reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   918 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      464
    • کاسترول
      102
    • بهران
      161
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      40
    • گرانروی 10w40
      278
    • گرانروی 5w40
      100
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      63
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,335 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، emperorashkan گفته است :

من همیشه وقتی میرم تعویض روغنی میگم با تعویض فیلتر روغن 3.5 لیتر داخل ماشین میریزه و 0.5 لیتر باقیمانده رو با خودم میارم برای سرریز کردن های بعدی  چون ماشین من مشکل تبخیر روغن داره و متاسفانه اکثرا روغن موتورهای 10W40 موجود در بازار Flash point شون 210 درجه سانتیگراد است مثل پارس سوپرپایا و ایرانول ریسینگ که وقتی از این روغن ها استفاده می کنم بعد از 3-4 هزار کیلومتر اون 0.5 لیتر هم تموم میشه و گیج روغن هم کم نشون میده و من فقط توتال 7000 و بهران سوپرپیشتاز رو دیدم که عدد تبخیرشون بالاتر از 210 درجه است و وقتی استفاده کردم واقعا تبخیر روغنم نصف شد به خصوص توتال که با سرریز اون 0.5 لیتریه تا 7-8 هزارکیلومتر گیج روغن فول بود گفتم کسی اگر روغن موتور دیگه ای میشناسه که عدد تبخیرش بالای 210 درجه باشه معرفی کنه تست کنیم شاید بهتر از توتال و بهران باشه ممنون

دوست عزیز این روغنهایی که گفتین به شرط اصل بودن همگی خوبن. من الان ۷ساله اول توتال پلاستیکی بعدم قوطی فلزی و جدیدا هم بهران میریزم همیشه هم سه و نیم لیتر میریزم ولی تو این ۷سال تابحال سابقه روغن کم کردن حتی یک خط رو نداشتم. با بهران مصرف سوختم تو شهر و صدای موتور کمترشده . بهرانم بهتره بجای سوپر پیشتاز از بهران رانا استفاده کنین

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 16 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

سلام

روغنی که توی هایما ریختیم سری اول 10w30 و سری دوم 5w30 بود، هر دو عالی بودند 5w30 به نظرم صدای بسیار کمتر و کارکرد روان تر و شتاب بهتری داد به موتور.

این مارک روغن اکثر ویسکوزیته ها رو داره از 5w30 تا 10w40

سایت و اسم و رسم معتبری هم داره حداقل اینکه اصل کره هست. مال Korea oil bank هست.

از اونجایی که من توی 206 هم 5w30 میریزم این سری از این مارک روغن توی 206 میخوام بریزم ببینم چطوره، 5w30 فول سنتتیک گرید SN هست.

عرض شود که 

10w40 توتال ویسکوزیته 

40درجه=98.7

100درجه=14.94

روغن 5w40توتال ویسکوزیته=

40 درجه=82.19

100درجه=13.60

حالا با این روغنی که شما گفتید Hyundai xteer با کد 10w40ویسکوزیته=

40درجه=68.47

100درجه=10.65

وروغن   Hyundai xteer با کد 5w30 ویسکوزیته =

40درجه=64.23

100درجه=10.83

همین طور که میبینید تفاوت روغن توتال و هیوندایی مشخصه -----روغن هیوندایی روان کاری شل تری را در زمان موتور سرد وگرم داره وصدای موتور در استارت سرد وگرم کمتر میشه اما چون دمای ایران گرمتره ممکنه در دمای بالای موتور این عدد کمتر هم بشه که اگر اینطوری بشه قطعات ممکنه اسیب برسه البته شاید هم نشه معلوم نیست 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

روغن توتال کلا تبخیرش خیلی کمه. من چند سال توتال ۷۰۰۰ SN استفاده کردم. با تبخیر و کم کردن بیگانه بودم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

روغن توتال 10W-40 با کد 7000   

ویسکوزیته روغن هم گفتیم 

40درجه=98.7

100درجه=14.94

در استارت سرد سفت تر جریان داره 

یه مدل هم TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 داره که بالاتر از9000 هست معروف به INFE هستش 

40درجه=63.48
100درجه=10.60

درمقایسه با روغن   Hyundai xteer با کد 5w30 ویسکوزیته =  

40درجه=64.23

100درجه=10.83

-توتال روان کاری شل تری در استارت سردداره درحالت موتور گرم  هم روان تر هست 

راستی رنگ روغن 7000 که استفاده کردید چه رنگی بود ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، emperorashkan گفته است :

من همیشه وقتی میرم تعویض روغنی میگم با تعویض فیلتر روغن 3.5 لیتر داخل ماشین میریزه و 0.5 لیتر باقیمانده رو با خودم میارم برای سرریز کردن های بعدی  چون ماشین من مشکل تبخیر روغن داره و متاسفانه اکثرا روغن موتورهای 10W40 موجود در بازار Flash point شون 210 درجه سانتیگراد است مثل پارس سوپرپایا و ایرانول ریسینگ که وقتی از این روغن ها استفاده می کنم بعد از 3-4 هزار کیلومتر اون 0.5 لیتر هم تموم میشه و گیج روغن هم کم نشون میده و من فقط توتال 7000 و بهران سوپرپیشتاز رو دیدم که عدد تبخیرشون بالاتر از 210 درجه است و وقتی استفاده کردم واقعا تبخیر روغنم نصف شد به خصوص توتال که با سرریز اون 0.5 لیتریه تا 7-8 هزارکیلومتر گیج روغن فول بود گفتم کسی اگر روغن موتور دیگه ای میشناسه که عدد تبخیرش بالای 210 درجه باشه معرفی کنه تست کنیم شاید بهتر از توتال و بهران باشه ممنون

توتال های قوطی پلاستیکی تبخیر ندارن

شما بهتره عیب ایراد موتور پیدا کنی یا نشت از جایی چون موتور سالم بخار نداره

البته اگه ماشین شما ایرانیزه هست دست نزن بهش همه اینجوری هستن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

سلام دوستان.

کسی این روغن‌ و استفاده کرده؟

خیلی تعریف کردن ازش برای تیو فایو

IMG_20180516_092216.jpg

روغن خوبیه بچه ها ریختن  راضی بودن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، cadilac گفته است :

عرض شود که 

10w40 توتال ویسکوزیته 

40درجه=98.7

100درجه=14.94

روغن 5w40توتال ویسکوزیته=

40 درجه=82.19

100درجه=13.60

حالا با این روغنی که شما گفتید Hyundai xteer با کد 10w40ویسکوزیته=

40درجه=68.47

100درجه=10.65

وروغن   Hyundai xteer با کد 5w30 ویسکوزیته =

40درجه=64.23

100درجه=10.83

همین طور که میبینید تفاوت روغن توتال و هیوندایی مشخصه -----روغن هیوندایی روان کاری شل تری را در زمان موتور سرد وگرم داره وصدای موتور در استارت سرد وگرم کمتر میشه اما چون دمای ایران گرمتره ممکنه در دمای بالای موتور این عدد کمتر هم بشه که اگر اینطوری بشه قطعات ممکنه اسیب برسه البته شاید هم نشه معلوم نیست 

آرمین جان ممنون بابت اطلاعات دقیقی که در خصوص گرانروی دادی، فقط این نکته رو حتما میدونی که تنها از روی درجه گرانروی نمیشه روانکاری رو نتیجه گیری کرد. کلی ادتیو الان شرکت ها وارد روغن هاشون میکنند که اصل داستان تفاوت برندینگ همین ادتیو ها هستند وگرنه بین بهران سوپرپیشتاز 10w40 و والولین پریمیوم کانونشنال 10w40 از لحاظ بیس روغن فرق خیلی زیادی نیست، ادتیوهای اینها یکی رو کرده بهران اون یکی رو کرده والولین! و میدونی که ادتیو ها کاملا انحصاری هستند و هیچ شرکتی فرمول ساخت ادتیوهاش رو به دیگران نمیده و توی ایران تمامی ادتیوهای روغن رو وارد میکنند...

این روغن Hyundai رو جهت بررسی(و نه حتی امتحان) پیشنهاد دادم که دوستان در بررسی هاشون قرار بدند.

جالبه روی جعبه 5w30 این روغن عبارت Ultra Protection خیلی بزرگ نوشته شده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

روغن خوبیه بچه ها ریختن  راضی بودن

مرسی توو این آشفته بازار خریدم ۷۹

امیدوارم خوب باشه.

قیمت کسی داره ببینم گرون خریدم یا نه

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، Mohammad1990 گفته است :

مرسی توو این آشفته بازار خریدم ۷۹

امیدوارم خوب باشه.

قیمت کسی داره ببینم گرون خریدم یا نه

خوب خریدی واقعا    قیمتش بالاتره بالا 90

روغن خوبیه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

آرمین جان ممنون بابت اطلاعات دقیقی که در خصوص گرانروی دادی، فقط این نکته رو حتما میدونی که تنها از روی درجه گرانروی نمیشه روانکاری رو نتیجه گیری کرد. کلی ادتیو الان شرکت ها وارد روغن هاشون میکنند که اصل داستان تفاوت برندینگ همین ادتیو ها هستند وگرنه بین بهران سوپرپیشتاز 10w40 و والولین پریمیوم کانونشنال 10w40 از لحاظ بیس روغن فرق خیلی زیادی نیست، ادتیوهای اینها یکی رو کرده بهران اون یکی رو کرده والولین! و میدونی که ادتیو ها کاملا انحصاری هستند و هیچ شرکتی فرمول ساخت ادتیوهاش رو به دیگران نمیده و توی ایران تمامی ادتیوهای روغن رو وارد میکنند...

کاملا درسته

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری