reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   900 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      455
    • کاسترول
      100
    • بهران
      157
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      39
    • گرانروی 10w40
      274
    • گرانروی 5w40
      99
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      62
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,018 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 ساعت قبل، vahid201687 گفته است :

دوستان من روغن 5w40 توتال 1 لیتری از دیجی گرفته بودم اما ظاهرا فیک بود. دیشب توتال 10w40 اماراتی از خود تعویض روغنی که آشناست گرفتم و ریختم. با توجه به این بازار آشفته و پر از جنس های فیک بنظرتون بهتر نیست از روغن های ایرانی استفاده کنیم؟ بهترینشون چیه؟

باسلام:

متاسفانه بیش تر مردم فکر می کنند هر کالایی که قیمتش بیش تر است، مرغوب تر است !!! اما از نظر اهل فن، هر کالایی که آزمون های مرتبط با خود را انجام داده است پسندیده تر است. من خودم از  بهران سوپر پیش تاز استفاده می کنم. 4 لیتر قبل از عید خریدم 39 هزار تومان و هر 12000 هزار کیلومتر با یک فیلتر خودم ان را تعویض می کنم. این روغن در ازمایشگاه پارس بهران تا 15000 هزار کیلو متر را جواب داده است. اما اگر شما از یک تعویض روغنی سوال کنید کیلو متر کار کرد این روغن چند کیلو متر است فکر می کنید چند هزار را به شما پیشنهاد می کند. !!!

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 دقیقه قبل، تحیری گفته است :

باسلام:

متاسفانه بیش تر مردم فکر می کنند هر کالایی که قیمتش بیش تر است، مرغوب تر است !!! اما از نظر اهل فن، هر کالایی که آزمون های مرتبط با خود را انجام داده است پسندیده تر است. من خودم از  بهران سوپر پیش تاز استفاده می کنم. 4 لیتر قبل از عید خریدم 39 هزار تومان و هر 12000 هزار کیلومتر با یک فیلتر خودم ان را تعویض می کنم. این روغن در ازمایشگاه پارس بهران تا 15000 هزار کیلو متر را جواب داده است. اما اگر شما از یک تعویض روغنی سوال کنید کیلو متر کار کرد این روغن چند کیلو متر است فکر می کنید چند هزار را به شما پیشنهاد می کند. !!!

قطعا تعویض روغنی میگه 6000 تا. چون میخواد زودتر بری پیشش. اما من به شما توصیه می کنم زودتر عوض کنید. چون آب و هوا و بنزین ما بسیار بی کیفیت هستن و روغن زودتر از زمان مقررش خراب میشه. من خودم ادینول رو روی 8000 کیلومتر عوض می کنم. اما شک ندارم که توی آزمایشگاه خیلی بیشتر کار می کنه. شرایط آزمایشگاه خیلی متفاوت و سالمتر از شرایط واقعی کلان شهرهای ماست.

دیجی کالا هم دیگه راهشو خوب پیدا کرده.

من که مدتهاست ازش خرید نمی کنم. خودمو راحت کردم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، تحیری گفته است :

باسلام:

ما که بهران دیختیم اصلا تغییر رنگ نداده! معلومه که پاک کنندگی خوبی نداره

توی دو تا موتور هم تست کردیم

این روغن در موتور ماشینتون تغییر رنگش چطوره و از چه کیلومتری شروع میشه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Venturi گفته است :

شما چه روغنی ریختی؟

صرف بهران بودن کافی نیست. باید ببینی مدلش با موتور خودروی شما سازگاره یا نه. ممکنه مناسب نباشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، endwaiter گفته است :

شما چه روغنی ریختی؟

صرف بهران بودن کافی نیست. باید ببینی مدلش با موتور خودروی شما سازگاره یا نه. ممکنه مناسب نباشه.

سوپر پیشتاز نیمه سینتتیک

کلا بهران تو موتور جرم میذاره طبق تجربه...

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

قطعا تعویض روغنی میگه 6000 تا. چون میخواد زودتر بری پیشش. اما من به شما توصیه می کنم زودتر عوض کنید. چون آب و هوا و بنزین ما بسیار بی کیفیت هستن و روغن زودتر از زمان مقررش خراب میشه. من خودم ادینول رو روی 8000 کیلومتر عوض می کنم. اما شک ندارم که توی آزمایشگاه خیلی بیشتر کار می کنه. شرایط آزمایشگاه خیلی متفاوت و سالمتر از شرایط واقعی کلان شهرهای ماست.

دیجی کالا هم دیگه راهشو خوب پیدا کرده.

من که مدتهاست ازش خرید نمی کنم. خودمو راحت کردم.

با سلام:

روغن یاد شده پس از 12000 کیلو متر کار کرد در خودرو  و تخلیه در آزمایشگاه تست شد.

در 6 ساعت قبل، Venturi گفته است :

با سلام:

روغن سوپر پیشتاز بهران در خودروی 206 کم ترین تغیر رنگ را دارد و در خودروی پراید خیلی زودتر تیره می شود. در صورتی که ماده پاک کننده یا دیترجنت ها در هر دو روغن یکیست.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، vahid201687 گفته است :

دوستان من روغن 5w40 توتال 1 لیتری از دیجی گرفته بودم اما ظاهرا فیک بود. دیشب توتال 10w40 اماراتی از خود تعویض روغنی که آشناست گرفتم و ریختم. با توجه به این بازار آشفته و پر از جنس های فیک بنظرتون بهتر نیست از روغن های ایرانی استفاده کنیم؟ بهترینشون چیه؟

قوطی پلاستیکی بود؟

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

روغن یاد شده پس از 12000 کیلو متر کار کرد در خودرو  و تخلیه در آزمایشگاه تست شد.

با سلام:

روغن سوپر پیشتاز بهران در خودروی 206 کم ترین تغیر رنگ را دارد و در خودروی پراید خیلی زودتر تیره می شود. در صورتی که ماده پاک کننده یا دیترجنت ها در هر دو روغن یکیست.

آیا شما داخل موتورتون رو دیدید؟

یا اونایی که بهران ریختن؛ اینطوری  تا حدودی میشه قضاوت کرد...

من ۶ سال بهران میریختم که موتور رو به گند کشید ولی از لحاظ نرمی و صدا خوبه مشکلی نداره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 55 دقیقه قبل، Venturi گفته است :

آیا شما داخل موتورتون رو دیدید؟

یا اونایی که بهران ریختن؛ اینطوری  تا حدودی میشه قضاوت کرد...

من ۶ سال بهران میریختم که موتور رو به گند کشید ولی از لحاظ نرمی و صدا خوبه مشکلی نداره

از این روغنی که گفتید ۶ سال استفاده کردید، تو کدوم شهر بوده؟ وضعیت تعویض فیلترها و نوع بنزین و کیلومتر تعویض و غیره به چه صورت بوده؟ کارکرد ماشین چطور؟

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

از این روغنی که گفتید ۶ سال استفاده کردید، تو کدوم شهر بوده؟ وضعیت تعویض فیلترها و نوع بنزین و کیلومتر تعویض و غیره به چه صورت بوده؟ کارکرد ماشین چطور؟

ساکن شیراز هستم...همه چیز تنظیم و اوکی فیلتر ها هم همیشه سر موقع عوض میشده و....

خیلی وقته توی تعمیرگاه ها هم زیاد دیدم کسانی که با روغن بهران این مشکل رو داشتن ظاهرا شرکتش مواد دترجنت به روغناش نمیزنه!

این سری برمیگردم به ایرانول ریسینگ یا پارس سوپر پایا

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری