reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,693 ارسال در این موضوع قرار دارد

مصرف سوخت به موتور م ارتباط داره 

روغن با گرانوری پائین تر باعث کم شدن سوخت میشه چون موتور راحت تر ونرم ترکارمیکنه زور موتور کمتر میشه 

موتور گرمایی با گشتاور بالا روغن 5W30 میشه 5W20 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، alinorouzi گفته است :

تویه دیجیکالا موجود هست.مصرف نکردم.فقط خواستم ببینم کسی مصرف کرده یا نه.

اینم از عکس و لینک سایت دیجیکالا:

https://www.digikala.com/Product/DKP-215404/روغن-موتور-خودرو-آیسین-مدل-SN10W40-ظرفیت-4-لیتر

Aisin-SN10W40-Engine-Oil-4L-c465bd.jpg

روغن بدی نسیت اگر اصل باشه ولی از جمله برند هایی هست که واردات همیشگی نداره. از برند های شناخته شده و روتین بازار استفاده کنید. اگه خارجی خوب بخواهید رکتول بگیرید که همون دیجیکالا اورده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دیجی کالا دنبال سوده. دلش واسه موتور ماشین من و شما نسوخته.

حرفتو قبول دارم که دنباله سوده . من خودم توتال 7000 رو قیمت کردم 105 تومن تویه دیجیکالا زده 116 تومن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

واسه هوای گرم خوزستان چه روغنی که راحتم گیر بیاد پیشنهاد میدید؟ با تعویض فیلترها چند لیتر دقیقا باید استفاده بشه؟

و اینکه چندهزارتا بهتره عوض بشه؟

راستی فکر کنم قبلی که استفاده کردم توتال ۷۰۰۰ خاکستری بود. اگه اشتباه نکنم ۴۰_۱۰

ممنون

ویرایش شده در توسط kaveh ahangar

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، kaveh ahangar گفته است :

سلام 

واسه هوای گرم خوزستان چه روغنی که راحتم گیر بیاد پیشنهاد میدید؟ با تعویض فیلترها چند لیتر دقیقا باید استفاده بشه؟

راستی فکر کنم قبلی که استفاده کردم توتال ۷۰۰۰ خاکستری بود. اگه اشتباه نکنم ۴۰_۱۰

ممنون

سلام همون 40-10 خوبه با فیلتر تیپ 2 یا 3 حدود 3.100 بریزید و بعد با گیج کنترل کنید که اگه کم بود کمی سرریز کنید. 6 تا 8 هزار بهترین زمانه ولی بعضی ها 5 تا و برخی 12 هزار تا هم عوض میکنند. برند هم ایرانی ها بهران، ایرانول و پارس و خارجی ها هم بسته به بودجه تا 300 میشه روغن عوض کرد و برند های مختلفی هست اگه خارجی میخواهید بریزید سعی کنید روغنی که  واردات شرکتی نیمچه درست حسابی داره (البته تو ایران همچین چیزی وجود نداره بسته به شرایط سیاسی و روابط و سود تجار داره)  بریزید مانند ادینول و یورول و توتال و ...

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، kaveh ahangar گفته است :

سلام 

ممنون

از نظر شاخص گرانروی، برای اهواز ۲۰-۵۰ مناسبه، منتها اگه نیمه سنتتیک باشه خوبه. حداقل توتال رو می دونم که ۲۰-۵۰ مینرال هست. اما اگه ۲۰-۵۰ نیمه سنتتیک نیست، همون ۱۰-۴۰ گزینه خوبیه و بدون مشکل می تونید استفاده کنید.

از نظر برند هم، روغن های بهران، توتال و ادینول توصیه بنده هستن. البته این معنیش این نیست که روغن های دیگه خوب نیستن.

به نظرم با توجه به کثیفی و گرمای هوای خوزستان، بیشتر از ۶-۷ هزار تا استفاده نکنید. با اون وضعیت ریزگردها که فکر کنم همیشه فیلتر هواتون کثیف باشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، kaveh ahangar گفته است :

سلام 

ممنون

ایرانول ریسینگ استفاده کم مطمین هست روغن خوبیه همه جا هم گیر میاد قیمتی هم معقول هست

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ایرانول ریسینگ اگر مشکل زیاد شدن صدای موتور رو نداشت بی نظیره

ناچارا بهران سوپر پیشتاز ۱۰w۴۰ ریختم از نظر صدا یه کوچولو بهتر شد راضیم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام امروز رفتم روغن ادینول سوپر لایت  گرفتم 125 تومن  با فیلتر روغن فاین 8 تومن  که یارو میگفت فرانسویه  دیگه گردن خودش راست و دروغش جنس کاغذش هم بد نبود بعد از تعویض صدای موتور کمی بهتر شد و ماشین نرم تر دور میگرفت انگار سبک تر شده بود :grin: به هر حال روغن قبلی بهران جان سوپر پیشتاز ده چهل بود با اینکه چهار هراز تا بیشتر باهاش نرفته بودم رنگ روغن سیاه شده بود این نشون میده روغن بخوبی کار خودش رو انجام داده اما نسبت به ادینول کمی موتور دیر  شتاب میگیره در کل بهران روغن خوبیه راضی بودم ازش بهران هم عمده فروشی 46 مغازه دار 56 اما عمده فروشه میگفت از هفته دیگه بار جدید میشه 56 الان بخر و این صحبتا .

پشت قطوی روغن که دفترچه داره جنسش هم کاغذی نیست 

http://7w2u_1524424523618-1235066200_thumb.jpg

http://dwzb_1524424471454446388878_thumb.jpg

در قیفی  که دوستان میگفتن یاید داشته باشه اگه نبود تقلبی هست   رنگ روغن هم شفاف و طلایی هست 

http://rg9r_1524424552931-1909000948_thumb.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Venturi گفته است :

ایرانول ریسینگ اگر مشکل زیاد شدن صدای موتور رو نداشت بی نظیره

ناچارا بهران سوپر پیشتاز ۱۰w۴۰ ریختم از نظر صدا یه کوچولو بهتر شد راضیم

روی ماشین دوستم که چند ساله میریزه بیصدا سایلنت هست اینگار ماشین روشن نیستش همیشه میادش میبنمش از بیصدا بودن موتورش لذت میبرم

از موتور ماشین خودم که سوپر لایت میریزم صداش کمتره

به نظرم نباید تمامی صدا را به روغن ربط داد چون اینو حداقل روی ماشین خودم دوستم دارم میبنیم با اینکه من روغن بهتری میریزم ولی برای اون بیصداتر از منه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری