reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   918 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      464
    • کاسترول
      102
    • بهران
      161
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      40
    • گرانروی 10w40
      278
    • گرانروی 5w40
      100
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      63
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,341 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، arshavin گفته است :

بله میاره،،، اشتباه کردم بیشتر نگرفتم البته این اون دفه امتحانی ریختم ولی 5000 توی ماشین کار کرد هیچ موردی ندیدم عالی بود

این دفعه برم جنوب یه کارتن میخرم دیگه ادینول خیلی گرون شده 

آره ارزش خرید داره بخاطر همین پرسیدم ازتون اگه 9000 همینم داشته باشه بخری خرید خوبی هست با قیمت مناسب ارزش خرید بالایی داره

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

تازه جالب اینه که بعد این همه هم که ازش کار میکشن و نمیرسن بهش هر از گاهی این بنز های  E240 را از طریق مزایده میفروشند و مجوز تغییر رنگ دارند و مدت ها هم شخصی کار میکنه.

اینکه میگن فلان وسیله مثل بنز کار می کنه، همینه دیگه. الکی نمیگن.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، arshavin گفته است :

ایشالا که همینطوره البته اون بنده خدا از نمایندگیه خود توتال تهیه میکنه (از این نظر مطمعنم)

این روغن واسه یه ماشین خارجی گرفته بودم واسه 206 ادینول دارم میریزم ولی با قیمت جدید ادینول فکر کنم واسه اینم برم دنبال این توتال واسم بصرفه تره

بله فرقی نداره بریز روی 206 توتا فعلا به صرفتر هستش

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

این دفعه که رفتم روغن بگیرم، توتال از ادینول گرونتر شده بود. ظاهرا توتال زودهر گرون کرده بود.

شما هم دفعه بعد بگیری احتمالا قیمت ها فرق کرده باشن.

توتال ۵۰۰۰ هم روغن بدی نیست. شاخص گرانرویش هم چون ۲۰-۵۰ هست، تو جنوب که گرمه مناسبه. اما بخاطر پایه معدنی بودنش، به نظرم همون ۷۰۰۰ رو استفاده کنید بهتره.

قیمت ها که 100% بالاتر رفته ولی بازار جنوب روغن هایی که بصورت شخصی با لنج میارن خیلی پایینتره

من ساکن جنوب نیستم ولی زیاد میرم و ماشین منطقه آزادی دارم اونور این توتال هم واسه اون خریدم ولی قیمتهای روغن خیلی بالا رفته متاسفاته مجبورم این سری که رفتم به تعداد زیاد بخرم که برای ماشین اینطرف هم استفاده کنم

در 1 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

آره ارزش خرید داره بخاطر همین پرسیدم ازتون اگه 9000 همینم داشته باشه بخری خرید خوبی هست با قیمت مناسب ارزش خرید بالایی داره

این دفعه رفتم 9000 هم عکس میگیرم دوستان ببینن

قیمت که نصبت به بازاره اینجا مناسبتره ولی اگه اختلافش با 7000 زیاد باشه همون 7000 میگیرم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، elnazaghili گفته است :

دوستان اساتید با تجربه لطفا راهنمایی کنید .

من 206 تیپ 2 دارم که فقط باش میرم محل کارم میام خونه بعد از 1000 تا روغن کارخونه رو عوض کردم و توتال 7000 ریختم تا الان 5000 کیلومتر رفتم باهاش با توتال 7000 چند کیلومتر میشه رفت؟

بعد یه سوال که واقعا بلا تکلیف موندم روغن توتال 7000 که ریختم این ماه میشه 6 ماه..

پیشِ تعویض روغنی بردم گفت روغن تا 6 ماه تاریخ انقضاء داره باید عوض کنی  تو اینترنتم چند جا خوندم که 6 ماه تاریخ انقاء باید بعد 6 ماه عوض شه؟

دوستان با سابقه راهنمایی کنید لطفا ؟ نیاز هست بعد از 6 ماه عوض کنم یا تاریخ انقضاء مهم نیست؟

آقا کسی نیست ما رو راهنمایی کنه ؟

لینک به ارسال

برای تیپ پنجی که دادم به عموم، دفعه قبل ایرانول ریسینگ ریختم. امروز بعد از حدود ۷۰۰۰ کیلومتر کارکرد، صدای موتور رو گوش کردم، خیلی کم و خوب بود. جهت اطلاع دوستان. فکر می کنم روغن خوبی باشه. دفعه بعدم از همین می خوام بریزم براش.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

برای تیپ پنجی که دادم به عموم، دفعه قبل ایرانول ریسینگ ریختم. امروز بعد از حدود ۷۰۰۰ کیلومتر کارکرد، صدای موتور رو گوش کردم، خیلی کم و خوب بود. جهت اطلاع دوستان. فکر می کنم روغن خوبی باشه. دفعه بعدم از همین می خوام بریزم براش.

منم ایرانول ریسینگ میریزم ولی نمیدونم چرا تایپت ها صدا میدن؟

سری بعد ی روغن دیگه میریزم ببینم خوب میشه یا نه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، Venturi گفته است :

منم ایرانول ریسینگ میریزم ولی نمیدونم چرا تایپت ها صدا میدن؟

سری بعد ی روغن دیگه میریزم ببینم خوب میشه یا نه

2 ساله همین جا گفتم میگم ریسینگ روغن خوبی هست تازه بعضی افراد متوجه شدن خوبه

ایرانول بهران تقلبی تو بازار زیاد داره فراون - شاید روغنی  که شما ریختی اصلی نبوده ! از نمایندگی های عمده فروش بخر

تو رنج قیمت مناسب های بازار ریسینگ کیفیت خوبی داره صدای تایپت هم در نمیاد

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، elnazaghili گفته است :

سلام

میزان کارکرد روغن شما به محل طی مسافت شما‌بستگی داره و اینکه در شهر و ترافیک تعویض زودتر و در مسیر های بین شهری تعویض می تونه کمی دیر تر انجام بشه که برای روغن ها شرکت سازنده این موضوع رو تعیین کرده.

من خودم چون ترکیبی هم مسافت بین شهر هم درون شهری و ترافیک دارم هشت هزار تا نه هزار تا عوض می کنم توتال ده- چهل رو.

شما با توجه با کارکرد ,محل عبور و مرور باید روغن رو به تناسب تعویض کنید.از تعویض روغنی  معتمد خودتون درخواست کنید از محل گیج بررسی کنند.

به نظر و اطلاعات بنده تعویض در خودرو هایی که خواب ندارند و طی مسافت می کنند هر سال یکبار  در صورت نرسیدن به کارکرد تعویض یا توصیه های فوق هست

همچنین حول و حوش شش ماه هم تعویض در مواردی که خودرو خواب داشته و در حالت سکون به سر برده.

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Mohammad1990
تکمیل نمودن
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ادب مرد به ز دولت اوست
ادب مرد به ز دولت اوست

ادب مرد به ز دولت اوست
ادب مرد به ز دولت اوست

ادب مرد به ز دولت اوست
ادب مرد به ز دولت اوست

در 22 ساعت قبل، elnazaghili گفته است :

شما روغن توتال ۷۰۰۰ بریز تو موتور ماشینت، هر ۸۰۰۰ کیلومتر و یا یک سال هم تعویض کن. هر کدوم زودتر رسید. اگر یک سال گذشته بود و مثلا ۶۰۰۰ تا رفته بودی، تعویض کن. اگرم مثلا ۸۰۰۰ تا رو توی چهار ماه رفتی، بازم تعویض کن.

البته اینم که میگم وحی منزل نیست. حالا یه ذره اینور اونور شدم مشکلی پیش نمیاد.

اما شما با همین منوال پیش برو، موتورت هیچ مشکلی پیدا نمی کنه. فیلترش رو هم حتی الامکان سرکان استفاده کن. اگرم اورجینال بندازی که دیگه خیلی بهتره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری