reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   899 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      454
    • کاسترول
      100
    • بهران
      157
    • آترود
      17
    • لیکومولی
      27
    • ادینول
      39
    • گرانروی 10w40
      274
    • گرانروی 5w40
      99
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      62
    • سطح کیفی API-SM
      69

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

8,986 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 35 دقیقه قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

زمانی که فیلتر روغن میخرید، یک واشر گرد لاستیکی یا اورینگ با فیلتر داده می شود. بعد ازتمیز کردن درب فیلتر شما باید واشر قبلی فیلتر را که که کاملا دو پهن شده از درب فیلتر جدا و واشر یا اورینگ جدید را که کاملا گرد است را تعویض کنید و پس از جا انداختن اورینگ رد روی درب فیلتر دور تا دور آن را با روغن موتور نو کمی آغشته کند که با بستن درب فیلتر راحت بسته شود. اگر خشک جا بزنید بخشی از اورینگ آسیب می بیند و آن همان محل روغن ریزی از فیلتر خودرو ها می شود. 

بعضی از همین اورینگ ها کیفیتشون خیلی پایینه باز سرکان وضعیت بهتری داره نسبتا

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

زمانی که فیلتر روغن میخرید، یک واشر گرد لاستیکی یا اورینگ با فیلتر داده می شود. بعد ازتمیز کردن درب فیلتر شما باید واشر قبلی فیلتر را که که کاملا دو پهن شده از درب فیلتر جدا و واشر یا اورینگ جدید را که کاملا گرد است را تعویض کنید و پس از جا انداختن اورینگ رد روی درب فیلتر دور تا دور آن را با روغن موتور نو کمی آغشته کند که با بستن درب فیلتر راحت بسته شود. اگر خشک جا بزنید بخشی از اورینگ آسیب می بیند و آن همان محل روغن ریزی از فیلتر خودرو ها می شود. 

درود

گرامی من تمامی این موارد رو انجام دادم (بر حسب تجربه فنی در خودروهای امریکایی) 

می تونه از بلند بودن فیلتر و در اون باشه؟ (همونطور که گفتم اکثر تیپ۲ هایی که دیدم فیلتر پایه کوتاه دارن)

می تونه از فشار زیاد موقع بستن در باشه؟ (اول با دست می بندم و بدون ترکمتر و با آچار سفتش می کنم)

امکان داره فشنگی قاطی کرده باشه فشار رو ببره بالا؟

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/12/15, 03:23:02، tukanet گفته است :

من هم دو بار از توتال استفاده کردم ، بار اول قوطی فلزی و اصل بود و بار دول گالن پلاستیکی و ایرانی

با توجه با اینکه روغن سوزی دارم هر دو روغن تا حدود 3000 تا کم نکردن ولی بعدش تا 10 هزار تا هر دو تا رو استفاده کردم

از 3 هزار تا 10 هزار تا کم کردن شروع شد و تقریبا روغنی باقی نموند و موقع تعویض روغن یک لیتر روغن داشتم و موتور تقریبا خشک بود :grin:

این بار هم سوپر پیشتاز ریختم که در کمال تعجب صدای موتور نسبت به توتال خیلی کمتر شده ولی کم کردن از حدود 1500 تا شروع شد

الان هم حدود 3 هزار تا کار کرده که تقریبا نیم لیتر تا اینجا کم کرده و فکر کنم سر 5000 تا باید عوض کنمش ...

سلام 

داداش به ماشین بیچاره رحم کن روغن هر چی میریزی بریز فقط نزار انقدر کم کنه،، اگه به هر دلیلی نمیخوای فعلا موتور رو باز کنی هر وقت که روغن عوض میکنی دو لیتر از همون نوع و مدل بخر بزار کنار فیلتر هوای اتاق تو کاپوت و زود زود روغن رو چک کن و هر وقت دیدی کم کرده از همون روغن بریز سرش تا فول شه چون روغنهای جدید نیمه سنتیک و تمام سنتیک هستن مخلوط کردن دو روغن مختلف پیشنهاد نميشه و شاید مواد افزودنیشون با هم سازگار نباشه 

اینو یادت باشه اگه ماشین بی روغن یا کم روغن باشه خیلی آسیب میبینه و مثلا اگه الان موتور رو باز کنی و یه دست بوش پیستون و چنتا قطعه خورده ريز بخواد و مثلا با يه ملیون تعمیر شه وقتی بی روغن میمونه شاطون یاتاقانها میل لنگ و بربرینگها و سرسیلندر و سوپاپ‌ها آسیب جدی میبینن و یهو موقع تعمیر چندین ملیون خرج میزاره و وقتی روغن کمه قطعات شروع میکنن به ساییدن همديگه و چون روغن هم کمه میزان نا خالصیهاش خیلی بیشتر میشه و این ناخالصیها هم به قطعات آسیب ميزنه و تو کانالهای روغن جمع ميشه و ماشینت افت فشار روغن پیدا میکنه که خودش کلی مکافات داره برای درست کردن 

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

پایه فیلتر را اورجینال خریدی بازم مجدد روغن داد ؟

الان شرکت اورجینال هم پایه فیلتر کوتا و بلند موجود داره فرانسه .

تیپ 2 پایه بلند میخوره معمولا

فیلتر آلمینیومی نداریم فقط پلاستیکی هست شما همون دربشو کامل بخر اورجینال فرانسه با لیبل شرکت باید مشکلت رفع بشه

تا الان سه تا پایه عوض کردم، از شرکتی تا متفرقه!

در فیلتر آلومینیومی هست، ۶۵ تومن.

ghab2.jpg

در 10 ساعت قبل، cadilac گفته است :

اورینگ بین براکت ودر ب فیلتر را عوض کردی؟

بله هر بار عوض کردم. روغن زدم دور تا دورش.

فقط گیریس نسوز نزدم که اون هم تو فکرشم!

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، NAKOOT گفته است :

درود

دوستان من مشکل نشت روغن از کنار درب فیلتر روغن دارم، چندین بار عوضش کردم درست نشد، اوایل اونقدر شدید بود روغن تا روی موتور و منیفولد می پاشید دود می کرد! (توی دورهای بالا)

ماشین تیپ ۲ مدل ۸۳ هستش.

فیلتر پایه بلند می خوره که برام عجیبه چون تیپ۲ ها فکر کنم پایه کوتاه باشن (می تونه مشکل از این باشه؟)

مکانیک ها هم که طبق معمول نتونستن بفهمن مشکل کجاست.

اگر درب فیلتر آلومینیومی بخرم امکان داره مشکل حل بشه؟

می تونه مشکل از پایه آلومینیومی زیر درب باشه؟

ممنون می شم راهنماییم کنید.

روغن هم توتال ۷۰۰۰ ایرانی.

سلام 

روی مدل تیپ درهای مدل پایین پایه بلند بوده و روی مدل بالاتر ها پایه کوتاه و اون مشکلی نداره 

شما نوشتید چندین بار فیلتر عوض کردید که قطعا اورینگها هم انداختن و جواب نداده درب پلاستیکی فیلتر روغن هم فقط باید اورجینال باشه که روش نوشته purflux و قبل از هر چیز تهیه کنید بندازيد اگه قبلا عوض نشده 

ولی اگه اونهم عوض شده و نتیجه نداده میمونه فقط خود پایه فیلتر روغن که یا ترکی چیزی داره یا بر اثر حرارت تاب برداشته و درب و اورینگ روش ابندی نميشه یا اینکه روی پایه فیلتر جایی که اورینگ ميفته يه زدگی و شکستگی داره و لب پر شده و اورینگ نمیتونه جلو روغن رو بگيره  که باید عوض شه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام 

روی مدل تیپ درهای مدل پایین پایه بلند بوده و روی مدل بالاتر ها پایه کوتاه و اون مشکلی نداره 

شما نوشتید چندین بار فیلتر عوض کردید که قطعا اورینگها هم انداختن و جواب نداده درب پلاستیکی فیلتر روغن هم فقط باید اورجینال باشه که روش نوشته purflux و قبل از هر چیز تهیه کنید بندازيد اگه قبلا عوض نشده 

ولی اگه اونهم عوض شده و نتیجه نداده میمونه فقط خود پایه فیلتر روغن که یا ترکی چیزی داره یا بر اثر حرارت تاب برداشته و درب و اورینگ روش ابندی نميشه یا اینکه روی پایه فیلتر جایی که اورینگ ميفته يه زدگی و شکستگی داره و لب پر شده و اورینگ نمیتونه جلو روغن رو بگيره  که باید عوض شه 

درود

بزرگوار عجیب برام اینجاست که مشکل قبلا خیلی شدید بود اما الان کم شده! این من رو به شک می ندازه که از پایه نباشه چون یهو نمی شه از اون شدت زیاد که می پاشید تا روی منیفولد و در فیلتر،‌ برسه به اینجا که فقط دور در خیس می شه.

درب پلاستیکی رو چطور سفت کنم؟ من اول با دست سفت می کنم بعد بدون ترکمتر با آچار سفت ترش می کنم! (تاثیر ور رفتن با فنی خودروهای امریکایی :)) )

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 56 دقیقه قبل، NAKOOT گفته است :

بله هر بار عوض کردم. روغن زدم دور تا دورش.

فقط گیریس نسوز نزدم که اون هم تو فکرشم!

شاید نشتی از قسمت دیگه ای هست 

ممکنه براکت ترک داشته باشه 

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، NAKOOT گفته است :

درود

بزرگوار عجیب برام اینجاست که مشکل قبلا خیلی شدید بود اما الان کم شده! این من رو به شک می ندازه که از پایه نباشه چون یهو نمی شه از اون شدت زیاد که می پاشید تا روی منیفولد و در فیلتر،‌ برسه به اینجا که فقط دور در خیس می شه.

درب پلاستیکی رو چطور سفت کنم؟ من اول با دست سفت می کنم بعد بدون ترکمتر با آچار سفت ترش می کنم! (تاثیر ور رفتن با فنی خودروهای امریکایی :)) )

والا من مکانیک و تعویض روغنی ندیدم تا حالا که با ترکمتر سفت کنن 

درستش همونه که با دست ببندید تا دنده رو دنده نباشه و راحت با دست بچرخه بعد با بکس سفت شه ولی شما اگه ترکمتر دارید 

میتونید میزان سفت کردنش رو از آقا آرمين با نام کاربری کادیلاک بپرسید که تجربه دارن 

اینم که قبلا مشکل بیشتر بوده احتمالا با ور رفتن یا سفت کردنهای شما یا حتی گرمای موتور باعث شده اورینگ بین درز و لب پر بودن احتمالی پایه فیلتر بره و فشار نشت رو کمتر کنه 

کلا باید با کمی سفت کردن با بکس نشتی وجود نداشته باشه چون درب فابریک پلاستیکی هست و قطعا برای سفت کردن زیاد طراحی نشده درب آلومینیومی ام که فرمودید احتمالا فابریک نیست و از ساخته ها و ابتکارات داخلی هست و توصيه نميشه 

به نظرم آندفعه اگه درب فیلتر رو باز کردید شیار روی پایه فیلتر که اورینگ دورش ميفته و روش قرار میگیره رو به دقت بررسی کنید که ترکی یا لب پر شدگی یا نا همواری روش نباشه 

لینک به ارسال

سلام .چه مارک روغن ایرانی برای تیپ ۲ خوبه؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام .چه مارک روغن ایرانی برای تیپ ۲ خوبه؟

ایرانول پارس بهران

ریسینگ 10 40 بریز یا پارس پایا

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری