reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   904 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      458
    • کاسترول
      100
    • بهران
      157
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      39
    • گرانروی 10w40
      275
    • گرانروی 5w40
      99
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      62
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,154 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

میخواستم ببینم کسی روغن ایرانول تترا استفاده کرده از مزایا و معایبش بگه؟

کلاً نظر دوستان در مورد این روغن چیه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من دقیقایادم میاد که دو سال پیش رفته بودم ایران خودرو برای تعویض روغن و انجا از ساکن استفاده کرد و روغن رو تخلیه کرد وقتی به بچه های اینجا گفتم ف گفتن اشتباه کردی و نباید با دستگاه تخلیه میکردی و بهترین راه پیچ کارتله

و من اخرش هم نفهمیدم چرا اون بده و این یکی خوبه

در حالی که یه عده دوستان میگفتن اون زمان با دستگاه همه روغن خالی نمیشه

ولی جدیدا دوستان میگن اتفاقا با دستگاه بیشتر خالی میشه و مقدار روغن بیشتری هم باید بریزی

خلاصه اینکه این سری که رفتم طرف در حدود 3.6 لیتر روغن با تعویض فیلتر برام ریخت و تخلیه هم از زیر پیچ کارتل انجام شد.

توتال 9000 قوطی فلزی

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

من دقیقایادم میاد که دو سال پیش رفته بودم ایران خودرو برای تعویض روغن و انجا از ساکن استفاده کرد و روغن رو تخلیه کرد وقتی به بچه های اینجا گفتم ف گفتن اشتباه کردی و نباید با دستگاه تخلیه میکردی و بهترین راه پیچ کارتله

در این مورد نظرات مختلفه. بعضی اعتقاد دارند فرم کارتل 206 طوری هست که با ساکشن بهتر خالی میشه ولی برخی میگن از طریق کارتل تخلیه بهتر انجام میشه. به هر صورت تفاوت چندانی هم نداره ولی مزیت ساکشن اینه که راحت تر در زمان کمتر کار انجام میشه البته اگه موتور کاملا گرم باشه و همچنین امکان خرابی پیچ و رزوه کارتل کمتره. ولی یک چیز جالب بگم در کشوری مثل امریکا ساکشن معنای چندانی نداره و برای تعویض روغن موتور  به قول خودشون drainage میکنند. البته کارتر درسته نه کارتل ولی عامیانه کارتل جا افتاده!!

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

در حالی که یه عده دوستان میگفتن اون زمان با دستگاه همه روغن خالی نمیشه

ولی جدیدا دوستان میگن اتفاقا با دستگاه بیشتر خالی میشه و مقدار روغن بیشتری هم باید بریزی

خلاصه اینکه این سری که رفتم طرف در حدود 3.6 لیتر روغن با تعویض فیلتر برام ریخت و تخلیه هم از زیر پیچ کارتل انجام شد.

توتال 9000 قوطی فلزی

اگر ۳/۶ لیتر ریخته باشی، یعنی ۳۵۰ سی سی بیشتر از حداکثر مجاز.

شما با ساکشن تخلیه کن، خیلی هم عالیه. توی دفترچه ماشین هم نوشته برای TU5 و با تعویض فیلتر، با ساکشن ۳/۴ و از طریق پیچ کارتل ۳/۲۵ لیتر روغن باید ریخته بشه.

همیشه یه چیزی که اولش میاد، منتقدان خودش رو داره. بعد اگه بتونن عزش نون درارن خوب میشه و اگه نتونن میشه مزخرف. ولی کلا ساکشن وسیله عجیبی نیست. از محل گیج روغن روغن رو می مکه. کار عجیبی نمی کنه. پس با خیال راحت استفاده کن.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/04/25, 02:24:07، naser206 گفته است :

متاسفانه از اسمو رسمش داره نهایت سوء استفاده رو میکنه 113تومن دادم این روغن از کجابیارم دوباره عوضش کنم فقط اینانیست کتونیاش که به اسم اصل میده 30درصد گرونتراز گرونترین نمایندگیا هدفوناش لوازم الکترونیکیش باقیمتایی بالاتراز بازار من به این نتیجه رسیدم ما تا دنیای سالم کسبو کار اینترنتی خیلی فاصله داریم چون انصاف ندارن بهتر همون حضوری خرید کنیم وقت صرف کنیم حداقل اگه فیک بهمون انداختن نه بااین قیمتای فضایی (معذرت) سوزشش کمتر

بابا دیجیکالا فقط گرون میده.هیچ ارزش نداره

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

واقعا برام سواله چرا بعد از حدود 15 سال حضور 206 در ایران و 7-8 سال فعالیت این فروم و 885 صفحه این تاپیک هنوز روی حجم روغن موتور و روش تخلیه جدال هست!!!:-(:-(

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

واقعا برام سواله چرا بعد از حدود 15 سال حضور 206 در ایران و 7-8 سال فعالیت این فروم و 885 صفحه این تاپیک هنوز روی حجم روغن موتور و روش تخلیه جدال هست!!!:-(:-(

چون بین علما اختلاف نظر هست ...

شما الان دقیق و مو به مو شرح بدید برای هر موتور و هر شرایطی چقدر روغن نیاز هست ، باز یکی میاد مخالفت میکنه !

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 33 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

چون بین علما اختلاف نظر هست ...

شما الان دقیق و مو به مو شرح بدید برای هر موتور و هر شرایطی چقدر روغن نیاز هست ، باز یکی میاد مخالفت میکنه !

بین هیچ اخلافی نیست اگر باشه مشکل خودشون هستش . شما سرچ بزنی حجم معین شده برای این موتور مشخص هست . حتی شما سایت های فروش روغن های خارجی هم برید قسمت انتخاب روغن میبنید که بازم مشخص شده . صفحات قبل عنوان شده

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

سلام یوسف جان

به نکته جالبی اشاره کردی! در مورد ساکشن و drainage تو چند پست قبلی مطلبی نوشتم ولی در مورد حجم روغن بیشتر به روغنی که میریزیم توجه داریم و  به نکته ای که کمتر توجه میشه اینه که برخی از تعویض روغنی ها با حوصله تخلیه را انجام نمیدهند (به علل مختلف) بنابراین همین چند سیسی ممکنه در نتیجه تاثیر داشته باشه که البته خیلی هم مهم نیست و یا  مخزن فیلتر روغن را بعضی ها تخلیه نمیکنند.  عموما تیپ 2 با 3 تا 3.200 و تیپ 5 با 3.2 تا 3.4  با فرض تعویض فیلتر فول میشه که  ممکنه البته چند سی سی بیشتر یا کمتر هم باشه که خیلی هم مهم نیست. بهترین کار هم اینه همین حدود بریزیم و بعد از مدتی که ماشین خاموشه تو سطح صاف گیج دستی بگیریم و وضعیت را بررسی کنیم که اگر کمی کم باشه اضافه کنیم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

من به شخصه روی تیپ ۲ هایی که تا الان داشتم بین ۳.۲تا ۳.۵ ریختم .چون پر گاز میرم و تبخیر روغن ایرانی  هم زیاده .تو این چندسال خیلیا بهم گفتن ۳ لیتر بسه خیلیا هم گفتن ۴ لیتر مخصوصا تعویض روغنیا اما من کار خودمو کردم و تا الان که با هیچ ماشینی مشکل موتوری نداشتم از بابت زیاد یا کمبود روغن

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری