reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   922 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      465
    • کاسترول
      102
    • بهران
      163
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      279
    • گرانروی 5w40
      101
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      64
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,390 ارسال در این موضوع قرار دارد

من خودم اینطوری تعویض میکنم

یه لیتر نگه میدارم،

بعدا خودم سریز میکنم ،دقیق3.25درمیاد.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام به همه دوستان

من یک ۲۰۷ با موتور TU5 دارم که ۱۸۰۰۰۰ تا کارکرده  همیه 10w40 ریختم تو موتورش بیشتر بهران سوپرپیشتاز یا پارس پایا

اما یک مشکل  دارم با ماشین که بعد از کلی دیاگ زدن و شتشوی انژکتورها و ریل سوخت رسیدم یه روغن موتور

ماشین در هوای سرد یا مرطوب شمال اگه برم سرد که روشن میکنم یا تک استارت روشن میشه اما بعد از ۱ دقیقه ۳ کار میکنه بعد چراغ چک روشن میشه اما دیاگ میزنم همه چیز سالم هست 

حتی این هفته وایرها و شمع ها رو هم با این حال که سالم بود عوض کردم

مکانیک گفت برا روغن هست گفت روغن کاسترول مگنتی بریز این مشکل تو اکثر ۲۰۶  ها تو هوای سرد هست حل میشه ؟؟

لطفا از دوستان اگر کسی همچین مشکلی داشته راهنمایی میکنه ؟

و آیا روغن منگتی  برای TU5 خوب هست ؟

این روغن های 10w40 سرکان تمام سنتتیک چطور هستن ؟

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Mehdimdi گفته است :

سلام ، دوستان 207صفر تحویل گرفتم بالاخره لازم هست ک روغن و واسکازین رو الان عوض کنم یا نه بذارم با همون سرویس اولیه ؟ 

مبارکت باشه داداش.

روغن رو حتما عوض کن، چون واقعا معلوم نیست شرکت چه آشغالی می ریزه الان. بهشونم نگو عوض کردی که گارانتی مشکل پیدا نکنه. از کجا می خوان بفهمن عوض کردی؟

براده در موتور وجود نداره. ولی در گیربکس به خاطر بد جا رفتن دنده ها به وجود میاد. واسکازین رو الان عوض نکن. ۱۰۰۰ کیلومتر با ماشین برو، بعد با یه نمونه ۷۵-۸۰ مرغوب تعویض کن.

تو ۱۰۰ کیلومتر اول هم تا جایی که می تونی، به اشکال مختلف گازو ببند بهش، نترس.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Mehdimdi گفته است :

سلام ، دوستان 207صفر تحویل گرفتم بالاخره لازم هست ک روغن و واسکازین رو الان عوض کنم یا نه بذارم با همون سرویس اولیه ؟ 

سلام

روغن موتور رو که تقریبا تمام دوستان متفق القول هستند که بهتر است سریع تر عوض کنید. در مورد گرید که کاملا بحث شد، برند روغن هم مستقیما به هزینه مورد نظرتون بستگی دارد.

در مورد واسکازین، من همون اول دیسک و صفحه را تعویض کردم، بالطبع واسکازین هم دادم تعویض کردند. کاملا ماشین از این رو به اون رو شد! دیسک و صفحه فابریک به شدت مزخرف است و ممکن است دست شما را توی یک ترافیک سنگین توی پوست گردو بگذاره ... با این حال با توجه به قیمت های جدید، شاید خیلی معقول نباشد که دیسک صفحه را صفر تعویض کنید ولی به نظرم واسکازین را هم بهتر است که تعویض کنید.

من یکمی وسواسی بود، کولانت هم تعویض کردم ولی به نظرم تعویض آن لزومی ندارد.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام. 

امروز که بنده برا تعویض روغن رفته بودم صاحب مغازه یه روغن به نام  lubricant canada که sm بود معرفی کرد ولی من همون توتال پلاستیکی رو گفتم بریزه. اگه دوستان در مورد این روغن اطلاعاتی دارن  لطفا راهنمایی کنن که از توتال پلاستیکی بهتره یا نه؟ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

بهران سوپر پیشتاز 10-40 گرفته شد به 68 تومن از نمایندگی بهران. 100 تومن هم بعضی تعویض روغنی ها می گفتن. وضعی شده.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Atom گفته است :

سلام

روغن موتور رو که تقریبا تمام دوستان متفق القول هستند که بهتر است سریع تر عوض کنید. در مورد گرید که کاملا بحث شد، برند روغن هم مستقیما به هزینه مورد نظرتون بستگی دارد.

در مورد واسکازین، من همون اول دیسک و صفحه را تعویض کردم، بالطبع واسکازین هم دادم تعویض کردند. کاملا ماشین از این رو به اون رو شد! دیسک و صفحه فابریک به شدت مزخرف است و ممکن است دست شما را توی یک ترافیک سنگین توی پوست گردو بگذاره ... با این حال با توجه به قیمت های جدید، شاید خیلی معقول نباشد که دیسک صفحه را صفر تعویض کنید ولی به نظرم واسکازین را هم بهتر است که تعویض کنید.

من یکمی وسواسی بود، کولانت هم تعویض کردم ولی به نظرم تعویض آن لزومی ندارد.

به نظر من هزار تا کار کنه بعد واسکازین تعویض بشه بهتره. اینجوری براده و پلیسه ای اگه باشه تخلیه میشه.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

به نظر من هزار تا کار کنه بعد واسکازین تعویض بشه بهتره. اینجوری براده و پلیسه ای اگه باشه تخلیه میشه.

مصطفی جان قطعا تجربه شما بیشتر از من است، استدلال تون هم درست است، پس حرفی نمی مونه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

البته من هم با این نظر موافقم از اون جهت که روغن درست درمون نمیریزن شرکتها خودرو سازی

ولی از جهت براده،اوناهایی که گیربکس باز کردند میدونن داخلش یه آهن ربا داره  که پیلیسه ها بهش میچسبه.

وجای نگرانی نیست.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، barton2500 گفته است :

بهران سوپر پیشتاز 10-40 گرفته شد به 68 تومن از نمایندگی بهران. 100 تومن هم بعضی تعویض روغنی ها می گفتن. وضعی شده.

درود، رفیق شما از کجا گرفتی من هر چی گشتم زیر 90 نبود! بی زحمت آدرس بده

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری