reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   890 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      450
    • کاسترول
      100
    • بهران
      156
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      38
    • گرانروی 10w40
      269
    • گرانروی 5w40
      98
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      58
    • سطح کیفی API-SM
      68

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

8,875 ارسال در این موضوع قرار دارد

متاسفانه روغن الف قوطی فلزی که از دیجی گرفتم بنظرم مشکل داره جنس اصل نیست من به امید کمتر شدن صدا و نرمترشدن موتور این خریدو انجام دادم بعد چند روز صدا کم که نشد به نسبت سوپرپارس پایا که میریختم بیشتر هم شد نرمترکه نشد خشنترم شد لنت فردو هم که گرفتم ازشون اونم چنگی به دل نمیزنه صدا داره بنظر بطور جدی باید به اصالت جنساشون شک کرد برای خودش اسمو رسمی درست کرده دیگه لازم نمیدونه جنس درست دست مشتری برسونه عادتی هستکه تو تجارتو کاسبی کردن تو کشورما عرف بازار شده بعد یه مدت فقط پول مهم نه چیز دیگه

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 دقیقه قبل، naser206 گفته است :

متاسفانه روغن الف قوطی فلزی که از دیجی گرفتم بنظرم مشکل داره جنس اصل نیست من به امید کمتر شدن صدا و نرمترشدن موتور این خریدو انجام دادم بعد چند روز صدا کم که نشد به نسبت سوپرپارس پایا که میریختم بیشتر هم شد نرمترکه نشد خشنترم شد لنت فردو هم که گرفتم ازشون اونم چنگی به دل نمیزنه صدا داره بنظر بطور جدی باید به اصالت جنساشون شک کرد برای خودش اسمو رسمی درست کرده دیگه لازم نمیدونه جنس درست دست مشتری برسونه عادتی هستکه تو تجارتو کاسبی کردن تو کشورما عرف بازار شده بعد یه مدت فقط پول مهم نه چیز دیگه

سلام

اینجور وسایل خریدنش از دیجیکالا ریسکه چون فقط تامین کننده هست و کاسب و دلال شده!!!

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

من سوپرپیشتاز ریختم تبخیرش خیلی بالاست الان روی ۳۰۰۰ تا ۱ لیترش رفته 

اول فک میکردم روغن سوزیه ولی همه چیو چک کردم دیدم  موتور سالمه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/04/21, 02:06:52، endwaiter گفته است :

چند سی سی با ۶۰۰ سی سی خیلی فرق داره. شما اگه متوجه مشکلات پیش اومده نشدی یا حتی اگرم واقعا مشکلی پیش نیومده، بازم دلیل نمیشه که کار غیر اصولی رو انجام بدی یا به دیگران توصیه کنی. مقدار روغن باید بر اساس گفته تولید کننده استفاده بشه.

اونجا هم که هیدرولیک کار معرفی کردیم. ایراد بنی اسراییلی گرفتی ازش.

روغن مورد نظرتو بخر ببر بده بگو کامل تعویضش کن. به بقیه چیزاشم که جوب مغازش چه شکلیه یا قیافه خودش چجوریه و اینا کاری نداشته باش.

دوست عزیز فعلا که  این 200000 کیلومتری که استفاده کردم مشکلی پیش نیومده و موتور باز نشده

با توجه به حجم کارتل 600 سی سی (معادل تقریبا 2 لیوان) تاثیر چندانی نداره

سیستم پاشش روغن هم که همه دوستان آشنایی دارن و میدونن کارکردش به چه صورت هست

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

من سوپرپیشتاز ریختم تبخیرش خیلی بالاست الان روی ۳۰۰۰ تا ۱ لیترش رفته 

اول فک میکردم روغن سوزیه ولی همه چیو چک کردم دیدم  موتور سالمه 

منم 20-50 سوپر پیشتاز ریختم  یبار همینجوری افتضاح بود

لینک به ارسال

من که سووپر پیشتاز ریختم وقتی موتور گرم بود دود آبی میکرد!!!

ایرانول ریسینگ ریختم خیلی بهتر شده

لینک به ارسال

سلام. دیروز روغن ماشین رو عوض کردم دوباره ادینول 5-40 ریختم. 140 تومن میداد که نیم لیترش رو هم برداشت برای خودش که از قیمت روغن حدود 16-17 تومن کم شد. (از قبل نیم لیتر دارم که اگر کم کرد سر ریز کنم). رنگ روغن و لوله سر قوطی رو که دیدم مطمئن شدم اصله. فیلتر هم پرفلکس داشت که تاکید داشت اصله. منم چون دیدم روغنش اصله و جزو تک و توک تعویض روغنی ها بود که دیدم میدونه باید تو تیپ 5 باید حداکثر 3.5 لیتر بریزه، اعتماد کردم و گرفتم که 16 تومن بود.

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، aliagha86 گفته است :

سلام. دیروز روغن ماشین رو عوض کردم دوباره ادینول 5-40 ریختم. 140 تومن میداد که نیم لیترش رو هم برداشت برای خودش که از قیمت روغن حدود 16-17 تومن کم شد. (از قبل نیم لیتر دارم که اگر کم کرد سر ریز کنم). رنگ روغن و لوله سر قوطی رو که دیدم مطمئن شدم اصله. فیلتر هم پرفلکس داشت که تاکید داشت اصله. منم چون دیدم روغنش اصله و جزو تک و توک تعویض روغنی ها بود که دیدم میدونه باید تو تیپ 5 باید حداکثر 3.5 لیتر بریزه، اعتماد کردم و گرفتم که 16 تومن بود.

سلام

اگه پرفلکس اصل بوده که عالی داده قیمتش را!

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 22 ساعت قبل، vahid1999 گفته است :

سلام دوستان فیلتر روغن دیامکس کسی استفاده کرده ؟ الان دیجی کالا موجود کرده قیمتش هم 16/000 تومان ارزش داره ؟ 

آقا دیامکس رو رضا زاده اسپوتا موتور وارد میکنه...رضا زاده رو هم کل ایران میشناسن ..به حرفای این ایساکو فروش توجه نکن! دیامکس خوبه فیلترش...من استفاده میکنم....از سرکان خیلی بهتره...

یه جوری میگن تقلبیه انگار مثلا سرکان اصله!! سرکان یه برنده! دیامکس هم برنده! کسی ادعا نکرده دیامکس فیلتر اصلی پژو هست که میگن تقلبیه!!!! فیلتر نوع کاغذش هست که مهمه..و کاغذ دیامکس خیلی خوبه.

ویرایش شده در توسط Ali207

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، esdor گفته است :

دوست عزیز فعلا که  این 200000 کیلومتری که استفاده کردم مشکلی پیش نیومده و موتور باز نشده

با توجه به حجم کارتل 600 سی سی (معادل تقریبا 2 لیوان) تاثیر چندانی نداره

سیستم پاشش روغن هم که همه دوستان آشنایی دارن و میدونن کارکردش به چه صورت هست

قرار نیست با یه کم روغن اضافه موتور از کار بیفته. اما چیزی که مشخصه اینه که هر کاری باید طبق اصول خودش انجام بشه. من خودم چند وقت پیش به دلیلی روغن اضافه ریختم. زود تمام دور موتورم چرب شده بود. بعد از اون که اندازه ریختم دیگه اینجوری نشد. این یه نمونه کوچکش بود.

ممکنه بگن باید روزانه ۸ لیوان آب بنوشیم. حالا ۱۰ تا هم بنوشیم چیزی نمیشه. ۶ تا هم همینطور. اما اون ۸ تا از همه درست تره. البته بدن با موتور کاملا متفاوته و فرقشون اینه که ظرفیت همه TU5 ها یکیه، اما انسانها یکجور نیستن.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری