reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   938 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      468
    • کاسترول
      104
    • بهران
      171
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      29
    • ادینول
      41
    • گرانروی 10w40
      291
    • گرانروی 5w40
      103
    • گرانروی 5w50
      16
    • سطح کیغی API-SN
      65
    • سطح کیفی API-SM
      71

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,700 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 5 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

اون 65 تومن قیمت روی قوطی هست و عمده فروشا همون 45 تومن میدن

سوپر پایا هم عمده فروشی طبق گفته دوستان 42 تومن هست الان(نمایندگی پارس تو شهر ما)

همشون هم اصلی هستن.

اتفاقا من هم چند صفحه پیش همین سوال رو پرسیدم

چون توی دیوار جایی دیدم که سوپر پیشتاز رو 45 قیمت زده بود ولی خودم از هر تعویض روغنی پرسیدم زیر 65 که روی جعبه زده شده ندادن

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 29 دقیقه قبل، tukanet گفته است :

اتفاقا من هم چند صفحه پیش همین سوال رو پرسیدم

چون توی دیوار جایی دیدم که سوپر پیشتاز رو 45 قیمت زده بود ولی خودم از هر تعویض روغنی پرسیدم زیر 65 که روی جعبه زده شده ندادن

من سوپر پیشتاز 10w40خریدم 46 تومن با فیلتر روغن بهران 6 تومن 

از عمده فروشی نمایندگی بهران تو شیراز 

روغن خوبیه اما سر 5000 کیلومتر عوض بشه بهتره 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

اون 65 تومن قیمت روی قوطی هست و عمده فروشا همون 45 تومن میدن

سوپر پایا هم عمده فروشی طبق گفته دوستان 42 تومن هست الان(نمایندگی پارس تو شهر ما)

همشون هم اصلی هستن.

سلام به همه 

دوستان جریان این که قیمت روی قوطی رو تا این حد زیاد میزنن چیه کسی میدونه ؟

اگه اشتباه نکنم چند وقته  اینجوری شده اتفاقا قبلا قیمت روی روغن رو میزد مثلا چهل تومن و جلوش مینوشت تحویل درب کارخانه 

و بقیه به بهونه هزینه حمل گرونتر میدادن بسته به انصافشون 

قیمت مصرف کننده هم روی همه چیز حدود پنج تا ده پرصد بالاتر میزنن 

مثلا یه جنسیو صاحب سوپر مارکت ده تومن میخره حالا یا از خود کارخونه یا از عمده فروش  دهو پونصد تا یازده تومن قیمت خورده روش و میفروشه 

حالا داستان چیه که مثلا رو روغن میزنن ۶۵ تومن و اکثرا زیرقیمت اون میفروشن نسبت به انصافشون حالا دوستان میگن عمده فروشها تکی ۴۵ تومن میدن یعنی اگه تعداد بخوای احتمالا باز هم کمتر بده و خود اون عمده فروش هم داره سود میکنه این یعنی  ۳۰ درصد بالاتر زدن قیمت رو و خیلیا ام به همون قیمت میفروشن به کسانی که قیمت ندارن و اگرم کسی داستان رو بدونه و ازشون بپرسه چرا گرون میدی؟ میگه برا من اصله و اونا تقلبی سند حرفش هم قیمت رو روغن

و این موضوع فقط برای بهران نیست من خودم توتال هفت هزار ایرانیو دوازده سیزده تومن پایینتر از قیمت روش خریدم و تا جایی که طرف رو میشناسم بهش اعتماد دارم که جنس تقلبی نمیاره پلوم و هولگرام و همه چیشم او کی بود 

و تازه ازم اجرت تعویض نگرفت که یعنی داره روی فروش جنسهاش خوب سود میکنه 

یعنی هیچ ارگانی نظارت نمیکنه ؟

یا شاید داستانی داره مثلا حدس میزنم مواد خام وشیمیایی که اینها از خارج وارد میکردن به خاطر تحریم بالا در میومده و این قیمتهای بالا رو رو محصول زدن  یهو که تحریمهارو برداشتن اینها قیمت تموم شده شون پایین اومده و ارزونتر فروختن ولی اینهم نهایت یکی دو ماه توجیه داره تا محصولات قبلی فروش بره و محصول جدید رو قیمت جدید چاپ کنن البته اینها حدسه امیدوارم کسی جوابشو بدونه تا خیالمون راحت  شه مثلا دوستی در چنتا پست قبلتر نوشته من روغن رو خریدم فلان قیمت ولی جای دیگه داشته خیلی ارزونتر میداده که این رو دلیل تقلبی بودن جنس ارزونتر اورده بود 

این یعنی خیلیا میرن جنس گرونتر میخرن  چون به قیمت پایینتر شک دارن که تقلبی نباشه 

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، barton2500 گفته است :

من شهرستان خریدم 55 تومن. عمده فروش روغن بود. همین قوطی فلزی سبز-سفید

این تفاوت قیمت ها هم آدم رو به شک میندازه. مثلاً سری قبل ریسینگ که حدود 60-65 می خریدم آشناها برام از تهرانسر خریده بودن 42 تومن. همش شک داشتم روغن تقلبیه اصلیه

نمیدونم دزدهای نامحترم تو بازارهای روغن های وطنی هم دست بکار شدن یا همچنان تو کار روغن های خارجی به سر می برن.

سلام 

والا الان قیمت روغنها بیشتر از این که به مارک یا کشور سازندش مربوط باشه به ویسکوزیته و سطح کیفیش بستگی داره مثلا به روغن فول سنتیک ایرانی 5-30یا ۵_۴۰ سط کیفی mیا n  گرونتره از یه روغن خارجی مثلا کاسترول ۲۰-۵۰ سطح کیفی j

دوستان دزد و شاهدزدم به نظر من روغن تقلبی یا جعبشو تولید یا کپی نمیکنن

میرن قوطیهای خالی توتال و بهران و ایرانول  وکاسترول و ...رو از تعویض روغنیها میخرن و با روغنهای ارزون قیمت باز پر میکنن و فقط میمونه پلمبش که احتمالا با یه دستگاه پلمب و نهایت چاپ زرورق یا فوم پلمب زیر درپوش کلی پول به جیب میزنن 

من چندین و چند بار که از تعویض روغنیها قوطی خالی روغن رو خواستم بهم ندادن مثلا گفتن شرکت از ما میخواد یا به صاحبکارم باید قوطی خالیارو تحویل بدم که فکر نکنه  پیچوندم و از این داستانها و مثلا میگن قوطیشو برا چی میخوای برا اب یا‌بنزین یه چهار لیتری خالی مارک متفرقه میدن که چون روغن داخلش متفرقه و ارزون بوده بدرد کپی کارها نمیخوره و نمیخرن ازشون 

به نظرم بایدهمیشه روغن میخریم قوطی خالیاشو بگیریم تا سو استفاده نکنن حتی اگه بدردمون نمیخورد و طرف بهونه اورد باید ازش بخوایم هولگرامشو برچسبشو بکنه یا سوراخ کنه 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

منم سوپرپیشتاز ۱۰-۴۰ خریدم امروز ۱۵فروردین ۵۰ هزار تومان.ظاهرا گرون شده .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام به همه 

اگه اشتباه نکنم چند وقته  اینجوری شده اتفاقا قبلا قیمت روی روغن رو میزد مثلا چهل تومن و جلوش مینوشت تحویل درب کارخانه 

مثلا یه جنسیو صاحب سوپر مارکت ده تومن میخره حالا یا از خود کارخونه یا از عمده فروش  دهو پونصد تا یازده تومن قیمت خورده روش و میفروشه 

حالا داستان چیه که مثلا رو روغن میزنن ۶۵ تومن و اکثرا زیرقیمت اون میفروشن نسبت به انصافشون حالا دوستان میگن عمده فروشها تکی ۴۵ تومن میدن یعنی اگه تعداد بخوای احتمالا باز هم کمتر بده و خود اون عمده فروش هم داره سود میکنه این یعنی  ۳۰ درصد بالاتر زدن قیمت رو و خیلیا ام به همون قیمت میفروشن به کسانی که قیمت ندارن و اگرم کسی داستان رو بدونه و ازشون بپرسه چرا گرون میدی؟ میگه برا من اصله و اونا تقلبی سند حرفش هم قیمت رو روغن

و این موضوع فقط برای بهران نیست من خودم توتال هفت هزار ایرانیو دوازده سیزده تومن پایینتر از قیمت روش خریدم و تا جایی که طرف رو میشناسم بهش اعتماد دارم که جنس تقلبی نمیاره پلوم و هولگرام و همه چیشم او کی بود 

یا شاید داستانی داره مثلا حدس میزنم مواد خام وشیمیایی که اینها از خارج وارد میکردن به خاطر تحریم بالا در میومده و این قیمتهای بالا رو رو محصول زدن  یهو که تحریمهارو برداشتن اینها قیمت تموم شده شون پایین اومده و ارزونتر فروختن ولی اینهم نهایت یکی دو ماه توجیه داره تا محصولات قبلی فروش بره و محصول جدید رو قیمت جدید چاپ کنن البته اینها حدسه امیدوارم کسی جوابشو بدونه تا خیالمون راحت  شه مثلا دوستی در چنتا پست قبلتر نوشته من روغن رو خریدم فلان قیمت ولی جای دیگه داشته خیلی ارزونتر میداده که این رو دلیل تقلبی بودن جنس ارزونتر اورده بود 

این یعنی خیلیا میرن جنس گرونتر میخرن  چون به قیمت پایینتر شک دارن که تقلبی نباشه 

من فکر می کنم چون روغن جنسیه که ممکنه حتی دو سه سال هم توی انبار یا مغازه بمونه، شرکت ها قیمت رو بالاتر می زنن که بعدا فروشنده دچار مشکل نشه. حالا یه فروشنده ای هم بسته به انصاف نداشتش، ممکنه روغن رو به همون قیمت روی قوطی بفروشه.

حالا دفعه بعد اگه یادم نره، هم از تعویض روغنی و هم کسی که ازش روغن می خرم سوال می کنم.

سلام 

والا الان قیمت روغنها بیشتر از این که به مارک یا کشور سازندش مربوط باشه به ویسکوزیته و سطح کیفیش بستگی داره مثلا به روغن فول سنتیک ایرانی 5-30یا ۵_۴۰ سط کیفی mیا n  گرونتره از یه روغن خارجی مثلا کاسترول ۲۰-۵۰ سطح کیفی j

دوستان دزد و شاهدزدم به نظر من روغن تقلبی یا جعبشو تولید یا کپی نمیکنن

میرن قوطیهای خالی توتال و بهران و ایرانول  وکاسترول و ...رو از تعویض روغنیها میخرن و با روغنهای ارزون قیمت باز پر میکنن و فقط میمونه پلمبش که احتمالا با یه دستگاه پلمب و نهایت چاپ زرورق یا فوم پلمب زیر درپوش کلی پول به جیب میزنن 

من چندین و چند بار که از تعویض روغنیها قوطی خالی روغن رو خواستم بهم ندادن مثلا گفتن شرکت از ما میخواد یا به صاحبکارم باید قوطی خالیارو تحویل بدم که فکر نکنه  پیچوندم و از این داستانها و مثلا میگن قوطیشو برا چی میخوای برا اب یا‌بنزین یه چهار لیتری خالی مارک متفرقه میدن که چون روغن داخلش متفرقه و ارزون بوده بدرد کپی کارها نمیخوره و نمیخرن ازشون 

به نظرم بایدهمیشه روغن میخریم قوطی خالیاشو بگیریم تا سو استفاده نکنن حتی اگه بدردمون نمیخورد و طرف بهونه اورد باید ازش بخوایم هولگرامشو برچسبشو بکنه یا سوراخ کنه 

هیچ تعویض روغنی حق نداره قوطی روغن شما رو نده. ازش بدون تعارف و رودروایستی بگیرید. بگید قوطیش رو می خوام. همونم می خوام. دارید پولشو می دید. تعارف ندارید که.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ن چندین و چند بار که از تعویض روغنیها قوطی خالی روغن رو خواستم بهم ندادن مثلا گفتن شرکت از ما میخواد یا به صاحبکارم باید قوطی خالیارو تحویل بدم که فکر نکنه  پیچوندم و از این داستانها و مثلا میگن قوطیشو برا چی میخوای برا اب یا‌بنزین یه چهار لیتری خالی مارک متفرقه میدن که چون روغن داخلش متفرقه و ارزون بوده بدرد کپی کارها نمیخوره و نمیخرن ازشون 

اقا ایدین همینطور هست که گفتید 

منم قبلا یه لیتر میخریدم بعد که میریختم همون لحظه شاگردش را فرستاد گفت قوطی روغن را میخوایم البته خودش نیومد البته بعضی تعویض روغنی ها اینطورین 

منم میاوردم خونه میریختم وبعد یا نگه میداشتم یا خود قوطی را سوراخ میکردم تا بدرد نخوره و بیرون مینداختم 

الان زمانه عوض شده و طرف از هر روشی استفاده میکنه تا پول دربیاره 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام به همه 

قبلنا که از تعاونی روغن پارس تو تهران سوپر پیشرو میخریدم اونم ۲۰ تومن زیر قیمت روی قوطی میداد.

اون هم معتبرترین منبع خرید روغن پارس هست.

از تعویض روغنی اشنام هم پرسیدم گفت سود ما رو همین روغناست چون از عمده فروش همون قیمتی که خودت میدونی میخریم.به همین خاطر کسی روغن میاره واسش تعویض کنیم معمولا زیر بار نمیریم.(بعضیا هم تعویض میکنن)

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام به دوستان
من یه ۲۰۷ چن ماه پیش گرفتم بعد ۵۰۰ - ۶۰۰ کیلومتر راه رفتن روغنشو عوض کردم توتال ۹۰۰۰ قوطی فلزی ریختم (از دیجی کالا خریدم شهرستان هستمو تعویض روغنیا هر چی دارنو میگن اصل هست بقیه تقلبی) متاسفانه نیم لیتر باقیمانده شو یادم رفت بگیرم.

تا الان ۵۲۰۰ راه رفته امروز سطح روغن چک کردم دیدم چهار خط امده پایین نمیدونم یعنی چن سی سی (اینم بگم چن روزی بود که احساس میکردم صدای موتور در دور بالا و دنده سنگین کمی بیشتر شده بخاطر همین چک کردم)

الان من چیکار کنم؟ 

برم نمایندگی ایران خودرو ؟ روغن توتال قوطی پلاستیکی دارن که ایرانی هست . میشه اینو بهش اضافه کرد؟ (فرض بر اینکه روغن من اماراتی اصل هستش) دوستم میگفت روغنت خوبه راحت ۳ هزار تا دیگه کار میکنه. (من اهل فشار یعنی رانندگی در دور بالا نیستم شاید ۴۰۰ یا ۵۰۰ تا اونم بصورت ناپیوسته از در جاده کوهستانی باهاش رانندگی کردم)

یه موضوع دیگه اینکه از دیجی ۹۰۰۰ انرژی گرفتم ۵ لیتری - میشه از این ریخت داخل موتور ماشین که ۹۰۰۰ معمولی هستش (جفتشون 5w40 هستن)

یا کلا بیخیال بشم روغنو عوض کنم همشو از این روغن جدید بریزم؟

ممنون میشم راهنماییم کنین. 

ویرایش شده در توسط majid2124

لینک به ارسال

سلام مجدد

دوست عزیز ملقب به endwaiter درخصوص اعداد شاخص بروی روغن و فاصله بین دو عدد ، توصیه میکنم با ارتباط با مشتریان

یا تماس با کارشناسان فنی شرکت بهران رو تماس بگیرین تا واسطون توضیحات کامل رو بگن.فکرکنم خیلی مفید باشه

ضمنا به کلیه دوستان توصیه میکنم کلا در خصوص کیفیت روغن و مشخصات فنی از تعویض روغنی و فروشنده ها نپرسید

روغن بهران رو هم فقط از نمایندگی های مجاز خود بهران تهیه کنین

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری