reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   922 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      465
    • کاسترول
      102
    • بهران
      163
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      279
    • گرانروی 5w40
      101
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      64
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,390 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

بهترین راه اینه که خودت روغن رو اندازه کنی. من همیشه یه ظرف آب معدنی که نیم لیتره از روغنم برمی دارم، بقیشو میدم تعویض روغنی میگم اینو بریز.

۱۰۰ سی سی اضافش هم که می ره تو موتور، میذارم واسه کم کردنش.

با ظروف نوشابه و آب معدنی، قشنگ میشه تنظیم کرد. بی دردسر. لازم به بحث و چونه زدن با تعویض روغنی هم نیست.

خداییش آدم باید بعضی وقتا تعویض روغنیش عوض کنه،یکی از عوامل خراب شدن موتور و قطعات ماشین همین حضرات هستند،نه چیز دیگه...

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 7 دقیقه قبل، saeid206h گفته است :

خبر رسانیشونم درست نیست که آخه :|

پاراگراف اول زده که اعلام کردن 40 درصد گرون شده بعد تو پاراگراف دوم زده تکذیب کردن :-(

ولی عملا مثل هر چیز دیگه ای گرون شده و گرونتر هم میشه مثلا ریسینگ 60-65 بود شده 85-90 ...

ویرایش شده در توسط tukanet
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، tukanet گفته است :

خبر رسانیشونم درست نیست که آخه :|

پاراگراف اول زده که اعلام کردن 40 درصد گرون شده بعد تو پاراگراف دوم زده تکذیب کردن :-(

ولی عملا مثل هر چیز دیگه ای گرون شده و گرونتر هم میشه مثلا ریسینگ 60-65 بود شده 85-90 ...

پاراگراف اول گفته تولید و فروش 40 درصد افزایش داشته.

پاراگراف دوم  افزایش 40 درصد قیمت تکذیب کرده

ولی من 2روز پیش خودم زنگ زدم نمایندگی اصفهان که روغن رونیا رو قیمت بگیرم بهم قیمت عمده ( کارتنی ) رو 97تومن گفت.در صورتی که اول سال قیمت یدونه رو 89 تومن خریدم و عمده رو اون موقع گفت 79تومن.

تازه میگفت از فردا که مثله دیروز باشه شرکت ایرانول قصد داره افزایش قیمت بازم بده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان روغن سوپر پاور اسپیدی کسی استفاده کرده؟ تنها روغنیه که زیر ۸۰ تومنه! میخوام بخرم نگه دارم...خدایی هر چی روغنه رفته بالای ۹۰ تومن!

فقط SL بودنش روی مخه! که با موتور سه دهه پیش ۲۰۶  چه فرقی داره

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان با توجه به افزایش خیلی زیاد روغن توتال 10/40 یه گزینه مناسب واسه تیپ 2 tu3  معرفی کنید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، alidastan1986 گفته است :

دوستان با توجه به افزایش خیلی زیاد روغن توتال 10/40 یه گزینه مناسب واسه تیپ 2 tu3  معرفی کنید

ایرانول، بهران، پارس

اینا روغن های خوب زیاد دارن. یه دونه ۱۰-۴۰ حداقل SL برای موتور TU3 کفایت می کنه. اگه SM هم باشه که چه بهتر.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 16 دقیقه قبل، alidastan1986 گفته است :

سلام

من بهران سوپر پیشتاز استفاده میکنم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

در در 1397/07/04, 18:22:50، Ali207 گفته است :

دوستان روغن سوپر پاور اسپیدی کسی استفاده کرده؟ تنها روغنیه که زیر ۸۰ تومنه! میخوام بخرم نگه دارم...خدایی هر چی روغنه رفته بالای ۹۰ تومن!

فقط SL بودنش روی مخه! که با موتور سه دهه پیش ۲۰۶  چه فرقی داره

دوست عزیز ما توی شرکت چندتا سمند EF7 داریم که روزی 400 تا 500 کیلومتر پیمایش دارند، البته چندتاش مال پیمانکاره و مالکیتش با شرکت نیست اما خودروی تماما در اختیاره

یکیشون 700 هزارتا پیمایش داشت و فروخته شد و جاش خودروی جدید خریداری شد و این جدیده هم توی 3 سال 250 هزارتا پیمایش داره، مالکش هر 5000 تا روغنش رو عوض میکنه و در کمال ناباوری روغن 20w50 میریزه اونم اسپیدی، چه این و چه اون یکی که 700 هزارتا کارکرد داشت(طبق گفته خودش و خیلی تخصص هم در روغن نداشت).

جالبه بدونید توی EF7 روغن 20w50 مجاز نیست و حتما باید 10w40 بریزید، وقتی با هزار و یک دلیل بهش گفتم باید 10w40 بریزی گفت توی قبلی که 700 هزارتا راه رفت و بدون ایراد موتور فروختمش و الان هم دست یک آشناست و هنوز عیب نیاروده 20w50 اسپیدی ریختم تماما و توی اینم که الان 250 تار اه رفته 20w50 اسپیدی میریزم به نظرت اگه قرار بود خراب شه توی 700 هزارتا خودشو نشون نمیداد؟! من هیچ دلیل موجه و علمی دیگه ای نداشتم.

شماهم به نظرم برو بخر و نگه دار تا گرونتر نشده و به راحتی استفاده کن.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 38 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

دوست عزیز ما توی شرکت چندتا سمند EF7 داریم که روزی 400 تا 500 کیلومتر پیمایش دارند، البته چندتاش مال پیمانکاره و مالکیتش با شرکت نیست اما خودروی تماما در اختیاره

یکیشون 700 هزارتا پیمایش داشت و فروخته شد و جاش خودروی جدید خریداری شد و این جدیده هم توی 3 سال 250 هزارتا پیمایش داره، مالکش هر 5000 تا روغنش رو عوض میکنه و در کمال ناباوری روغن 20w50 میریزه اونم اسپیدی، چه این و چه اون یکی که 700 هزارتا کارکرد داشت(طبق گفته خودش و خیلی تخصص هم در روغن نداشت).

جالبه بدونید توی EF7 روغن 20w50 مجاز نیست و حتما باید 10w40 بریزید، وقتی با هزار و یک دلیل بهش گفتم باید 10w40 بریزی گفت توی قبلی که 700 هزارتا راه رفت و بدون ایراد موتور فروختمش و الان هم دست یک آشناست و هنوز عیب نیاروده 20w50 اسپیدی ریختم تماما و توی اینم که الان 250 تار اه رفته 20w50 اسپیدی میریزم به نظرت اگه قرار بود خراب شه توی 700 هزارتا خودشو نشون نمیداد؟! من هیچ دلیل موجه و علمی دیگه ای نداشتم.

شماهم به نظرم برو بخر و نگه دار تا گرونتر نشده و به راحتی استفاده کن.

عزیز اینی که من میگم ۱۰-۴۰ هست! نه ۲۰-۵۰ !!!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری