچه های سایت نجات بده.

همیشه از اینکه رفیق ناباب دیگران باشم و باعث وسوسه شون بشم، به خودم می بالم ... [:-'']

در 4 ساعت قبل، arshavin گفته است :

سلام 

هر وقت برای تعویض روغن موتور (ادینول سوپر لایت) تو 10000 تا میرفتم تعویض روغنی جنس روغنو بهم نشون میداد میگفت زود داری عوض میکنی مشتریای من اینو تا 15 هزار استفاده میکنن

این چند وقت با گرون شدن روغن منم کیلومتر تعویض بردم رو 15000،، امروز موقع تعویض گفت جنسشو ببین تازه شد مثل ایرانیی که 8 تا 9 هزار کار میکنه

متاسفانه قیمت روغن خیلی رفته بالا مجبور شدم کیلومتر ببرم بالا:sad:

دوست عزیز حرف تون در مورد بالا رفتن قیمت و اجبار برای کارکرد بالاتر کاملا درست است منتها از دید من واقعا عموم تعویض روغنی ها صلاحیت علمی ندارند. مضاف بر این اصلا ابزار سنجش کیفیت را ندارند! نهایتا رنگ روغن رو می بینن یا انگشت شون رو چرب می کنن و می چسوبن به هم تا چسبندگی روغن را بسنجند. اگر زیاد گیر ترافیک نمی افتید، ماشین تند تند استارت نمی خوره، عموما جاده هستین، رد لاین رو زیاد لمس نمی کنین و ... فکر کنم تا 12000 هم جا داشته باشه Addinol ... ولی دیگه واقعا آخر عمرش است.

چرا از روغن های مرغوب ایرانی با کارکرد کمتر استفاده نمی کنید؟

در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

دوست عزیز قبلا هم گفتم دیسک ها اصلا قابل شما را نداره شما دستور بدید ما تقدیمتون میکنیم این کمترین چیزی هست که بتونیم تقدیم عزیزانی مثل شما کنیم.  همچنین از داشتن دوستان فعال و باسوادی مثل شما واقعا لذت میبرم که خوشبختانه شروعی طوفانی و بسیار به روز  هم در انجمن داشته اید. البته بارها خواستم به اسم مطلب بنویسم و دیدم نام  کاربریتون Atom هست راستش ترسیدم سیاسیمون کنند:-) به هر صورت  به هر اسم  و هر جا باشید امیدوارم  همیشه سالم و موفق و خوش باشید.

مهرداد جان همیشه به من لطف داشتی، من درس پس می دهم خدمت شما و تمام عزیزان. خوشحالم که با عزیزانی چون شما و بچه های سایت بحث علمی داشته باشم و به معلوماتم اضافه شود. خلاصه اینکه در محضر عزیزان حظ وافر می بریم. دیسک های برمبو هم واقعا لایق انسان عزیزی چون شماست.

اسم من احسان است، توی تیونینگ تاک آیدی ام Cell Ehsan بود. البته اون موقع 206 نداشتم. قسمت شد اینجا خدمت عزیزان باشم.

در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

منظورم این بود که هر روغنی بریزید هیچ اتفاقی نمیفته. سوءتفاهم نشه، ولی من خودم اتومات ۹۲ (توی کارت ۹۱) دارم با کارکرد زیر ۲۵ هزار. اولش توتال ریختم. یه بار پارس سوپر پایا که ۳ روزه عوضش کردم و حال نکردم. بعد دو سه بار ادینول ۱۰-۴۰. دفعه بعدم شاید پارس سوپر پیشرو بریزم، شایدم ادینول رو ادامه بدم. هنوز تصمیم قطعی نگرفتم و به جمع بندی نرسیدم که چی رو بریزم و ادامه بدم؟ شما هم بعد از این بار هر روغنی که مد نظرتونه بریزید. ماشینتون همچنان زیرخاکی خواهد بود. نگران نباشید.

آقا دمتون گرم واقعا؛ عجب ماشین هایی، عجب کارکردهایی ...

والا ما دیگه خجالت می کشیم بیایم! من سالی 40.000 تا کارکرد ماشینم هست. همایش گذاشتین، من ماشینم را نمیارم؛ ماشین های شما را ببینه دیگه به ما پا نمیده که [ajab]

در 14 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

بر منکرش.....

اگر واقعا آدم بتونه یه چیز آس پیدا کنه، ارزش هزینه و امتحان رو داره. من از این هزینه ها نترسیدم و نمی ترسم.

یادمه قبلنا، خیلیا جرات ورود به طرح ترافیک رو نداشتن. من پیه چند بار جریمه شدن رو به تنم مالیدم و امتحانی رفتم تو طرح. در عوض فهمیدم کدوم دوربین غیرفعاله و چند سال به راحتی وارد طرح شدم و جریمه نشدم. الان که دیگه تمام دوربینا فعاله و واقعا نمیشه ماشین برد.

فعلا تا سرویس و تعویض بعدیم خیلی مونده. همچنان از نظر دوستان استفاده می کنم تا ایشالا یه روغن عالی انتخاب کنم و همیشه استفاده کنم.

مصطفی جان حرفت درست است منتها باید تناسبی بین هزینه و راندمان هم باشد. با احترام به امین عزیز بابت روغن هایی که معرفی کرد، منتها به نظر من دیگه روغن لیتری 100.000 برای 206 زیاد است. والا من این ها رو بریزم، کسی که Volvo XC90 داره باید روغن کبد نهنگ بریزه توی ماشین خودش ... من دیگه نهایتا روغن لیتری 60.000 تومن خواهم ریخت ...

البته این قیمت ها تا فردا صبح ساعت 10:30 قابل استناد است که وزیر صنعت تشریف میارن سر کار. اگر ایشون باز دستور جدیدی برای واردات کالا نداشته باشن، دیگه نهایت ساعت 12 که قیمت جدید دلار در خواهد آمد ... بنابراین اگر دیدید من فردا شب پست گذاشتم که من نهایت روغن 100.000 تومنی توی 206 خواهم ریخت، بدونین من دو شخصیتی نیستم، آمریکا کشور بدبختی هست که نمی تونه دلارش رو ثابت نگه داره و دلارش هر روز گرون تر میشه!

پسند شده توسط 7 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 10 دقیقه قبل، Atom گفته است :

مهرداد جان همیشه به من لطف داشتی، من درس پس می دهم خدمت شما و تمام عزیزان. خوشحالم که با عزیزانی چون شما و بچه های سایت بحث علمی داشته باشم و به معلوماتم اضافه شود. خلاصه اینکه در محضر عزیزان حظ وافر می بریم. دیسک های برمبو هم واقعا لایق انسان عزیزی چون شماست.

اسم من احسان است، توی تیونینگ تاک آیدی ام Cell Ehsan بود. البته اون موقع 206 نداشتم. قسمت شد اینجا خدمت عزیزان باشم.

تشکر احسان جان همیشه موفق باشی.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

من چون خودم روغن موتورو عوض میکنم بعد از 9000 کیلومتر کار با روغن ادینول بوضوح میبینم که روغن خیلی غلیظ و حالت خاصی پیدا میکنه و واقعا پیشنهاد میکنم بالای 9000 روغن کار نکنه.همچنین وقتی روغن نو هست و ماشین 24 ساعت استارت نخورده باشه با استارت زدن موتور بدون کوچکترین ایرادی و مثل ساعت روشن میشه و کار میکنه ولی وقتی کارکرد به 9000 میرسه و 24 ساعت بعد به ماشین استارت میزنم تا 30 ثانیه صدای سوپاپها میاد.(هوای کمی خنک)کلا با وضعیت سوخت و الودگی که داریم بالای 9 هزارتا استفاده کردن از روغن بنظرم کار درستی نیست.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

بهمن سال ۹۶ بود فکر کنم تهران برف سنگینی اومد همه یادشونه،یه نیم متری نشست.من بعد ۲ روز رفتم سراغ ماشینم دیدم کلا یخ زده درا باز نمیشه یکم اب جوش برردم با نمک ریختم رو در و برف پاک کن ها یکم که گذشت تونستم درو باز کنم،گفتم الان استارت بزنم شاتون از اگزوز‌میزنه بیرون :).دیدم نه تک استارت روشن شد موتور هم نرم کارمیکنه.اون موقع روغن سوپر پیشتاز ریخته بودم بهش ایمان اوردم 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

بهمن سال ۹۶ بود فکر کنم تهران برف سنگینی اومد همه یادشونه،یه نیم متری نشست.من بعد ۲ روز رفتم سراغ ماشینم دیدم کلا یخ زده درا باز نمیشه یکم اب جوش برردم با نمک ریختم رو در و برف پاک کن ها یکم که گذشت تونستم درو باز کنم،گفتم الان استارت بزنم شاتون از اگزوز‌میزنه بیرون :).دیدم نه تک استارت روشن شد موتور هم نرم کارمیکنه.اون موقع روغن سوپر پیشتاز ریخته بودم بهش ایمان اوردم 

واقعا روغن خوبی هست.من همیشه به خاطر اینکه توتال با قیمت خوب گیر میومد منطقه ما توتال میریختم.ولی کم کم گرون شد و با کمی جستجو سوپر پیشتاز رو انتخاب کردم و ریختم.تقریبا نه تغییری توی سر و صدای موتور ایجاد کرد نسبت به توتال و نه مشکل خاصی داره..سر 5000-6000 تا هم همیشه تعویض میکنم.البته برای 206 تیپ دو خودم تازه ریختم هنوز خیلی نگذشته ازش.ولی با قیمتی که داره مناسبه به نظر من.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

شوخی کردم. علت همون وسوسه کردنمه. 

منظورم این بود که هر روغنی بریزید هیچ اتفاقی نمیفته. سوءتفاهم نشه، ولی من خودم اتومات ۹۲ (توی کارت ۹۱) دارم با کارکرد زیر ۲۵ هزار. اولش توتال ریختم. یه بار پارس سوپر پایا که ۳ روزه عوضش کردم و حال نکردم. بعد دو سه بار ادینول ۱۰-۴۰. دفعه بعدم شاید پارس سوپر پیشرو بریزم، شایدم ادینول رو ادامه بدم. هنوز تصمیم قطعی نگرفتم و به جمع بندی نرسیدم که چی رو بریزم و ادامه بدم؟ شما هم بعد از این بار هر روغنی که مد نظرتونه بریزید. ماشینتون همچنان زیرخاکی خواهد بود. نگران نباشید.

ببخشيد قصد جسارت ندارم ولی به عقل جور در نمیاد ماشین چه ۹۲ و چه ۹۱ الان ۲۵ هزارتا راه رفته باشه؟ به گفته خودتون بعد از اینکه اول توتال ریختین یعنی ده هزارتا رفته بعد توتال ریختین و بعدش دو سه بار ادینول ریختین که میگیریم ۲ بار دفعه بعدشم بخواین پارس پیشرو بریزین یه حساب سرانگشتی میشه ۴۰ هزارتا کارکرد!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام صبح همگی به خیر.....

یه خبر توپ توپ، به به چه شود،امیدوارم خبر بدی نباشه.

بخونید نظر بدید

https://www.khodrobank.com/Reviews/12541/ورود-روغن-موتور-پاکستانی-به-خطوط-تولید-خودروسازان-کشور

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، hossein555 گفته است :

ببخشيد قصد جسارت ندارم ولی به عقل جور در نمیاد ماشین چه ۹۲ و چه ۹۱ الان ۲۵ هزارتا راه رفته باشه

اگه چند سال خوابیده باشه چی؟؟

در 2 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

سلام صبح همگی به خیر.....

یه خبر توپ توپ، به به چه شود،امیدوارم خبر بدی نباشه.

بخونید نظر بدید

https://www.khodrobank.com/Reviews/12541/ورود-روغن-موتور-پاکستانی-به-خطوط-تولید-خودروسازان-کشور

هر دم از این باغ بری میرسد..... انتظاری غیر از این نمیره...... ملتی که مدتی سوار ماشین امریکایی  یا اروپایی میشدند را عادت دادند به چینی و بعد هم معلومه با این سقوط آزاد سر از کجا در بیاریم.....

پی نوشت قصد هیچگونه جسارت به دوستانی که ماشین چینی دارند را ندارم.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، hossein555 گفته است :

ببخشيد قصد جسارت ندارم ولی به عقل جور در نمیاد ماشین چه ۹۲ و چه ۹۱ الان ۲۵ هزارتا راه رفته باشه؟ به گفته خودتون بعد از اینکه اول توتال ریختین یعنی ده هزارتا رفته بعد توتال ریختین و بعدش دو سه بار ادینول ریختین که میگیریم ۲ بار دفعه بعدشم بخواین پارس پیشرو بریزین یه حساب سرانگشتی میشه ۴۰ هزارتا کارکرد!

دو تا ادینول تا حالا ریختم که میشه ۱۶۰۰۰ کیلومتر، چون ۸۰۰۰ تا عوض می کنم. ادینول سوم هم فعلا ۱۰۰۰ تا شده. تا اینجا میشه ۱۷۰۰۰ تا. پارس سوپر پایا رو هم که حساب نکنین چون ۳ روز تو ماشین بود. اون ۸۰۰۰ تای بقیه رو هم دو بار توتال ۷۰۰۰ اماراتی SN ریخته بودم. اولی رو زودتر عوض کردم. چون ماشین چند سال خوابیده بود. مدلش هم توی کارت خورده ۹۱، اما روی پلاک زیر کاپوت ۹۲ حک شده و ماشین ۹۲ از کمپانی بیرون اومده. زمان خرید هم ۲۹۹ کیلومتر راه رفته بود. اگر دوست دارید بیشتر راجع بهش بدونید به تاپیک مربوط مراجعه کنید.

"بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی" رو جستجو کنید.

در 33 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

اگه چند سال خوابیده باشه چی؟؟

هر دم از این باغ بری میرسد..... انتظاری غیر از این نمیره...... ملتی که مدتی سوار ماشین امریکایی  یا اروپایی میشدند را عادت دادند به چینی و بعد هم معلومه با این سقوط آزاد سر از کجا در بیاریم.....

پی نوشت قصد هیچگونه جسارت به دوستانی که ماشین چینی دارند را ندارم.

جسارت نیست آقا، واقعیته. خود اونی هم که چینی داره می دونه حقش این نیست.

من در مقیاس کلی کره ایش رو هم ماشین نمی دونم، چه برسه به چینی. ولی خب فعلا اینجوری شده. پول ماشین اروپایی با کیفیت رو میدیم، ته تهش یه چینی مونتاژ ایران بهمون میدن.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

من چون خودم روغن موتورو عوض میکنم بعد از 9000 کیلومتر کار با روغن ادینول بوضوح میبینم که روغن خیلی غلیظ و حالت خاصی پیدا میکنه و واقعا پیشنهاد میکنم بالای 9000 روغن کار نکنه.همچنین وقتی روغن نو هست و ماشین 24 ساعت استارت نخورده باشه با استارت زدن موتور بدون کوچکترین ایرادی و مثل ساعت روشن میشه و کار میکنه ولی وقتی کارکرد به 9000 میرسه و 24 ساعت بعد به ماشین استارت میزنم تا 30 ثانیه صدای سوپاپها میاد.(هوای کمی خنک)کلا با وضعیت سوخت و الودگی که داریم بالای 9 هزارتا استفاده کردن از روغن بنظرم کار درستی نیست.

من با سوپر پیشرو معمولا 10 هزارتا میرم، تابحال چنین چیزی ندیدم ازش، حالا نمیدونم شاید به اندازه کافی دقت نکردم چون روغن رو توی تعویض روغنی عوض میکنم اما کارکرد ماشین(صدا ، استارت ، مصرف سوخت و...) به هیچ عنوان تا 10 هزارتا تغییری نمیکنه. یعنی ادینول از سوپر پیشرو بعد این کارکرد افت بیشتری داره؟

اینم تا قبل داستان بنزین و کم یاب شدن سوپر من همیشه سوپر میزدم، اما الان چند ماهیه که فقط معمولی پیدا میشه و میزنم، شاید باید در کیلومتر کارکردش تجدید نظر کنم و دیگه نمیشه با این بنزین تا 10 هزارتا از این روغن استفاده کرد.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری