reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   904 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      458
    • کاسترول
      100
    • بهران
      157
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      39
    • گرانروی 10w40
      275
    • گرانروی 5w40
      99
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      62
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,151 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 دقیقه قبل، majid924 گفته است :

دیروز تو بازار روغن mv اتومات بهران را 23 قیمت گرفتم بعد دی جی 53 قیمت زده است 

دی جی کالا قیمتهاش بد جوری متفاوت از بازار شده است دقت کنید فروشنده های دزد تو دی جی کالا زیاد شده اند گول اعتبار دی جی کالا را نخورید 

روغن خارجی بله ولی روغن ایرانول مثلا فیک داره مگه! من بیرون پرسیدم تترا رو میگفتن ۸۰ ! دی جی کالا زده بود ۷۹ با کد تخفیف زدم ۶۰ تومن...

دیگه این به تحقیقات خود آدم بر میگرده....خیلی چیزا میصرف خیلی چیزا هم نمیصرفه دی جی کالا بخری.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 50 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

روغن خارجی بله ولی روغن ایرانول مثلا فیک داره مگه! من بیرون پرسیدم تترا رو میگفتن ۸۰ ! دی جی کالا زده بود ۷۹ با کد تخفیف زدم ۶۰ تومن...

دیگه این به تحقیقات خود آدم بر میگرده....خیلی چیزا میصرف خیلی چیزا هم نمیصرفه دی جی کالا بخری.

منم همون موقع ها که از دیجی کالا خرید می کردم، همین کارو می کردم. یه چیزاییش که به قیمت بود می خریدم. یه چیزایی که بورس بازاره رو خوب میده، ولی چیزایی که قیمتشون خیلی دست مردم نیست رو حسابی.....

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

من با کد تخفیف خریدم ۶۰ تومن از دی جی! پس بیشتر میصرفه.

بعد میشه بفرمایید این توتال پلاستیکی که ایساکو پر میکنه دقیقا روغن کدوم پالایشگاه هست؟؟؟ حاشیه نرید فقط اسم پالایشگاه رو بگید!

بعد اگه اشتباه نکنم این روغن نیمه سنتتیک هست! برعکس تترا که تمام سنتتیک هست.

آرام باش دوست عزیز آرام آرام

خوب من نه تولید کننده هستم و نه توضیع کننده و فروشنده ...

توتال رو هم همه میدونن که بهران پر میکنه و اگر خریده باشید هم اسمش زده شده و هم هولوگرامش هست!

من فقط و فقط تجربه و نظر شخصی خودم رو گفتم حالا شما دوست داری برو روغن لادن طلایی بریز به من ربطی نداره!

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 19 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

آرام باش دوست عزیز آرام آرام

خوب من نه تولید کننده هستم و نه توضیع کننده و فروشنده ...

توتال رو هم همه میدونن که بهران پر میکنه و اگر خریده باشید هم اسمش زده شده و هم هولوگرامش هست!

من فقط و فقط تجربه و نظر شخصی خودم رو گفتم حالا شما دوست داری برو روغن لادن طلایی بریز به من ربطی نداره!

میدونم تجربه شخصیت رو گفتی ولی بدون دلیل گفتی فلان روغن بهتر از فلان روغنه ...منم یه سوال ساده پرسیدم در مورد تمام یا نیمه سنتیک بودن این دو تا!!! و.فقط گفتم بدون حاشیه اسم کمپانی سازنده روغن رو نام ببر..آروم چی؟

همون بهران پر میکنه که میگی خوبه؟ اوکی!!!

در ضمن شما هم میتونی که شکلات نوتلا رو بگیری آب کنی روغن پالمش رو بریزی توی ماشینت! به من ربطی نداره.

دفعه بعد یاد بگیر وقتی ازت سوالی پرسیده میشه یا جواب ندی یا جواب میدی احترام خودت رو نگه داری.

ویرایش شده در توسط Ali207

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

میدونم تجربه شخصیت رو گفتی ولی بدون دلیل گفتی فلان روغن بهتر از فلان روغنه ...منم یه سوال ساده پرسیدم در مورد تمام یا نیمه سنتیک بودن این دو تا!!! و.فقط گفتم بدون حاشیه اسم کمپانی سازنده روغن رو نام ببر..آروم چی؟

همون بهران پر میکنه که میگی خوبه؟ اوکی!!!

در ضمن شما هم میتونی که شکلات نوتلا رو بگیری آب کنی روغن پالمش رو بریزی توی ماشینت! به من ربطی نداره.

دفعه بعد یاد بگیر وقتی ازت سوالی پرسیده میشه یا جواب ندی یا جواب میدی احترام خودت رو نگه داری.

سلام من فکر کنم سو تفاهمی پیش اومد شما واقا بابک هر دو از کاربران و دوستان مودب و فهمیده سایت هستید من فکر میکنم چون تو نوشته ها نمیشه لحن طرف رو فهمید و با چه لحنی طرف داره سوالی میپرسه گاها این سو تفاهم ها پیش میاد برا خود من بارها پیش اومده که طرف لحن من رو اشتباه برداشت کرده یا برعکس .

کلا دیجیکالا دیگه بیشتر اجناسش رو شرکتهای پخش و فرو شنده های دیگه میارن یک سری اجناسش واقعا گرونتر از بازاره ولی یک سری اجناسش هم خداییش قیمتهاش مناسبه یک سری اجناسش هم یهو تو یه روز 30-40 درصد میره روش به نظرم ولی دیگه دیجیکالا اون اعتبارو نداره برای من به شخصه جنسیو توش ببینم و بی پرسوجو بهش اعتبار کنم و بخرم قطعا قبلش تو بازار یا سایتهای دیگه قیمت رو در میارم مقایسه میکنم بعد خرید میکنم 

در مورد روغن هم معلومه و نیاز به گفتن نیست روغن بهتر از توتال پلاستیکی حتی تو این بازار ایران ما پره چون یکسری ماشین گرونقیمت و به روز وارد شده مجبورن روغن به روز هم وارد کنن 

ولی به دو دلیل همین توتال پلاستیکی نیمه سنتیک  فعلا میشه گفت تو رنج نرماله و  گزینه خوبیه در کنار مارکهای داخلی دیگه مثل ایرانول و بهران  یک اینکه روغنهای دیگه حتی توتال اهنی تقلبیشون زیاده به دلیل گرونتر بودن اونها بیشتر میصرفه تقلبیشون و توتال پلاستیکی و بقیه داخلیها  چون  داخلیه ولی تحط لیسانس و با کیفیت مورد قبول تولید میشن  راحت میشه از نمایندگیا یا فروشگاهها معتبر خرید دو هم اینکه 206 جدای از اون موتور tu3,tu5 جزو موتورهای خیلی قدیمین که پژو کمی به روزشون کرده اونم 20 سال پیش و انداخته رو 206 واقعا ریختن روغن تمام سنتیک و گرون قیمتر از توتال یه جورایی اتلاف هزینه هست 

با این وضعیتهای قیمتها ام والا ادم بخواد روغن لادن و شکلات اب شده  که هیچ دمبه رم اب کنه 3-4 لیتر بریزه تو ماشین سر به فلک میزنه قیمتش:::P

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

مشکل اینجاست که بازار ایران پر از تقلب و کلاهبرداری هست ، بازار خودرو و لوازم یدکی هم که دیگه نور عالی نور ...

به شخصه آدم نو گرایی هستم و دوست دارم چیزهای متفاوت رو تست کنم برای همینم قبلا تترا رو تست کرده بودم و نتیجه اش رو گفتم

وقتی میبینم توتالی که """"بهران"""" پر کرده بهتر هست میام اینجا تجربه ام رو منتقل میکنم چون من هم بارها از همین تجربه ها استفاده کردم

ولی مثل اینکه برخی از دوستان چنان درگیر تعصب هستند که حتی روی روغن موتور 60 تومنی که دیجیکالا جونشون خریدن و بعد 5-6 هزار تا باید عوض بشه هم تعصب دارند

بالاتر هم گفتم که نظر تخصصی نمیدم ، نظر کسی رو هم نفی نمیکنم و سعی میکنم اینجا یاد بگیرم و تجربه های خودم رو منتقل کنم

فلسفه وجودی فروم هم همین هست و لا غیر ، حالا بعضیا میتونن برن همون لادن طلاییشون رو بریزن بازم به من ربطی نداره! :grin:

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

دوستان این روغن توتال پلاستیکی که پشتش تماما انگلیسی نوشته و دی جی کالا زده به زودی ...فرقش با این فلزی های اماراتی چیه؟

https://www.digikala.com/product/dkp-671011/روغن-موتور-خودرو-توتال-مدل-quartz-7000-energy-حجم-4-لیتر

اینم یه تقلب دیگه از شرکت معظم دیجی 2صفحه قبل تجربمو از الف قوطی فلزی گفتم از همین شرکت

تخیفیش شد113تومن اما چه روغنی از صدای ماشین نرم نبودن ماشین به راحتی میشه فهمید سوپرپارس پایا که 3بار ریختم خیلی بهتراز الف خارجی بود حتما تقلبی توکارهستش مثل لنتش که صدا میده اورجینال هم بود 100تومن تکستار ساخت اشتهار حتما بهتراز بود فقط بخاطر اختلاف قیمت15تومنی گفتم ارجینالشو بگیرم کاش نگرفته بودم درنهایت مراقب باشد صداقت راستگویی امانت داری خیلی وقت مرده مخصوصا تو فروشنده های مجازی که دیگه کی به کیه خریدهای ناموفق دیگه هم داشتم که بزور تونستم پولمو پس بگیرم بعداین روغن تقریبا تمام فروشگاههای اینترنتی تا اطلاع ثانوی برای بنده تمام شدن سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن

ببخشید سرتون درد اومد تجربه بود چندنفرم بیشتر دقت کنن بازم از هیچی بهتره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان من چند صفحه قبل در مورد دیجی کالا یه صحبتی کردم اونم به خاطر مطلبی بود که آقایی داخل تويتر نوشته بود گله کرده بود بد جور (#دیجی کالا) برید بخونید.کلا باید این روزا تو خرید مواظب بود.حالا سر این موضوعات کوچیک زیاد سخت نگیرید که اینجا هم نشه مثل بحث شمع و باقی قضایا.یا حق 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Amir 1978 گفته است :

با سلام خدمت دوستان من چند صفحه قبل در مورد دیجی کالا یه صحبتی کردم اونم به خاطر مطلبی بود که آقایی داخل تويتر نوشته بود گله کرده بود بد جور (#دیجی کالا) برید بخونید.کلا باید این روزا تو خرید مواظب بود.حالا سر این موضوعات کوچیک زیاد سخت نگیرید که اینجا هم نشه مثل بحث شمع و باقی قضایا.یا حق 

مشکل کار اینجاست که دیجیکالا از حدود یکی دو سال پیش رو آورد به تنوع کالایی زیاد و بعدشم شروع کرد به همکاری با تامین کننده ها

نتیجه این شد که دیگه متخصصی برای کالاها وجود نداره و هر کالایی گیرشون بیاد بدون کارشناسی وارد چرخه فروش میشه

مثلا الان زه گلگیر رو سرچ کنید ، بیرون 12-13 ت هست در حالی که دیجیکالا میفروشه 24 ت یعنی دو برابر قیمت

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 10 ساعت قبل، naser206 گفته است :

اینم یه تقلب دیگه از شرکت معظم دیجی 2صفحه قبل تجربمو از الف قوطی فلزی گفتم از همین شرکت

تخیفیش شد113تومن اما چه روغنی از صدای ماشین نرم نبودن ماشین به راحتی میشه فهمید سوپرپارس پایا که 3بار ریختم خیلی بهتراز الف خارجی بود حتما تقلبی توکارهستش مثل لنتش که صدا میده اورجینال هم بود 100تومن تکستار ساخت اشتهار حتما بهتراز بود فقط بخاطر اختلاف قیمت15تومنی گفتم ارجینالشو بگیرم کاش نگرفته بودم درنهایت مراقب باشد صداقت راستگویی امانت داری خیلی وقت مرده مخصوصا تو فروشنده های مجازی که دیگه کی به کیه خریدهای ناموفق دیگه هم داشتم که بزور تونستم پولمو پس بگیرم بعداین روغن تقریبا تمام فروشگاههای اینترنتی تا اطلاع ثانوی برای بنده تمام شدن سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن

ببخشید سرتون درد اومد تجربه بود چندنفرم بیشتر دقت کنن بازم از هیچی بهتره

الف قوطی فلزی فیک نداره مخصوصا پلمپ باشه...فکر کنم مشکل از جای دیگه بوده دوست عزیز اینکه شما احساس کردی پارس بهتر بوده که دلیل نمیشه  بگی روغن فیکه! شما باید مدرک مستند و مستدل بیاری!!! منم شده روغن خارجی خریدم صدای موتور بیشتر شده ایرانی خریدم بهتر بوده!بعدشم دی جی کالا نمیتونه بیاد مثلا لنت رو بررسی کنه ببینه  که کیفیت لنت چطوریه برای شما !!!!اصلا درستش هم  همینه!آمازون هم کالاهایی که فروشنده ش خودش نیست نمیتونه به شما تضمین اصالت بده دوست عزیز...حالا درسته پالیسی هایی داره که مشتری رو راضی میکنه بعدش ...ولی در کل شما خودت باید تحقیق کنی...اسم وارد کننده رو نوشته اونجا! خب معلومه از هر فروشنده ای نباید خرید کرد!من یه لنت بندیکس سرامیکی استرالیا خریدم برای ماشین چون دیسکم سرامیکی بود...اصلا ترمز گیریش خوب نبود...بعدا لنت معمولی بوش گرفتم اورجینال از بیرون..عالی بود...بندیکس رو هم از بیرون گرفته بودم....فیک نبود ولی برای ۲۰۶ خوب نیست!

حالا شما فکر کردی تعویض روغنی ها خیلی علیه  السلام هستن؟ یا قطعه فروشای بیرون؟

شما اگر بیرون جایی رو مطمئنی که قطعاتش یا روغنش اصله خب معلومه نباید از فروشنده ناشناس دی جی کالا خرید کنی!!!

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری