reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   922 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      465
    • کاسترول
      102
    • بهران
      163
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      279
    • گرانروی 5w40
      101
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      64
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,390 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/07/04, 18:22:50، Ali207 گفته است :

دوستان روغن سوپر پاور اسپیدی کسی استفاده کرده؟ تنها روغنیه که زیر ۸۰ تومنه! میخوام بخرم نگه دارم...خدایی هر چی روغنه رفته بالای ۹۰ تومن!

فقط SL بودنش روی مخه! که با موتور سه دهه پیش ۲۰۶  چه فرقی داره

علی جان اگه دعوا نمیکنی باهام میخوام ایرانول ریسینگ رو پیشنهاد بدم

فقط از نمایندگی خود ایرانول باید بگیری ، 4 لیتری رو 60 ت میدن ، اگر 4 لیتری نبود 4 تا یک لیتری که 15 ت هست بگیر همون قیمت در میاد

در 2 ساعت قبل، alidastan1986 گفته است :

دوستان با توجه به افزایش خیلی زیاد روغن توتال 10/40 یه گزینه مناسب واسه تیپ 2 tu3  معرفی کنید

ایرانول ریسینگ گزینه مناسبی هست ، سطر بالا رو بخونید توضیح دادم

در 2 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

سلام

من بهران سوپر پیشتاز استفاده میکنم.

سعید جان کیفیت سوپر پیشتاز چند ماه اخیر (از عید به این طرف) شدیدا افت کرده ... زیاد استفاده نکن

در 40 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

دوست عزیز ما توی شرکت چندتا سمند EF7 داریم که روزی 400 تا 500 کیلومتر پیمایش دارند، البته چندتاش مال پیمانکاره و مالکیتش با شرکت نیست اما خودروی تماما در اختیاره

یکیشون 700 هزارتا پیمایش داشت و فروخته شد و جاش خودروی جدید خریداری شد و این جدیده هم توی 3 سال 250 هزارتا پیمایش داره، مالکش هر 5000 تا روغنش رو عوض میکنه و در کمال ناباوری روغن 20w50 میریزه اونم اسپیدی، چه این و چه اون یکی که 700 هزارتا کارکرد داشت(طبق گفته خودش و خیلی تخصص هم در روغن نداشت).

جالبه بدونید توی EF7 روغن 20w50 مجاز نیست و حتما باید 10w40 بریزید، وقتی با هزار و یک دلیل بهش گفتم باید 10w40 بریزی گفت توی قبلی که 700 هزارتا راه رفت و بدون ایراد موتور فروختمش و الان هم دست یک آشناست و هنوز عیب نیاروده 20w50 اسپیدی ریختم تماما و توی اینم که الان 250 تار اه رفته 20w50 اسپیدی میریزم به نظرت اگه قرار بود خراب شه توی 700 هزارتا خودشو نشون نمیداد؟! من هیچ دلیل موجه و علمی دیگه ای نداشتم.

شماهم به نظرم برو بخر و نگه دار تا گرونتر نشده و به راحتی استفاده کن.

به نظرم حالا یک مورد که خرابی نداشته نمیتونه معیار قرار بگیره

هر چند طی چند سال گذشته 20w50 بهران کیفیت بالایی داشت و خیلی بهتر از نمونه های الانی بود ولی باز باید وضعیت موتور رو در نظر داشت

بعضی ها اصلا به صدای موتور و کیفیت موتور اهمیت نمیدن و فقط خراب نشدن رو ملاک قرار میدن که به نظرم روش زیاد درستی نیست

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، Ali207 گفته است :

عزیز اینی که من میگم ۱۰-۴۰ هست! نه ۲۰-۵۰ !!!

منظور ایشون هم این بود که همون SL که میگی رو مخه، رو مخ نباشه. بخر و استفاده کن.

کلا نظر منم اینه که زیادی روی روغن حساس شدیم. البته خب فرم رانندگی ها هم متفاوتن. من خودم بارها به ردلاین می رسم. قطعا باید روغن مناسب استفاده کنم. ولی کلا SL پاسخگوی نیاز ۲۰۶ هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، tukanet گفته است :

علی جان اگه دعوا نمیکنی باهام میخوام ایرانول ریسینگ رو پیشنهاد بدم

فقط از نمایندگی خود ایرانول باید بگیری ، 4 لیتری رو 60 ت میدن ، اگر 4 لیتری نبود 4 تا یک لیتری که 15 ت هست بگیر همون قیمت در میاد

ایرانول ریسینگ گزینه مناسبی هست ، سطر بالا رو بخونید توضیح دادم

سعید جان کیفیت سوپر پیشتاز چند ماه اخیر (از عید به این طرف) شدیدا افت کرده ... زیاد استفاده نکن

هر چند طی چند سال گذشته 20w50 بهران کیفیت بالایی داشت و خیلی بهتر از نمونه های الانی بود ولی باز باید وضعیت موتور رو در نظر داشت

بعضی ها اصلا به صدای موتور و کیفیت موتور اهمیت نمیدن و فقط خراب نشدن رو ملاک قرار میدن که به نظرم روش زیاد درستی نیست

سلام بابک جان

اخه ماشین من کارکردش بالاست،این سطح روغن نمیسازه بهش.

درضمن شاید باورتون نشه

توصیه پژو زیر کاپوت برای تعویض روغن:

SJ_CF خورده!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

سلام بابک جان

اخه ماشین من کارکردش بالاست،این سطح روغن نمیسازه بهش.

درضمن شاید باورتون نشه

توصیه پژو زیر کاپوت برای تعویض روغن:

SJ_CF خورده!

1538118672081-29101213.jpg

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

عزیز اینی که من میگم ۱۰-۴۰ هست! نه ۲۰-۵۰ !!!

اینقدر تعجب نداشت که برادر!!!! منظور بنده این بود که اسپیدی کیفیتش خوبه (حالا چه 20 پنچاه چه ده چهل) و اونقدرم حساسیت نیاز نیست وقتی یه بابایی با 20w50 اسپیدی 700 هزارتا رفته بدون هیچ ایرادی.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، tukanet گفته است :

من حالا خیلی نمیخوام روی این یه مورد بحث کنم اما صاحب این خودرو آدم بسیار حساسی روی سلامت و صدای ماشین هست، مثلا دو روز پیش رفته بود بلبرینگ پلوس بلند رو عوض کرده بود میگفت یه صدای خیلی ریز میداد، من چند بار سوار شدم چنین صدایی نشنیدم! یا وقتی کارکرد به 5000 میرسه سریعا جهت تعویض روغن اقدام میکنه، روغن هم همون رو میریزه که گفتم.

به هر حال 700 هزارتا کارکردی نیست که بشه بی اعتنا از کنارش گذشت، حتی همون 250 هزارتا. یادمه اینجا یکی از دوستان تیپ 5 اشو سر 200 هزارتا که به روغن سوزی افتاده بود باز کرد براش کف و هورا میزدند که آفرین به این دوام و استقامت موتور...

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

من حالا خیلی نمیخوام روی این یه مورد بحث کنم اما صاحب این خودرو آدم بسیار حساسی روی سلامت و صدای ماشین هست، مثلا دو روز پیش رفته بود بلبرینگ پلوس بلند رو عوض کرده بود میگفت یه صدای خیلی ریز میداد، من چند بار سوار شدم چنین صدایی نشنیدم! یا وقتی کارکرد به 5000 میرسه سریعا جهت تعویض روغن اقدام میکنه، روغن هم همون رو میریزه که گفتم.

به هر حال 700 هزارتا کارکردی نیست که بشه بی اعتنا از کنارش گذشت، حتی همون 250 هزارتا. یادمه اینجا یکی از دوستان تیپ 5 اشو سر 200 هزارتا که به روغن سوزی افتاده بود باز کرد براش کف و هورا میزدند که آفرین به این دوام و استقامت موتور...

تازه موتور پژو ۲۰۶ به ویژه TU5 خیلی سگ جون تر از موتور سمنده.

منم قبول دارم که یه کم حساسیت رفته بالا. واقعیت اینه که موتور ۲۰۶ و سمند و ۴۰۵ و غیره قدیمی هستن و روغن های معمولی موجود تو بازار کفافشون رو میدن. ماها سر روغن هایی بحث می کنیم که واقعا از سر این موتورا زیادن.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

دوستان نظرتون در مورد روغن موتور ايرانول رونيا چیه 10/40

میخوام برای tu5 بیگرم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، alizadeeh گفته است :

دوستان نظرتون در مورد روغن موتور ايرانول رونيا چیه 10/40

میخوام برای tu5 بیگرم

مناسبه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، endwaiter گفته است :

تازه موتور پژو ۲۰۶ به ویژه TU5 خیلی سگ جون تر از موتور سمنده.

منم قبول دارم که یه کم حساسیت رفته بالا. واقعیت اینه که موتور ۲۰۶ و سمند و ۴۰۵ و غیره قدیمی هستن و روغن های معمولی موجود تو بازار کفافشون رو میدن. ماها سر روغن هایی بحث می کنیم که واقعا از سر این موتورا زیادن.

با بخش ابتدای صحبتتون خیلی موافق نیستم، موتور ef7 اگه قطعات اوریجینال روش بسته شده باشه به مراتب از موتور TU5 سگ جون تره(ممکنه دوستان نپذیرند، من طبق مشاهداتم میگم) .

ایرانخودرو یه مدت روی این موتور دست به آزمون و خطا زد و کلی مصیبت برای مشتریها درست کرد و یک سری خیلی آمار خرابی این موتور بالا رفت، اما اونهایی که طبق استاندارد اسمبل میشه واقعا سگ جونند اینو با توجه به در دسترس بودن بیش از 15 تا سمند ef7 از نزدیک که کارکردهای بالا دارند عرض میکنم.

بین این 15 تا ندیدم هیچ کدوم زیر 250 هزارتا موتور باز شه، فقط یکیش حدود 250 هزارتا واشر خراب کرد به دلیل سوراخ شدن سه راهه آب و کم کردن آب. روی 250 هزار کمپرس گرفت مکانیک موتور کاملا سالم بود، سرسیلندر بسته شد و الان کارکردش 320 هزارتاست.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری