reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   918 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      464
    • کاسترول
      102
    • بهران
      161
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      40
    • گرانروی 10w40
      278
    • گرانروی 5w40
      100
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      63
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,335 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 21 ساعت قبل، nestle گفته است :

سلام دوستان

دو روز پیش تو جاده بودم ماشین کناریم گفت از زیر ماشینت دود سیاه میده زدم کنار دیدم کف ماشین همه روغنی کاپوتو زدم بالا دیدم از روکش فلتر روغن روغن پس زده گیجو کشیدم دیدم خشک خیلی ترسیدم چون فکر کنم 20 کیلومتری همینجوری میومدم  سرعتم 100 120 بود زنگ زدم امداد اومد فیلتر با روکشو عوض کرد 3لیتر هم روغن ریخت گفت هوا گرم اشکال نداره چیزی نشده حالا میگم نکنه چیزی شده باشه چون سرعت داشتم میگم چراغ روغن روشن نشده بود سوالم اینه چرا چراغ روغن روشن نشد. الان ماشین فرقی نکرده قبل رفتن تو جاده هم چک کرده بودم مشکلی نداشت حالا نمیدونم جنس روکش بد بوده یا تعویض روغنی بد بسته بود ولی  10 روزی بود روغنو عوض کرده بودم بعد اینجور شد تو جاده. همیشه آب رادیات تو ماشین میزارم  از این به بعد چند لیتر روغنم باید بزارم فکر کنم تا چند وقت دیگه لاستیکو لامپو تسمه خلاصه لوازم یدکی همراه بشم.

داداش مشکلی نیست دقیقا این اتفاق واسم افتاد من چیزی حدود ۲۰ کیلومتر راه رفتم وقتی نگه داشتم و‌گیج رو کشیدم ته خط بود منم زنگ زدم امداد خودرو آمد درپوش فیلتر عوض کرد سه لیتر روغن معمولی ریختم بعدش هم گاز گرفتم

فردایی وقتی رفتم تعویض روغنی با ساکشن روغن تخلیه کرد دیدم حدود ۵ لیتر ماشین روغن داره

اصلا نگران نباش موتور ماشین آسیبی ندیده ولی به احتمال زیاد اورینگ های پایه فیلتر دقت کن پایه فیلتر نه درپوش فیلتر باطل میشه و از آنجا نشت روغن خواهی داشت یه دست اورینگ اصلی بگیر عوض کن خیالت تا یه عمر راحته

اورینگ هم فکر کنم ۲۰تومن باشه

یا علی

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان حالا ک بحث در پوش فیلتر روغن شد یه سوال داشتم این درپوش های فلزی (آلومینیومی )چطورن ؟ کسی تجربه ی استفاده ازشون داره ؟من یک ماه پیش ک خواستم روغن عوض تعویض روغنی زد هرز کرد جای اچار خور درپوش رو به سختی اخر باز شد و بعدش رفتم ایساکو در پوش گرفتم رنگش مشکی نبود طوسی مانند هست اما جنسش خوب نیست به نظرتون فلزی بگیرم یا دنبال اورجینال قدیمی باشم ؟

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، vahid1999 گفته است :

سلام دوستان حالا ک بحث در پوش فیلتر روغن شد یه سوال داشتم این درپوش های فلزی (آلومینیومی )چطورن ؟ کسی تجربه ی استفاده ازشون داره ؟من یک ماه پیش ک خواستم روغن عوض تعویض روغنی زد هرز کرد جای اچار خور درپوش رو به سختی اخر باز شد و بعدش رفتم ایساکو در پوش گرفتم رنگش مشکی نبود طوسی مانند هست اما جنسش خوب نیست به نظرتون فلزی بگیرم یا دنبال اورجینال قدیمی باشم ؟

اورجینال قدیمی

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

من همیشه وقتی میرم تعویض روغنی میگم با تعویض فیلتر روغن 3.5 لیتر داخل ماشین میریزه و 0.5 لیتر باقیمانده رو با خودم میارم برای سرریز کردن های بعدی  چون ماشین من مشکل تبخیر روغن داره و متاسفانه اکثرا روغن موتورهای 10W40 موجود در بازار Flash point شون 210 درجه سانتیگراد است مثل پارس سوپرپایا و ایرانول ریسینگ که وقتی از این روغن ها استفاده می کنم بعد از 3-4 هزار کیلومتر اون 0.5 لیتر هم تموم میشه و گیج روغن هم کم نشون میده و من فقط توتال 7000 و بهران سوپرپیشتاز رو دیدم که عدد تبخیرشون بالاتر از 210 درجه است و وقتی استفاده کردم واقعا تبخیر روغنم نصف شد به خصوص توتال که با سرریز اون 0.5 لیتریه تا 7-8 هزارکیلومتر گیج روغن فول بود گفتم کسی اگر روغن موتور دیگه ای میشناسه که عدد تبخیرش بالای 210 درجه باشه معرفی کنه تست کنیم شاید بهتر از توتال و بهران باشه ممنون

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان.

کسی این روغن‌ و استفاده کرده؟

خیلی تعریف کردن ازش برای تیو فایو

IMG_20180516_092216.jpg

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، vahid1999 گفته است :

من این هایی را که میگید ندیدم ولی الان اریجینالش به راحتی پیدا میشه چه کاریه متفرقه ببندیم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

درپوش فلزی روغن ممکنه حرارت رابیشتر کنه 

پلاستیکی بهتره چون فابریکی هستش 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان روغن Hyundai xteer رو هم بررسی کنید...دو نوبت توی هایما توربو ریختیم در یک کلام محشر بود! مصرف سوخت هایما توی جاده زیر 8 نبود با این روغن مصرف 7.2 هم گرفتیم با سرعت ثابت 110 ، صدای موتور گاهی حس میکنی موتور کلا خاموشه،

این سری توی 206 هم میریزم ببینم چطوره.

روغن ساخت کره هست و اصلی.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

دوستان روغن Hyundai xteer رو هم بررسی کنید...دو نوبت توی هایما توربو ریختیم در یک کلام محشر بود! مصرف سوخت هایما توی جاده زیر 8 نبود با این روغن مصرف 7.2 هم گرفتیم ، صدای موتور گاهی حس میکنی موتور کلا خاموشه،

این سری توی 206 هم میریزم ببینم چطوره.

روغن ساخت کره هست و اصلی.

اقا ارش سلام

ویسکوزیته این روغن چند بود ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

اقا ارش سلام

ویسکوزیته این روغن چند بود ؟

سلام

روغنی که توی هایما ریختیم سری اول 10w30 و سری دوم 5w30 بود، هر دو عالی بودند 5w30 به نظرم صدای بسیار کمتر و کارکرد روان تر و شتاب بهتری داد به موتور.

این مارک روغن اکثر ویسکوزیته ها رو داره از 5w30 تا 10w40

سایت و اسم و رسم معتبری هم داره حداقل اینکه اصل کره هست. مال Korea oil bank هست.

از اونجایی که من توی 206 هم 5w30 میریزم این سری از این مارک روغن توی 206 میخوام بریزم ببینم چطوره، 5w30 فول سنتتیک گرید SN هست.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری