reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   918 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      464
    • کاسترول
      102
    • بهران
      161
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      40
    • گرانروی 10w40
      278
    • گرانروی 5w40
      100
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      63
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

9,341 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 30 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

نکنه وسط پیست زندگی می کنی؟

چه خبره چند ساعت روی دور موتور ۴ و ۵؟

این مقدار کم کردن خیلی مهم نیست. ولی به خودت و جیبت (پول بنزین) و ماشین رحم کن. حالا چون TU5 سگ جونه دیگه قرار نیست پارش کنی.

تند رفتنم گاهی اوقات، نه هر دقیقه.

تند که با 130 تا که دور تا نزدیک 4 بالا میاد بعدم اینجا تو گردنه ها با دنده 4 تا 4-5 بالا میاد.شرایط اینجا اینطوریه دیگه

پس طبیعی هست کم کردنش و موتور ایرادی نداره

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 13 ساعت قبل، Fgd گفته است :

سلام 

تیپ 5 آذر 96 تحویل گرفتم سر 1000 تا روغن و فیلتر ها رو عوض کردم elf 10_40 ریختم

الان که کیلومتر به 4100 رسیده ، گیج روغن و که دیدم 3 تا خط روغن کم کرده این عادی!!؟؟؟؟

سلام ماشین منم اوایل نو بود کم میکرد ولی کارکرد و کیلومترش که بالا رفت این مشکل حل شد و خیلی جزئی کم میکرد که تا موقع سرویس بعدی نیاز به سرریز نبود 

موتور شما هم یه مقدار کار کنه و کیلومترش بالاتر بره به اصطلاح قطعات موتوری جا بیفته کمتر روغن کم میکنه و مصرف سوخت هم پایینتر میاد،،، من 206 های جدید واسه دوستانم هرکیو دیدم اینجوری بود و همین طور ماشین خودم!

شما از روغن باکیفیت استفاده کنین ایشالا مشکلتون حل میشه،،، اون دوستمون در مورد گیج کاملا درست میگن از گیج هم مطمئن شوید متاسفانه این گیجها بدرستی مقدار روغن نشون نمیدن و خطا دارن 

موفق باشین

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

نکنه وسط پیست زندگی می کنی؟

چه خبره چند ساعت روی دور موتور ۴ و ۵؟

این مقدار کم کردن خیلی مهم نیست. ولی به خودت و جیبت (پول بنزین) و ماشین رحم کن. حالا چون TU5 سگ جونه دیگه قرار نیست پارش کنی.

تند رفتنم گاهی اوقات، نه هر دقیقه.

واقعا موافقم

بیچاره این ماشین از دستت چی میکشه

زبون  نداره

وگرنه الان ازت شکایت کرده بود

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

من هرچی tu5 دیدم  روغن کم میکنن بین 200 تا 500 سی سی و مال شما هم سه خط یعنی حدود 200 سی سی کم کرده

ماشین من tu5 هستش تا حالا یک سی سی هم کم نکرده

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

دقیقا درسته  tu5  که موتورش  سالم باشه قطعاتش اصلی باشن رینگ پیستون غیره - نشت اینا هم نداشته باشه  1سی سی هم کم نمیکنه .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

پس این لوله های بخار روغن رو بیخودی گذاشته رو موتور شرکت پژو!

بعد هم روغن به هر حال مایعه دیگه و تو دمای بالا قطعا یک سی سی تبخیر رو باید داشته باشه دیگه؟

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

پس این لوله های بخار روغن رو بیخودی گذاشته رو موتور شرکت پژو!

بعد هم روغن به هر حال مایعه دیگه و تو دمای بالا قطعا یک سی سی تبخیر رو باید داشته باشه دیگه؟

خیلی از 206 ها روغن کم میکنه (البته معقول) حتی موتور فرانسوی های نو 81 تا 85. موتور از قطعات زیاد مکانیکی تشکیل شده بنابراین هیچ مطلقی وجود نداره که موتوری حتی یک سی سی  هم کم نکنه. من خودم مدل هایی داشتم اصلا کم نمیکرد و مدل ها یی هم داشتم  که از نو دستم بود و فرانسوی و مقدار جزیی کم میکرد. بعد موتورها هم با هم متفاوتند، روغنها، شرایط آب و هوایی و حتی نوع رانندگی و ده ها چیز دیگه....اصولا تا یک سوم گیج هم تو ده هزارتا کم کنه غیر طبیعی نیست.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

خیلی از 206 ها روغن کم میکنه (البته معقول) حتی موتور فرانسوی های نو 81 تا 85. موتور از قطعات زیاد مکانیکی تشکیل شده بنابراین هیچ مطلقی وجود نداره که موتوری حتی یک سی سی  هم کم نکنه. من خودم مدل هایی داشتم اصلا کم نمیکرد و مدل ها یی هم داشتم  که از نو دستم بود و فرانسوی و مقدار جزیی کم میکرد. بعد موتورها هم با هم متفاوتند، روغنها، شرایط آب و هوایی و حتی نوع رانندگی و ده ها چیز دیگه....اصولا تا یک سوم گیج هم تو ده هزارتا کم کنه غیر طبیعی نیست.

من کار ندارم که تو 10 هزار یا 8 هزار چقدر کم کردن طبیعیه

سوال من اینه که همونطور که گفتم بلاخره هرکار کنی روغن با پیستون و سوپاپ و غیره که دمای بالایی دارن در تماسه و دماش بالا میره و همین قطعات داغ تو هر موتوری بلاخره باعث یه مقدار تبخیر حالا در حد 50 تا 100 سی سی در دوره کاری روغن میشه و به نظرم نمیشه روغن تبخیر نداشته باشه اشتباه میکنم؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

من کار ندارم که تو 10 هزار یا 8 هزار چقدر کم کردن طبیعیه

سوال من اینه که همونطور که گفتم بلاخره هرکار کنی روغن با پیستون و سوپاپ و غیره که دمای بالایی دارن در تماسه و دماش بالا میره و همین قطعات داغ تو هر موتوری بلاخره باعث یه مقدار تبخیر حالا در حد 50 تا 100 سی سی در دوره کاری روغن میشه و به نظرم نمیشه روغن تبخیر نداشته باشه اشتباه میکنم؟

تفکر شما کاملا درست هست. غیر ممکن هست که موتوری حتی یک سی سی هم تو شرایط موتور کم نکنه. ممکنه بسته به کیفیت و برند  کمتر یا بیشتر داشته باشه ولی اینکه اصلا کم نکنه تصور دور از ذهنی هست. به هر صورت بهترین روغن ها هم آستانه تخریب دارند که تو روغن های سینتتیک این استانه به خاطر مواد افزودنی بسیار بالاتر از معدنی هست. یک نکته دیگر هم هست مثلا فردی توی یک تیپ 2 حدود 4 لیتر روغن میریزه که حدود یک لیتر مازاد هست چمین موتوری 20 هزار تا هم کار کنه سطح روغن روی گیج پایین نمیرود و مالک فکر میکنه روغن کم نکرده.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

تفکر شما کاملا درست هست. غیر ممکن هست که موتوری حتی یک سی سی هم تو شرایط موتور کم نکنه. ممکنه بسته به کیفیت و برند  کمتر یا بیشتر داشته باشه ولی اینکه اصلا کم نکنه تصور دور از ذهنی هست. به هر صورت بهترین روغن ها هم آستانه تخریب دارند که تو روغن های سینتتیک این استانه به خاطر مواد افزودنی بسیار بالاتر از معدنی هست. یک نکته دیگر هم هست مثلا فردی توی یک تیپ 2 حدود 4 لیتر روغن میریزه که حدود یک لیتر مازاد هست چمین موتوری 20 هزار تا هم کار کنه سطح روغن روی گیج پایین نمیرود و مالک فکر میکنه روغن کم نکرده.

اساتید محترم سلام. لطفا راهنمایی کنید که روغن با گرانروی ۵w۴۰ که فقط تو شهر مصرف شده در چند هزار کیلومتر باید تعویض کرد. روغن لوتوس ۵w۴۰ تو موتور وی ۸ ریختم تا حالا هم ۹۰۰۰ تا باهاش رفتم . یه عده میگن رو ده هزار تا عوض کن یه عده هم میگن چون روغن خوبیه ۱۴۰۰۰ تا باهاش برو . لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری