reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   899 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      454
    • کاسترول
      100
    • بهران
      157
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      39
    • گرانروی 10w40
      274
    • گرانروی 5w40
      99
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      62
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

8,986 ارسال در این موضوع قرار دارد

یه سوال ماشین من روی ال سی دی کوچیک داخل کیلومتر که نشانگر روغن داره همه خونه ها خطه وخونه ای پر نیست.روغن کامله ولی از اول که خریدم این خونه ها خط بود.فشنگی روغن زیر فیلتر روغن رو عوض کردم ولی بازم خطه.سنسورش جای دیگست یا چیزی قطعه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 5 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

یه سوال ماشین من روی ال سی دی کوچیک داخل کیلومتر که نشانگر روغن داره همه خونه ها خطه وخونه ای پر نیست.روغن کامله ولی از اول که خریدم این خونه ها خط بود.فشنگی روغن زیر فیلتر روغن رو عوض کردم ولی بازم خطه.سنسورش جای دیگست یا چیزی قطعه؟

سلام

اولا که اون نشانگر زیاد دقیق و مطمئن نیست حتی اگه سالم باشه و کار کنه باید حتما روغن رو از گژ دستی هم چک کنید 

دوما اون سنسور نشانگر سطح روغن  جای دیگری تقریبا پشت کاتالیزور و کنار اويل پمپ هست که باید روی چال بهش دسترسی پیدا کرد، که عکسشو اگه بشه قرار میدم و سنسور زیر فیلتر مربوط به فشار روغن که چراغ قرمز هشدار رو روشن میکنه هست 

اینم عکساش هست که آقا مهدی تو تایپیک نشانگر سطح روغن زحمت کشیده بودن گذاشتن و محلهای هر دو سنسور رو مشخص کردن  و من اینجا کپی کردم  عکسهای خوبی هست برای کسی که دنبال فیش نشانگر میگردم شاید اصلا برای شما فیشش از جا در اومده اگه همیشه خالی نشون ميده 

5965a8093c13d_.thumb.jpg.31826b4b46b46d7fc7f1fa33c3cbe76e.jpg

بارگیری.jpeg

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان عزیز

دوستان من توتال 7000 ریختم روغن موتور 206 تیپ 2 .

اول میخواستم بدونم بتری های توتال 7000 4 لیترین ؟ ظاهرا همشو ریخت داخل البته من الان دیدم که بیشتر دوستان میگن 3.5 لیتر باید بریزی ؟

دوم میخواستم بدونم روغن توتال 7000 دوستان گفتن که تا 7000 تا میشه باهاش رفت اما فرض مثال من 4 ماه 3 کلیمتر رفتم چون با ماشین فقط میرم محل کارم میام

ایا تاریخ انقضا داره 6 ماه باید عوض کنم؟ حتی اگه 7000 تا کمتر رفته باشم ؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

لینک به ارسال
در در 1396/12/17, 08:43:32، sadeghmp گفته است :

امروز میخوام روغن موتور عوض کنم

دنبال بهران رانا 10 40 میگردم اما انگار توی بازار نیست.کسی سراغ داره؟

و اینکه از دوستان کسی کاسترول مگناتک برای tu5 استفاده میکنه؟چطوره؟ خوبه؟

همه جا پیدا میشه کاسترول

اما بهران پیدا نکردم

توی خیابون ظفر یه فروشگاه تعاونی هست برای پرسنل شرکت بهران. می تونیدداز اونجا روغن بهران رودبا خیال راحت تهیه کنید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 47 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام

اولا که اون نشانگر زیاد دقیق و مطمئن نیست حتی اگه سالم باشه و کار کنه باید حتما روغن رو از گژ دستی هم چک کنید 

دوما اون سنسور نشانگر سطح روغن  جای دیگری تقریبا پشت کاتالیزور و کنار اويل پمپ هست که باید روی چال بهش دسترسی پیدا کرد، که عکسشو اگه بشه قرار میدم و سنسور زیر فیلتر مربوط به فشار روغن که چراغ قرمز هشدار رو روشن میکنه هست 

اینم عکساش هست که آقا مهدی تو تایپیک نشانگر سطح روغن زحمت کشیده بودن گذاشتن و محلهای هر دو سنسور رو مشخص کردن  و من اینجا کپی کردم  عکسهای خوبی هست برای کسی که دنبال فیش نشانگر میگردم شاید اصلا برای شما فیشش از جا در اومده اگه همیشه خالی نشون ميده 

داداش چرا نشانگر دقیق نیست ! اتفاقا خیلی دقیق درست کارش انجام میده . اگر اینکه سنسور مشکل داشته باشه  .

شخصا عملی تست کردم زمان تعویض روغن دیدم کاملا درست دقیق نشون میده . یکی از آپشن های مفید این ماشین همینه کاملا قابل اعتماد هست مگر اینکه سنسور مشکل داشته باشه

چه دستی تست کردم با گیج چه زمان ساکشن از موتور چه زمانی که 1 لیتر به 1 لیتر روغن میریختم داخله موتور

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، a.m.i.n گفته است :

داداش چرا نشانگر دقیق نیست ! اتفاقا خیلی دقیق درست کارش انجام میده . اگر اینکه سنسور مشکل داشته باشه  .

شخصا عملی تست کردم زمان تعویض روغن دیدم کاملا درست دقیق نشون میده . یکی از آپشن های مفید این ماشین همینه کاملا قابل اعتماد هست مگر اینکه سنسور مشکل داشته باشه

چه دستی تست کردم با گیج چه زمان ساکشن از موتور چه زمانی که 1 لیتر به 1 لیتر روغن میریختم داخله موتور

خیلی وقتها مخصوصا وقتی ماشین یکی دو روز خاموشه   مکس چشمک ميزنه که یعنی روغن زیاده 

خیلی وقتها ام وقتی ماشین رو تازه خاموش روشن کردی همه خونه ها پر نميشه 

اگه بخوای بهش اعتماد کنی که مکس روشن شه باید بری تعویض روغنی ساکشن کنه اگرم  خطها روشن نشه باید روغن سریز کنید که فکر نکنم کسی تا گژ دستی چک کنه بر اساس نشانگر روغن بیاد روغن کم کنه یا زیاد که این یعنی  نباید بهش اطمینان کرد و اگه ماشین روی سطح ساف باشه یا یکی دو ساعت از خاموش شدنش گذشته باشه ميشه به طور کلی و نه دقیق میزان روغن رو فهمید که در همین حد خوبه  

ولی در کل کجی یا صافی محل و حتی خیلی وقتها اشتباه نشون ميده توی تایپیک مربوطه برید اکثرا این موضوع رو گفتن که در آخر برای اطمینان حتما باید با گژ دستی روی محل صاف میزان واقعی روغن چک شه و ربطی به خراب یا سالم بودن نشانگر نداره 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
سلام 
روی مدل تیپ درهای مدل پایین پایه بلند بوده و روی مدل بالاتر ها پایه کوتاه و اون مشکلی نداره 
شما نوشتید چندین بار فیلتر عوض کردید که قطعا اورینگها هم انداختن و جواب نداده درب پلاستیکی فیلتر روغن هم فقط باید اورجینال باشه که روش نوشته purflux و قبل از هر چیز تهیه کنید بندازيد اگه قبلا عوض نشده 
ولی اگه اونهم عوض شده و نتیجه نداده میمونه فقط خود پایه فیلتر روغن که یا ترکی چیزی داره یا بر اثر حرارت تاب برداشته و درب و اورینگ روش ابندی نميشه یا اینکه روی پایه فیلتر جایی که اورینگ ميفته يه زدگی و شکستگی داره و لب پر شده و اورینگ نمیتونه جلو روغن رو بگيره  که باید عوض شه 
رفتم پایه رو عوض کردم، در فیلتر اصلی و فیلتر اصلی انداختم، باز مشکل پا برجاست!
یه حسی بهم می گه نکنه از لوله گیج روغن باشه، چون بالای در فیلتر چرب می شه و در نهایت میاد می شینه پایین در.
آیا امکان داره میله ترک داشته باشه و روغن تو فشار از لوله گیج یا احتمالا بالای گیج بیاد بریزه بیرون؟

اسیر شدیم بخدا!

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

با سلام:

شما چگونه این سنسور سطح روغن را چک می کنید.؟

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، NAKOOT گفته است :

رفتم پایه رو عوض کردم، در فیلتر اصلی و فیلتر اصلی انداختم، باز مشکل پا برجاست!
یه حسی بهم می گه نکنه از لوله گیج روغن باشه، چون بالای در فیلتر چرب می شه و در نهایت میاد می شینه پایین در.
آیا امکان داره میله ترک داشته باشه و روغن تو فشار از لوله گیج یا احتمالا بالای گیج بیاد بریزه بیرون؟

اسیر شدیم بخدا!

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

بله چرا نميشه حتی روی سر گژ يه اورینگ هست که وقتی داخل لوله میره کیپ شه و روغن موتور بیرون نزنه  چون داخل کارتر هم کمپرس یا هوای پیستون ها هست و قطعاتی که داخل روغن میچرخه و روغن پاشیده میشه  اگه گژ جاییش درز داشته باشه روغن بیرون میپاشیه 

ولی اگه از اون باشه احتمالا روغن پاشیده میشه داخل کاپوت  و همه جارو روغنی میکنه 

به نظر من شما روغن اطراف فیلتر رو با دستمال پا ک کنید توی روز یا زیر نور زیاد  ماشین رو روشن کنید و بديد يه نفر قشنگ چند دقیقه گاز بده و چک کنید روغن از اطراف فیلتر بیرون ميزنه یا نه از جای دیگه میریزه روش 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

خیلی وقتها مخصوصا وقتی ماشین یکی دو روز خاموشه   مکس چشمک ميزنه که یعنی روغن زیاده 

خیلی وقتها ام وقتی ماشین رو تازه خاموش روشن کردی همه خونه ها پر نميشه 

اگه بخوای بهش اعتماد کنی که مکس روشن شه باید بری تعویض روغنی ساکشن کنه اگرم  خطها روشن نشه باید روغن سریز کنید که فکر نکنم کسی تا گژ دستی چک کنه بر اساس نشانگر روغن بیاد روغن کم کنه یا زیاد که این یعنی  نباید بهش اطمینان کرد و اگه ماشین روی سطح ساف باشه یا یکی دو ساعت از خاموش شدنش گذشته باشه ميشه به طور کلی و نه دقیق میزان روغن رو فهمید که در همین حد خوبه  

ولی در کل کجی یا صافی محل و حتی خیلی وقتها اشتباه نشون ميده توی تایپیک مربوطه برید اکثرا این موضوع رو گفتن که در آخر برای اطمینان حتما باید با گژ دستی روی محل صاف میزان واقعی روغن چک شه و ربطی به خراب یا سالم بودن نشانگر نداره 

این مواردی که گفتی قرمز کردم  هرگز تو این 6 سالی که ماشین دارم میریم تو سال هفتم حتی یکبار هم اتفاق نیوفتاده برام  حداقل راجب ماشین بنده صدق نکرده تو این چند سال- سنسور یکی مشکل داشته باشه بحث جداست

روغن ریزی داشتم از جایی که فکرشو نمیکردم به کمک همین نشانگر که کاملا دقیق بود متوجه شدم نشت را بطرف کردم . دقیقا با گیچ مطابقت داره - ماشین خودمو میگم بقیه دوستان نمیدونم

ویرایش شده در توسط a.m.i.n

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری