reza

تاپیک جامع روغن موتور 206 (تمام تیپ ها)

<t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>   838 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. <t>از چه برند روغنی استفاده می کنید و با چه گرانروی؟</t>

• توتال
      420
    • کاسترول
      97
    • بهران
      144
    • آترود
      16
    • لیکومولی
      25
    • ادینول
      37
    • گرانروی 10w40
      249
    • گرانروی 5w40
      90
    • گرانروی 5w50
      15
    • سطح کیغی API-SN
      55
    • سطح کیفی API-SM
      65

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

7,686 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 4 ساعت قبل، Amir 1978 گفته است :

ممنون از راهنمایتون شما کسی رو دیدید از یورول استفاده کرده باشه یه فیلم از کارخونه سازندش دیدم به نظر خوب میومد.والوالین که صحبتش شد با بارکد خوان چک کردم همه اصلی و هلندی بودن ولی دیجی کالا که گذاشته با بازار خیلی فرق میکنه قیمتهاش شاید مال اونا آمریکائی باشه.سه مدل داشت همه 40-10 قیمت 120000.

قربان شما در خدمتیم

خودم از از یورول استفاده کردم ولی نه توی 206 بسیار خوبه نرم و روون موتور کار میکنه ولی زمان زیادی نیست که مثلا چند سری روغن یورل ریخته باشم تا نظر کلی بدم ولی تا حدودی که کار کرده کاملا راضیم. ولی همونطور هم که تو پست قبلی گفتم جزو محصولاتی هست که ممکنه همیشگی نباشه.

در مورد والوالین اونی که تو دیجیکالا هست 0.94 لیتری سین پاور آمریکایی هست. 2 مسئله داره یکی اینکه دیجی کالا داره گرون میده چون 5کوات امریکاییش که معادل حدود 4.7 لیتر هست تازه با گرانروی 5-30 حدود 220 تا 250 هست. مسئله دوم اینه که این روغن ها یک لیتریش گرونتر از چند لیتری هاش هست و یک مقدار گرونیش هم به همین خاطره. دیگه اینکه دیجیکالا ابتدای ورود برخی از کالاهای خاص که تو بازار زیاد نیستند و قیمتش رند نیست یه کم قیمت هاش را پرت میزنه تا به مرور زمان بالانس بشه. به عنوان مثال یادمه اوایل که روغن های لوتوس را اورده بود گرانروی 5-40 بالای 200 بود و بعد از یکسال حدود 140 شد!

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

قربان شما در خدمتیم

خودم از از یورول استفاده کردم ولی نه توی 206 بسیار خوبه نرم و روون موتور کار میکنه ولی زمان زیادی نیست که مثلا چند سری روغن یورل ریخته باشم تا نظر کلی بدم ولی تا حدودی که کار کرده کاملا راضیم. ولی همونطور هم که تو پست قبلی گفتم جزو محصولاتی هست که ممکنه همیشگی نباشه.

در مورد والوالین اونی که تو دیجیکالا هست 0.94 لیتری سین پاور آمریکایی هست. 2 مسئله داره یکی اینکه دیجی کالا داره گرون میده چون 5کوات امریکاییش که معادل حدود 4.7 لیتر هست تازه با گرانروی 5-30 حدود 220 تا 250 هست. مسئله دوم اینه که این روغن ها یک لیتریش گرونتر از چند لیتری هاش هست و یک مقدار گرونیش هم به همین خاطره. دیگه اینکه دیجیکالا ابتدای ورود برخی از کالاهای خاص که تو بازار زیاد نیستند و قیمتش رند نیست یه کم قیمت هاش را پرت میزنه تا به مرور زمان بالانس بشه. به عنوان مثال یادمه اوایل که روغن های لوتوس را اورده بود گرانروی 5-40 بالای 200 بود و بعد از یکسال حدود 140 شد!

مرسی شما واسه چه ماشینی استفاده کردی .آخه قیمت 40-5 اون نسبت به کیفیت روغن که تعریف میکنن مناسب .در مورد دیجی هم حق با شما و اون دوستمون که زحمت کشید توضیح داده بود تو همه اجناس همین جوره یه قیمت بالا میزنه بعد میگه اف همه هم میگن به به شگفت انگیز شده .واقعا واسه یه پخش این همه اختلاف خیلی زیاده.از همه دوستان ممنونم.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Amir 1978 گفته است :

شما واسه چه ماشینی استفاده کردی .

پرشیا موتور زانتیا قدیمی گرانروی 10-40

لینک به ارسال

توی سایت توتال ذکر کرده واسه موتورهای تولید 10 سال به بالا بهتره 40-10 استفاده بشه ولی وقتیکه مدل موتور tu5  رو سرچ میکنی 40-5توصیه شده ولی تو توضیحات سایت چیز دیگه نوشته.درسته میگن از هر دو میشه استفاده کرد ولی چرا اینو گفته .

لینک به ارسال

سلام پروفی کار   ۱۰/۴۰  evolutuion xt ,sn  ریختم عالی شده ، هم صدای موتور کم شده هم دمای موتور بالا نمیره.با توتال که قبلا استفاده میکردم هم بخار زیاد میشد هم دمای موتور تو حالت درجا و ترافیک یکم بالای خط وسط میرفت.ولی با پروفی در حد یه میل زیر خط وسط ثابته همیشه.

توتال ۱۰/۴۰ میریختم روی ۵۰۰۰ تا حدود یک لیتر بخار داشتم.مکش تورنادو دارم کل سیستم مکش و فیلتر هوا روغن بود.

از دیجی کالا گرفتم پیشنهاد ویژه ۸۵ تومن ،فعلا که همه چی خوبه.اگه بخار نداشته باشه همین و ادامه میدم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Amir 1978 گفته است :

توی سایت توتال ذکر کرده واسه موتورهای تولید 10 سال به بالا بهتره 40-10 استفاده بشه ولی وقتیکه مدل موتور tu5  رو سرچ میکنی 40-5توصیه شده ولی تو توضیحات سایت چیز دیگه نوشته.درسته میگن از هر دو میشه استفاده کرد ولی چرا اینو گفته .

یه مثالی هست که میگه؛

چون که صد آمد، نود هم پیش ماست.

روغن ۵-۴۰ که معمولا سطح کیفی بالاتری هم داره، تمام خواص روغن ۱۰-۴۰ و یا سطح کیفی پایینتر رو هم با خودش داره. به اضافه یه سری مزایای بیشتر مثل مقاومت بالاتر در دماها و شرایط سخت کاری و البته کمتر شدن آلایندگی.

سطح نیاز موتور TU5 روغن ۱۰-۴۰ SL هستش. منتها در جاها و شرایط سرد، میشه از ۵-۴۰ هم استفاده کرد. سطح کیفی هم با توجه به مواردی که گفتم، شما می تونی SM یا SN هم استفاده کنی. ولی اگر نکردی هم اتفاق خاصی نمیفته و با ۱۰-۴۰ SL نیاز های اولیه موتور رو تامین کردی.

من خودم قبلا توتال ۱۰-۴۰ SN می ریختم، الانم که ادینول ریختم، باز ۱۰-۴۰ SN ریختم. چون واقعا در تهران نیازی به ۵-۴۰ نیست.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Amir 1978 گفته است :

به خاطر پوشش دمایی بهتر ۵-۴۰ و استارت بهتری که داره بهتره ۵-۴۰ استفاده بشه در صورت که اندک هزینه بیشتر مشکلی نداره

لینک به ارسال

با سلام

من که پس از چند سال استفاده از توتال 7000 پلاستیکی داخلی برای تیپ 2 مدل 90 پشیمونم چون صدای موتور خیلی زیاد شده. این بار هفته پیش کاسترول مگنتیک 10-40 (سطح کیفی SM) ریختم. حدود 30 درصد صدا کمتر شد و موتور روانتر کار میکنه البته فعلاً. بعد از 5000 تا ببینم آیا کیفیتش حفظ میشه یا نه. البته این روغن هم توصیه شده تو دفترچه با کارکرد 20000 تاست. هرچند نهایتاً 10 -11 هزارتا همیشه عوض کردم.

با آرزوی شادی

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، piran گفته است :

با سلام

من که پس از چند سال استفاده از توتال 7000 پلاستیکی داخلی برای تیپ 2 مدل 90 پشیمونم چون صدای موتور خیلی زیاد شده. این بار هفته پیش کاسترول مگنتیک 10-40 (سطح کیفی SM) ریختم. حدود 30 درصد صدا کمتر شد و موتور روانتر کار میکنه البته فعلاً. بعد از 5000 تا ببینم آیا کیفیتش حفظ میشه یا نه. البته این روغن هم توصیه شده تو دفترچه با کارکرد 20000 تاست. هرچند نهایتاً 10 -11 هزارتا همیشه عوض کردم.

با آرزوی شادی

روغن های بهتر از کاسترول هم وجود دارن. همون توتال بهتر از کاسترول های داخل ایرانه.

در ضمن سعی کن روغنت رو زودتر از ۱۰-۱۱ هزار تا عوض کنی.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، piran گفته است :

با سلام

با آرزوی شادی

کاسترولی که میریزین از توتال پلاستیکی بهتره اما از توتال های اروپایی خیر و البته تفاوت قیمت زیادی هم دارن.از روغن های فول سنتتیک ایرانی هم غافل نشید که کیفیت بالاتری از کاسترول دارن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری